Divadlo Na Fidlovačce

Sugar (Někdo to rád horké)

Premiéra: 27.4.2017 | 2:50
Podle filmového scénáře Billyho Wildera a I. A. L. Diamonda vzniklého podle námětu Roberta Thoerena a Michaela Logana. Překlad: Ivo Osolsobě, Vladimír Fux. Dramaturgie: Adéla Šotolová. Výprava: Šárka Hejnová. Hudební spolupráce: Ondřej Brousek, František Šterbák. Choreografie: Jan Bursa. Režie: Radek Balaš.
Světoznámý muzikál podle scénáře legendárního filmu. Příběh o gangsterech, milionářích, dámském orchestru, rozkošné dívce Sugar a dvou muzikantech na útěku, kteří jsou nuceni si v převleku za dívky hrát s gangstery na schovávanou...
Divadlo Na Fidlovačce
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
71 %
71351000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Michal Novák 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (37)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  60 %
(zadáno: 16.6.2017, počet hodnocení: 2897)
+ přínosný / zajímavý komentář
Inscenaci R. Balaše vlastně nelze pro profesionální stránce nic moc vytknout (až na to, do jakých trapných hereckých poloh nutil představitelku Sladké Sue E. Balzerovou), účinkující herecky, pěvecky i pohybově své party obsáhli, jenže… Postrádal jsem větší herecké sepětí, větší jiskření mezi postavami. Druhá část měla v tomto směru prokazatelně vzestupnou tendenci, reprízami se onen nedostatek jistě aspoň částečně odstraní. Pokud bych měl zmínit dvě jména, byli by to určitě A. Krejčíková coby Sugar a M. Písařík jako Joe - Josefína. L. Pečenka ztvárnil Dafné na můj vkus až příliš travesti.
Michal Novák  60 %
(zadáno: 23.5.2017, počet hodnocení: 1068)
+ přínosný / zajímavý komentář
65 % Na Fidlovačku se vrací muzikál v podobě, která tomuto divadlu sluší. Inscenace v přiznaně estrádním stylu nabídne pořádnou porci humoru, divácky vděčné figury a pěkná taneční čísla (angažování profesionálních tanečníků-stepařů je skvělý tah). Překvapila i parádní nahrávka, včetně zvuku v sále. Notoricky známé vyprávění je opatřené tolika špílci či invenčními detaily, až nutno se divit, kam Radek Balaš na ty nápady chodí. Všichni hrají tak to, co se od jejich postav očekává, baví se tím, baví se i divák. Slabší je to se zpěvem, ale primárně jsme v činoherním divadle...
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Čiko  70 %
(zadáno: 13.10.2021, počet hodnocení: 774)
přínosný / zajímavý komentář
Klobouk dolů před K.Tothovou. Kdybych nevěděl, že je to záskok, nic bych nepostřehl. Dobrý Martin Písařík, výborný Lukáš Pečenka, který už poněkolikáté dokázal, že má komediální talent.
Vladimír10  80 %
(zadáno: 25.9.2021, počet hodnocení: 397)
přínosný / zajímavý komentář
Zdejší verze slavného muzikálu na první pohled zaujme kvalitní choreografií, stepařskými čísly i solidními hereckými výkony. Ocenit zaslouží taktéž občasná spolupráce s publikem či nečekaná improvizace ze strany M. Písaříka. Trochu stranou zájmu tvůrců však zůstalo poměrně primitivní scénografické řešení hry doplněné mnohdy nevkusnými videoprojekcemi. Mezi herci zasluhují vyzdvihnout především L. Pečenka, B. Kotiš, ale i K. Tothová, která v roli Sugar zazářila, přestože na její nastudování měla pouze omezený čas. Pomyslnou třešničkou na dortu se poté stal krátký výstup L. Trojana a D. Klapky.
Honza1  80 %
(zadáno: 7.3.2020, počet hodnocení: 84)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno s A.Fialovou v roli Sugar. Role ji sedí. Dobře vypadá, hraje, zpívá i tančí. Dvojice Písařík - Pečenka funguje dobře. Chlapci se vyblbnou. Stejně tak V.Svoboda si divácky vděčnou roli užívá. Povedené oddechové, komediální představení. Člověk dostane, co od tohoto lehčího žánru očekává. Bez hluchých míst, v závěru správně graduje. Cca 2:50 hod rychle utečou. Dobře funguje využití projekce zejména v úvodu. Scéna by mohla být bohatší, živý orchestr by to celé zvednul, ale chápu, že divadlo má své finanční limity. Už tak je to vzhledem k počtu účinkujicích určitě nákladné představení.
