Městské divadlo v Mostě

lze platit platební kartou zvýhodněné předplatné
Městské divadlo v Mostě, Divadlo rozmanitostí
Nejbližší představení:
26.9.Út10:00Staré pověsti české
26.9.Út17:00Hrabě Monte Cristo aneb Pomsta není řešení
vstupenky
27.9.St09:00Pojďte pane, budeme si hrát
29.9.19:00Baron Prášil
vstupenky
30.9.So10:00Tři čuníci nezbedníci
vstupenky
26.9.Út10:00 
Staré pověsti české
26.9.Út17:00 vstupenky
Hrabě Monte Cristo aneb Pomsta není řešení
27.9.St09:00 
Pojďte pane, budeme si hrát
29.9.19:00 vstupenky
Baron Prášil
30.9.So10:00 vstupenky
Tři čuníci nezbedníci
Adresa: Městské divadlo v Mostě: Divadelní 15, Most [zobrazit na mapě]
[tram 1-2-4, bus 5-16-17-25-30-31 1. náměstí]
Adresa: Divadlo rozmanitostí: Topolová 8/1278, Most [zobrazit na mapě]
[bus 5-25-30 Aquadrom]
Pokladna: po-pá 8-18
Předprodej: od 20. dne v měsíci na druhý následující měsíc
Začátky: 19.00
Připravuje se:
Malý princ - Antoine de Saint-Exupéry, Michal Pětík, Zbyněk Srba (říjen 2023, Městské divadlo)
Ropáci - David Drábek (říjen 2023, Divadlo rozmanitostí)
Mesiáš - Patrick Barlow (prosinec 2023, Městské divadlo - Aréna)
Můj romantický příběh - Daniel Craig Jackson (prosinec 2023, Městské divadlo)
Maškaráda čili Fantom opery - Terry Pratchett, Stephen Briggs (Městské divadlo)
Čertův švagr - Božena Němcová (Městské divadlo)
Ceny vstupenek:
220-200 Kč (Městské divadlo v Mostě)
100 Kč (Divadlo rozmanitostí)
300 Kč Noc na Karlštejně (letní produkce na hradu Hněvín)
ředitel:
Václav Hofmann
umělecké vedení:
Jiří Rumpík
ředitel:
Václav Hofmann
umělecké vedení:
Jiří Kraus
 

Herci, tvůrci, autořiPřání, pochvaly, stížnosti (0)

Z tiskových zpráv (10)

Hodnocení inscenací
Poznámky a upozornění:
  • Předplatné - roční, variabilní pevné řady se slevou (předplatné na další kalendářní rok je v prodeji obvykle od října do prosince).

ARCHIV INSCENACÍ - Divadlo rozmanitostí

Zpět na aktuální inscenace

Loktibrada aneb Když se nehraje - Alois Mikulka, Vlasta Špicnerová
Premiéra: 8.1.2022. Dramaturgie: Hana Marvanová. Hudba: Martin Čarný. Výprava a režie: Jiří Kraus.
Poslední uvedení: březen 2023.
Volná dramatizace jedné z pohádek známého brněnského spisovatele. Předloha je obohacena rámcem, že dnes se v divadle nehraje. Jevištní technik, garderobiérka a uklízečka ale s údivem zjistí, že v hledišti sedí děti. Rozhodnou se tedy, že příběh o hodné Dívčince, zlé Maceše a tajemném a trochu podivném skřítkovi Loktibradovi zahrají dětem oni sami. Jak to ve správné pohádce bývá, laskavost a obětavost zvítězí nad závistí, hamižností a zlobou...
My tři v triku (divadelní animák) - Richard Fiala
Premiéra: 3.10.2020. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava a loutky: Matěj Sýkora. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Richard Fiala.
Poslední uvedení: rok 2020 nebo 2021.
Inscenace, která je inspirována „lovestory“ mezi animátorem Genem Deitchem (např. Tom a Jerry) a šéfkou studia Bratři v triku Zdeňkou Najmanovou. Divadelní klauniáda, při které ožívají nakreslené postavičky a rozžívají děj těmi nejbláznivějšími skeči...
Zvířátka a loupežníci - Jiří Jelínek
Premiéra: 8.2.2020. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava a loutky: Barbora Čechová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jiří Jelínek.
Poslední uvedení: rok 2020.
Hudebně-loutková pohádka pro nejmenší o zvířátkách a loupežnících.
Jánošík - legenda o hrdinství - Jiří Jelínek
Premiéra: 15.11.2019. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava: Barbora Čechová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jiří Jelínek.
