Divadlo D21

online rezervace, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty
Nejbližší představení:
26.10. (Po) 19:30 Zločin a trest zrušeno
04.11. (St) 19:30 Válka s mloky
07.11. (So) 10:00 Malá mořská víla
08.11. (Ne) 16:00 Malá mořská víla
09.11. (Po) 19:30 1984
Nejbližší představení:
26.10. (Po) 19:30
Zločin a trest zrušeno
04.11. (St) 19:30
Válka s mloky
07.11. (So) 10:00
Malá mořská víla
08.11. (Ne) 16:00
Malá mořská víla
09.11. (Po) 19:30
1984
Adresa: Záhřebská 21, Praha 2 [zobrazit na mapě]
[metro A Náměstí Míru, tram 4-10-13-16-22, bus 135 Náměstí Míru, tram 6-11 Bruselská]
Pokladna: 30 min. před začátkem představení
Připravuje se:
Spalovač mrtvol - Ladislav Fuks (listopad 2020)
Kubula a Kuba Kubikula - Vladislav Vančura (leden 2021, obnovená premiéra)
Emil čili O Háchovi - Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček (březen 2021)
Amerika - Franz Kafka (duben 2021)
Ceny vstupenek:
250 Kč (večerní představení)
100 Kč (odpolední dětská představení) / 350 Kč (rodinná vstupenka)
150 Kč (Vánoční koleda, Straka v říši entropie, Prozřejní mladého Horáčka) / 520 Kč (rodinná vstupenka)
100 Kč (Komu zvoní Hana)
Poznámky a upozornění:
  • Rezervace vstupenek probíhá výhradně přes internet či telefonicky, vstupenky si pak vyzvedněte na místě před představením, nejpozději však 10 minut před začátkem.
  • Přístup do divadla je průjezdem domu.
  • Vstupenky nejsou místenkami.
  • Divadlo D21 nabízí projekt "Divadlo školám": inscenace a dramatizace literárních děl, které divadelní formou představují významné osobnosti světového divadla a literatury. Projekt je připraven jako organický doplněk školní výuky na všech stupních - je rozdělený na sekce pro mateřské, základní a střední školy.
  • Divadlo D21 pravidelně uvádí talk-show aneb "tok-šok" Komu zvoní Hana (večer s hostem) - koná se ve foyer divadla.

ARCHIV INSCENACÍ

Zpět na aktuální inscenace

Bajaja - Božena Němcová, Jiří Augusta, Jakub Šmíd
Premiéra: 10.6.2018. Dramaturgie: Luděk Horký. Výprava: Lenka Odvárková. Hudba: Zdeněk Dočekal. Texty písní: Radek Malý. Režie: Jakub Šmíd.
Poslední uvedení: rok 2019.
Inscenace podle známé pohádky. Dobrodružné putování za srdcem krásné princezny, za dobrodružstvím, za dospělostí. Kdo přemůže draka, kterému král slíbil svojí jedinou dceru? Kdo vyhraje předem prohranou bitvu? A kdo je to vlastně ten němý sluha Bajaja? Hra na rytíře, na schovávanou a na život...
Svatojánská noc - Jiří Ondra  (1:20x)
Premiéra: 9.3.2018. Podle Mircei Eliada. Výprava: Ivana Kanhäuserová. Hudba: David Hlaváč. Režie: Jiří Ondra.
Autorská inscenace (iniciace) o hledání rajského místa na Zemi, inspirovaná motivy z děl význačného rumunského spisovatele, historika, religionisty a filozofa Mircei Eliada.
Bakchantky - Lucie Ferenzová  (1:05x)
Premiéra: 17.3.2017. Na motivy Euripida a dalších autorů. Překlad předloh: Helena Kurzová. Dramaturgie: Magdalena Frydrych Gregorová. Výprava: Jana Hauskrechtová. Hudba: Jiří Ondra. Režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: duben 2018.
