Divadlo D21

<< Kytice | Macbeth >>

Luisa a Lotka

Premiéra: 13.3.2013 | 1:00x|vhodné od 11 let
Překlad: Hana Žantovská. Výprava: Barbora Zelníčková. Hudba: Jonáš Rosůlek, Barbora Zelníčková. Dramaturgie a režie: Jan Kačena.
Poslední uvedení: rok 2014.
„Vídeňský horor pro děcka.“ Příběh na základě dětské novely o hledání identit a hlavně o jejich záměnách. Dvě děvčata, dvě dvojčata, sama opuštěná v horském hotelu, dohromady tvoří samy sobě nedílné univerzum. Není lepší být ucelená polovička, než rozpolcený celek...?
D10+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo D21
Hodnocení inscenace
Redakce
45 %
Uživatelé
50 %
5011000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 60 %
Jiří Landa 30 %

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  60 %
(zadáno: 17.3.2014, počet hodnocení: 1598)
+ přínosný / zajímavý komentář
Profilovat tuto inscenaci jako určenou dětem je od tvůrců projevem specifického smyslu pro humor, naproti tomu tento záměr do značné míry zkrotil "úchylnost", již si Jan Kačena naplno ventiluje v jiných projektech. Zachována z jeho stylu ale zůstává určitá chaotičnost, volné uspořádání motivů generující množství asociací, ve výsledku tak to, co si divák z inscenace odnese, záleží dost na tom, s čím na ni přijde. Frustrující zjištění pro diváka, který se pídí po jasném sdělení, radostné pro toho, kdo si rád pouští fantazii na špacír.
Jiří Landa  30 %
(zadáno: 22.3.2013, počet hodnocení: 2905)
+ přínosný / zajímavý komentář
Jestliže se má toto představení hrát pro děti, mělo by z příběhu vystoupit určité poselství či téma, režie se v tomto případě ovšem vzdala obojího. Postrádal jsem i jasnou dějovou linku. A pokud má v dění zmatek dospělý divák, jak asi dopadnou děti? Herecky solidní, ale v mezích režijního vedení. Tohle se vážně moc nepovedlo.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Polneh  50 %
(zadáno: 1.7.2013, počet hodnocení: 17)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.