Poslední uvedení: rok 2020.
Dobrodružná pohádka o neohroženém hrdinovi, který se dovedl postavit na stranu spravedlnosti s nasazením vlastního života.
Šípková Růženka - Jiří Ondra
Premiéra: 5.10.2019. Výprava a loutky: Jana Hauskrechtová. Hudba: Václav Hoskovec. Dramaturgie a režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: rok 2020 nebo 2021.
Nové zpracování klasické pohádky o šťastném zlomení jednoho letitého prokletí. Pohádka o lásce, tajemství, spícím království, zlé víle a její nevyhnutelné věštbě, ale i o krásné princezně a statečném zachránci...
O princezně a hrášku - Věra Herajtová  (0:45x)
Premiéra: 27.4.2019. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava: Kateřina Baranowska. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Věra Herajtová.
Poslední uvedení: rok 2020 nebo 2021.
Hudební pohádka pro malé i velké diváky plná napětí, nadhledu i vtipu. Jak se pozná opravdová princezna? Nemůže v noci usnout kvůli jedinému malému hrášku, který cítí i přes deset prachových peřin. A jak se pozná správný princ? Nenechá se zviklat svým okolím a věří, že právě jeho princezna je pro něj ta pravá...
Vango - Timothée de Fombelle
Premiéra: 23.2.2019. Překlad: Drahoslava Janderová. Dramaturgie: Helena Kebrtová. Scéna: Jitka Nejedlá. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: rok 2020 nebo 2021.
Dobrodružný příběh chlapce Vanga, který pátrá po svých rodičích, skutečných kamarádech, nepřátelích a svém pravém místě ve světě a životě. Miluje výšky, věže a dívku Ethel, jejíž vášní jsou rychlá auta. Jeho hledání provází skutečné historické události 1. poloviny 20. století, fantastické zážitky v prostředí vzducholodí, mrakodrapů a rychlovlaků...
Výlet - kol.
Premiéra: 12.1.2019. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: rok 2020.
Kamarádská MIMI road-movie. Jízda po prvních vjemech a dojmech pro děti od 0 let. Batolecí cesta kolem Země z pokojíčku až na kraj světa. Výprava do neznáma, na které čekají malá i velká dobrodružství. Hra je nejkratší cestou k lidskému srdci, fantazie je lehká jako pírko a měsíc je oko do duše indiána. Představení pro všechna čerstvě narozená mláďata, nemluvňata, batolata, předškolňata a jejich dospělejší, dospělý i pedagogický doprovod. Součástí každého Výletu je naše výletní MINI herna pro malé i větší...
KING KONG - Člověk nebo zvíře? - Jiří Ondra
Premiéra: 24.11.2018. Podle námětu Edgara Wallace. Dramaturgie a texty písní: Jiří Ondra. Hudba: Tomáš Alferi. Výprava, loutky a režie: Kateřina Baranowska.
Poslední uvedení: rok 2022.
„Apokalyptický loutkový biják!“ Původní hra inspirována známými příběhy. Sci-fi plné napětí, neuvěřitelných událostí, humoru i lásky jako z filmového plátna. Příběh obrovitého opa z ostrova Lebek, kde stále přežívají pravěká zvířata a kam lidská noha dosud nevkročila. I příšerný obr může mít srdce! I malý člověk může být bezcitný! A jak...!
Bez keců a bez autorit! - Jiří Ondra
Premiéra: 14.9.2018. Výprava: Tomáš Nedvěd. Hudba: Tomáš Alferi, Václav Hoskovec. Režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: rok 2020 nebo 2021.
Autorská inscenace Divadla rozmanitostí na motivy legendárního románu J. D. Salingera Kdo chytá v žitě, volně inspirovaná také sérií několika dalších literárních i filmových teenage manifestů. Divoká jízda mladého rebela napříč denním i nočním městem. Bez občanky, bez cenzury, bez keců a bez autorit!
Budulínek - Jiří Ondra
Premiéra: 28.4.2018. Podle Boženy Němcové. Výprava: Jitka Nejedlá. Hudba: Tomáš Alferi. Dramaturgie a režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: rok 2020 nebo 2021.
Kapesní loutkový kabaret na motivy pohádky Boženy Němcové. Malé, leč výpravné představení o hyperaktivním kloučkovi, který nevydrží jen tak sedět doma a nepostojí chvíli na jednom místě. O tom, zda-li je chytřejší než Missis Liška, se dozvíte v napínavém příběhu a na ocásku se povozíte určitě.
