Divadlo D21

Élektrá

Premiéra: 19.10.2010 | 1:00x
Zkrácená verze antického dramatu zpracovávající jeden z útržků mýtu o prokletém rodu Átreovců. Élektrá touží pomstít zemřelého otce krále Agamemnóna, který byl zabit vlastní manželkou Klytaiméstrou. Napjatě očekává návrat bratra Oresta, aby jí v pomstě na jejich vlastní matce pomohl...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo D21
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
20 %
2031000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 50 %
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  50 %
10.4.2011 | 3021 hodnocení
+ souhlasím
Od A. Ruta jsem očekával razantnější pohled na klasiku. Největší problém spatřuji ve výběru zastaralého překladu, jehož archaismy po půl hodině velkého soustředění vyčerpávají. Také by stálo za pozornost se ještě zamyslet nad realizací chóru. Herecky solidní, výrazněji zaujal V. Jopek v roli Klytaiméstry, v maličké roli Aigistha však trochu přehrával. Inscenace je zařazena do projektu Divadlo školám. Nemohl jsem se zbavit dojmu, že by bylo lepší studentům klasiku servírovat v modernějším hávu a jazyce, jenž by jim byl bližší.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
KaVa  10 %
23.3.2012 | 23 hodnocení
+ souhlasím
To myslí opravdu vážně? Děs a běs, která musí všechny diváky, kteří na to přijdou se školou navěky od tohoto umění odpudit!
Dubina  20 %
15.12.2011 | 144 hodnocení
+ souhlasím
Souhlasím s Kubou_r, naprosto příšerná inscenace (spolužáci kteří normálně do divadla nechodí teď divadlo nenávídí), z představení jsem si vůbec nic neodnesla (bývala bych odešla, kdyby to nebylo povinné). Ale na druhou stranu na antická díla si troufne málokdo a hrát pro studenty také není pro každého.
Kuba_r  30 %
28.11.2011 | 100 hodnocení
+ souhlasím
děsivě srandovní představení. pokud se to hraje skutečně pro školy, nemůžeme se divit, že do divadla chodí jen 4% populace. něco tak nedůvěryhodného, nemladého a směšného, aby člověk pohledal. procenta snad jen za odvahu dělat antiku, do které se tady nikdo nepouští.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.