Divadlo Bolka Polívky

<< DNA | Klíště >>

Eric Assous

Horská dráha

Premiéra: 11.1.2019. Překlad: Alexander Jerie. Dramaturgie: Jan Krupa. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Hana Halberstadt. Režie: Petr Halberstadt.
2:00


Komorní hra pro jednu herečku a jednoho herce. Když si starší, ale zkušený lev salónů přivede do svého luxusního pařížského bytu mladší atraktivní dámu, kterou před chvílí potkal v baru, je jasné, že nikoho nečeká nudný večer. Naopak oba hráči rozjíždějí přehlídku šarmu a osobního kouzla, které se přelévá z jedné strany na druhou, až si připadáme doslova jako na horské dráze. A stejně, jako musí po každém stoupání přijít prudký sešup, tak se díky nečekaným zvratům náhle proměňuje také situace mezi hostitelem a jeho hostem. Na konci horské dráhy bývá ovšem vynikající neopakovatelný zážitek...
Divadlo Bolka Polívky
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
84 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Klára Tesařová 80 %
(zadáno: 19.5.2019, počet hodnocení: 70)
přínosný / zajímavý komentář
Intimní inscenace. Výkony hlavních představitelů jsou realistické, občas Milan Kňažko působil až příliš sebevědomě na lva salónů. Hra má velmi dobrý spát, jen její kontinuitu narušuje přestávka. Kdyby nebyla, tak by představení gradovalo daleko silněji. Jinak pro diváky, kteří neznají pointu, je Horská dráhou opravdovou horskou dráhou.
Svazák 80 %
(zadáno: 30.4.2019, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Příjemná záležitost s několika zajímavými zvraty jako na horské dráze. Překvapivé rozuzlení na závěr.
M_gaideczka 80 %
(zadáno: 5.3.2019, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Solidní francouzský dramatický text.
Skvělá Eva Novotná, Milanu Kňažkovi to také stále ještě hraje. Jen škoda, že se musí přizpůsobovat českému textu - nedovoluje mu pořádně se do postavy ponořit (a učiní-li tak, hned přechází do slovenštiny). Kompenzují to jeho neuvěřitelně různorodé grimasy, jasně viditelné i z posledních řad.
Zvraty a příběhová "horská dráha" nepřekvapí, ale nejsou ani úplně ohrané.

Kolem a kolem bych inscenaci shrnul jako dobře ochucený vývar, kterému však další vaření jen pomůže.

80 % a za mě nejlepší inscenace v DBP.
Ambrozka 90 %
(zadáno: 9.2.2019, počet hodnocení: 67)
Jakubson 80 %
(zadáno: 7.2.2019, počet hodnocení: 62)
Neo 80 %
(zadáno: 12.1.2019, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Eva Novotná vynikající (!) - a to už na premiéře. U Milana Kňažka bylo znát, že si musí kromě náročného textu a partu jako takového navíc hlídat i češtinu. S ohledem na to a s ohledem na jeho věk si rovněž zaslouží absolutorium. Představení je záživné, hutné, možná jen krátce po přestávce výrazněji zvolnilo. Dějové zvraty jsou v mém věku už lehce předvídatelné, se všemi už jsem se někdy někde setkal, moment překvapení se u mě z toho důvodu nedostavoval ze sta procent. Přesto je ta hra výborně napsaná. Vícegenrační záležitost pro vyzrálé publikum. Určitě doporučuji.
David Strang 100 %
(zadáno: 11.1.2019, počet hodnocení: 117)
přínosný / zajímavý komentář
Fakt horská dráha.
Mám rád konverzační komedie, ale nesmí to být nuda jako třeba v Geodenově uzlu.
Tady to nehrozí. Zasmál sem se a ještě sem si o hře druhý den popřemýšlel.
Za jedna!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.