Pozor, děti, přijela k nám pouť! - Mike Kenny
Premiéra: 14.10.2017. Překlad: David Košťák. Dramaturgie: Helena Kebrtová. Výprava a loutky: Jana Hauskrechtová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: rok 2019.
Současný vtipný i trochu strašidelný příběh, který pracuje s dětskou fantazií a podezřívavostí, která do reality projektuje motivy z klasické pohádky „Perníková chaloupka“. Příběh o škodolibé Mařence, která svého brášku Jeníčka vyděsí tak, až tomu začne sama věřit...
O Plaváčkovi - Jiří Ondra
Premiéra: 29.4.2017. Podle pohádky Karla Jaromíra Erbena. Výprava a loutky: Jitka Nejedlá. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: rok 2019.
Dobrodružný pohádkový kabaret pro malé i větší diváky zpracovávající klasický pohádkový příběh o nesmrtelnosti dobra, které poráží zlo, i přes jeho veškerou snahu překazit všechny dobré úmysly. Setkáme se se třemi sudičkami, mrzutým, ale spravedlivým Dědem Vševědem, synkem, kterého voda přinese ke štěstí, zlým králem i krásnou princeznou...
O třech přadlenách - Věra Herajtová
Premiéra: 11.2.2017. Podle Karla Jaromíra Erbena. Výprava a loutky: Jana Hauskrechtová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Věra Herajtová.
Poslední uvedení: květen 2019.
Veselá pohádka se zpěvy na motivy klasické předlohy o tom, kterak tři rozverné stařenky pomohly líné Lidušce ke štěstí...
Pipi Dlouhá punčocha - Karel Hoffmann
Premiéra: 26.11.2016. Podle Astrid Lindgrenové. Výprava a loutky: Jitka Nejedlá. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: mezi roky 2019 a 2021.
Inscenace podle knihy známé švédské autorky. Pipi je malá holka, která žije sama ve vile Vilekule. Vedle ní bydlí dvě hodné děti Anika a Tomy. Společně zažívají různá dobrodružství.
Pinocchio - Stefan Stojanov  (0:55x)
Premiéra: 15.10.2016. Podle knihy Carla Collodiho „Pinocchiova dobrodružství“. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava: Pavlina Vasileva. Hudba: Tomáš Alferi. Úprava a režie: Saby Sabev.
Poslední uvedení: rok 2018.
Divadelní zpracování legendárního příběhu o dřevěném panáčkovi, který je tak trochu neposlušným klukem.
O dvanácti měsíčkách - Jiří Ondra
Premiéra: 2.4.2016. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava a loutky: Jitka Raková, Vlastislav Brož (podle návrhu dětí). Hudba: Tomáš Alferi. Texty písní a režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: květen 2018.
Pohádka, která vznikla ve spolupráci s mateřskými a základními školami v mosteckém regionu. Inscenace využívá výtvarných návrhů dětí na dané téma, které vznikaly v rozmezí půl roku. Jde o ojedinělý projekt, v němž je dětská kresba výraznou inspirací...
Kocour v botách - Jiří Jelínek
Premiéra: 6.2.2016. Podle stejnojmenné pohádky Charlese Perraulta. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava a loutky: Barbora Čechová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie a texty písní: Jiří Jelínek.
Poslední uvedení: rok 2020 nebo 2021.
Klasický pohádkový příběh v originálním inscenačním hávu. Kocour se umí do života obout. Na problémy si došlápne. Umí to pořádně nakopnout. V pohádce o kocourovi, který se jmenuje Terezka, můžete o osudech hrdinů můžete rozhodnout i vy...
Vánoční přání - Jiří Ondra, Marie Stejskalová, Tomáš Alferi
Premiéra: 28.11.2015. Výprava a loutky: Marie Stejskalová. Hudba: Tomáš Alferi. Texty písní a režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: prosinec 2018.
Nová autorská vánoční pohádka. Už od podzimu mají rodiče plno práce s přípravou letošních Vánoc. Na nic se nesmí zapomenout a hlavně je potřeba si pospíšit, protože obchody už jsou plné lidí. V tom předvánočním shonu si dospělí ani nestihli všimnout, že pro ně děti chystají velké štědrvečerní překvapení, s jehož přípravou jim pomáhá také dobrý duch Vánoc...
Krása nesmírná - Jiří Ondra
Premiéra: 10.10.2015. Na motivy ruských lidových pohádek. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava a loutky: Jana Hauskrechtová. Hudba: Tomáš Alferi. Texty písní a režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: rok 2017.
