Zprávy

3.8.2019
Divadlo Bolka Polívky hraje na Letní scéně ve Slavkově
Ještě než odstartuje nová sezona na jevišti Divadla Bolka Polívky, mají diváci možnost užít si oblíbené inscenace z jeho repertoáru na Letní scéně ve Slavkově u Brna. Od 6. do 8. srpna se na zámeckém nádvoří uskuteční pro letošní rok poslední tři představení pod širým nebem. Program ve Slavkově nabídne inscenace DNA a Šest tanečních hodin v šesti týdnech a vedle toho také výstavu fotografií.
číst celý článek
15.4.2019
Letní scéna Divadla Bolka Polívky bude v roce 2019 kromě Brna také v Mikulově a Slavkově
Divadlo Bolka Polívky připravuje již počtvrté svou Letní scénu. Poprvé se však představení pod širým nebem budou postupně odehrávat hned na třech atraktivních lokalitách. Od 10. do 13. července budou mít diváci možnost zhlédnout inscenace z produkce Divadla Bolka Polívky v amfiteátru v Mikulově, od 22. července do 3. srpna na Biskupském dvoře Moravského zemského muzea v Brně a od 6. do 8. srpna se Letní scéna přesune na nádvoří zámku do Slavkova u Brna. Předprodej vstupenek začíná 17. dubna v pokladně divadla a také online prostřednictvím sítě GoOut.
číst celý článek
21.3.2019
Pavol Seriš v nové komediální one man show
Komediální one man show Pavola Seriše Pozemšťan vypráví o lidech 21. století očima mimozemšťana... Fyzický stand-up bude uveden v brněnském Divadle Bolka Polívky poprvé 5. dubna. Pavol Seriš v inscenaci satiricky pohlíží na chaotický svět, který dnešní člověk přijímá jako normu.
číst celý článek
3.1.2019
Horská dráha sveze v Divadle Bolka Polívky Milana  Kňažka a Evu Novotnou
První inscenací nové sezony z vlastní produkce Divadla Bolka Polívky se stane Horská dráha. Ve francouzské konverzační komedii s prvky absurdního humoru pro dva herce se v režii Petra Halberstadta představí známý slovenský herec Milan Kňažko (Pierre) a členka činohry Národního divadla Brno Eva Novotná (Julliet). Premiéra je plánována na 11. ledna 2019 od 19.00 hodin. Od březnové reprízy 17. března se diváci mohou také těšit na herečku a dabérku Jitku Ježkovou, která se bude s Evou Novotnou pravidelně alternovat.
číst celý článek
10.9.2018
Divadlo Bolka Polívky představuje svou 26. sezonu
Divadlo Bolka Polívky zahájilo svou v pořadí již 26. sezonu, v níž uvede kromě spousty novinek také premiéry tří nových inscenací. Další ze svých autorských projektů, zatím s pracovním názvem Klíště, připravuje do druhé poloviny sezony principál divadla Bolek Polívka. Dalšími premiérami se stanou ve spolupráci se společností StageArtCZ inscenace Horská dráha, ve které se setkají Milan Kňažko s Evou Novotnou, a autorská klaunerie Palo Seriše.
číst celý článek
23.4.2018
Letní scéna Divadla Bolka Polívky
Divadlo Bolka Polívky připravuje 3. ročník Letní scény, tentokrát opět na nádvoří Staré radnice v Brně. Vstupenky budou v prodeji od 25. dubna. Nabídne vybrané inscenace z repertoáru Divadla Bolka Polívky, i zajímavé inscenace z nabídky partnerských divadel, jako jsou divadlo Studio DVA či divadlo Komediograf.
číst celý článek
22.1.2018
Autorská klaunérie o velkém přátelství a boji o starou tělocvičnu
Klaunský divadelní projekt Letem sokolím vzešel z potřeby dvou klaunů Michala Chovance a Ondřeje Klíče po tříleté intenzivní spolupráci na klaunských skečích vytvořit celovečerní představení. Premiéra moderní autorské klauniády pod supervizí Bolka Polívky a v režii Petra Jarčevského o neskutečném přátelství Břéti a Čeňka a jejich skutečném boji o starou tělocvičnu se uskuteční 26. ledna v Divadle Bolka Polívky.
