Městské divadlo v Mostě

lze platit platební kartou zvýhodněné předplatné
Městské divadlo v Mostě, Divadlo rozmanitostí
Nejbližší představení:
27.10.St19:00Dobrý proti severáku
vstupenky
29.10.19:00Baron Prášil
vstupenky
30.10.So10:00Statečný Nebojsa
vstupenky
1.11.Po19:00Hráči
vstupenky
3.11.St10:00Tři čuníci nezbedníci
27.10.St19:00 vstupenky
Dobrý proti severáku
29.10.19:00 vstupenky
Baron Prášil
30.10.So10:00 vstupenky
Statečný Nebojsa
1.11.Po19:00 vstupenky
Hráči
3.11.St10:00 
Tři čuníci nezbedníci
Adresa: Městské divadlo v Mostě: Divadelní 15, Most [zobrazit na mapě]
[tram 1-2-4, bus 5-16-17-25-30-31 1. náměstí]
Adresa: Divadlo rozmanitostí: Topolová 8/1278, Most [zobrazit na mapě]
[bus 5-25-30 Aquadrom]
Pokladna: po-pá 8-18
Předprodej: od 20. dne v měsíci na druhý následující měsíc
Začátky: 19.00
Připravuje se:
Světáci - Vratislav Blažek, Zdeněk Podskalský (listopad 2021, Městské divadlo)
Šnečí pohádka - Hana Marvanová & kol. (listopad 2021, Divadlo Rozmanitostí)
Loktibrada aneb Když se nehraje - Alois Mikulka, Vlasta Špicnerová (listopad 2021, Divadlo Rozmanitostí)
Společenstvo vlastníků - Jiří Havelka (prosinec 2021, Městské divadlo)
Jakeovy ženy - Neil Simon (Městské divadlo)
Maškaráda čili Fantom opery - Terry Pratchett, Stephen Briggs (Městské divadlo)
Čertův švagr - Božena Němcová (Městské divadlo)
Ceny vstupenek:
200-140 Kč (Městské divadlo v Mostě)
70 Kč (Divadlo rozmanitostí)
300 Kč Noc na Karlštejně (letní produkce na hradu Hněvín)
ředitel:
Václav Hofmann
umělecké vedení:
Jiří Rumpík
ředitel:
Václav Hofmann
umělecké vedení:
Jiří Kraus
 

Herci, tvůrci, autořiPřání, pochvaly, stížnosti (0)

Z tiskových zpráv (4)

Hodnocení inscenací
Poznámky a upozornění:
  • Předplatné - roční, variabilní pevné řady se slevou (předplatné na další kalendářní rok je v prodeji obvykle od října do prosince).

Repertoár - Divadlo rozmanitostí

Loktibrada aneb Když se nehraje - Alois Mikulka, Vlasta Špicnerová  (připravuje se)
Premiéra: 27.11.2021. Výprava a režie: Jiří Kraus.
Volná dramatizace jedné z pohádek známého brněnského spisovatele. Předloha je obohacena rámcem, že dnes se v divadle nehraje. Jevištní technik, garderobiérka a uklízečka ale s údivem zjistí, že v hledišti sedí děti. Rozhodnou se tedy, že příběh o hodné Dívčince, zlé Maceše a tajemném a trochu podivném skřítkovi Loktibradovi zahrají dětem oni sami. Jak to ve správné pohádce bývá, laskavost a obětavost zvítězí nad závistí, hamižností a zlobou...
D3+  
Šnečí pohádka - Hana Marvanová & kol.  (připravuje se)
Premiéra: 20.11.2021. Režie: Hana Marvanová.
Poetická pohádka, která se zaměřuje na práci s atmosférou a imaginací a klade si za cíl nenuceným způsobem reflektovat dětskou zkušenost s obdobím lockdownového sociálního distancu. Šneci jsou tvorové pomalí a opatrní. Šneci jsou doma všude, kam přijdou, protože si svůj domov nosí se sebou. Co všechno schovává šnek ve své ulitě? A co když se mu v ní jednoho dne zalíbí natolik, že už nebude chtít nikdy vylézt ven...?