Autorská inscenace inspirovaná antickými motivy. Mýtus i skutečnost, radost i krutost v tragédii, v níž se vesele chcípá. Pocta rituálnímu šílenství, které chrání před tím opravdovým. Dionýsos se krutě mstí, mstí se tak, jak velké je jeho ukřivděné ego. A jeho oddané děvky mu rozumějí, i proto, že jim nic jiného nezbývá. Úcta k Bohu je prvořadá, žádné prosby nepomohou, slitování již není možné. Už dávno přetekl pohár trpělivosti a lidská lítost měla být na programu mnohem dříve. Uprostřed nádherně krutých orgií bude jedno, zabije-li matka syna či sestra bratra. Důležité bude, že se to stalo a byl pomstěn boží rod...
Macbeth - William Shakespeare  (2:15)
Premiéra: 13.1.2017. Překlad: Erik Adolf Saudek. Dramaturgie: Magdalena Frydrych Gregorová. Výprava: Adriana Černá. Hudba: Jindřich Čížek. Režie: Michal Hába.
Poslední uvedení: duben 2019.
Klasická tragédie v osobitém podání. Bohatýr Macbeth v nejposedlejším ze všech světů čeká na ztrestání. Krve je víc a víc. Čarodějnice skřehotají na rozcestích a dráždí k vraždám. Země se třese jako v horečce, výr uklove sokola v letu, koně strhají ohradu, řítí se vpřed, vrhají se na sebe. I láska a touha jsou otráveny myšlenkou na vraždu. Spánek byl zabit. A noc teprve začíná...
Knoflíček - Jiří Ondra  (1:35)
Premiéra: 27.5.2016. Dramaturgie: Magdalena Frydrych Gregorová. Hudba: Michal Horsák. Režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: březen 2019.
Příběh obyčejného kluka z vesnice, který se stal fotbalovou ikonou. Těsně před sametovou revolucí emigroval, aby si splnil svůj sen hrát v proslulých evropských ligách, ale všechno dopadlo trochu jinak. Skoro tragikomicky. Inspirováno skutečnými osudy fotbalisty Ivo Knoflíčka, který v české lize kopal za Slavii.
Vojcek (Projekt Vojcek) - Georg Büchner  (1:05x)
Premiéra: 26.2.2016. Překlad: Ludvík Kundera. Dramaturgie: Magdalena Frydrych Gregorová, Hasan Zahirovič, Richard Fiala. Výprava: Jana Smetanová. Hudba: Jindřich Čížek. Úprava, texty písní a režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: duben 2018.
Inscenace světoznámé a vizionářské hry německého prokletého básníka, který celou svojí tvorbou dalece předčil svou dobu. Zpráva o stavu společnosti. Bűchnerovský pokřivený a panoptikální svět, v němž se jedinec stává „Projektem mocných“. Otázkou zůstává, do jaké míry a jakými prostředky je schopen se bránit...
Bledý oheň - Vladimir Nabokov  (malý sál | 1:15x)
Premiéra: 12.6.2015. Překlad: Pavel Dominik, Jiří Pelán. Dramaturgie: Magdalena Frydrych Gregorová. Výprava: Mariana Dvořáková. Hudba: David Hlaváč. Režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: duben 2018.
První jevištní dramatizace románu, který v době vydání (1962) způsobil rozruch svou obsahovou i formální jedinečností. Hlavním tématem je svár mezi talentem a diletantismem, který, například v podobě interpreta nebo kritika, může talent zcela zničit. Stává se ovšem, že ryzí umění všechno přežije...
Racek - Anton Pavlovič Čechov  (1:50x)
Premiéra: 27.2.2015. Překlad: Leoš Suchařípa. Dramaturgie: Magdalena Frydrych Gregorová. Výprava: Jana Hauskrechtová. Hudba: David Hlaváč. Režie: Lucie Ferenzová.
Poslední uvedení: únor 2018.
Slavná hra o umění a umělcích. Čechovovská variace Hamleta je také hra o smrti a ideálech, které díky grotesknosti životních situací berou za své. A také hra o tom, jak těžké je vyletět z rodinného hnízda. Na venkovském panství u jezera se na léto sjíždí bohéma, odpoledna tráví filosofováním, společenskými hrami, všichni jsou zamilovaní. A jednoho večera mladý pan Treplev uvede svou prvotinu, ve které jeho první láska Nina. Přijde se podívat také Treplevova matka a její nápadník spisovatel Trigorin. Představení ale nakonec sám autor po chvíli ukončí. Proč? A o čem a pro koho se doopravdy hrálo...?