Výtvarně-hudební inscenace na motivy tří ruských lidových pohádek (O věrném vraníkovi, Jelena přemoudrá, Krása nesmírná), které se řadí k základním kamenům slovanské kultury a patří do světového literárního fondu. Ocitneme se v oblacích, v podmořské říši i v tajemném lese, kde se setkáme s dobrem i zlem, hrdinstvím i zbabělstvím, láskou i nenávistí...
Sněhurka a sedm trpaslíků - Kateřina Fixová, Antonín Klepáč
Premiéra: 30.5.2015. Dramaturgie: Kateřina Fixová. Výprava a loutky: Ivan Antoš. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Antonín Klepáč.
Poslední uvedení: červen 2021.
Pohádka o krásné Sněhurce, zlé královně maceše, kouzelném zrdcadle, otráveném jablku a sedmi malých človíčcích, kteří se o Sněhurku starají a nakonec jí přivedou i statečného zachránce.
Tinův neuvěřitelný příběh - Jakub Folvarčný
Premiéra: 18.4.2015. Dramaturgie: Jiří Ondra. Hudba: Tomáš Alferi. Úprava, výprava, loutky a režie: Jakub Folvarčný.
Poslední uvedení: rok 2015 nebo 2016.
Výpravná loutková inscenace plná kouzel a triků. Malý chlapec Tino jde jednoho dne se školní třídou do kina. S koncem filmu však jeho dobrodružství teprve začíná. Filmové „stříbrné“ plátno je totiž kouzelné a umožní Tinovi vstoupit do světa fantazie, která nezná mezí...
Drakopohádky - Jiří Jelínek
Premiéra: 7.2.2015. Podle předloh Karla Jaromíra Erbena, Boženy Němcové a bratří Grimmů. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava a loutky: Barbora Čechová. Hudba: Tomáš Alferi. Texty písní a režie: Jiří Jelínek.
Poslední uvedení: mezi roky 2017 a 2019.
„Dračírna pro malé i velké draky.“ Milión světelných let od planety Země, zcela mimo sluneční soustavu je planeta Draků. Draci mají své zvyky, sporty, politiku a dračí hudbu. Největší pohromou pro draky jsou princové a veškeré spory na jejich planetě řeší tancem...
Sindibádova dobrodružství - Jiří Ondra
Premiéra: 11.10.2014. Výprava a loutky: Jitka Nejedlá. Hudba: Tomáš Alferi. Texty písní a režie: Jiří Ondra.
Animovaný divadelní koncert. Putování legendárního arabského námořníka, napínavá cesta za poznáním, fantastické příhody na mořích východní Afriky a jižní Asie. Bezstarostný život bohatého a spokojeného člověka Sinibádovi nic moc neříká. Touží po moři a dobrodružství. Hlavně se nikdy nenudit, zahnat hlad a zamilovat se tak, aby to nebylo navždy. Ale najednou máš před očima krásnou tvář, jakou jsi nikdy neviděl...
Dracula - Bram Stoker, Kateřina Baranowska, Jiří Ondra
Premiéra: 7.6.2014. Dramaturgie: Jiří Ondra. Hudba: Tomáš Alferi. Texty písní: Jiří Ondra. Výprava, loutky a režie: Kateřina Baranowska.
Poslední uvedení: rok 2018 nebo 2019.
Inscenace s loutkami podle slavné knihy. Spektákl nybitý napětím, humorem, hudbou a divadelní nadsázkou. Mladík Jonathan dostane nelehký, ale výborně placený úkol od tajemného hraběte Draculy, který touží po jeho snoubence. Převáží vidina bohatství, nebo láska ke krásné Míně...?
O smutné mašince - Kateřina Fixová, Antonín Klepáč
Premiéra: 22.3.2014. Dramaturgie: Kateřina Fixová, Jiří Ondra. Výprava a loutky: Marie Stejskalová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Antonín Klepáč.
Poslední uvedení: rok 2016.
Pohádkové vyprávění. Mašinka Josefína bývala kdysi nová, leskla se, s lehkostí se hnala do kopců, pohvizdovala si cestou mezi poli a lesy, jenom se trochu bála tunelů. A řídil ji starý vlakvedoucí Josef. Oba dva ale jednoho dne zestárli, oba je propustili z práce a postavili na vedlejší kolej. Jak se stalo, že se nakonec dali dohromady? A jaké strašidlo vlastně přebývá v černých tunelech...?
