Divadlo D21

<< Kytice | Macbeth >>

Luisa a Lotka

Premiéra: 13.3.2013 | 1:00x
Překlad: Hana Žantovská. Výprava: Barbora Zelníčková. Hudba: Jonáš Rosůlek, Barbora Zelníčková. Dramaturgie a režie: Jan Kačena.
Poslední uvedení: rok 2014.
„Vídeňský horor pro děcka.“ Příběh na základě dětské novely o hledání identit a hlavně o jejich záměnách. Dvě děvčata, dvě dvojčata, sama opuštěná v horském hotelu, dohromady tvoří samy sobě nedílné univerzum. Není lepší být ucelená polovička, než rozpolcený celek...?
D11+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo D21
Hodnocení inscenace
Redakce
45 %
Uživatelé
50 %
5011000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 60 %
Jiří Landa 30 %
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  60 %
17.3.2014 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
Profilovat tuto inscenaci jako určenou dětem je od tvůrců projevem specifického smyslu pro humor, naproti tomu tento záměr do značné míry zkrotil "úchylnost", již si Jan Kačena naplno ventiluje v jiných projektech. Zachována z jeho stylu ale zůstává určitá chaotičnost, volné uspořádání motivů generující množství asociací, ve výsledku tak to, co si divák z inscenace odnese, záleží dost na tom, s čím na ni přijde. Frustrující zjištění pro diváka, který se pídí po jasném sdělení, radostné pro toho, kdo si rád pouští fantazii na špacír.
Jiří Landa  30 %
22.3.2013 | 2993 hodnocení
+ souhlasím
Jestliže se má toto představení hrát pro děti, mělo by z příběhu vystoupit určité poselství či téma, režie se v tomto případě ovšem vzdala obojího. Postrádal jsem i jasnou dějovou linku. A pokud má v dění zmatek dospělý divák, jak asi dopadnou děti? Herecky solidní, ale v mezích režijního vedení. Tohle se vážně moc nepovedlo.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Polneh  50 %
1.7.2013 | 17 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.