Městské divadlo v Mostě

lze platit platební kartou zvýhodněné předplatné
Městské divadlo v Mostě, Divadlo rozmanitostí
Adresa: Městské divadlo v Mostě: Divadelní 15, Most [zobrazit na mapě]
[tram 1-2-4, bus 5-16-17-25-30-31 1. náměstí]
Adresa: Divadlo rozmanitostí: Topolová 8/1278, Most [zobrazit na mapě]
[bus 5-25-30 Aquadrom]
Pokladna: po-pá 8-18
Předprodej: od 20. dne v měsíci na druhý následující měsíc
Začátky: 19.00
Připravuje se:
Společenstvo vlastníků - Jiří Havelka (prosinec 2021, Městské divadlo)
Kati - Martin McDonagh (únor 2022, Městské divadlo - komorní scéna)
Cizinec - Larry Shue (duben 2022, Městské divadlo)
Jakeovy ženy - Neil Simon (květen 2022, Městské divadlo)
Sen noci svatojánské - William Shakespeare (září 2022, Městské divadlo)
Jak se dělá divadlo - Karel Čapek (listopad 2022, Městské divadlo - komorní scéna)
Duch - Bruce Joel Rubin, Dave Stewart, Glen Ballard (prosinec 2022, Městské divadlo)
Maškaráda čili Fantom opery - Terry Pratchett, Stephen Briggs (Městské divadlo)
Čertův švagr - Božena Němcová (Městské divadlo)
Ceny vstupenek:
200-140 Kč (Městské divadlo v Mostě)
70 Kč (Divadlo rozmanitostí)
300 Kč Noc na Karlštejně (letní produkce na hradu Hněvín)
ředitel:
Václav Hofmann
umělecké vedení:
Jiří Rumpík
ředitel:
Václav Hofmann
umělecké vedení:
Jiří Kraus
 

Herci, tvůrci, autořiPřání, pochvaly, stížnosti (0)

Z tiskových zpráv (4)

Hodnocení inscenací
Poznámky a upozornění:
  • Předplatné - roční, variabilní pevné řady se slevou (předplatné na další kalendářní rok je v prodeji obvykle od října do prosince).

