Divadlo D21

<< Racek | Revizor >>

Rain Woman

Premiéra: 11.6.2020 | 1:15x
Scéna: Magdalena Klára Hůlová. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: Darek Král a citace. Režie: David Drábek.
Poslední uvedení: červen 2022 (v Praze), červenec 2022 (na zájezdě).
Autorská inscenace jako parafráze slavného amerického filmu „Rain Man“, sestavená z vystřižených divadelních záběrů, které se nakonec použily. „Po rodičích můžete zdědit mikrovlnku, retrívra nebo chatu. Ona zdědila autistickou sestru.“


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo D21
Hodnocení inscenace
Redakce
54 %
Uživatelé
63 %
6341000
Volby

Hodnocení (9)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  50 %
29.7.2022 | 1141 hodnocení
+ souhlasím
Zvláštně nekonzistentní inscenace. Jako kdyby se David Drábek pokusil do téhle jednohubky nacpat tolik témat, že by je neuneslo ani velké divadelní plátno. Nejprve to vypadá, že jádrem příběhu bude vztah k autistické sestře, aby pak byly nakousnuty další závažné motivy jako sexuální zneužívání, drogová minulost či životní nenaplněnost. Místy je melancholická atmosféra prosvětlena humorem, ne ovšem v takové míře, jako je u Drábka zvykem. Dějový oblouk působí nuceně a výraznější pointa nepřichází. V malé roli Svědka Jehovova mě zaujal M.Zeman.
Pavel Širmer  60 %
7.7.2022 | 2013 hodnocení
+ souhlasím
65%. „Neučesaný“ inscenační tvar, na němž se mělo ještě pracovat. Přesto vznikl počin s těžko popsatelnou osobitou atmosférou, který o autistech a lidech v jejich okolí vypověděl mnoho výstižného a pravdivého. A třeba se našli i diváci, kteří se dokázali pobavit, vcítit či dojmout.
Lukáš Holubec  40 %
18.8.2020 | 737 hodnocení
+ souhlasím
--- Oheň, voda, vítr v jednom bytě --- (více v článku na blogu)
Jiří Landa  60 %
10.7.2020 | 3031 hodnocení
+ souhlasím
Škoda, že se tvůrci rozhodli jít experimentální cestou a zaměřit se na pouhou výseč z jednoho období života partnerů, kdy chod jejich domácnosti zčeří nečekaná situace. Musejí se totiž postarat o autistickou dívku, sestru Zdeny (H. Mathauserová). Přesvědčivá I. Machalová coby autistka Adina nemá více možností se uplatnit, na rozdíl od G. Haška, jenž Angličana Snorriho podává se suverénní lehkostí a jeho přízvuk je příjemným kořením inscenace. Zkrácení by však snesl jeho dlouhý monolog v závěru, který se do celku nehodí. Tvůrci si zřejmě své zadání splnili, ovšem na diváka v této podobě inscenace plně dolehnout nemůže.
Jiří Koula  60 %
24.6.2020 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
64,99 % Rain Woman je dobrá inscenace, lepší, než jsem si myslel bezprostředně po představení. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že kdyby jí někdo věnoval trochu péče, učesal ji, spojil volné konce a přelakoval zjevné stopy toho, že to či ono je výsledkem momentálního nápadu, improvizace, mohla by být skvělá. Nebo stručněji, není to ošklivé káčátko ani ve své eleganci krásná labuť, je to ošklivá labuť. Více viz blog.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Čiko  60 %
14.6.2020 | 1085 hodnocení
+ souhlasím
55% Inscenace by to nebyla tak problematická, kdyby měl divák dostatek informací, které ovšem nebylo kde získat - včetně programu. Mnoho věcí jsem pochopil až poté, co jsem si je nechal vysvětlit od jedné z hereček. Na první dobrou to totiž působí dost nedotaženě, nedivadelně. Ale to byl zřejmě částečně záměr. V každém případě herecky povedené, zejména Ivana Machalová jako autistka a Gustav Hašek jako nepřehrávající vtipný cizinec s dialektem. Zaujme taky hudba Darka Krále.
Martin21  70 %
14.6.2020 | 458 hodnocení
+ souhlasím
Při sledování v sále mi blesklo hlavou, že všechny postavy děje jsou nešťastné, avšak Adina je asi ve svém světě štastná a její sestra se ji díky "zdědění" naučila mít ráda. Zato její přítel tak štastný a spokojený, jak vypadá není. Asi jsem to opravdu chápal jako život a ne klasické divadlo. Bezchybné a skvělé herectví Ivany Machalové v roli autistky vás nadchne. Gustav Hašek mne jako herec, kterého jsem viděl prvně, bavil. Je dobré vědět, že nejdete do divadla, ale do obýváku jedné rodiny.
Unionboy  60 %
29.7.2022 | 452 hodnocení
Ivan Andrejevič Bubnov  60 %
31.1.2021 | 67 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.