Divadlo Na Fidlovačce

Sugar (Někdo to rád horké)

Premiéra: 27.4.2017 | 2:50
Podle filmového scénáře Billyho Wildera a I. A. L. Diamonda vzniklého podle námětu Roberta Thoerena a Michaela Logana. Překlad: Ivo Osolsobě, Vladimír Fux. Dramaturgie: Adéla Šotolová. Výprava: Šárka Hejnová. Hudební spolupráce: Ondřej Brousek, František Šterbák, Kristina Brachtlová. Choreografie: Radek Balaš, Jan Bursa, Jana Paňková. Režie: Radek Balaš.
Světoznámý muzikál podle scénáře legendárního filmu. Příběh o gangsterech, milionářích, dámském orchestru, rozkošné dívce Sugar a dvou muzikantech na útěku, kteří jsou nuceni si v převleku za dívky hrát s gangstery na schovávanou...
Divadlo Na Fidlovačce
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
70 %
70451000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Michal Novák 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
27.12.St19:00 vstupenky
27.1.So19:00 vstupenky
3.2.So15:00 vstupenky
16.3.So15:00 vstupenky
7.4.Ne19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (47)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  60 %
16.6.2017 | 3011 hodnocení
+ souhlasím
Inscenaci R. Balaše vlastně nelze pro profesionální stránce nic moc vytknout (až na to, do jakých trapných hereckých poloh nutil představitelku Sladké Sue E. Balzerovou), účinkující herecky, pěvecky i pohybově své party obsáhli, jenže… Postrádal jsem větší herecké sepětí, větší jiskření mezi postavami. Druhá část měla v tomto směru prokazatelně vzestupnou tendenci, reprízami se onen nedostatek jistě aspoň částečně odstraní. Pokud bych měl zmínit dvě jména, byli by to určitě A. Krejčíková coby Sugar a M. Písařík jako Joe - Josefína. L. Pečenka ztvárnil Dafné na můj vkus až příliš travesti.
Michal Novák  60 %
23.5.2017 | 1146 hodnocení
+ souhlasím
65 % Na Fidlovačku se vrací muzikál v podobě, která tomuto divadlu sluší. Inscenace v přiznaně estrádním stylu nabídne pořádnou porci humoru, divácky vděčné figury a pěkná taneční čísla (angažování profesionálních tanečníků-stepařů je skvělý tah). Překvapila i parádní nahrávka, včetně zvuku v sále. Notoricky známé vyprávění je opatřené tolika špílci či invenčními detaily, až nutno se divit, kam Radek Balaš na ty nápady chodí. Všichni hrají tak to, co se od jejich postav očekává, baví se tím, baví se i divák. Slabší je to se zpěvem, ale primárně jsme v činoherním divadle...
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Lauralex  80 %
26.7.2022 | 31 hodnocení
+ souhlasím
Miluju film, takže spojení divadla a muzikálu mě velmi lákalo. Příběh znám zpaměti, ale baví mě v jakékoliv formě a tohle bylo zajímavé zpracování. Přívětivé, vtipné, tak, jak to znám, starý dobrý příběh, spojení s muzikálem bylo příjemné, lehké a atraktivní. Ústřední dvojice "dam" výborná, mají to v sobě, úžasně se doplňují. Lukáš Pečenka ohromný, mimořádný výkon, nejlepší v celém představení, Martin Písařík roztomilý a půvabný, Aneta Krejčíková nebyla obsazením do role Sugar překvapením, zhostila se jí krásně. Velká scéna, ale dobře využitá, originální zpracování. Nechyběly vtipy bokem herci si to také užívají, jako komedie super.
Mikika  50 %
5.5.2022 | 61 hodnocení
+ souhlasím
Tak jsem si pro sebe stěžovala, že na Fidlovačce už nehrají ty praštěné komedie, co kdysi. ale zjišťuju, že je to možná dobře. Hra Sugar už byla kapku křečovitá, zdlouhavá a sklouzávající silně do trapnosti. Možná to chtělo větší odstup než z první řady, kde je vidět a slyšet až moc všeho. Ale zato stepařská čísla donutila poklepávat botou snad každého v sále.