D3+  
Mach a Šebestová - Miloš Macourek, Jiří Kraus
Premiéra: 16.10.2021. Výprava a loutky: Kateřina Baranowska. Hudba: Jakub Dostál. Režie: Jiří Kraus.
Příběhy oblíbených postaviček Macha, Šebestové a psa Jonatána, kteří se pomocí kouzelného sluchátka podívají do doby ledové, přemění Jonatána na krabici nebo pomohou spolužákovi Kropáčkovi s angínou...
D6+  
Rychlý jako pírko aneb Dobří holubi se vracejí - David Košťák
Premiéra: 18.6.2021. Dramaturgie: Jakub Liška. Výprava a loutky: Hynek Petrželka, Eliška Kulíková. Hudba: Matěj Štrunc. Režie: Hana Marvanová.
Pohádka z prostředí poštovních holubů o tom, že vítězem není ten, kdo je první v cíli, ale ten, kdo se má kam vracet. Holubi pana Branného se právě připravují na důležité závody. Pro Drápka, Siváka a Peruťku to není žádný problém - létají rychle, nemají strach z výšek a jsou sebevědomí. Zato Pírko létá pomalu, ostatním sotva stačí a bojí se. Je prostě úplně jiný než jeho otec, s nímž ho všichni srovnávají. A závodění je pro něj spíše otrava. Stejný přístup má k holubím závodům i Josífek, syn pana Branného. Ten se dokonce na protest rozhodne utéct z domova. Jak se osudy těchto dvou hrdinů nakonec propojí? Dostanou se oba v pořádku domů...?
D6+  
My tři v triku (divadelní animák) - Richard Fiala
Premiéra: 3.10.2020. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava a loutky: Matěj Sýkora. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Richard Fiala.
Inscenace, která je inspirována „lovestory“ mezi animátorem Genem Deitchem (např. Tom a Jerry) a šéfkou studia Bratři v triku Zdeňkou Najmanovou. Divadelní klauniáda, při které ožívají nakreslené postavičky a rozžívají děj těmi nejbláznivějšími skeči...
D3+  
Statečný Nebojsa - Jiří Ondra
Premiéra: 12.9.2020. Podle pohádek „Neohrožený Mikeš“ (předloha Boženy Němcové) a „O Nebojsovi“. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava a loutky: Kateřina Baranowska. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jitka Raková.
Veselá loutková pohádka o tom, že je dobré mít pro strach uděláno, ale také je dobré mít někdy zdravý respekt. Nebojsa je neohrožený chlapík, který spolu se svými kamarády přemůže zlého čaroděje a zachrání ztracené princezny. Je ctnostný a nebojácný, jen jednu malou chybu má – opravdu ničeho se nebojí...
D6+  
Zvířátka a loupežníci - Jiří Jelínek
Premiéra: 8.2.2020. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava a loutky: Barbora Čechová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jiří Jelínek.
Hudebně-loutková pohádka pro nejmenší o zvířátkách a loupežnících.
D3+  
Jánošík - legenda o hrdinství - Jiří Jelínek
Premiéra: 15.11.2019. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava: Barbora Čechová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jiří Jelínek.
Dobrodružná pohádka o neohroženém hrdinovi, který se dovedl postavit na stranu spravedlnosti s nasazením vlastního života.
D6+  
Šípková Růženka - Jiří Ondra
Premiéra: 5.10.2019. Výprava a loutky: Jana Hauskrechtová. Hudba: Václav Hoskovec. Dramaturgie a režie: Jiří Ondra.
Nové zpracování klasické pohádky o šťastném zlomení jednoho letitého prokletí. Pohádka o lásce, tajemství, spícím království, zlé víle a její nevyhnutelné věštbě, ale i o krásné princezně a statečném zachránci...
