Divadelní léto pod plzeňským nebem

Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho

Premiéra: 2.7.2022 | 2:10
Dramaturgie: Jiří Janků. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Andrea Pavlovičová. Hudba: Matěj Kroupa. Choreografie: Martin Pacek. Režie: Šimon Dominik.
Kultovní groteska s originálním humorem, který osciluje na hraně mezi fraškou a hlubokomyslným filozofováním. Dr. Zvonek Burke se ocitá na konci svých mužných sil, ale ještě se nehodlá vzdát a „donkichotsky“ bojuje svůj marný zápas se světem, který se proti němu spiknul...
  
Anketa 2021/22
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od září 2021 do srpna 2022, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě.
Uzávěrka ankety je 10. prosince 2022.
Do konce hlasování zbývá ještě 10 dní.
Divadelní léto pod plzeňským nebem
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
57 %
5731000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 70 % Tip Pavel Širmer
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  70 %  Tip Pavel Širmer
7.7.2022 | 1846 hodnocení
+ souhlasím
Kultovní groteska, spjatá hlavně s Činoherním klubem, může fungovat i při open-air hraní. Režisér Š. Dominik vedl herce k užívání výraznějších gest a pohybů, jež se v prostoru neztrácejí. Nezmizela ani existenciální rovina grotesky, její malé oslabení bylo rozumnou úlitbou. Výtečně domyšlené a rozehrávané gagy umocňují i účelné rekvizity a dekorace. Herci k postavám našli vlastní cestu, nekopírovali předchůdce. Naladili se na stejnou vlnu a celou dobu dokáží bavit. Náročného úkolu nahradit indisponovaného kolegu se D. Toniková zhostila se ctí, po nevýraznějším začátku postupně nabírá na síle, ženské obsazení se neukazuje jako problém.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
J.anek  80 %
15.7.2022 | 404 hodnocení
+ souhlasím
Diana Toniková je parádní Burke. Její virtuozita s reprízami roste a získává na jistotě. Ve zvolené stylizaci je jí vynikajícím partnerem Kryštof Dvořáček - jsem moc zvědavý, kam ho komediální talent zavede. Mimořádné herecké výkony ani opulentní výprava ovšem nezakrývají podstatu Smočkovy hry, totiž existenciální krizi člověka, kterému berou jeho jistoty a který je pro jejich záchranu schopný všeho. Inscenace v plenéru obstála, ale interiér by jí nejspíš slušel víc.
Cinda  70 %
15.7.2022 | 29 hodnocení
+ souhlasím
V první řadě musím pochválit výborně vymyšlené a zpracované kulisy. Výkon Diany Toníkové je excelentní. Vůbec není snadné hrát něco, co mají diváci spojené s Činoherákem a Bolkem Polívkou. Všichni herci se svých rolí chopili výborně. K 65% musím přidat dalších 5% za odehrání hry v lijáku, který přinesl další improvizace i nové rozměry textu. Od hry jsem příliš neočekávala a proto mě toto nastudování příjemně překvapilo.
Golftom  20 %
12.7.2022 | 53 hodnocení
+ souhlasím
Tak tohle mě úplně minulo. První půle uřvané nic, jen s vypětím jsme zůstali. V druhé části precejen několik vtipných momentů, ale zklamání odvrátit nemohly. Není každý rok posvícení... a po Cyranovi či Švandovi přišla letos slabší chvilka.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.