Perníková chaloupka - František Hrubín  (malá herna Divadla Rozmanitostí)
Premiéra: 1.3.2014. Dramaturgie: Michal Pětík, Jiří Ondra. Scéna: Vlastislav Brož, Tereza Lišková. Kostýmy: Jana Vacková. Loutky: Vlastislav Brož. Hudba: Michal Pětík. Úprava a režie: Tereza Lišková.
Poslední uvedení: listopad 2015.
Klasická pohádka s verši Františka Hrubína, ozvláštěná interaktivním zapojením dětí do děje.
Broučci - Jan Karafiát, Jiří Ondra, Lucie Ferenzová
Premiéra: 15.2.2014. Výprava: Lucie Ferenzová, Jiří Ondra. Loutky: Vlastislav Brož, Jarmila Nedvědová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: duben 2016.
Inscenace vycházející ze známé knihy, kterou poznalo již nespočet generací. Léto se střídá se zimou, den s nocí a poprvé vyletět do světa lidí není jen tak. Vědí lidé o hmyzu víc, než hmyz o lidech? A co je silnější? Pokora nebo předsudky? Řád nebo zvědavost...?
Cesta do pravěku a zpátky - Arnošt Caha, Jiří Ondra
Premiéra: 26.10.2013. Výprava: Magdalena Klára Hůlová. Hudba: Tomáš Alferi. Texty písní: Věra Herajtová. Dramaturgie a režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: rok 2017.
Divadelní adaptace dětské knihy. Příběh party kluků, kteří se vydávají proti proudu řeky a času do dob, kdy Zemi obývali tvorové, kteří dnes už neexistují. Jejich cesta, plná dobrodružství a zvratů, je prostě fantastická!
Joj, mama Roma! - Hana Doskočilová, Věra Herajtová
Premiéra: 21.9.2013. Dramaturgie: Jiří Ondra. Hudba: Tomáš Alferi. Výprava: Věra Herajtová & kol. Texty písní, choreografie a režie: Věra Herajtová.
Poslední uvedení: rok 2014.
Muzikál plný pochopení, lásky i humoru. Spolu s písní, poezií a divokým temperamentem toulavých Romů budeme putovat po jejich cestách za sluncem a za svobodou.
Bajaja - Božena Němcová, Kateřina Fixová, Antonín Klepáč
Premiéra: 13.4.2013. Dramaturgie: Kateřina Fixová. Výprava a loutky: Marie Stejskalová. Hudba: Tomáš Alferi. Choreografie a režie: Antonín Klepáč.
Poslední uvedení: březen 2016.
Jevištní zpracování klasické pohádky pro nejmenší diváky. Příběh o Bajajovi je mimo jiné obhajobou základních lidských hodnot, jako je pravda, spravedlnost, statečnost nebo láska.
Pohádky z klokaní kapsy - Dáša Bláhová, Irena Marečková
Premiéra: 9.3.2013. Hudba: Tomáš Alferi. Výprava, loutky a režie: Irena Marečková.
Poslední uvedení: rok 2013.
Příběhy z exotické země protinožců, kterou nazýváme Austrálie. Aboridžinové, její původní obyvatelé, věří, že svými rituály, písněmi a vyprávěním jsou spojeni se svými předky, prvními lidmi, kteří byli stvořiteli jejich světa.
Půjdem spolu do Betléma - Michal Pětík
Premiéra: 1.12.2012. Výprava a loutky: Vlastislav Brož. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Zdeněk Říha.
Poslední uvedení: prosinec 2014.
Hudební vánoční pohádka, parafrázující příběh údajně prvního živého betléma. Domácí zvířátka na dvorku jednoho rána zjistí, že lidé z vesnice někam odešli. Kam šli a proč? Kdo zvířátka nakrmí? Protože jsou však chytrá, jdou tam, kam všichni. Do lesa, do hor, za „malým králem“. Nesou mu své dary, svá přání a nakonec mají i svůj malý betlém...
Rek řek řež čili Odysseus - Michal Hába
Premiéra: 13.10.2012. Dramaturgie: Zdeněk Říha. Výprava a loutky: Irena Marečková. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Michal Hába.
Poslední uvedení: duben 2014.
Slavný příběh o bájném řeckém rekovi Odysseovi, vyprávěný novou optikou. Odysseus deset let bojoval v proslulé Trojské válce, slávu mu však přineslo hlavně následné, opět desetileté, putování domů...
Otesánek - Tereza Lišková
Premiéra: 11.9.2012. Podle pohádky Karla Jaromíra Erbena. Dramaturgie: Zdeněk Říha. Výprava: Tereza Lišková, Jana Vacková, Vlastislav Brož. Režie: Tereza Lišková.