číst celý článek
12.9.2017
Divadlo Bolka Polívky v sezoně 2017/18
Divadlo Bolka Polívky letos vstupuje do své jubilejní 25. sezony. Slavnostně ji zahájí 11. září vernisáž výstavy obrazů brněnského výtvarníka Pavla Bílka, úvodním titulem nové sezony se pak stane oblíbené představení Mínus dva. V nadcházející sezoně Divadlo Bolka Polívky plánuje dvě premiéry, řadu výstav i koncertů. Mezi stálé hosty se zařadí pražské Divadlo Na zábradlí, program obohatí také slovenské inscenace, které budou v Brně uvedeny poprvé. V říjnu se bude natáčet 55. Manéž Bolka Polívky.
číst celý článek
23.7.2017
Divadlo Bolka Polívky otevírá svou Letní scénu
Idylické letní večery, působivá atmosféra historického Brna a především výrazné herecké osobnosti... To vše a ještě mnohem více slibuje Letní scéna Divadla Bolka Polívky, které bude od 21. července do 23. srpna patřit Biskupský dvůr Moravského zemského muzea v Brně. V neobvyklé „obrácené“ podobě se představí návštěvníkům i samotný Biskupský dvůr. Diváci budou sedět zády ke katedrále.
číst celý článek
22.5.2017
Premiéra nové hry Arnošta Goldflama v Divadle Bolka Polívky
Předposlední premiérou Divadla Bolka Polívky v letošní sezoně bude Hrůza v Brně, kterou napsal a režíroval Arnošt Goldflam. Premiéra se uskuteční 26. května. Bizarní černá groteska zavede diváky spolu s hlavními postavami, policisty Jarinem a Rudou, z Brna do Ameriky a ještě dál. V hlavních rolích se představí Josef Polášek a Robert Mikluš.
číst celý článek
14.5.2017
Divadlo Bolka Polívky připravuje již podruhé svou Letní scénu
Druhý ročník Letní scény Divadla Bolka Polívky se uskuteční na Biskupském dvoře Moravského zemského muzea. Těšit se diváci mohou na (doufejme) příjemné letní večery bez deště, působivou atmosféru historické části Brna a hlavně na výrazné herecké osobnosti v představeních nejen z repertoáru Divadla Bolka Polívky či na dva úspěšné novocirkusové projekty. Chybět nebudou ani hudební večery. Prostor Biskupského dvora pod Petrovem bude Letní scéně Divadla Bolka Polívky vyhrazen od 21. července do 23. srpna.
číst celý článek
22.2.2017
Šašek a syn v Divadle Bolka Polívky
Očekávaný vrchol sezony v Divadle Bolka Polívky přichází s premiérou autorské hry Šašek a syn, která bude uvedena na scéně 25. února 2017 v 19.00. Na jevišti se spolu poprvé setkají Bolek a Vladimír Polívkovi jako životem protřelý král šašků a mladý šlechtický sirotek, který bude svérázným způsobem převychován v šaška. Pražská premiéra se odehraje ve Studiu DVA 22. března 2017 v 19.00.
číst celý článek
6.10.2016
Půlstoletí s Cimrmanem: největší český génius se vrací do Brna
Půlstoletí s Cimrmanem: největší český génius se vrací do Brna České země právě žijí významným výročím. Je tomu 50 let, co dr. Evžen Hedvábný objevil v Liptákově truhlu s pozůstalostí Járy Cimrmana a evropská (i světová) veřejnost tak byla seznámena s géniem tohoto nejvýznamnějšího českého vědce, vynálezce, pedagoga, cestovatele a sportovce. Stranou oslav nestojí ani město Brno, vždyť právě zde ve věznici na Špilberku Cimrman působil jako osvícený dozorce. V Brně se proto chystají výstavy nebo divadlo.
číst celý článek
1.9.2016
Divadlo Bolka Polívky zahájí 23. sezonu happeningem na Jakubském náměstí
Divadlo Bolka Polívky připravuje pro sezonu 2016/17 čtyři premiéry, festival Divadla Na zábradlí, Re-Kabarety, happeningy a mnoho dalšího. 6. září, pár dní po ukončení prvního ročníku letní scény, která se setkala s mimořádným diváckým ohlasem, otevře divadlo novou sezonu happeningem na Jakubském náměstí.
