Městské divadlo v Mostě

Mark Haddon, Simon Stephens

Podivný případ se psem

Premiéra: 8.4.2016. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Michal Pětík. Scéna: Petr Kastner. Kostýmy: Veronika Watzková. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Lukáš Kopecký.
komorní scéna | 2:15 | Poslední uvedení: březen 2018.


Populární divadelní podoba úspěšné knihy. Christopher je nadaný a poněkud svérázný chlapec, který zřejmě trpí poruchou autistického spektra, nejspíše Aspergerovým syndromem. Je mu patnáct let a má v oblibě matematiku a astronomii, potíže mu však dělá komunikace s lidmi. Když objeví Wellingtona, psa své sousedky, probodnutého vidlemi, rozhodne se, jako obdivovatel Sherlocka Holmese, vypátrat pachatele. V průběhu vyšetřování pak rozkryje nejednu záhadu, a to nejen v případu se psem, ale především ve své rodině...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo v Mostě
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
83 %
Hodnocení redakce
Jiří Landa 70 %
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 70 %
(zadáno: 6.11.2016, počet hodnocení: 2858)
přínosný / zajímavý komentář
Zdařilá režijní interpretace s promyšlenou scénografií P. Kastnera umožňující snadné přechody mezi jednotlivými scénami, které po celou dobu představení překvapují svojí variabilitou. V hlavní roli Christophera obstál O. Dvořák, jemuž se podařilo vytvořit věrohodnou postavu chlapce trpícího Aspergerovým syndromem. Jeho detailní práce s mimikou, pohyby a náročná pohybová složka patřily k největším devízám inscenace, stejně jako herecké souznění M. Krausové s postavou matky. Škoda jen, že se J. Kraus snažil i do této inscenace vnést za každou cenu aspoň drobet humor navíc za pomoci improvizace.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
KSnow 90 %
(zadáno: 20.12.2017, počet hodnocení: 77)
Monty70 80 %
(zadáno: 5.10.2016, počet hodnocení: 82)
Michelle97 90 %
(zadáno: 28.9.2016, počet hodnocení: 73)
Teddy 80 %
(zadáno: 14.9.2016, počet hodnocení: 94)
Romana35 90 %
(zadáno: 14.6.2016, počet hodnocení: 127)
přínosný / zajímavý komentář
Tak toto představení se opravdu povedlo. Smekám před herectvím Ondřeje Dvořáka v roli autistického chlapce Christophera. Pozadu nezaostávají ani Jakub Dostál jako starostlivý otec , Zita Benešová jako chápající učitelka a Michaela Krausová jako maminka Christophera. Bravo. Jen více takových her.
VerDom 70 %
(zadáno: 13.4.2016, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Velice příjemný a pohodový zážitek plný emocí a motivace přemýšlet. Ondřej Dvořák výborně vede skupinu zkušených herců. Jakub Dostál opět ukázal, že žádná herecká poloha mu není cizí a po dlouhé době se na jevišti objevila Michaela Krausová ve velice přesvědčivé roli matky, za kterou jí děkuji.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.