Poslední uvedení: prosinec 2015.
Divadelní podoba klasického pohádkového příběhu v podání dvou loutkoherců, kteří za pomoci jednoduchých loutek inspirovaných převážně kuchyňským prostředím zapojují do děje samotné malé diváky...
Pohádkové město - Kateřina Fixová, Jiří Ondra
Premiéra: 19.5.2012. Dramaturgie: Kateřina Fixová, Zdeněk Říha. Výprava: Magdalena Klára Hůlová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: březen 2015.
Petr je malý kluk. Nemá moc kamarádů, má normální rodiče a trochu nenormálního staršího bráchu. Všichni žijí ve městě, které by mohlo být na první pohled podobné tomu našemu, ale není. Na jaká nejrůznější překvapení lze ve městě a jeho ulicích narazit se Petr dozvídá jednoho dne. Ten den by nebyl ničím zvláštní, kdyby se Petr cestou do školy ve městě neztratil. V ten moment se začínají dít velmi zvláštní, překvapivé, ba dalo by se říci fantastické věci a Petr zjišťuje, že jeho město skrývá veliké tajemství, na které už se dávno zapomnělo...
Myšičko, myš, pojď ke mně blíž... - Kateřina Fixová, Antonín Klepáč
Premiéra: 24.3.2012. Výprava a loutky: Kateřina Krejčová. Hudba: Tomáš Alferi. Choreografie a režie: Antonín Klepáč.
Poslední uvedení: rok 2015.
Pohádka o dvou myšácích, Pískovi a Hvízdovi, kteří se shodou okolností potkají na jedné půdě u pastičky na myši. Aby se dostali na svobodu, musí spolupracovat a porazit zlého kocoura, který na ně někde v zákoutí tmavé půdy číhá. Oba myšáci na vlastní kůži poznají, jak je dobré nebýt sám, mít kamarády a společně s nimi překonávat nebezpečí každodenního života...
Ať žijí duchové - Jiří Melíšek, Zdeněk Svěrák  (1:20)
Premiéra: 11.2.2012. Výprava: Kateřina Baranowska. Hudba: Jaroslav Uhlíř, Tomáš Alferi. Režie: Jiří Kraus.
Poslední uvedení: rok 2020.
Rodinná inscenace podle známého pohádkového filmu, která se pokouší o nový pohled na starý známý příběh plný neuvěřitelných kouzel.
Robinson Crusoe - Daniel Defoe, Nikolaj Penev
Premiéra: 26.11.2011. Výprava a loutky: Irena Marečková. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Nikolaj Penev.
Poslední uvedení: květen 2014.
Nestárnoucí a poutavý dobrodružný příběh nejslavnějšího trosečníka všeh dob a jeho věrného druha Pátka.
Commedia dell´Ponte - kol.
Premiéra: 8.10.2011. Výprava a loutky: Irena Marečková. Hudba: Sylvie Krobová, Tomáš Alferi. Režie: Jiří Bilbo Reidinger.
Poslední uvedení: rok 2012.
Starý pan Pont, muž s dojemně velkou hlavou, se uzavírá ve své komůrce, kam nechce pustit ani paprsek slunečního světla, natožpak tlupu komediantů pod vedením svérázného dirigenta s teleskopickou taktovkou. Komedianti se však svého úmyslu vtáhnotu pana Ponta zpět do života nehodlají vzdát...
Dášeňka - čili Život štěněte - Karel Čapek, Kateřina Fixová, Antonín Klepáč
Premiéra: 25.3.2011. Dramaturgie: Kateřina Fixová. Hudba: Tomáš Alferi. Výprava, loutky, kostýmy: Marie Stejskalová. Režie: Antonín Klepáč.
Poslední uvedení: červen 2016.
Volná dramatizace půvabné knížky o malém štěňátku.
Haló, Jácíčku - Daisy Mrázková, Zdeněk Říha
Premiéra: 12.2.2011. Výprava: Vlastimil Brož. Hudba: Adam Šmejkal. Dramaturgie a režie: Zdeněk Říha.
Poslední uvedení: říjen 2012.
Dramatizace známé knížky seznamující s životem v lese. Vypravte se do lesa za malým zajíčkem Jácíčkem. Prožijete s ním mnohá dobrodružství, přátelství s Veverkou, strasti s protivnou a zlou Krtonožkou, ale i zajímavá vyprávění starého moudrého dubu.