MMK  30 %
(zadáno: 28.3.2019, počet hodnocení: 100)
přínosný / zajímavý komentář
Nabízí se srovnání s legendárním filmem, který představuje opravdu tvrdé měřítko. I když se budu snažit nesrovnávat, opravdu mě zklamal "humor" na úrovni TV Nova. Horníček, Grossmann či Šimek se musí obracet v hrobě.
Valmez  90 %
(zadáno: 8.3.2019, počet hodnocení: 262)
přínosný / zajímavý komentář
Miluji tento muzikál. Ještě více miluji neočekávané skeče, které předvedli Lukáš Pečenka s Martinem Písaříkem.
Mr.Schaffer  50 %
(zadáno: 11.4.2018, počet hodnocení: 52)
přínosný / zajímavý komentář
Děj - velice jednoduchý, známý, oddychové představení, bohužel byl místy humor opravdu přízemní
Scéna - poměrně odbytá, dalo by se více experimentovat a zaujmout diváka
Herci - herecké výkony dobré (Martin Písařík a Lukáš Pečenka byli opravdu skvělí), pěvecké výkony poměrně slabší
Kloboukdolu  20 %
(zadáno: 7.4.2018, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
Jestli opravdu humor dnešní doby stojí jenom na tomhle tak jsme dost v háji. Chlap převlečenej za ženskou zakopne a lidi dostávají křečové záchvaty smíchu. Odcházel jsem z představení vlastně smutný z toho jak malé nároky mají dnes lidé na divadlo a na humor obecně.
Andělka  50 %
(zadáno: 14.3.2018, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Oddechové představení v poněkud lidovém duchu, pěvecké výkony slabší, zvuk do mikrofonů nastaven na dost nízkou hladinu. Lepá Aneta Krejčíková by byla ještě více sexy s pár kily dolů a lepším líčením. Jinak docela milé a vtipné...
Teddy  90 %
(zadáno: 19.1.2018, počet hodnocení: 158)
přínosný / zajímavý komentář
Zajímavě zpracováno. Líbily se mi stepařská čísla. Místo původní Elišky Balzerové nyní Jana Švandová.
Hlavní trojice postav dobře obsazena.
Varan  60 %
(zadáno: 19.12.2017, počet hodnocení: 103)
přínosný / zajímavý komentář
Jsem asi jeden z mála, který neviděl původní film, což ale nemusí být na škodu, ba naopak. Moc se mi líbil bezkonkurenční výkon Lukáše Pečenky a krásně slizký Václav Svoboda, naopak herectví Anety Krejčíkové mi moc nesedělo (ale ne až tak jako v představení Famílie). Na můj vkus je v tomto zpracování příliš prvoplánových narážek na vyměněná pohlaví. Písničky jsou zapomenutelné a pouze spojují jednotlivé činoherní výstupy. Inscenace v druhé půlce místy ztrácela dech a vůbec se mi nelíbila scéna s bohatými starci v hotelu Ritz, ač s milým cameo výstupem Ladislava Trojana a Dalimila Klapky.
Romana35  80 %
(zadáno: 2.10.2017, počet hodnocení: 203)
přínosný / zajímavý komentář
Hlavní herecká trojice Aneta Krejčíková, Martin Písařík a Lukáš Pečenka - vynikající. Výborná scéna, krásné kostýmy. Sehraná taneční company, stepařská vystoupení perfektní.
DivadelniFan  90 %
(zadáno: 1.10.2017, počet hodnocení: 235)
přínosný / zajímavý komentář
Moc jsme se bavili. Skvělé představení. Všem vřele doporučuji. Skvělému obsazení vévodí excelentní Lukáš Pečenka, který by si za svou roli zasloužil Thalii.
Martin21  80 %
(zadáno: 26.6.2017, počet hodnocení: 377)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto nepřekonatelný Lukáš Pečenka, už jen kvůli němu stojí za vidění!
Rak61  90 %
(zadáno: 17.6.2017, počet hodnocení: 94)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi povedené představení. Zajímavá scéna, stoprocentní výkony. Pro mě jednička
jednoznačně Lukáš Pečenka.
Lucy1905  90 %
(zadáno: 28.5.2017, počet hodnocení: 41)
přínosný / zajímavý komentář
Jedno z nejlepších divadelních představení, jaké jsem kdy viděla. Úžasné hlavní trio, které předvedlo neuvěřitelný výkon. Hlavně jsem díky tomuto představení poznala úžasného herce Lukáše Pečenku (jednoho z hlavního tria). Toto představení určitě ještě někdy navštívím.