ARCHIV INSCENACÍ - Divadlo rozmanitostí

Zpět na aktuální inscenace

O dvanácti měsíčkách - Jiří Ondra
Premiéra: 2.4.2016. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava a loutky: Jitka Raková, Vlastislav Brož (podle návrhu dětí). Hudba: Tomáš Alferi. Texty písní a režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: květen 2018.
Pohádka, která vznikla ve spolupráci s mateřskými a základními školami v mosteckém regionu. Inscenace využívá výtvarných návrhů dětí na dané téma, které vznikaly v rozmezí půl roku. Jde o ojedinělý projekt, v němž je dětská kresba výraznou inspirací...
Tinův neuvěřitelný příběh - Jakub Folvarčný
Premiéra: 18.4.2015. Dramaturgie: Jiří Ondra. Hudba: Tomáš Alferi. Úprava, výprava, loutky a režie: Jakub Folvarčný.
Poslední uvedení: rok 2015 nebo 2016.
Výpravná loutková inscenace plná kouzel a triků. Malý chlapec Tino jde jednoho dne se školní třídou do kina. S koncem filmu však jeho dobrodružství teprve začíná. Filmové „stříbrné“ plátno je totiž kouzelné a umožní Tinovi vstoupit do světa fantazie, která nezná mezí...
O smutné mašince - Kateřina Fixová, Antonín Klepáč
Premiéra: 22.3.2014. Dramaturgie: Kateřina Fixová, Jiří Ondra. Výprava a loutky: Marie Stejskalová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Antonín Klepáč.
Poslední uvedení: rok 2016.
Pohádkové vyprávění. Mašinka Josefína bývala kdysi nová, leskla se, s lehkostí se hnala do kopců, pohvizdovala si cestou mezi poli a lesy, jenom se trochu bála tunelů. A řídil ji starý vlakvedoucí Josef. Oba dva ale jednoho dne zestárli, oba je propustili z práce a postavili na vedlejší kolej. Jak se stalo, že se nakonec dali dohromady? A jaké strašidlo vlastně přebývá v černých tunelech...?
Perníková chaloupka - František Hrubín  (malá herna Divadla Rozmanitostí)
Premiéra: 1.3.2014. Dramaturgie: Michal Pětík, Jiří Ondra. Scéna: Vlastislav Brož, Tereza Lišková. Kostýmy: Jana Vacková. Loutky: Vlastislav Brož. Hudba: Michal Pětík. Úprava a režie: Tereza Lišková.
Poslední uvedení: listopad 2015.
Klasická pohádka s verši Františka Hrubína, ozvláštěná interaktivním zapojením dětí do děje.
Broučci - Jan Karafiát, Jiří Ondra, Lucie Ferenzová
Premiéra: 15.2.2014. Výprava: Lucie Ferenzová, Jiří Ondra. Loutky: Vlastislav Brož, Jarmila Nedvědová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: duben 2016.
Inscenace vycházející ze známé knihy, kterou poznalo již nespočet generací. Léto se střídá se zimou, den s nocí a poprvé vyletět do světa lidí není jen tak. Vědí lidé o hmyzu víc, než hmyz o lidech? A co je silnější? Pokora nebo předsudky? Řád nebo zvědavost...?
Cesta do pravěku a zpátky - Arnošt Caha, Jiří Ondra
Premiéra: 26.10.2013. Výprava: Magdalena Klára Hůlová. Hudba: Tomáš Alferi. Texty písní: Věra Herajtová. Dramaturgie a režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: rok 2017.
Divadelní adaptace dětské knihy. Příběh party kluků, kteří se vydávají proti proudu řeky a času do dob, kdy Zemi obývali tvorové, kteří dnes už neexistují. Jejich cesta, plná dobrodružství a zvratů, je prostě fantastická!
Joj, mama Roma! - Hana Doskočilová, Věra Herajtová
Premiéra: 21.9.2013. Dramaturgie: Jiří Ondra. Hudba: Tomáš Alferi. Výprava: Věra Herajtová & kol. Texty písní, choreografie a režie: Věra Herajtová.
Poslední uvedení: rok 2014.
Muzikál plný pochopení, lásky i humoru. Spolu s písní, poezií a divokým temperamentem toulavých Romů budeme putovat po jejich cestách za sluncem a za svobodou.
Bajaja - Božena Němcová, Kateřina Fixová, Antonín Klepáč
Premiéra: 13.4.2013. Dramaturgie: Kateřina Fixová. Výprava a loutky: Marie Stejskalová. Hudba: Tomáš Alferi. Choreografie a režie: Antonín Klepáč.
Poslední uvedení: březen 2016.
Jevištní zpracování klasické pohádky pro nejmenší diváky. Příběh o Bajajovi je mimo jiné obhajobou základních lidských hodnot, jako je pravda, spravedlnost, statečnost nebo láska.
Pohádky z klokaní kapsy - Dáša Bláhová, Irena Marečková  (vhodné od 4 let)
Premiéra: 9.3.2013. Hudba: Tomáš Alferi. Výprava, loutky a režie: Irena Marečková.
