Divadlo D21

Rain Woman

Premiéra: 11.6.2020 | 1:15x
Scéna: Magdalena Klára Hůlová. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: Darek Král. Režie: David Drábek.
Poslední uvedení: červen 2022.
Autorská inscenace jako parafráze slavného amerického filmu „Rain Man“, sestavená z vystřižených divadelních záběrů, které se nakonec použily. „Po rodičích můžete zdědit mikrovlnku, retrívra nebo chatu. Ona zdědila autistickou sestru.“
Divadlo D21
Hodnocení inscenace
Redakce
53 %
Uživatelé
63 %
6331000
Hodnocení redakce
Lukáš Holubec 40 %
Jiří Landa 60 %
Jiří Koula 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
6.6.Po19:30D21 | DERNIÉRAvstupenky
6.6.Po19:30 vstupenky
D21 | DERNIÉRA

Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Holubec  40 %
(zadáno: 18.8.2020, počet hodnocení: 691)
+ přínosný / zajímavý komentář
--- Oheň, voda, vítr v jednom bytě --- (více v článku na blogu)
Jiří Landa  60 %
(zadáno: 10.7.2020, počet hodnocení: 2905)
+ přínosný / zajímavý komentář
Škoda, že se tvůrci rozhodli jít experimentální cestou a zaměřit se na pouhou výseč z jednoho období života partnerů, kdy chod jejich domácnosti zčeří nečekaná situace. Musejí se totiž postarat o autistickou dívku, sestru Zdeny (H. Mathauserová). Přesvědčivá I. Machalová coby autistka Adina nemá více možností se uplatnit, na rozdíl od G. Haška, jenž Angličana Snorriho podává se suverénní lehkostí a jeho přízvuk je příjemným kořením inscenace. Zkrácení by však snesl jeho dlouhý monolog v závěru, který se do celku nehodí. Tvůrci si zřejmě své zadání splnili, ovšem na diváka v této podobě inscenace plně dolehnout nemůže.
Jiří Koula  60 %
(zadáno: 24.6.2020, počet hodnocení: 1598)
+ přínosný / zajímavý komentář
64,99 % Rain Woman je dobrá inscenace, lepší, než jsem si myslel bezprostředně po představení. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že kdyby jí někdo věnoval trochu péče, učesal ji, spojil volné konce a přelakoval zjevné stopy toho, že to či ono je výsledkem momentálního nápadu, improvizace, mohla by být skvělá. Nebo stručněji, není to ošklivé káčátko ani ve své eleganci krásná labuť, je to ošklivá labuť. Více viz blog.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Čiko  60 %
(zadáno: 14.6.2020, počet hodnocení: 840)
přínosný / zajímavý komentář
55% Inscenace by to nebyla tak problematická, kdyby měl divák dostatek informací, které ovšem nebylo kde získat - včetně programu. Mnoho věcí jsem pochopil až poté, co jsem si je nechal vysvětlit od jedné z hereček. Na první dobrou to totiž působí dost nedotaženě, nedivadelně. Ale to byl zřejmě částečně záměr. V každém případě herecky povedené, zejména Ivana Machalová jako autistka a Gustav Hašek jako nepřehrávající vtipný cizinec s dialektem. Zaujme taky hudba Darka Krále.
Martin21  70 %
(zadáno: 14.6.2020, počet hodnocení: 408)
přínosný / zajímavý komentář
Při sledování v sále mi blesklo hlavou, že všechny postavy děje jsou nešťastné, avšak Adina je asi ve svém světě štastná a její sestra se ji díky "zdědění" naučila mít ráda. Zato její přítel tak štastný a spokojený, jak vypadá není. Asi jsem to opravdu chápal jako život a ne klasické divadlo. Bezchybné a skvělé herectví Ivany Machalové v roli autistky vás nadchne. Gustav Hašek mne jako herec, kterého jsem viděl prvně, bavil. Je dobré vědět, že nejdete do divadla, ale do obýváku jedné rodiny.
Ivan Andrejevič Bubnov  60 %
(zadáno: 31.1.2021, počet hodnocení: 61)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.