Městské divadlo v Mostě

lze platit platební kartou zvýhodněné předplatné
Nejbližší představení:
29.10. (Čt) 19:00 Bosé nohy v parku zrušeno
30.10. (Pá) 10:00 O rybáři a zlaté rybce zrušeno
30.10. (Pá) 19:00 Funny Girl zrušeno
31.10. (So) 10:00 Pipi Dlouhá punčocha zrušeno
31.10. (So) 19:00 Mirákl v Andalusii zrušeno
Nejbližší představení:
29.10. (Čt) 19:00
Bosé nohy v parku zrušeno
30.10. (Pá) 10:00
O rybáři a zlaté rybce zrušeno
30.10. (Pá) 19:00
Funny Girl zrušeno
31.10. (So) 10:00
Pipi Dlouhá punčocha zrušeno
31.10. (So) 19:00
Mirákl v Andalusii zrušeno
Adresa: Městské divadlo v Mostě: Divadelní 15, Most [zobrazit na mapě]
[tram 1-2-4, bus 5-16-17-25-30-31 1. náměstí]
Adresa: Divadlo rozmanitostí: Topolová 8/1278, Most [zobrazit na mapě]
[bus 5-25-30 Aquadrom]
Pokladna: po-pá 8-18
Předprodej: od 20. dne v měsíci na druhý následující měsíc
Začátky: 19.00
Připravuje se:
Mirákl v Andalusii - Lars Albaum, Dietmar Jacobs (listopad 2020, Městské divadlo)
Lotrando a Zubejda - Karel Čapek, Zdeněk Svěrák (listopad 2020, Městské divadlo)
Světáci - Vratislav Blažek, Zdeněk Podskalský (prosinec 2020, Městské divadlo)
Ceny vstupenek:
200-140 Kč (Městské divadlo v Mostě)
70 Kč (Divadlo rozmanitostí)
300 Kč Noc na Karlštejně (letní produkce na hradu Hněvín)
ředitel:
Václav Hofmann
umělecké vedení:
Jiří Rumpík
ředitel:
Václav Hofmann
umělecké vedení:
Tomáš Alferi
 

Přání, pochvaly, stížnosti... (3)


Z tiskových zpráv (4)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • Předplatné - roční, variabilní pevné řady se slevou (předplatné na další kalendářní rok je v prodeji obvykle od října do prosince).

Repertoár - Divadlo rozmanitostí

My tři v triku (divadelní animák) - Richard Fiala
Premiéra: 3.10.2020. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava a loutky: Matěj Sýkora. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Richard Fiala.
Inscenace, která je inspirována „lovestory“ mezi animátorem Genem Deitchem (např. Tom a Jerry) a šéfkou studia Bratři v triku Zdeňkou Najmanovou. Divadelní klauniáda, při které ožívají nakreslené postavičky a rozžívají děj těmi nejbláznivějšími skeči...
D3+  
Statečný Nebojsa - Jiří Ondra
Premiéra: 12.9.2020. Podle pohádek „Neohrožený Mikeš“ (předloha Boženy Němcové) a „O Nebojsovi“. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava a loutky: Kateřina Baranowska. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jitka Raková.
Veselá loutková pohádka o tom, že je dobré mít pro strach uděláno, ale také je dobré mít někdy zdravý respekt. Nebojsa je neohrožený chlapík, který spolu se svými kamarády přemůže zlého čaroděje a zachrání ztracené princezny. Je ctnostný a nebojácný, jen jednu malou chybu má – opravdu ničeho se nebojí...
D6+  
Zvířátka a loupežníci - Jiří Jelínek
Premiéra: 8.2.2020. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava a loutky: Barbora Čechová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jiří Jelínek.
Hudebně-loutková pohádka pro nejmenší o zvířátkách a loupežnících.
D3+  
Jánošík - legenda o hrdinství - Jiří Jelínek
Premiéra: 15.11.2019. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava: Barbora Čechová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jiří Jelínek.
Dobrodružná pohádka o neohroženém hrdinovi, který se dovedl postavit na stranu spravedlnosti s nasazením vlastního života.
D6+  
Šípková Růženka - Jiří Ondra
Premiéra: 5.10.2019. Výprava a loutky: Jana Hauskrechtová. Hudba: Václav Hoskovec. Dramaturgie a režie: Jiří Ondra.
Nové zpracování klasické pohádky o šťastném zlomení jednoho letitého prokletí. Pohádka o lásce, tajemství, spícím království, zlé víle a její nevyhnutelné věštbě, ale i o krásné princezně a statečném zachránci...