Poslední uvedení: rok 2013.
Příběhy z exotické země protinožců, kterou nazýváme Austrálie. Aboridžinové, její původní obyvatelé, věří, že svými rituály, písněmi a vyprávěním jsou spojeni se svými předky, prvními lidmi, kteří byli stvořiteli jejich světa.
Půjdem spolu do betléma - Michal Pětík
Premiéra: 1.12.2012. Výprava a loutky: Vlastislav Brož. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Zdeněk Říha.
Poslední uvedení: prosinec 2014.
Hudební vánoční pohádka, parafrázující příběh údajně prvního živého betléma. Domácí zvířátka na dvorku jednoho rána zjistí, že lidé z vesnice někam odešli. Kam šli a proč? Kdo zvířátka nakrmí? Protože jsou však chytrá, jdou tam, kam všichni. Do lesa, do hor, za „malým králem“. Nesou mu své dary, svá přání a nakonec mají i svůj malý betlém...
Rek řek řež čili Odysseus - Michal Hába
Premiéra: 13.10.2012. Dramaturgie: Zdeněk Říha. Výprava a loutky: Irena Marečková. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Michal Hába.
Poslední uvedení: duben 2014.
Slavný příběh o bájném řeckém rekovi Odysseovi, vyprávěný novou optikou. Odysseus deset let bojoval v proslulé Trojské válce, slávu mu však přineslo hlavně následné, opět desetileté, putování domů...
Otesánek - Tereza Lišková  (vhodné od 3 let)
Premiéra: 11.9.2012. Podle pohádky Karla Jaromíra Erbena. Dramaturgie: Zdeněk Říha. Výprava: Tereza Lišková, Jana Vacková, Vlastislav Brož. Režie: Tereza Lišková.
Poslední uvedení: prosinec 2015.
Divadelní podoba klasického pohádkového příběhu v podání dvou loutkoherců, kteří za pomoci jednoduchých loutek inspirovaných převážně kuchyňským prostředím zapojují do děje samotné malé diváky...
Pohádkové město - Kateřina Fixová, Jiří Ondra
Premiéra: 19.5.2012. Dramaturgie: Kateřina Fixová, Zdeněk Říha. Výprava: Magdalena Klára Hůlová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: březen 2015.
Petr je malý kluk. Nemá moc kamarádů, má normální rodiče a trochu nenormálního staršího bráchu. Všichni žijí ve městě, které by mohlo být na první pohled podobné tomu našemu, ale není. Na jaká nejrůznější překvapení lze ve městě a jeho ulicích narazit se Petr dozvídá jednoho dne. Ten den by nebyl ničím zvláštní, kdyby se Petr cestou do školy ve městě neztratil. V ten moment se začínají dít velmi zvláštní, překvapivé, ba dalo by se říci fantastické věci a Petr zjišťuje, že jeho město skrývá veliké tajemství, na které už se dávno zapomnělo...
Myšičko, myš, pojď ke mně blíž... - Kateřina Fixová, Antonín Klepáč
Premiéra: 24.3.2012. Výprava a loutky: Kateřina Krejčová. Hudba: Tomáš Alferi. Choreografie a režie: Antonín Klepáč.
Poslední uvedení: rok 2015.
Pohádka o dvou myšácích, Pískovi a Hvízdovi, kteří se shodou okolností potkají na jedné půdě u pastičky na myši. Aby se dostali na svobodu, musí spolupracovat a porazit zlého kocoura, který na ně někde v zákoutí tmavé půdy číhá. Oba myšáci na vlastní kůži poznají, jak je dobré nebýt sám, mít kamarády a společně s nimi překonávat nebezpečí každodenního života...
Robinson Crusoe - Daniel Defoe, Nikolaj Penev
Premiéra: 26.11.2011. Výprava a loutky: Irena Marečková. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Nikolaj Penev.
Poslední uvedení: květen 2014.
Nestárnoucí a poutavý dobrodružný příběh nejslavnějšího trosečníka všeh dob a jeho věrného druha Pátka.
Commedia dell´Ponte - kol.
Premiéra: 8.10.2011. Výprava a loutky: Irena Marečková. Hudba: Sylvie Krobová, Tomáš Alferi. Režie: Jiří Bilbo Reidinger.
Poslední uvedení: rok 2012.
Starý pan Pont, muž s dojemně velkou hlavou, se uzavírá ve své komůrce, kam nechce pustit ani paprsek slunečního světla, natožpak tlupu komediantů pod vedením svérázného dirigenta s teleskopickou taktovkou. Komedianti se však svého úmyslu vtáhnotu pana Ponta zpět do života nehodlají vzdát...
Dášeňka - čili Život štěněte - Karel Čapek, Kateřina Fixová, Antonín Klepáč  (vhodné od 4 let)
Premiéra: 25.3.2011. Dramaturgie: Kateřina Fixová. Hudba: Tomáš Alferi. Výprava, loutky, kostýmy: Marie Stejskalová. Režie: Antonín Klepáč.