Fuks - Jan Kačena  (0:50x)
Premiéra: 31.1.2015. Výprava: Barbora Kačena. Režie: Jan Kačena.
Poslední uvedení: rok 2015.
Inscenace volně inspirovaná knihou Jana Poláčka „Příběh spalovače mrtvol“, Fuksovým dílem, Fuksovým životem a sledováním filmů Luigiho Viscontiho spadá do opomíjeného subžánru psycho biddy. Stárnoucí spisovatel v bubenečském bytě se svou umírající matkou a obskurními přáteli. Fuks sedí doma v Bubenči a vůbec nemá strach. Jen obavy-obavy jen. Ale strach není jen, když beránka ve znaku má tohle creepy město.
Gould - Egon Tobiáš  (1:25x)
Premiéra: 9.10.2014. Dramaturgie: Lucie Ferenzová. Výprava: Jitka Nejedlá. Hudba: Pavel Ptáčník. Režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: březen 2016.
Nová hra, napsaná přímo pro soubor Divadla D21. Příběh „současného“, příliš nonkonformního malíře Goulda, který sám sebe díky svému chování postupně vylučuje ze všech kruhů společnosti a stává se obětí vlastních vizí, fikcí i reality.
Jak byla vosa Marcelka ráda, že je - Michal Čunderle  (malá scéna|0:55x|vhodné od 4 let)
Premiéra: 14.9.2014. Výprava: Rozálie Vašíčková. Hudba: Jana Kozubková, Libor Mikyška. Režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: říjen 2016.
Divadelní přepis pohádkového groteskního vyprávění o příhodách vosy Marcelky, která nemá křidélka a létá invalidním letadélkem. Jarun a Marun jsou komáři, křidélka mají a dělají do techniky. Jednoho dne to dají dohromady a spadnou do dobrodružství, při nichž se dech tají a bránice třese...
Teď - navždy - Magdalena Frydrych Gregorová  (1:05x)
Premiéra: 9.6.2014. Dramaturgie: Magdalena Frydrych Gregorová. Výprava: kol. Hudba: Libor Mikyška. Režie: Jiří Ondra.
Velký třesk na Malé scéně
Poslední uvedení: červen 2014.
Na světě existují Místa, kde se setkávají lidé pozastaveni v Čase. Lidé se tato Místa vždy snažili ze svého života vytěsnit, a proto je odsunuli daleko ode všech měst, jejich světel a zvuků, daleko od sebe, daleko od svých rodin a domů. A nejraději by na ně docela zapomněli. A jelikož Bůh je tak trochu městský typ (je rád ve společnosti a tolik se vyhýbá samotě), zapomněl na ně i On...
Sekáč dědeček - Terry Pratchett, Peter Chmela & kol.  (1:20x)
Premiéra: 22.5.2014. Překlad knihy: Jan Kantůrek. Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: Zdeněk Dočekal. Režie: Peter Chmela.
Poslední uvedení: červen 2019.
Fantasy podle knihy Terryho Pratchetta. Rodinná sešlost za hranicemi života. Jistá bytost s kosou toho o nás ví hodně, ale zdaleka ne všechno. Ví, že muži a ženy se můžou mít rádi a že z jejich lásky se pak rodí děti (alespoň v tom lepším případě). Tahle bytost zná naše životy od začátku až do konce a i přes to neví, jaké to je. A tahle bytost se najednou rozhodne udělat něco velmi neobvyklého. Co se stalo, neví ani Zuzanka, která se jedné noci dozví, že musí najít svého dědečka. A také za něj udělat jeho práci...
Velký třesk a malý vesmír - Jakub Folvarčný  (malá scéna|0:50x)
Premiéra: 16.4.2014. Dramaturgie a režie: Jakub Folvarčný.
Velký třesk na Malé scéně
Ortel - Franz Kafka, Jiří Ondra  (1:20x)
Premiéra: 28.3.2014. Překlad povídky: Vladimír Kafka. Výprava: Rozálie Vašíčková, Kazimir Popescu. Hudba: Pavel Ptáčník, Markéta Dvořáková. Dramaturgie a režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: listopad 2016.
