Městské divadlo v Mostě

Charleyova teta

Premiéra: 16.12.2016
Překlad: Zdeněk Vančura. Dramaturgie: Pavlína Schejbalová. Scéna: Petr Kastner. Kostýmy: Kateřina Baranowska. Úprava a režie: Milan Schejbal.
Poslední uvedení: září 2023.
Jedna z nejlepších komedií všech dob milovaná diváky i herci. Kolik překvapení způsobí anglický gentleman, kterého kamarádi přiměli převléknout se za tetu? A co teprve, když se pravá teta objeví...?
D12+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo v Mostě
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
74 %
7451000
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
DivadelniFan  80 %
13.9.2023 | 353 hodnocení
+ souhlasím
85% - jedna z nejlepších činoher, které jsem na jevišti mosteckého divadla viděl

Představení mělo spád a bavilo. Jiří Kraus byl geniální - "tak akorát" (alespoň tedy na derniéře) - nepodbízivý, nedělal nic, co by překročilo hranici trapnosti, v únosné míře odbourával i své kolegy. V podobných rolích je to někdy těžké, takže klobouk dolů a velké díky za to! Dále zaujali jako vždy i Vítek Herzina a Otto Liška. Úplně "wow" to nebylo, ale byla-li by možnost, klidně bych si to zopakoval, jelikož se jednalo o velmi příjemný večer. Přišel jsem ale pozdě :-). Jsem tedy rád, že jsem se úplnou náhodou a neplánovaně dostal právě na derniéru.
Monty70  70 %
3.3.2017 | 261 hodnocení
+ souhlasím
Tato komedie je skvělá pro baviče, jakým je Jiří Kraus. Někdy však až "příliš tlačí na pilu". Ale já mám obecně trochu problém s touto konkrétní komedií. Postavit zápletku na tom, že se muž převléká za ženu.....a nikdo nic nepozná.
Teddy  70 %
9.2.2017 | 291 hodnocení
+ souhlasím
Jedna z oblíbených a známých komedií uváděných na divadle. V hlavní roli exceluje Jiří Kraus. Je to jeho parketa. Při sledování jsem se neubránila vzpomenout na legendární komedii s panem Lipským v roli Charleovy tety. Mostecký soubor pod režijním vedením zkušeného režiséra Schejbala si s touto divadelní hrou poradil dobře.
Romana35  70 %
19.1.2017 | 329 hodnocení
+ souhlasím
Bláznivá komedie, kdy se student převlékne za tetu, aby pomohl s námluvami svým dvěma kamarádům. Jiří Kraus v roli Charleyovy tety by mohl poněkud zmírnit svůj mnohdy afektovaný projev, méně znamená někdy více. Ostatní se zhostili svých rolí se ctí. Celkově vydařená komedie, pobavili jsme se.
Michelle97  80 %
18.2.2017 | 147 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.