Poslední uvedení: červen 2016.
Volná dramatizace půvabné knížky o malém štěňátku.
Haló, Jácíčku - Daisy Mrázková, Zdeněk Říha  (vhodné od 3 let)
Premiéra: 12.2.2011. Výprava: Vlastimil Brož. Hudba: Adam Šmejkal. Dramaturgie a režie: Zdeněk Říha.
Poslední uvedení: říjen 2012.
Dramatizace známé knížky seznamující s životem v lese. Vypravte se do lesa za malým zajíčkem Jácíčkem. Prožijete s ním mnohá dobrodružství, přátelství s Veverkou, strasti s protivnou a zlou Krtonožkou, ale i zajímavá vyprávění starého moudrého dubu.
Saxana - Dívka na koštěti - Miloš Macourek, Hermína Franková, Jiří Ondra  (vhodné od 5 let)
Premiéra: 6.11.2010. Dramaturgie: Kateřina Fixová, Jiří Antonín Trnka. Výprava: Magdalena Klára Hůlová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: květen 2015.
Divadelní podoba známých příběhů o mladé čarodějnici Saxaně. Čarování jí moc nebaví. Jednou, když je na třista let po škole, zatouží stát se člověkem. Není to jednoduché. Má pouhých čtyřicet čtyři hodin na to, aby sehnala odvar z babského ucha. Následuje tedy velké dobrodružství nejen pro Saxanu, ale také pro žáky deváté třídy, učitele, policajty a pochopitelně i psychiatra. Příběh plný kouzel a nečekaných, komických situací...
O Smolíčkovi aneb Pohádka z kufru - Vlastimil Peška  (vhodné od 3 let)
Premiéra: 25.9.2010. Dramaturgie: Kateřina Fixová. Výprava: Kateřina Krejčová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Antonín Klepáč.
Poslední uvedení: rok 2012.
Divadelní vyprávění známé pohádky. Jelen se zlatými parohy najde v lese ztraceného Smolíčka - malého pacholíčka - a od té doby spolu bydlí. Jelen se o Smolíčka stará a oběma je veselo. Jenže kolem chaloupky brousí Jezinky, které by rády Smolíčka ukradli. Tak dlouho naléhají, až se jim to podaří. A když se našim hercům bude chtít, a budou-li mít zrovna u sebe ten správný pohádkový kufr, pohádka skončí dobře a jelen Smolíčka vysvobodí.
Šla barvička na procházku - Jan Vodňanský  (vhodné od 3 let)
Premiéra: 4.6.2010. Dramaturgie: Kateřina Fixová. Výprava: Ivan Antoš. Hudba: Petr Skoumal. Režie: Pavel Polák.
Poslední uvedení: listopad 2013.
Barevná pohádka na motivy veršů známého textaře dětských písniček a autora mnohých humorných básniček Jana Vodňanského.
Golem - Jiří Voskovec, Jan Werich, Kateřina Fixová, Antonín Klepáč  (vhodné od 6 let)
Premiéra: 24.4.2010. Dramaturgie: Kateřina Fixová. Výprava: Kateřina Baranowska. Hudba: Jaroslav Ježek. Režie: Antonín Klepáč.
Poslední uvedení: rok 2011.
Upravená podoba komedie z rudolfinské doby. Do královského dvora plného alchymistů, záhad a též intrik prohnaných Rudolfových rádců se ovšem nedostaneme obyčejnou cestou, ale pomocí dvou klaunů Pracha a Popela.
Dědečkův betlém - Kateřina Fixová, Antonín Klepáč  (0:55x|vhodné od 3 let)
Premiéra: 28.11.2009. Dramaturgie: Kateřina Fixová. Kostýmy: Marie Stejskalová. Loutky: Vlastislav Brož. Hudba: Tomáš Alferi. Scéna a režie: Antonín Klepáč.
Poslední uvedení: rok 2014.
Pohádková inscenace inspirovaná skutečným betlémem vytvořeným před zhruba sto padesáti lety lidovým řezbářem Antonínem Schemberou. Příběh diváky zavede do chaloupky řezbáře. Je to vlastně dědeček dvou rozpustilých vnuček. Poklidná zimní nálada naplňuje štědrovečerní pohodu. Nejlepší chvíle postavit betlém z čerstvě vyřezaných figurek a připomenout si pradávný příběh o putování za narozeným Ježíškem...
Bílý had - Božena Němcová, Jan Bílek  (0:55x|vhodné od 6 let)
Premiéra: 28.3.2009. Výprava: Miloslav Los. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jan Bílek.
Poslední uvedení: listopad 2011.
Dramatizace klasické české pohádky z tajemného světa plného lásky, žárlivé nenávisti, kouzel, napětí a nakonec i pokořené zloby. Pohádka popisuje příběh matky, která se nechce za žádnou cenu vzdát svého syna. Příběh syna, který díky své žárlivé matce je zaklet do podoby bílého hada. Toto prokletí může zrušit jen kouzlo skutečné lásky...
Velká policejní pohádka - Karel Čapek, Jan Strejcovský  (0:55x|vhodné od 3 let)