D4+  
O princezně a hrášku - Věra Herajtová  (0:45x)
Premiéra: 27.4.2019. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava: Kateřina Baranowska. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Věra Herajtová.
Hudební pohádka pro malé i velké diváky plná napětí, nadhledu i vtipu. Jak se pozná opravdová princezna? Nemůže v noci usnout kvůli jedinému malému hrášku, který cítí i přes deset prachových peřin. A jak se pozná správný princ? Nenechá se zviklat svým okolím a věří, že právě jeho princezna je pro něj ta pravá...
D4+  
Vango - Timothée de Fombelle
Premiéra: 23.2.2019. Překlad: Drahoslava Janderová. Dramaturgie: Helena Koblischová. Scéna: Jitka Nejedlá. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jiří Ondra.
Dobrodružný příběh chlapce Vanga, který pátrá po svých rodičích, skutečných kamarádech, nepřátelích a svém pravém místě ve světě a životě. Miluje výšky, věže a dívku Ethel, jejíž vášní jsou rychlá auta. Jeho hledání provází skutečné historické události 1. poloviny 20. století, fantastické zážitky v prostředí vzducholodí, mrakodrapů a rychlovlaků...
D10+  
Výlet - kol.
Premiéra: 12.1.2019. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jiří Ondra.
Kamarádská MIMI road-movie. Jízda po prvních vjemech a dojmech pro děti od 0 let. Batolecí cesta kolem Země z pokojíčku až na kraj světa. Výprava do neznáma, na které čekají malá i velká dobrodružství. Hra je nejkratší cestou k lidskému srdci, fantazie je lehká jako pírko a měsíc je oko do duše indiána. Představení pro všechna čerstvě narozená mláďata, nemluvňata, batolata, předškolňata a jejich dospělejší, dospělý i pedagogický doprovod. Součástí každého Výletu je naše výletní MINI herna pro malé i větší.
D1+  
KING KONG - Člověk nebo zvíře? - Jiří Ondra
Premiéra: 24.11.2018. Podle námětu Edgara Wallace. Dramaturgie a texty písní: Jiří Ondra. Hudba: Tomáš Alferi. Výprava, loutky a režie: Kateřina Baranowska.
„Apokalyptický loutkový biják!“ Původní hra inspirována známými příběhy. Sci-fi plné napětí, neuvěřitelných událostí, humoru i lásky jako z filmového plátna. Příběh obrovitého opa z ostrova Lebek, kde stále přežívají pravěká zvířata a kam lidská noha dosud nevkročila. I příšerný obr může mít srdce! I malý člověk může být bezcitný! A jak...!
D6+  
Bez keců a bez autorit! - Jiří Ondra
Premiéra: 14.9.2018. Výprava: Tomáš Nedvěd. Hudba: Tomáš Alferi, Václav Hoskovec. Režie: Jiří Ondra.
Autorská inscenace Divadla rozmanitostí na motivy legendárního románu J. D. Salingera Kdo chytá v žitě, volně inspirovaná také sérií několika dalších literárních i filmových teenage manifestů. Divoká jízda mladého rebela napříč denním i nočním městem. Bez občanky, bez cenzury, bez keců a bez autorit!
Budulínek - Jiří Ondra  (vhodné od 3 let)
Premiéra: 28.4.2018. Podle Boženy Němcové. Výprava: Jitka Nejedlá. Hudba: Tomáš Alferi. Dramaturgie a režie: Jiří Ondra.
Kapesní loutkový kabaret na motivy pohádky Boženy Němcové. Malé, leč výpravné představení o hyperaktivním kloučkovi, který nevydrží jen tak sedět doma a nepostojí chvíli na jednom místě. O tom, zda-li je chytřejší než Missis Liška, se dozvíte v napínavém příběhu a na ocásku se povozíte určitě.
D3+  
Zlatovláska - Jitka Raková  (vhodné od 3 let)
Premiéra: 17.2.2018. Podle stejnojmenné pohádky Karla Jaromíra Erbena. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava a loutky: Vlastislav Brož. Hudba: Adolf Hájek. Režie: Jitka Raková.
Hudebně - loutková verze klasické pohádky. Známý příběh o zemské spravedlnosti a nadpozemské lásce, která je její pomocnicí.
D3+  
Pohádka na předpis - Jiří Jelínek, Tomáš Alferi
Premiéra: 25.11.2017. Výprava a lotuky: Barbora Čechová. Režie: Jiří Jelínek.
Autorská pohádka Divadla rozmanitostí o tom, co všechno se dá zažít při návštěvě u pana Doktora. V naší kouzelné divadelní ordinaci se předepisují především pohádky, které mají léčivé účinky...