Divadelní adaptace krátké povídky. Je podzimní noc a Franz Kafka, čerstvě zasažen láskou k berlínské dívce Felici, píše svůj Ortel. Je překrásné jaro, neděle dopoledne a Jiří Bendemann, čerstvě zasnoubený mladý obchodník, píše dopis svému příteli. Nic nenasvědčuje tomu, že by tento jarní den byl něčím výjimečný. Jenomže je tu otec a jisté podivné události, které se přihodily od smrti matky...
Deset deka Dürrenmatta - Jiří Jelínek  (1:05x)
Premiéra: 19.12.2013. Podle hry Friedricha Dürrenmatta „Návštěva staré dámy“. Výprava: Magdalena Klára Hůlová. Hudba: Filip Nebřenský. Režie: Jiří Jelínek.
Poslední uvedení: září 2016.
Autorská variace na slavnou hru Friedricha Dürrenmatta „Návštěva staré dámy“. Černá komedie o zápasu dvou dam o jednoho muže, groteska na téma návrat, fraška o tom, jak jde všechno koupit...
Pobřeží kocoviny - Václav Koubek  (0:55x)
Premiéra: 4.11.2013. Dramaturgie: Václav Koubek. Režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: duben 2014.
...aneb jednou tě vezmu na Kubu. Autorská hudebně-divadelní groteska v podání Divadla D21 a Václava Koubka o matce, která zapomněla umřít.
Norway.Today - Igor Bauersima  (host - agentura BRIVA)
Premiéra: 6.10.2013. Výprava: Petr Vítek. Hudba: Aleš Kauer. Úprava a režie: Zdeněk Stejskal.
Originální milostný příběh s extrémní situací. „Končím se životem. Půjdeš se mnou? Smile.“
Pankáči na Baltu - Jaroslav Rudiš  (0:40x)
Premiéra: 17.6.2013. Projekt "Velký třesk na Malé scéně". Dramaturgie: Vojtěch Bárta. Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak. Režie: Peter Chmela.
Poslední uvedení: září 2013.
Chtěli se válet, chtěli se koupat v moři, chtěli si udělat oheň a chtěli mít prostě chvíli klid. Klid od toho, co si tehdy museli nechat líbit, co by si už dnes nikdo z nás nechat líbit nemusel. Ti mladí lidé chtěli mít jen to, co dnes má každý z nás – nebo alespoň by mohl mít každý z nás.
Strakonický dudák - Josef Kajetán Tyl  (1:20x)
Premiéra: 30.5.2013. Dramaturgie: Jiří Roth. Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: Zdeněk Dočekal. Režie: Peter Chmela.
Poslední uvedení: rok 2014.
Současná inscenace staré dobré české klasiky. Švanda je dudák, Švanda je muzikant, Švanda je chudý. Chce se však oženit a peníze potřebuje. Jenomže doma mu nikdo nezaplatí, dokud nebude slavný. A tak Švanda odchází do ciziny, kde na něj čeká sláva, kde na něj čekají tisíce. Záhy však zjišťuje, že pokud si člověk chce udržet slávu a také ty tisíce, musí mít k tomu určité schopnosti. A ty když nemá, tak mu ani začarované dudy nepomůžou.
Smrt zítřkům - Daniel Krejbich, David Hlaváč, Jiří Ondra
Premiéra: 3.4.2013. Projekt "Velký třesk na Malé scéně". Výprava: Daniel Krejbich. Hudba: David Hlaváč. Režie: Jiří Ondra.
Obraz – Hudba – Hra.
Luisa a Lotka - Erich Kästner, Jan Kačena  (1:00x|vhodné od 11 let)
Premiéra: 13.3.2013. Překlad: Hana Žantovská. Výprava: Barbora Zelníčková. Hudba: Jonáš Rosůlek, Barbora Zelníčková. Dramaturgie a režie: Jan Kačena.
Poslední uvedení: rok 2014.
„Vídeňský horor pro děcka.“ Příběh na základě dětské novely o hledání identit a hlavně o jejich záměnách. Dvě děvčata, dvě dvojčata, sama opuštěná v horském hotelu, dohromady tvoří samy sobě nedílné univerzum. Není lepší být ucelená polovička, než rozpolcený celek...?