Premiéra: 7.2.2009. Výprava: Erika Čičmanová. Režie: Kateřina Fixová.
Poslední uvedení: listopad 2011.
Veselá hra podle pohádky Karla Čapka. Policejní strážníci by si tu žili svým obvyklým, poklidným životem, jen kdyby strážník Choděra nepřinesl do kanceláře nalezené nezvykle veliké slepičí vejce z Vojtěšské ulice. A co víc! Ty největší starosti přicházejí hned po té, co se z vejce vylíhne dračí mládě. Nejvíce se zapotí strážník Choděra, který dostal za úkol celou záležitost s drakem vyřešit. Trochu mu to komplikuje slovutný kouzelník Bosco v různých převlecích, ale Choděru, který si draka oblíbil a má ho rád, na konci čeká velká a milá odměna.
Ende Dende aneb Jak se dělá muzika -  (vhodné od 5 let)
Premiéra: 18.10.2008. Dramaturgie: Kateřina Fixová. Výprava: Irena Marečková. Hudba: Tomáš Alferi. Choreografie a režie: Antonín Klepáč.
Poslední uvedení: rok 2011.
Tomáš, který chce být muzikantem, musí nejen hodně cvičit v hraní na piáno, ale také musí sám muziku psát. A to není nikterak jednoduchá věc, zvláště pro toho, kdo je na takový velký úkol sám. Tomáš má naštěstí spoustu moc šikovných pomocníků. Jsou to bílé klapky z klavíru. Ale ani v tomto případě se psaní muziky neobejde bez problémů. Jedna klapka je totiž rozbitá a občas neladí, nebo udělá něco, co muzikanti ani muzika samotná nemají rádi. Pojďte se sami podívat, zda se „rozbitá“ dokáže napravit...
Popelka - Pavel Polák  (vhodné od 3 let)
Premiéra: 15.2.2008. Dramaturgie: Kateřina Fixová. Výprava: Marie Stejskalová. Hudba: Larisa Chytriak, Eugenij Pschemecki. Režie: Antonín Klepáč.
Poslední uvedení: rok 2011.
Volné divadelní převyprávění klasické pohádky bratří Grimmů.
Klaunský orchestr - Antonín Klepáč, Pavel Polák  (1:10x|vhodné od 5 let)
Premiéra: 18.5.2007. Dramaturgie: Pavel Polák. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Romana Tůmová. Choreografie: Jiří Bilbo Reidinger. Režie: Antonín Klepáč.
Poslední uvedení: rok 2011.
Hudebně klaunská fantazie o snovém návratu starého promítače filmů do éry němé grotesky a cirkusové klaunérie. António - milovník starých filmu a promítač se při promítání své oblíbené grotesky zasní. V tomto snu se stává nejen divákem cirkusového představení, které je složeno z řady známých i neznámých klaunských výstupů (Duo papato, Mimino v kočárku, Hudební klaun atd.) a též i hudebních čísel. Sám se chce totiž podílet na tomto programu již zkušených a sehraných klaunů, kteří ho mezi sebe moc nechtějí příjmout, a spíše si z něj tropí různé legrácky. Během celé produkce se ale zamiluje do klaunky - tanečnice, za kterou v závěru odchází do světa nikdy nekončící legrace...
Hrnečku vař - Vladimír Zajíc  (vhodné od 3 let)
Premiéra: 24.2.2006. Výprava a loutky: Vlastislav Brož. Hudba: Zdeněk Souček. Texty písní, choreografie a režie: Zdeněk Říha.
Poslední uvedení: rok 2011.
Pohádka o zázračném hrnku, který na povel "Hrnečku vař!" navaří kaši. Příběh této pohádky vypráví o věčně hladovém nenasytovi, veselé myšce a hlavně o kouzelném hrnečku, který to všem pěkně zavařil...
Slůně aneb proč mají sloni dlouhé choboty - Pavel Polák  (1:00|vhodné od 3 let)
Premiéra: 25.11.2005. Podle předlohy Rudyarda Kiplinga. Výprava a loutky: Jaroslav Milfajt. Hudba: David Rotter. Režie: Pavel Polák.
Poslední uvedení: rok 2017.
Pohádka je o zvědavosti, která se nakonec vyplatila. V africké džungli spokojeně žijí Opice, Pštros, Žirafa a Papoušek. Jejich klid však ruší tisice otázek, které jim klade malé slůně. Kromě jiného nejvíce pátrá po tom - CO JÍ KROKODÝL K VEČEŘI? Aby se slůně dozvědělo pravdu, vydá se hledat krokodýla. Co všechno na té dobrodružné pouti slůně zažilo a "CO" z ní vzešlo?
Když jde kůzle otevřít - Jan Vodňanský, Pavel Polák
Premiéra: 9.6.2000. Výprava a loutky: Zdeněk Bauer. Hudba: Vítezslav Hádl. Režie: Pavel Polák.
Poslední uvedení: květen 2017.
Nové zpracování známé pohádky o neposlušných kůzlátkách.

zpět na aktuální inscenace


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 5.12.2021