číst celý článek
24.3.2016
Den klaunů na Jakubském náměstí v Brně
Klauni opět slaví svůj den happeningem na „Jakubáku“, vernisáží a Re-Kabaretem. Den klaunů na Apríla, tedy 1. dubna, začne přesně kolem 14. hodiny. Těší se na Vás moderátoři Jiří Ressler a Jakub Uličník, divadlo KUFR, skupina Urband a Daniel Bidelnica, který téměř před zraky návštěvníků promění jedinečný strom Klaunovník houževnatý na umělecké dílo – Strom radosti. Ruku k dílu přiloží i nesmrtelná dvojice Fretti & Barin. V pravou chvíli se samozřejmě objeví i Bolek Polívka...
číst celý článek
8.2.2016
Kašparova Polívka
Již pátý ročník Kašparovy Polívky „uvařené“ od členů divadelního spolku Kašpar z ingrediencí té nejvyšší kvality si můžou diváci vychutnat od 12. do 14. února v Divadle Bolka Polívky. Pražský soubor vedený Jakubem Špalkem představí od pátku do neděle pět svých inscenací, v nichž se objeví například Matouš Ruml, Jan Potměšil, Martin Hofmann, Milena Steinmasslová či Tereza Rumlová.
číst celý článek
15.1.2016
Bolek Polivka jako Zvonek Burke i na své domovské scéně
Divadlo Bolka Polívky uvede v sobotu 16. ledna 2016 premiéru legendární líčené a černé crazy komedie Ladislava Smočka PODIVNÉ ODPOLEDNE DR. ZVONKA BURKEHO v režii Břetislava Rychlíka o skorovraždě, buchtách a svatbě.
číst celý článek
29.9.2015
22. sezona v Divadle Bolka Polívky
Divadlo Bolka Polívky zahájilo 22. sezonu 9. září svým doposud nejnovějším vlastním představením, a to husitskou komedií TVRZ, a jako prolog sezony uvedlo reprízu úspěšného II. vydání Re-Kabaretu. Právě rozběhnutá sezona „v divadle za Jakubem“ slibuje mnoho zajímavého...
číst celý článek
25.3.2015
Den klaunů
Divadlo Bolka Polívky oslaví 1. dubna Den klaunů happeningem na Jakubském náměstí. Vše zahájí ohňostroj v pravé poledne brněnského času, tedy v 11 hodin! Celá oslava Dne klaunů pak vyvrcholí v divadelním sále večerním Re-Kabaretem.
číst celý článek
27.1.2015
Kašparova polívka v Brně
Kašparova polívka je přehlídkou inscenací divadelního spolku Kašpar v brněnském Divadle Bolka Polívky. Podávat se bude po tři večery od 6. do 8. února, na programu je šest představení všeho druhu.
číst celý článek
9.11.2014
Přes čáru
V brněnském Divadle Bolka Polívky od 13. do 15. listopadu proběhne 1. ročník festival klaunerie a nekompromisního humoru. Jeho cílem je představit současné trendy v performačních žánrech založených na principu improvizace s použitím prvků klaunerie, pohybového divadla a komedie.
číst celý článek
5.9.2013
Divadlo Bolka Polívky oslaví dvacet let své existence
13. září 2013 zahájí Divadlo Bolka Polívky již 21. sezonu symbolicky představením Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, jehož uvedením před 20 lety odstartovala první sezóna v Brně na Jakubském náměstí. Po skončení představení ve 21.45 zahájí Bolek Polívka ve foyer divadla vzpomínkovou výstavu "20 let za Jakubem".
číst celý článek
Z tiskových zpráv a další aktuality
3.8.2019
Ještě než odstartuje nová sezona na jevišti Divadla Bolka Polívky, mají diváci možnost užít si oblíbené inscenace z jeho repertoáru na Letní scéně ve Slavkově u Brna. Od 6. do 8. srpna se na zámeckém nádvoří uskuteční pro letošní rok poslední tři představení pod širým nebem. Program ve Slavkově nabídne inscenace DNA a Šest tanečních hodin v šesti týdnech a vedle toho také výstavu fotografií.