Tři veteráni - Jan Werich, Jiří Ondra
Premiéra: 29.1.2013. Výprava: Pavla Hovorková. Hudba: Zdeněk Dočekal. Texty písní: Jan Werich, Jiří Ondra. Režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: rok 2013.
Netradiční, ale dnes už klasická pohádka Jana Wericha. Prachy, moc a sláva nemusí být vždy tím hlavním, čím je člověk živ. A život není tak dlouhý, jako nos princezny Bosany. Proto tradá hledat zemi, kde lítají pečení holubi přímo do huby...
Nora - Domeček pro panenky - Henrik Ibsen  (1:55x)
Premiéra: 18.12.2012. Překlad: František Fröhlich. Výprava: Zuzana Mazáčová, Aneta Grňáková. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Tereza Karpianus.
Poslední uvedení: prosinec 2017.
Příběh z dob, kdy muži měli majetkovou a morální moc nad svými ženami. Příběh z dob, kdy ženy byly bezbrannou a rozkošnou ozdobou mužova života. Příběh z dob, kdy ženy unikaly z této situace pomocí manipulace a lsti. Ještě že dnes už to neplatí a ženy jsou samostatné, silné a fér!
Gulliverovy cesty - Jonathan Swift, Jiří Ondra  (1:20x)
Premiéra: 25.10.2012. Úprava: Jiří Ondra, Tereza Karpianus. Dramaturgie: Tereza Karpianus. Výprava: Kateřina Kroupová. Hudba: David Hlaváč. Texty písní a režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: červen 2019.
Divadelní hra, která využívá známého námětu a originálním způsobem konfrontuje nás s rozličnými národy dalekého světa.
Honza mlynářem aneb Voda dobrá, voda zlá - Vladimír Jopek
Premiéra: 13.5.2012. Režie: Vladimír Jopek.
Interaktivní pohádka pro nejmenší, ve které zmizí hranice mezi hercem a dětským divákem.
Poslední lidojedi - Jens Bjerre, Jiří Ondra  (1:00x)
Premiéra: 6.3.2012. Překlad knihy: Milan Stuchlík. Výprava: Pavla Hovorková. Hudba: David Hlaváč a citace. Režie: Jiří Ondra.
Dobrodružná divadelní expedice do doby kamenné v době atomové. Stanete se svědky „podivných“ praktik a rituálů domorodců z džungle, které se přezdívá „zelené peklo.“ Ocitnete se spolu s naším milým dobrodruhem mezi lidmi, kteří dodnes žijí životem, kterým jsme my žili naposled v pravěku. Poslední lidojedi jsou nejen vzrušující výpravnou podívanou, ale též konfrontací dvou různých lidských kultur, z nichž jedna je takzvaně primitivní a druhá takzvaně civilizovaná.
R.U.R. - Karel Čapek  (1:05x)
Premiéra: 17.11.2011. Výprava: Matěj Sýkora. Hudba: Ticho de Beige, JoRo. Úprava a režie: Jan Kačena.
Poslední uvedení: červen 2019.
Originální současná interpretace vědecko-fantastické divadelní hry, která obohatila svět nejen o slovo „robot“, ale rovněž vyjádřila obavu o osud lidstva a pojmenovala hrozbu nadvlády umělé inteligence. „Žádná bytost nemůže stvořit dokonalejší bytost než je sama...“
Idiot loci - Jiří Ondra, David Hlaváč & kol.  (1:25x)
Premiéra: 13.6.2011. Obnovená premiéra: 23.4.2013. Výprava: Magdalena Klára Hůlová, Daniel Krejbich. Hudba: David Hlaváč. Režie: Jiří Ondra.
Autorská divadelní inscenace, která je inspirována z velké míry samotnými aktéry a z menší míry sbírkou Samuela Becketta „Novely a texty pro nic“. Pocta všem dosud prokletým básníkům. Idiot loci je určen pro všechny, kteří jsou ochotni si alespoň na okamžik vypnout své mobilní telefony a racionální myšlení.