D4+  
O princezně a hrášku - Věra Herajtová  (0:45x)
Premiéra: 27.4.2019. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava: Kateřina Baranowska. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Věra Herajtová.
Hudební pohádka pro malé i velké diváky plná napětí, nadhledu i vtipu. Jak se pozná opravdová princezna? Nemůže v noci usnout kvůli jedinému malému hrášku, který cítí i přes deset prachových peřin. A jak se pozná správný princ? Nenechá se zviklat svým okolím a věří, že právě jeho princezna je pro něj ta pravá...
D4+  
Vango - Timothée de Fombelle
Premiéra: 23.2.2019. Překlad: Drahoslava Janderová. Dramaturgie: Helena Kebrtová. Scéna: Jitka Nejedlá. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jiří Ondra.
Dobrodružný příběh chlapce Vanga, který pátrá po svých rodičích, skutečných kamarádech, nepřátelích a svém pravém místě ve světě a životě. Miluje výšky, věže a dívku Ethel, jejíž vášní jsou rychlá auta. Jeho hledání provází skutečné historické události 1. poloviny 20. století, fantastické zážitky v prostředí vzducholodí, mrakodrapů a rychlovlaků...
D10+  
Výlet - kol.
Premiéra: 12.1.2019. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jiří Ondra.
Kamarádská MIMI road-movie. Jízda po prvních vjemech a dojmech pro děti od 0 let. Batolecí cesta kolem Země z pokojíčku až na kraj světa. Výprava do neznáma, na které čekají malá i velká dobrodružství. Hra je nejkratší cestou k lidskému srdci, fantazie je lehká jako pírko a měsíc je oko do duše indiána. Představení pro všechna čerstvě narozená mláďata, nemluvňata, batolata, předškolňata a jejich dospělejší, dospělý i pedagogický doprovod. Součástí každého Výletu je naše výletní MINI herna pro malé i větší.
D1+  
KING KONG - Člověk nebo zvíře? - Jiří Ondra
Premiéra: 24.11.2018. Podle námětu Edgara Wallace. Dramaturgie a texty písní: Jiří Ondra. Hudba: Tomáš Alferi. Výprava, loutky a režie: Kateřina Baranowska.
„Apokalyptický loutkový biják!“ Původní hra inspirována známými příběhy. Sci-fi plné napětí, neuvěřitelných událostí, humoru i lásky jako z filmového plátna. Příběh obrovitého opa z ostrova Lebek, kde stále přežívají pravěká zvířata a kam lidská noha dosud nevkročila. I příšerný obr může mít srdce! I malý člověk může být bezcitný! A jak...!
D6+  
Bez keců a bez autorit! - Jiří Ondra
Premiéra: 14.9.2018. Výprava: Tomáš Nedvěd. Hudba: Tomáš Alferi, Václav Hoskovec. Režie: Jiří Ondra.
Autorská inscenace Divadla rozmanitostí na motivy legendárního románu J. D. Salingera Kdo chytá v žitě, volně inspirovaná také sérií několika dalších literárních i filmových teenage manifestů. Divoká jízda mladého rebela napříč denním i nočním městem. Bez občanky, bez cenzury, bez keců a bez autorit!
Budulínek - Jiří Ondra  (vhodné od 3 let)
Premiéra: 28.4.2018. Podle Boženy Němcové. Výprava: Jitka Nejedlá. Hudba: Tomáš Alferi. Dramaturgie a režie: Jiří Ondra.
Kapesní loutkový kabaret na motivy pohádky Boženy Němcové. Malé, leč výpravné představení o hyperaktivním kloučkovi, který nevydrží jen tak sedět doma a nepostojí chvíli na jednom místě. O tom, zda-li je chytřejší než Missis Liška, se dozvíte v napínavém příběhu a na ocásku se povozíte určitě.