15.4.2019
Divadlo Bolka Polívky připravuje již počtvrté svou Letní scénu. Poprvé se však představení pod širým nebem budou postupně odehrávat hned na třech atraktivních lokalitách. Od 10. do 13. července budou mít diváci možnost zhlédnout inscenace z produkce Divadla Bolka Polívky v amfiteátru v Mikulově, od 22. července do 3. srpna na Biskupském dvoře Moravského zemského muzea v Brně a od 6. do 8. srpna se Letní scéna přesune na nádvoří zámku do Slavkova u Brna. Předprodej vstupenek začíná 17. dubna v pokladně divadla a také online prostřednictvím sítě GoOut.
21.3.2019
Komediální one man show Pavola Seriše Pozemšťan vypráví o lidech 21. století očima mimozemšťana... Fyzický stand-up bude uveden v brněnském Divadle Bolka Polívky poprvé 5. dubna. Pavol Seriš v inscenaci satiricky pohlíží na chaotický svět, který dnešní člověk přijímá jako normu.
3.1.2019
První inscenací nové sezony z vlastní produkce Divadla Bolka Polívky se stane Horská dráha. Ve francouzské konverzační komedii s prvky absurdního humoru pro dva herce se v režii Petra Halberstadta představí známý slovenský herec Milan Kňažko (Pierre) a členka činohry Národního divadla Brno Eva Novotná (Julliet). Premiéra je plánována na 11. ledna 2019 od 19.00 hodin. Od březnové reprízy 17. března se diváci mohou také těšit na herečku a dabérku Jitku Ježkovou, která se bude s Evou Novotnou pravidelně alternovat.
10.9.2018
Divadlo Bolka Polívky zahájilo svou v pořadí již 26. sezonu, v níž uvede kromě spousty novinek také premiéry tří nových inscenací. Další ze svých autorských projektů, zatím s pracovním názvem Klíště, připravuje do druhé poloviny sezony principál divadla Bolek Polívka. Dalšími premiérami se stanou ve spolupráci se společností StageArtCZ inscenace Horská dráha, ve které se setkají Milan Kňažko s Evou Novotnou, a autorská klaunerie Palo Seriše.
23.4.2018
Divadlo Bolka Polívky připravuje 3. ročník Letní scény, tentokrát opět na nádvoří Staré radnice v Brně. Vstupenky budou v prodeji od 25. dubna. Nabídne vybrané inscenace z repertoáru Divadla Bolka Polívky, i zajímavé inscenace z nabídky partnerských divadel, jako jsou divadlo Studio DVA či divadlo Komediograf.
22.1.2018
Klaunský divadelní projekt Letem sokolím vzešel z potřeby dvou klaunů Michala Chovance a Ondřeje Klíče po tříleté intenzivní spolupráci na klaunských skečích vytvořit celovečerní představení. Premiéra moderní autorské klauniády pod supervizí Bolka Polívky a v režii Petra Jarčevského o neskutečném přátelství Břéti a Čeňka a jejich skutečném boji o starou tělocvičnu se uskuteční 26. ledna v Divadle Bolka Polívky.
12.9.2017
Divadlo Bolka Polívky letos vstupuje do své jubilejní 25. sezony. Slavnostně ji zahájí 11. září vernisáž výstavy obrazů brněnského výtvarníka Pavla Bílka, úvodním titulem nové sezony se pak stane oblíbené představení Mínus dva. V nadcházející sezoně Divadlo Bolka Polívky plánuje dvě premiéry, řadu výstav i koncertů. Mezi stálé hosty se zařadí pražské Divadlo Na zábradlí, program obohatí také slovenské inscenace, které budou v Brně uvedeny poprvé. V říjnu se bude natáčet 55. Manéž Bolka Polívky.
23.7.2017
Idylické letní večery, působivá atmosféra historického Brna a především výrazné herecké osobnosti... To vše a ještě mnohem více slibuje Letní scéna Divadla Bolka Polívky, které bude od 21. července do 23. srpna patřit Biskupský dvůr Moravského zemského muzea v Brně. V neobvyklé „obrácené“ podobě se představí návštěvníkům i samotný Biskupský dvůr. Diváci budou sedět zády ke katedrále.