Zvířata na toustech (Říše zvířat) - Roland Schimmelpfennig, David Drábek  (1:15x)
Premiéra: 24.3.2011. Scéna: Magdalena Klára Hůlová. Kostýmy: Renata Hans. Výběr hudby a režie: David Drábek.
Poslední uvedení: červen 2015.
Komedie o hercích, co se mění ve zvířata. Komedie o tom, jak těžké je hrát divadlo v Praze. Ta otázka Vás totiž nakonec dostihne: „Jsem lepší herec nebo číšník?“ Věnujte dýško svým hercům – odmění se Vám nahotou a střílením šípů do vlastních řad...
Prokletá rodina - Erika Oláhová, Peter Chmela  (vhodné od 10 let)
Premiéra: 16.12.2010. Dramaturgie: Petra Zámečníková. Výprava: Martina Kosíková. Hudba: David Hlaváč. Režie: Peter Chmela.
Romský příběh na motivy knížky Eriky Oláhové „Nechci se vrátit mezi mrtvé“.
Élektrá - Sofoklés  (1:00x)
Premiéra: 19.10.2010. Překlad: Ferdinand Stiebitz. Úprava: Kristýna Čepková, Adam Rut. Dramaturgie: Kristýna Čepková. Výprava: Magdalena Klára Hůlová. Režie: Adam Rut.
Zkrácená verze antického dramatu zpracovávající jeden z útržků mýtu o prokletém rodu Átreovců. Élektrá touží pomstít zemřelého otce krále Agamemnóna, který byl zabit vlastní manželkou Klytaiméstrou. Napjatě očekává návrat bratra Oresta, aby jí v pomstě na jejich vlastní matce pomohl...
Revizor - Nikolaj Vasiljevič Gogol  (1:20x)
Premiéra: 3.6.2010. Překlad: Zdeněk Mahler. Úprava a dramaturgie: Peter Chmela. Výprava: Kateřina Kroupová. Režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: říjen 2012.
Fenomenální oslava lidské hlouposti z pera geniálního ruského autora. „Pozor, jede k nám Revizor! Inkognito! Není s ním žádná legrace! Ten nám zvedne mandle!“
Beat Generation - Jiří Roth, Peter Chmela  (0:55x)
Premiéra: 18.12.2009. Výprava: Magdalena Klára Hůlová. Režie: Peter Chmela.
3D čtení na divadle. Návrat v čase k těm nejlepším dílům básníků Beat Generation. Setkáme se s Bukowskim, Ferlinghettim, Ginsbergem, Kerouacem, Burroughsem nebo Corsoem.
Staré pověsti české - Alois Jirásek, Jiří Roth  (1:05x|vhodné od 9 let)
Premiéra: 26.9.2008. Výprava: Magdalena Klára Hůlová. Texty písní: Peter Chmela, Petr Pochop. Režie: Peter Chmela.
Poslední uvedení: květen 2015.
Divadelní převyprávění příběhů ze zrození a dětství naší vlasti. Inscenace sahá do hloubky dějin, zachovává si odstup, hledá pravdu a směje se výmyslům.
Berta (od soumraku do úsvitu) - David Drábek  (1:30x)
Premiéra: 27.3.2008. Výprava: Magdalena Klára Hůlová. Hudba: Zdeněk Dočekal. Režie: David Drábek.
Poslední uvedení: květen 2012.
Příběh české Bridget Jones vyprávěný pozpátku, proti proudu času. Na počátku třicátnice jménem Berta zemře v nemocnici, aby se na konci příběhu choulila v náručí svých rodičů coby novorozenec...
Zimní pohádka - William Shakespeare  (2:10)
Premiéra: 5.11.2007. Překlad: Martin Hilský. Výprava: Zorka Velková. Režie: Pavel Khek, Peter Chmela.
Poslední uvedení: březen 2011.
Shakespearova pozdní romance. „Byl jednou jeden svět, který byl pln protikladů: láska a nenávist, ctnost a hřích, pravda a lež, život a socha ... Ty protiklady spolu soupeřily a každý chtěl vyhrát. Ale nebojte se: vždyť je to jenom pohádka.“
Kytice - Karel Jaromír Erben  (0:50x)
Premiéra: 19.2.2007. Výprava a režie: kol.