D3+  
Zlatovláska - Jitka Raková  (vhodné od 3 let)
Premiéra: 17.2.2018. Podle stejnojmenné pohádky Karla Jaromíra Erbena. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava a loutky: Vlastislav Brož. Hudba: Adolf Hájek. Režie: Jitka Raková.
Hudebně - loutková verze klasické pohádky. Známý příběh o zemské spravedlnosti a nadpozemské lásce, která je její pomocnicí.
D3+  
Pohádka na předpis - Jiří Jelínek, Tomáš Alferi
Premiéra: 25.11.2017. Výprava a lotuky: Barbora Čechová. Režie: Jiří Jelínek.
Autorská pohádka Divadla rozmanitostí o tom, co všechno se dá zažít při návštěvě u pana Doktora. V naší kouzelné divadelní ordinaci se předepisují především pohádky, které mají léčivé účinky...
D3+  
Pozor, děti, přijela k nám pouť! - Mike Kenny
Premiéra: 14.10.2017. Překlad: David Košťák. Dramaturgie: Helena Kebrtová. Výprava a loutky: Jana Hauskrechtová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jiří Ondra.
Současný vtipný i trochu strašidelný příběh, který pracuje s dětskou fantazií a podezřívavostí, která do reality projektuje motivy z klasické pohádky „Perníková chaloupka“. Příběh o škodolibé Mařence, která svého brášku Jeníčka vyděsí tak, až tomu začne sama věřit...
D6+  
O Plaváčkovi - Jiří Ondra
Premiéra: 29.4.2017. Podle pohádky Karla Jaromíra Erbena. Výprava a loutky: Jitka Nejedlá. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jiří Ondra.
Dobrodružný pohádkový kabaret pro malé i větší diváky zpracovávající klasický pohádkový příběh o nesmrtelnosti dobra, které poráží zlo, i přes jeho veškerou snahu překazit všechny dobré úmysly. Setkáme se se třemi sudičkami, mrzutým, ale spravedlivým Dědem Vševědem, synkem, kterého voda přinese ke štěstí, zlým králem i krásnou princeznou...
D3+  
O třech přadlenách - Věra Herajtová  (vhodné od 6 let)
Premiéra: 11.2.2017. Podle Karla Jaromíra Erbena. Výprava a loutky: Jana Hauskrechtová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Věra Herajtová.
Veselá pohádka se zpěvy na motivy klasické předlohy o tom, kterak tři rozverné stařenky pomohly líné Lidušce ke štěstí...
D6+  
Pipi Dlouhá punčocha - Karel Hoffmann  (vhodné od 6 let)
Premiéra: 26.11.2016. Podle Astrid Lindgrenové. Výprava a loutky: Jitka Nejedlá. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jiří Ondra.
Inscenace podle knihy známé švédské autorky. Pipi je malá holka, která žije sama ve vile Vilekule. Vedle ní bydlí dvě hodné děti Anika a Tomy. Společně zažívají různá dobrodružství.
D6+  
Pinocchio - Stefan Stojanov  (0:55x|vhodné od 3 let)
Premiéra: 15.10.2016. Podle knihy Carla Collodiho „Pinocchiova dobrodružství“. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava: Pavlina Vasileva. Hudba: Tomáš Alferi. Úprava a režie: Saby Sabev.
Divadelní zpracování legendárního příběhu o dřevěném panáčkovi, který je tak trochu neposlušným klukem.
D3+  
Kocour v botách - Jiří Jelínek
Premiéra: 6.2.2016. Podle stejnojmenné pohádky Charlese Perraulta. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava a loutky: Barbora Čechová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie a texty písní: Jiří Jelínek.
Klasický pohádkový příběh v originálním inscenačním hávu. Kocour se umí do života obout. Na problémy si došlápne. Umí to pořádně nakopnout. V pohádce o kocourovi, který se jmenuje Terezka, můžete o osudech hrdinů můžete rozhodnout i vy...