Osgood  60 %
(zadáno: 26.5.2017, počet hodnocení: 74)
přínosný / zajímavý komentář
Dvě opravdu podařená muzikálová čísla - stepující gangsteři a finálové Chicago - jsou trochu málo. Potěší projekce a celková scéna, též perfektní hudební nahrávka. Mnoho je trapného humoru - celý Geriatric Ritz a zejména létací scéna z Titaniku, opakovaná! Famózní jsou Lukáš Pečenka a paní Balzerová, pan Meduna je dokonalý:-), žel jeho alternátor V.Svoboda spíše kašpárkuje:( Na druhý pokus přidávám body Anetě Krejčíkové, velmi však postrádám chemii ve scénách s Joem/Josefinou, možná i proto, že M.Písařík se více věnuje skotačení mezi diváky a méně lepé Sugar. Soriyako:-) 2.prem. 29.4./25.5.
Honzy  50 %
(zadáno: 26.5.2017, počet hodnocení: 223)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
V nejnovějším uvedení muzikálu SUGAR v divadle Na Fidlovačce lze pochválit neotřelou scénu,hudební nahrávku (škoda,že chybí živý orchestr)
a také profesionální stepařská čísla.Horší to je již s hereckými a hlavně pěveckými výkony všech protagonistů.Hlavní herec.trojlístek se k sobě typově moc nehodí.Inscenace většinou nabízí levné,lidové scénky,místy zazní i vulgarity.Diváci se však baví!Některé výstupy jsou vysloveně nevhodné.(např.z filmu Titanic)V II. polovině muzikál ztrácí dech a místy i nudí.Sugar byla uvedena v ČR již vícekrát,ovšem tento nuselský počin nepatří k těm špičkovým.25.5.17
Cyr Masner  80 %
(zadáno: 6.5.2017, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Povedené představení pro zábavu a odpočinek. Aneta Krejčíková je velmi sexy baba, ale umí hrát i zpívat. Zaujme choreografie, zejména stepařská čísla. Účelná scéna. Potlesk pro zaangažování pánů Ladislava Trojana a Dalimila Klapky pro roli milionářů (němá role na kolečkovém křesle). Jako oddychovka profesionálně odvedená práce v čele s režisérem Radkem Balašem.
Marsed  70 %
(zadáno: 5.5.2017, počet hodnocení: 151)
přínosný / zajímavý komentář
Kostýmy, scéna i hudební nastudování je zdařilé. Pěkná komedie pro pobavení.,
Vero-nika  90 %
(zadáno: 2.5.2017, počet hodnocení: 20)
přínosný / zajímavý komentář
Skvěle pojaté představení, výborná choreografie a hlavní trio naprosto vynikající. Určitě bych ještě jednou představení budu chtít vidět.
Chromy L.  80 %
(zadáno: 22.10.2018, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Lukáš Pečenka a Martin Písařík ? Výborné duo, které snad v každé scéně bavilo a hrálo na 100% Aneta Krejčíková jako Sugar absolutní sexbomba a i pěvecké party zvládla velice pěkně a přirozeně. Pecka muzikál, který vás nebude ani jednu minutu nudit.
Bridget  90 %
(zadáno: 5.3.2018, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Hra i přes svoji délku příjemně plynula díky skvělému obsazení M. Pisaříkem, L. Pečenkou a A. Krejčíkovou. Velmi mile jsem byla překvapena moderním pojetím kulis, což tuto hru velmi oživilo a doufám, že v tomto bude Divadlo Na Fidlovačce pokračovat.
Gabika36  90 %
(zadáno: 10.1.2018, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Báječná a komediální dvojice Písařik - Pečenka. Zpěv Krejčíkové celkem slušný, ale šlo by určitě líp. Velmi akční, stylové. Baláš zase září.
Xcepek  70 %
(zadáno: 21.2.2020, počet hodnocení: 555)
Salik  90 %
(zadáno: 14.11.2019, počet hodnocení: 8)
Xlucianka  70 %
(zadáno: 5.6.2019, počet hodnocení: 23)
MIR  90 %
(zadáno: 27.1.2019, počet hodnocení: 56)
Monty70  80 %
(zadáno: 13.3.2018, počet hodnocení: 122)
Richard Juan Rozkovec  50 %
(zadáno: 4.3.2018, počet hodnocení: 24)
Janinka123  70 %
(zadáno: 27.2.2018, počet hodnocení: 114)
Teres  50 %
(zadáno: 24.11.2017, počet hodnocení: 126)
Michelle97  90 %
(zadáno: 1.10.2017, počet hodnocení: 89)
Name  40 %
(zadáno: 13.6.2017, počet hodnocení: 62)
Karmyn  70 %
(zadáno: 5.6.2019, počet hodnocení: 1)
Maryk  70 %
(zadáno: 25.3.2019, počet hodnocení: 3)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.