Saxana - Dívka na koštěti - Miloš Macourek, Hermína Franková, Jiří Ondra
Premiéra: 6.11.2010. Dramaturgie: Kateřina Fixová, Jiří Antonín Trnka. Výprava: Magdalena Klára Hůlová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: květen 2015.
Divadelní podoba známých příběhů o mladé čarodějnici Saxaně. Čarování jí moc nebaví. Jednou, když je na třista let po škole, zatouží stát se člověkem. Není to jednoduché. Má pouhých čtyřicet čtyři hodin na to, aby sehnala odvar z babského ucha. Následuje tedy velké dobrodružství nejen pro Saxanu, ale také pro žáky deváté třídy, učitele, policajty a pochopitelně i psychiatra. Příběh plný kouzel a nečekaných, komických situací...
O Smolíčkovi aneb Pohádka z kufru - Vlastimil Peška
Premiéra: 25.9.2010. Dramaturgie: Kateřina Fixová. Výprava: Kateřina Krejčová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Antonín Klepáč.
Poslední uvedení: rok 2012.
Divadelní vyprávění známé pohádky. Jelen se zlatými parohy najde v lese ztraceného Smolíčka - malého pacholíčka - a od té doby spolu bydlí. Jelen se o Smolíčka stará a oběma je veselo. Jenže kolem chaloupky brousí Jezinky, které by rády Smolíčka ukradli. Tak dlouho naléhají, až se jim to podaří. A když se našim hercům bude chtít, a budou-li mít zrovna u sebe ten správný pohádkový kufr, pohádka skončí dobře a jelen Smolíčka vysvobodí.
Šla barvička na procházku - Jan Vodňanský
Premiéra: 4.6.2010. Dramaturgie: Kateřina Fixová. Výprava: Ivan Antoš. Hudba: Petr Skoumal. Režie: Pavel Polák.
Poslední uvedení: listopad 2013.
Barevná pohádka na motivy veršů známého textaře dětských písniček a autora mnohých humorných básniček Jana Vodňanského.
Golem - Jiří Voskovec, Jan Werich, Kateřina Fixová, Antonín Klepáč
Premiéra: 24.4.2010. Dramaturgie: Kateřina Fixová. Výprava: Kateřina Baranowska. Hudba: Jaroslav Ježek. Režie: Antonín Klepáč.
Poslední uvedení: rok 2011.
Upravená podoba komedie z rudolfinské doby. Do královského dvora plného alchymistů, záhad a též intrik prohnaných Rudolfových rádců se ovšem nedostaneme obyčejnou cestou, ale pomocí dvou klaunů Pracha a Popela.
Dědečkův betlém - Kateřina Fixová, Antonín Klepáč  (0:55x)
Premiéra: 28.11.2009. Dramaturgie: Kateřina Fixová. Kostýmy: Marie Stejskalová. Loutky: Vlastislav Brož. Hudba: Tomáš Alferi. Scéna a režie: Antonín Klepáč.
Poslední uvedení: rok 2014.
Pohádková inscenace inspirovaná skutečným betlémem vytvořeným před zhruba sto padesáti lety lidovým řezbářem Antonínem Schemberou. Příběh diváky zavede do chaloupky řezbáře. Je to vlastně dědeček dvou rozpustilých vnuček. Poklidná zimní nálada naplňuje štědrovečerní pohodu. Nejlepší chvíle postavit betlém z čerstvě vyřezaných figurek a připomenout si pradávný příběh o putování za narozeným Ježíškem...
Bílý had - Božena Němcová, Jan Bílek  (0:55x)
Premiéra: 28.3.2009. Výprava: Miloslav Los. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jan Bílek.
Poslední uvedení: listopad 2011.
Dramatizace klasické české pohádky z tajemného světa plného lásky, žárlivé nenávisti, kouzel, napětí a nakonec i pokořené zloby. Pohádka popisuje příběh matky, která se nechce za žádnou cenu vzdát svého syna. Příběh syna, který díky své žárlivé matce je zaklet do podoby bílého hada. Toto prokletí může zrušit jen kouzlo skutečné lásky...
Velká policejní pohádka - Karel Čapek, Jan Strejcovský  (0:55x)
Premiéra: 7.2.2009. Výprava: Erika Čičmanová. Režie: Kateřina Fixová.
Poslední uvedení: listopad 2011.