Mol1111  50 %
4.5.2022 | 18 hodnocení
+ souhlasím
Snesitelné, leč dlouhé a s velmi nezajímavou původní hudbou. Vůbec písničky by docela chtěly zkrátit. Viděno s Anetou Krejčíkovou v roli Sugar.
RaB  70 %
10.4.2022 | 341 hodnocení
+ souhlasím
Výtečná ústřední trojice - zejména K. Tothová je fantastická a výborně ji doplňují L. Pečenka a M. Písařík (ten měl ale pěvecké rezervy, což by se v muzikálu stávat nemělo).
J. Švandová nemá charisma Sweet Sue - čekal jsem o dost víc.
V představení je opravdu velké množství trapných momentů, avšak naštěstí díky těm lepším zanikají a mizí v prázdnu. Délka 3 hodiny je hodně a řada scén by šla vyškrtat. Stejně tak projekční scéna není příliš povedená. Na muzikálu je opravdu hodně poznat, že už se hraje 5 let a je "vyhrané". Ale stále dobré!
Čiko  70 %
13.10.2021 | 1047 hodnocení
+ souhlasím
Klobouk dolů před K.Tothovou. Kdybych nevěděl, že je to záskok, nic bych nepostřehl. Dobrý Martin Písařík, výborný Lukáš Pečenka, který už poněkolikáté dokázal, že má komediální talent.
Vladimír10  80 %
25.9.2021 | 588 hodnocení
+ souhlasím
Zdejší verze slavného muzikálu na první pohled zaujme kvalitní choreografií, stepařskými čísly i solidními hereckými výkony. Ocenit zaslouží taktéž občasná spolupráce s publikem či nečekaná improvizace ze strany M. Písaříka. Trochu stranou zájmu tvůrců však zůstalo poměrně primitivní scénografické řešení hry doplněné mnohdy nevkusnými videoprojekcemi. Mezi herci zasluhují vyzdvihnout především L. Pečenka, B. Kotiš, ale i K. Tothová, která v roli Sugar zazářila, přestože na její nastudování měla pouze omezený čas. Pomyslnou třešničkou na dortu se poté stal krátký výstup L. Trojana a D. Klapky.
Honza1  80 %
7.3.2020 | 84 hodnocení
+ souhlasím
Viděno s A.Fialovou v roli Sugar. Role ji sedí. Dobře vypadá, hraje, zpívá i tančí. Dvojice Písařík - Pečenka funguje dobře. Chlapci se vyblbnou. Stejně tak V.Svoboda si divácky vděčnou roli užívá. Povedené oddechové, komediální představení. Člověk dostane, co od tohoto lehčího žánru očekává. Bez hluchých míst, v závěru správně graduje. Cca 2:50 hod rychle utečou. Dobře funguje využití projekce zejména v úvodu. Scéna by mohla být bohatší, živý orchestr by to celé zvednul, ale chápu, že divadlo má své finanční limity. Už tak je to vzhledem k počtu účinkujicích určitě nákladné představení.
MMK  30 %
28.3.2019 | 161 hodnocení
+ souhlasím
Nabízí se srovnání s legendárním filmem, který představuje opravdu tvrdé měřítko. I když se budu snažit nesrovnávat, opravdu mě zklamal "humor" na úrovni TV Nova. Horníček, Grossmann či Šimek se musí obracet v hrobě.
Valmez  90 %
8.3.2019 | 467 hodnocení
+ souhlasím
Miluji tento muzikál. Ještě více miluji neočekávané skeče, které předvedli Lukáš Pečenka s Martinem Písaříkem.
Mr.Schaffer  50 %
11.4.2018 | 63 hodnocení
+ souhlasím
Děj - velice jednoduchý, známý, oddychové představení, bohužel byl místy humor opravdu přízemní
Scéna - poměrně odbytá, dalo by se více experimentovat a zaujmout diváka
Herci - herecké výkony dobré (Martin Písařík a Lukáš Pečenka byli opravdu skvělí), pěvecké výkony poměrně slabší
Kloboukdolu  20 %
7.4.2018 | 25 hodnocení
+ souhlasím
Jestli opravdu humor dnešní doby stojí jenom na tomhle tak jsme dost v háji. Chlap převlečenej za ženskou zakopne a lidi dostávají křečové záchvaty smíchu. Odcházel jsem z představení vlastně smutný z toho jak malé nároky mají dnes lidé na divadlo a na humor obecně.