Roční cyklus zabalený do balad Karla Jaromíra Erbena z proslulé sbírky „Kytice“. Čtveřice začíná jarním „Zlatým kolovratem“, přes tajemně letní „Svatební košili“ pokračuje k chladnému podzimnímu „Vodníkovi“ a vše uzavírá mrazivý zimní „Štědrý den“.
Hysterikon - Ingrid Lausund  (2:00)
Premiéra: 12.2.2007. Překlad: Tereza Durdilová-Synková. Výprava: Ľubica Bábek-Melcerová. Hudba: Zdeněk Dočekal. Režie: Jiří Bábek.
„Kapitalistický kabaret“ složený z tragikomických dramatických „čísel“, kde se za pomoci každodenních reálií v supermarketu našich životů odehrává na malé ploše vždy totéž: spor srdce a těla, zápas o smysl a naplnění vlastního života.
Kubula a Kuba Kubikula - Vladislav Vančura, Václav Martinec  (0:50x)
Premiéra: 12.10.2006. Výprava: Pavla Hovorková. Hudba: Vladimír Jopek. Texty písní: Jiří Žáček. Režie: Václav Martinec.
Poslední uvedení: březen 2015.
Modrohnědá pohádka v krásném jazyce o zimě, strachu, blechách v kožíšku a velikém přátelství.
Svět naruby - Jiří Voskovec, Jan Werich, Jaroslav Ježek  (1:00x)
Premiéra: 8.3.2006. Výprava: Zdeněk Dočekal. Režie: Petr Mančal.
Scénická koláž o tom, jací byli oni a jejich doba.
Masopustní šelmovský kousek - Anonym  (0:55x)
Výtvarná, jevištní a hudební rekonstrukce hry neznámého autora, která se pravděpodobně inscenovala v polovině 18. století v českokrumlovském zámeckém divadle. Komedie dell’arte s charakterovými typy plná slovních a situačních gagů.
Děvčátko s mozkem - David Drábek & kol.  (1:00x)
Premiéra: 6.6.2005. Výprava: Pavla Hovorková. Hudba: Goldfrapp, David Drábek. Režie: David Drábek.
Poslední uvedení: červen 2012.
„Jemně destilovaný horor.“ V prostředí psychoterapeutické skupiny někdo přemaloval hranici mezi příčetností a šílenstvím a zamlžil krajinu oddělující živé od zemřelých. Představení o slabých nervech určené výhradně pro nervy silné...
Beruščina detektivní kancelář - Rostislav Křivánek  (0:35x|vhodné od 2 let)
Premiéra: 2.5.2005. Výprava: Pavla Hovorková. Režie: Ivana Huspeková.
Poslední uvedení: rok 2014.
Nově otevřená detektivní kancelář slečny Berušky už netrpělivě čeká na první slavný případ. Spolu s Beruščiným „Watsonem“ mandelinkou Delinkou děti krok po kroku pomáhají vypátrat ukradená křídla pana Žluťáska a v samotném závěru se stanou svědky zlodějova polepšení.
S vyloučením veřejnosti - Jean-Paul Sartre  (1:05x)
Premiéra: 11.4.2005. Překlad: Antonín Jaroslav Liehm. Výprava: kol. Režie: Václav Martinec.
Excelentní existenciální ponor do lidské psýché. 1 prostor, 4 lidé, 3 židle, 1 nůž a všechen čas. „Aneb peklo jsou ti druzí…“
Don Quijote - Miguel de Cervantes, Jan Tošovský  (1:00x)
Premiéra: 21.3.2005. Hudba a texty písní: Jan Tošovský, Petr Kolečko. Režie: Jan Tošovský.
Poslední uvedení: říjen 2011.
Malá dramatizace o největším hrdinovi všech dob.
Oidipús vladař - Sofoklés  (0:50x)
Premiéra: 22.11.2004. Překlad: Eva Stehlíková. Výprava: Pavla Hovorková. Režie: Václav Martinec.
Klasická tragédie o nemožnosti vyhnout se vlastnímu osudu.

Zpět na aktuální inscenace


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 16.10.2020