Veselá hra podle pohádky Karla Čapka. Policejní strážníci by si tu žili svým obvyklým, poklidným životem, jen kdyby strážník Choděra nepřinesl do kanceláře nalezené nezvykle veliké slepičí vejce z Vojtěšské ulice. A co víc! Ty největší starosti přicházejí hned po té, co se z vejce vylíhne dračí mládě. Nejvíce se zapotí strážník Choděra, který dostal za úkol celou záležitost s drakem vyřešit. Trochu mu to komplikuje slovutný kouzelník Bosco v různých převlecích, ale Choděru, který si draka oblíbil a má ho rád, na konci čeká velká a milá odměna.
Ende Dende aneb Jak se dělá muzika
Premiéra: 18.10.2008. Dramaturgie: Kateřina Fixová. Výprava: Irena Marečková. Hudba: Tomáš Alferi. Choreografie a režie: Antonín Klepáč.
Poslední uvedení: rok 2011.
Tomáš, který chce být muzikantem, musí nejen hodně cvičit v hraní na piáno, ale také musí sám muziku psát. A to není nikterak jednoduchá věc, zvláště pro toho, kdo je na takový velký úkol sám. Tomáš má naštěstí spoustu moc šikovných pomocníků. Jsou to bílé klapky z klavíru. Ale ani v tomto případě se psaní muziky neobejde bez problémů. Jedna klapka je totiž rozbitá a občas neladí, nebo udělá něco, co muzikanti ani muzika samotná nemají rádi. Pojďte se sami podívat, zda se „rozbitá“ dokáže napravit...
Popelka - Pavel Polák
Premiéra: 15.2.2008. Dramaturgie: Kateřina Fixová. Výprava: Marie Stejskalová. Hudba: Larisa Chytriak, Eugenij Pschemecki. Režie: Antonín Klepáč.
Poslední uvedení: rok 2011.
Volné divadelní převyprávění klasické pohádky bratří Grimmů.
Klaunský orchestr - Antonín Klepáč, Pavel Polák  (1:10x)
Premiéra: 18.5.2007. Dramaturgie: Pavel Polák. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Romana Tůmová. Choreografie: Jiří Bilbo Reidinger. Režie: Antonín Klepáč.
Poslední uvedení: rok 2011.
Hudebně klaunská fantazie o snovém návratu starého promítače filmů do éry němé grotesky a cirkusové klaunérie. António - milovník starých filmu a promítač se při promítání své oblíbené grotesky zasní. V tomto snu se stává nejen divákem cirkusového představení, které je složeno z řady známých i neznámých klaunských výstupů (Duo papato, Mimino v kočárku, Hudební klaun atd.) a též i hudebních čísel. Sám se chce totiž podílet na tomto programu již zkušených a sehraných klaunů, kteří ho mezi sebe moc nechtějí příjmout, a spíše si z něj tropí různé legrácky. Během celé produkce se ale zamiluje do klaunky - tanečnice, za kterou v závěru odchází do světa nikdy nekončící legrace...
Hrnečku vař - Vladimír Zajíc
Premiéra: 24.2.2006. Výprava a loutky: Vlastislav Brož. Hudba: Zdeněk Souček. Texty písní, choreografie a režie: Zdeněk Říha.
Poslední uvedení: rok 2011.
Pohádka o zázračném hrnku, který na povel "Hrnečku vař!" navaří kaši. Příběh této pohádky vypráví o věčně hladovém nenasytovi, veselé myšce a hlavně o kouzelném hrnečku, který to všem pěkně zavařil...
Slůně aneb proč mají sloni dlouhé choboty - Pavel Polák  (1:00)
Premiéra: 25.11.2005. Podle předlohy Rudyarda Kiplinga. Výprava a loutky: Jaroslav Milfajt. Hudba: David Rotter. Režie: Pavel Polák.
Poslední uvedení: rok 2017.
Pohádka je o zvědavosti, která se nakonec vyplatila. V africké džungli spokojeně žijí Opice, Pštros, Žirafa a Papoušek. Jejich klid však ruší tisice otázek, které jim klade malé slůně. Kromě jiného nejvíce pátrá po tom - CO JÍ KROKODÝL K VEČEŘI? Aby se slůně dozvědělo pravdu, vydá se hledat krokodýla. Co všechno na té dobrodružné pouti slůně zažilo a "CO" z ní vzešlo?
Když jde kůzle otevřít - Jan Vodňanský, Pavel Polák
Premiéra: 9.6.2000. Výprava a loutky: Zdeněk Bauer. Hudba: Vítezslav Hádl. Režie: Pavel Polák.
Poslední uvedení: květen 2017.
Nové zpracování známé pohádky o neposlušných kůzlátkách.

zpět na aktuální inscenace


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 12.8.2023