D3+  
Pozor, děti, přijela k nám pouť! - Mike Kenny
Premiéra: 14.10.2017. Překlad: David Košťák. Dramaturgie: Helena Kebrtová. Výprava a loutky: Jana Hauskrechtová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jiří Ondra.
Současný vtipný i trochu strašidelný příběh, který pracuje s dětskou fantazií a podezřívavostí, která do reality projektuje motivy z klasické pohádky „Perníková chaloupka“. Příběh o škodolibé Mařence, která svého brášku Jeníčka vyděsí tak, až tomu začne sama věřit...
D6+  
O Plaváčkovi - Jiří Ondra
Premiéra: 29.4.2017. Podle pohádky Karla Jaromíra Erbena. Výprava a loutky: Jitka Nejedlá. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jiří Ondra.
Dobrodružný pohádkový kabaret pro malé i větší diváky zpracovávající klasický pohádkový příběh o nesmrtelnosti dobra, které poráží zlo, i přes jeho veškerou snahu překazit všechny dobré úmysly. Setkáme se se třemi sudičkami, mrzutým, ale spravedlivým Dědem Vševědem, synkem, kterého voda přinese ke štěstí, zlým králem i krásnou princeznou...
D3+  
O třech přadlenách - Věra Herajtová  (vhodné od 6 let)
Premiéra: 11.2.2017. Podle Karla Jaromíra Erbena. Výprava a loutky: Jana Hauskrechtová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Věra Herajtová.
Veselá pohádka se zpěvy na motivy klasické předlohy o tom, kterak tři rozverné stařenky pomohly líné Lidušce ke štěstí...
D6+  
Pipi Dlouhá punčocha - Karel Hoffmann  (vhodné od 6 let)
Premiéra: 26.11.2016. Podle Astrid Lindgrenové. Výprava a loutky: Jitka Nejedlá. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jiří Ondra.
Inscenace podle knihy známé švédské autorky. Pipi je malá holka, která žije sama ve vile Vilekule. Vedle ní bydlí dvě hodné děti Anika a Tomy. Společně zažívají různá dobrodružství.
D6+  
Pinocchio - Stefan Stojanov  (0:55x|vhodné od 3 let)
Premiéra: 15.10.2016. Podle knihy Carla Collodiho „Pinocchiova dobrodružství“. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava: Pavlina Vasileva. Hudba: Tomáš Alferi. Úprava a režie: Saby Sabev.
Divadelní zpracování legendárního příběhu o dřevěném panáčkovi, který je tak trochu neposlušným klukem.
D3+  
Kocour v botách - Jiří Jelínek
Premiéra: 6.2.2016. Podle stejnojmenné pohádky Charlese Perraulta. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava a loutky: Barbora Čechová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie a texty písní: Jiří Jelínek.
Klasický pohádkový příběh v originálním inscenačním hávu. Kocour se umí do života obout. Na problémy si došlápne. Umí to pořádně nakopnout. V pohádce o kocourovi, který se jmenuje Terezka, můžete o osudech hrdinů můžete rozhodnout i vy...
D3+  
Vánoční přání - Jiří Ondra, Marie Stejskalová, Tomáš Alferi
Premiéra: 28.11.2015. Výprava a loutky: Marie Stejskalová. Hudba: Tomáš Alferi. Texty písní a režie: Jiří Ondra.
Nová autorská vánoční pohádka. Už od podzimu mají rodiče plno práce s přípravou letošních Vánoc. Na nic se nesmí zapomenout a hlavně je potřeba si pospíšit, protože obchody už jsou plné lidí. V tom předvánočním shonu si dospělí ani nestihli všimnout, že pro ně děti chystají velké štědrvečerní překvapení, s jehož přípravou jim pomáhá také dobrý duch Vánoc...
D3+  
Krása nesmírná - Jiří Ondra
Premiéra: 10.10.2015. Na motivy ruských lidových pohádek. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava a loutky: Jana Hauskrechtová. Hudba: Tomáš Alferi. Texty písní a režie: Jiří Ondra.
Výtvarně-hudební inscenace na motivy tří ruských lidových pohádek (O věrném vraníkovi, Jelena přemoudrá, Krása nesmírná), které se řadí k základním kamenům slovanské kultury a patří do světového literárního fondu. Ocitneme se v oblacích, v podmořské říši i v tajemném lese, kde se setkáme s dobrem i zlem, hrdinstvím i zbabělstvím, láskou i nenávistí...
D6+  
Sněhurka a sedm trpaslíků - Kateřina Fixová, Antonín Klepáč
Premiéra: 30.5.2015. Dramaturgie: Kateřina Fixová. Výprava a loutky: Ivan Antoš. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Antonín Klepáč.