Andělka  50 %
14.3.2018 | 24 hodnocení
+ souhlasím
Oddechové představení v poněkud lidovém duchu, pěvecké výkony slabší, zvuk do mikrofonů nastaven na dost nízkou hladinu. Lepá Aneta Krejčíková by byla ještě více sexy s pár kily dolů a lepším líčením. Jinak docela milé a vtipné...
Monty70  80 %
13.3.2018 | 239 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál se opírá o osvědčené herce vystupující na Fidlovačce. Lukáš Pečenka i Martin Písařík mají komediální talent v krvi. Aneta Krejčíková na roli Suger typově sedí. Představení šlape, zvláště, když se přidají mocné tóny hudebních nástrojů, třebaže jen v nahrávce. Výborné stepařské kreace i ostatní taneční choreografie.
Teddy  90 %
19.1.2018 | 269 hodnocení
+ souhlasím
Zajímavě zpracováno. Líbily se mi stepařská čísla. Místo původní Elišky Balzerové nyní Jana Švandová.
Hlavní trojice postav dobře obsazena.
Varan  60 %
19.12.2017 | 115 hodnocení
+ souhlasím
Jsem asi jeden z mála, který neviděl původní film, což ale nemusí být na škodu, ba naopak. Moc se mi líbil bezkonkurenční výkon Lukáše Pečenky a krásně slizký Václav Svoboda, naopak herectví Anety Krejčíkové mi moc nesedělo (ale ne až tak jako v představení Famílie). Na můj vkus je v tomto zpracování příliš prvoplánových narážek na vyměněná pohlaví. Písničky jsou zapomenutelné a pouze spojují jednotlivé činoherní výstupy. Inscenace v druhé půlce místy ztrácela dech a vůbec se mi nelíbila scéna s bohatými starci v hotelu Ritz, ač s milým cameo výstupem Ladislava Trojana a Dalimila Klapky.
Romana35  80 %
2.10.2017 | 304 hodnocení
+ souhlasím
Hlavní herecká trojice Aneta Krejčíková, Martin Písařík a Lukáš Pečenka - vynikající. Výborná scéna, krásné kostýmy. Sehraná taneční company, stepařská vystoupení perfektní.
DivadelniFan  90 %
1.10.2017 | 326 hodnocení
+ souhlasím
Moc jsme se bavili. Skvělé představení. Všem vřele doporučuji. Skvělému obsazení vévodí excelentní Lukáš Pečenka, který by si za svou roli zasloužil Thalii.
Martin21  80 %
26.6.2017 | 447 hodnocení
+ souhlasím
Naprosto nepřekonatelný Lukáš Pečenka, už jen kvůli němu stojí za vidění!
Rak61  90 %
17.6.2017 | 94 hodnocení
+ souhlasím
Velmi povedené představení. Zajímavá scéna, stoprocentní výkony. Pro mě jednička
jednoznačně Lukáš Pečenka.
Lucy1905  90 %
28.5.2017 | 51 hodnocení
+ souhlasím
Jedno z nejlepších divadelních představení, jaké jsem kdy viděla. Úžasné hlavní trio, které předvedlo neuvěřitelný výkon. Hlavně jsem díky tomuto představení poznala úžasného herce Lukáše Pečenku (jednoho z hlavního tria). Toto představení určitě ještě někdy navštívím.