22.5.2017
Předposlední premiérou Divadla Bolka Polívky v letošní sezoně bude Hrůza v Brně, kterou napsal a režíroval Arnošt Goldflam. Premiéra se uskuteční 26. května. Bizarní černá groteska zavede diváky spolu s hlavními postavami, policisty Jarinem a Rudou, z Brna do Ameriky a ještě dál. V hlavních rolích se představí Josef Polášek a Robert Mikluš.
14.5.2017
Druhý ročník Letní scény Divadla Bolka Polívky se uskuteční na Biskupském dvoře Moravského zemského muzea. Těšit se diváci mohou na (doufejme) příjemné letní večery bez deště, působivou atmosféru historické části Brna a hlavně na výrazné herecké osobnosti v představeních nejen z repertoáru Divadla Bolka Polívky či na dva úspěšné novocirkusové projekty. Chybět nebudou ani hudební večery. Prostor Biskupského dvora pod Petrovem bude Letní scéně Divadla Bolka Polívky vyhrazen od 21. července do 23. srpna.
22.2.2017
Očekávaný vrchol sezony v Divadle Bolka Polívky přichází s premiérou autorské hry Šašek a syn, která bude uvedena na scéně 25. února 2017 v 19.00. Na jevišti se spolu poprvé setkají Bolek a Vladimír Polívkovi jako životem protřelý král šašků a mladý šlechtický sirotek, který bude svérázným způsobem převychován v šaška. Pražská premiéra se odehraje ve Studiu DVA 22. března 2017 v 19.00.
6.10.2016
Půlstoletí s Cimrmanem: největší český génius se vrací do Brna České země právě žijí významným výročím. Je tomu 50 let, co dr. Evžen Hedvábný objevil v Liptákově truhlu s pozůstalostí Járy Cimrmana a evropská (i světová) veřejnost tak byla seznámena s géniem tohoto nejvýznamnějšího českého vědce, vynálezce, pedagoga, cestovatele a sportovce. Stranou oslav nestojí ani město Brno, vždyť právě zde ve věznici na Špilberku Cimrman působil jako osvícený dozorce. V Brně se proto chystají výstavy nebo divadlo.
1.9.2016
Divadlo Bolka Polívky připravuje pro sezonu 2016/17 čtyři premiéry, festival Divadla Na zábradlí, Re-Kabarety, happeningy a mnoho dalšího. 6. září, pár dní po ukončení prvního ročníku letní scény, která se setkala s mimořádným diváckým ohlasem, otevře divadlo novou sezonu happeningem na Jakubském náměstí.
24.3.2016
Klauni opět slaví svůj den happeningem na „Jakubáku“, vernisáží a Re-Kabaretem. Den klaunů na Apríla, tedy 1. dubna, začne přesně kolem 14. hodiny. Těší se na Vás moderátoři Jiří Ressler a Jakub Uličník, divadlo KUFR, skupina Urband a Daniel Bidelnica, který téměř před zraky návštěvníků promění jedinečný strom Klaunovník houževnatý na umělecké dílo – Strom radosti. Ruku k dílu přiloží i nesmrtelná dvojice Fretti & Barin. V pravou chvíli se samozřejmě objeví i Bolek Polívka...
8.2.2016
Již pátý ročník Kašparovy Polívky „uvařené“ od členů divadelního spolku Kašpar z ingrediencí té nejvyšší kvality si můžou diváci vychutnat od 12. do 14. února v Divadle Bolka Polívky. Pražský soubor vedený Jakubem Špalkem představí od pátku do neděle pět svých inscenací, v nichž se objeví například Matouš Ruml, Jan Potměšil, Martin Hofmann, Milena Steinmasslová či Tereza Rumlová.
15.1.2016
Divadlo Bolka Polívky uvede v sobotu 16. ledna 2016 premiéru legendární líčené a černé crazy komedie Ladislava Smočka PODIVNÉ ODPOLEDNE DR. ZVONKA BURKEHO v režii Břetislava Rychlíka o skorovraždě, buchtách a svatbě.
29.9.2015
Divadlo Bolka Polívky zahájilo 22. sezonu 9. září svým doposud nejnovějším vlastním představením, a to husitskou komedií TVRZ, a jako prolog sezony uvedlo reprízu úspěšného II. vydání Re-Kabaretu. Právě rozběhnutá sezona „v divadle za Jakubem“ slibuje mnoho zajímavého...