Pohádka o krásné Sněhurce, zlé královně maceše, kouzelném zrdcadle, otráveném jablku a sedmi malých človíčcích, kteří se o Sněhurku starají a nakonec jí přivedou i statečného zachránce.
D3+  
Drakopohádky - Jiří Jelínek
Premiéra: 7.2.2015. Podle předloh Karla Jaromíra Erbena, Boženy Němcové a bratří Grimmů. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava a loutky: Barbora Čechová. Hudba: Tomáš Alferi. Texty písní a režie: Jiří Jelínek.
„Dračírna pro malé i velké draky.“ Milión světelných let od planety Země, zcela mimo sluneční soustavu je planeta Draků. Draci mají své zvyky, sporty, politiku a dračí hudbu. Největší pohromou pro draky jsou princové a veškeré spory na jejich planetě řeší tancem...
D6+  
Sindibádova dobrodružství - Jiří Ondra
Premiéra: 11.10.2014. Výprava a loutky: Jitka Nejedlá. Hudba: Tomáš Alferi. Texty písní a režie: Jiří Ondra.
Animovaný divadelní koncert. Putování legendárního arabského námořníka, napínavá cesta za poznáním, fantastické příhody na mořích východní Afriky a jižní Asie. Bezstarostný život bohatého a spokojeného člověka Sinibádovi nic moc neříká. Touží po moři a dobrodružství. Hlavně se nikdy nenudit, zahnat hlad a zamilovat se tak, aby to nebylo navždy. Ale najednou máš před očima krásnou tvář, jakou jsi nikdy neviděl...
D6+  
Dracula - Bram Stoker, Kateřina Baranowska, Jiří Ondra
Premiéra: 7.6.2014. Dramaturgie: Jiří Ondra. Hudba: Tomáš Alferi. Texty písní: Jiří Ondra. Výprava, loutky a režie: Kateřina Baranowska.
Inscenace s loutkami podle slavné knihy. Spektákl nybitý napětím, humorem, hudbou a divadelní nadsázkou. Mladík Jonathan dostane nelehký, ale výborně placený úkol od tajemného hraběte Draculy, který touží po jeho snoubence. Převáží vidina bohatství, nebo láska ke krásné Míně...?
Ať žijí duchové - Jiří Melíšek, Zdeněk Svěrák  (1:20)
Premiéra: 11.2.2012. Výprava: Kateřina Baranowska. Hudba: Jaroslav Uhlíř, Tomáš Alferi. Režie: Jiří Kraus.
Rodinná inscenace podle známého pohádkového filmu, která se pokouší o nový pohled na starý známý příběh plný neuvěřitelných kouzel.
D6+  
O rybáři a zlaté rybce - Jitka Raková
Premiéra: 14.1.2012. Dramaturgie: Zdeněk Říha. Výprava a loutky: Vlastislav Brož. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jitka Raková.
Pohádka o rybářce, která i přes chudobu žije s manželem spokojeně. Jenomže když zlatá rybka slíbí rybáři splnit každé přání, je zle. Rybářka chce stále víc a víc a na rybáře nějak zapomíná. Najednou chytrá rybka zakouzlí a všechno je jako před tím...
D3+  
Dva střevíčky pro Popelku - Pavel Polák
Premiéra: 24.9.2011. Výprava: Marie Stejskalová. Hudba: Tomáš Alferi. Texty písní: Vít Herzina. Režie: TATUPIKA, Antonín Klepáč.
Slavný a nesmrtelný příběh dívky s kouzelným oříškem a mluvícími holoubky.
D6+  
Tři čuníci nezbedníci - Pavel Polák  (vhodné od 3 let)
Premiéra: 23.11.2007. Výprava: Jaroslav Milfajt. Hudba: David Rotter. Dramaturgie a režie: Pavel Polák.
Jedna z nejslavnějších anglických pohádek Anglie. Spor tří prasátek o materiál na domečku vyústí v následnou konfrontaci se zlým vlkem...
D3+  
Vánoce tří sněhuláků - Pavel Polák, Milan Pavlík  (0:50x|vhodné od 3 let)
Premiéra: 5.11.2007. Výprava: Marie Stejskalová. Hudba: Jan Turek. Dramaturgie a režie: Pavel Polák.
Pohádka o veselé přípravě štědrovečerní hostiny.
D3+  
Povídání o pejskovi a kočičce - Josef Čapek, Pavel Polák  (1:00)
Premiéra: 25.10.2003. Výprava: Ivan Antoš. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Antonín Klepáč.
Veselé příhody známých zvířecích postaviček, tak jak je vylíčil ve své knize slavný český spisovatel.
D3+  

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 14.10.2020