Osgood  60 %
26.5.2017 | 77 hodnocení
+ souhlasím
Dvě opravdu podařená muzikálová čísla - stepující gangsteři a finálové Chicago - jsou trochu málo. Potěší projekce a celková scéna, též perfektní hudební nahrávka. Mnoho je trapného humoru - celý Geriatric Ritz a zejména létací scéna z Titaniku, opakovaná! Famózní jsou Lukáš Pečenka a paní Balzerová, pan Meduna je dokonalý:-), žel jeho alternátor V.Svoboda spíše kašpárkuje:( Na druhý pokus přidávám body Anetě Krejčíkové, velmi však postrádám chemii ve scénách s Joem/Josefinou, možná i proto, že M.Písařík se více věnuje skotačení mezi diváky a méně lepé Sugar. Soriyako:-) 2.prem. 29.4./25.5.
honzy  50 %
26.5.2017 | 279 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
V nejnovějším uvedení muzikálu SUGAR v divadle Na Fidlovačce lze pochválit neotřelou scénu,hudební nahrávku (škoda,že chybí živý orchestr)
a také profesionální stepařská čísla.Horší to je již s hereckými a hlavně pěveckými výkony všech protagonistů.Hlavní herec.trojlístek se k sobě typově moc nehodí.Inscenace většinou nabízí levné,lidové scénky,místy zazní i vulgarity.Diváci se však baví!Některé výstupy jsou vysloveně nevhodné.(např.z filmu Titanic)V II. polovině muzikál ztrácí dech a místy i nudí.Sugar byla uvedena v ČR již vícekrát,ovšem tento nuselský počin nepatří k těm špičkovým.25.5.17
Cyr Masner  80 %
6.5.2017 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Povedené představení pro zábavu a odpočinek. Aneta Krejčíková je velmi sexy baba, ale umí hrát i zpívat. Zaujme choreografie, zejména stepařská čísla. Účelná scéna. Potlesk pro zaangažování pánů Ladislava Trojana a Dalimila Klapky pro roli milionářů (němá role na kolečkovém křesle). Jako oddychovka profesionálně odvedená práce v čele s režisérem Radkem Balašem.
Marsed  70 %
5.5.2017 | 158 hodnocení
+ souhlasím
Kostýmy, scéna i hudební nastudování je zdařilé. Pěkná komedie pro pobavení.,
Vero-nika  90 %
2.5.2017 | 32 hodnocení
+ souhlasím
Skvěle pojaté představení, výborná choreografie a hlavní trio naprosto vynikající. Určitě bych ještě jednou představení budu chtít vidět.
Chromy L.  80 %
22.10.2018 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Lukáš Pečenka a Martin Písařík ? Výborné duo, které snad v každé scéně bavilo a hrálo na 100% Aneta Krejčíková jako Sugar absolutní sexbomba a i pěvecké party zvládla velice pěkně a přirozeně. Pecka muzikál, který vás nebude ani jednu minutu nudit.
Bridget  90 %
5.3.2018 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Hra i přes svoji délku příjemně plynula díky skvělému obsazení M. Pisaříkem, L. Pečenkou a A. Krejčíkovou. Velmi mile jsem byla překvapena moderním pojetím kulis, což tuto hru velmi oživilo a doufám, že v tomto bude Divadlo Na Fidlovačce pokračovat.
Gabika36  90 %
10.1.2018 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Báječná a komediální dvojice Písařik - Pečenka. Zpěv Krejčíkové celkem slušný, ale šlo by určitě líp. Velmi akční, stylové. Baláš zase září.
Jeane987  90 %
20.4.2023 | 76 hodnocení
TereHun  60 %
29.3.2023 | 37 hodnocení
Marek a Marie  70 %
10.10.2022 | 60 hodnocení
LavinieCamui  60 %
26.6.2022 | 756 hodnocení
Amalthea  50 %
26.6.2022 | 38 hodnocení
Mefistofela  70 %
9.1.2022 | 58 hodnocení
Xcepek  70 %
21.2.2020 | 622 hodnocení
Salik  90 %
14.11.2019 | 8 hodnocení
Xlucianka  70 %
5.6.2019 | 26 hodnocení
MIR  90 %
27.1.2019 | 56 hodnocení
Richard Juan Rozkovec  50 %
4.3.2018 | 24 hodnocení
Janinka123  70 %
27.2.2018 | 154 hodnocení
Teres  50 %
24.11.2017 | 238 hodnocení
Michelle97  90 %
1.10.2017 | 137 hodnocení
Name  40 %
13.6.2017 | 62 hodnocení
Karmyn  70 %
5.6.2019 | 1 hodnocení
Maryk  70 %
25.3.2019 | 3 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.