D3+  
Vánoční přání - Jiří Ondra, Marie Stejskalová, Tomáš Alferi
Premiéra: 28.11.2015. Výprava a loutky: Marie Stejskalová. Hudba: Tomáš Alferi. Texty písní a režie: Jiří Ondra.
Nová autorská vánoční pohádka. Už od podzimu mají rodiče plno práce s přípravou letošních Vánoc. Na nic se nesmí zapomenout a hlavně je potřeba si pospíšit, protože obchody už jsou plné lidí. V tom předvánočním shonu si dospělí ani nestihli všimnout, že pro ně děti chystají velké štědrvečerní překvapení, s jehož přípravou jim pomáhá také dobrý duch Vánoc...
D3+  
Krása nesmírná - Jiří Ondra
Premiéra: 10.10.2015. Na motivy ruských lidových pohádek. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava a loutky: Jana Hauskrechtová. Hudba: Tomáš Alferi. Texty písní a režie: Jiří Ondra.
Výtvarně-hudební inscenace na motivy tří ruských lidových pohádek (O věrném vraníkovi, Jelena přemoudrá, Krása nesmírná), které se řadí k základním kamenům slovanské kultury a patří do světového literárního fondu. Ocitneme se v oblacích, v podmořské říši i v tajemném lese, kde se setkáme s dobrem i zlem, hrdinstvím i zbabělstvím, láskou i nenávistí...
D6+  
Sněhurka a sedm trpaslíků - Kateřina Fixová, Antonín Klepáč
Premiéra: 30.5.2015. Dramaturgie: Kateřina Fixová. Výprava a loutky: Ivan Antoš. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Antonín Klepáč.
Pohádka o krásné Sněhurce, zlé královně maceše, kouzelném zrdcadle, otráveném jablku a sedmi malých človíčcích, kteří se o Sněhurku starají a nakonec jí přivedou i statečného zachránce.
D3+  
Drakopohádky - Jiří Jelínek
Premiéra: 7.2.2015. Podle předloh Karla Jaromíra Erbena, Boženy Němcové a bratří Grimmů. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava a loutky: Barbora Čechová. Hudba: Tomáš Alferi. Texty písní a režie: Jiří Jelínek.
„Dračírna pro malé i velké draky.“ Milión světelných let od planety Země, zcela mimo sluneční soustavu je planeta Draků. Draci mají své zvyky, sporty, politiku a dračí hudbu. Největší pohromou pro draky jsou princové a veškeré spory na jejich planetě řeší tancem...
D6+  
Sindibádova dobrodružství - Jiří Ondra
Premiéra: 11.10.2014. Výprava a loutky: Jitka Nejedlá. Hudba: Tomáš Alferi. Texty písní a režie: Jiří Ondra.
Animovaný divadelní koncert. Putování legendárního arabského námořníka, napínavá cesta za poznáním, fantastické příhody na mořích východní Afriky a jižní Asie. Bezstarostný život bohatého a spokojeného člověka Sinibádovi nic moc neříká. Touží po moři a dobrodružství. Hlavně se nikdy nenudit, zahnat hlad a zamilovat se tak, aby to nebylo navždy. Ale najednou máš před očima krásnou tvář, jakou jsi nikdy neviděl...
D6+  
Dracula - Bram Stoker, Kateřina Baranowska, Jiří Ondra
Premiéra: 7.6.2014. Dramaturgie: Jiří Ondra. Hudba: Tomáš Alferi. Texty písní: Jiří Ondra. Výprava, loutky a režie: Kateřina Baranowska.
Inscenace s loutkami podle slavné knihy. Spektákl nybitý napětím, humorem, hudbou a divadelní nadsázkou. Mladík Jonathan dostane nelehký, ale výborně placený úkol od tajemného hraběte Draculy, který touží po jeho snoubence. Převáží vidina bohatství, nebo láska ke krásné Míně...?
Ať žijí duchové - Jiří Melíšek, Zdeněk Svěrák  (1:20)
Premiéra: 11.2.2012. Výprava: Kateřina Baranowska. Hudba: Jaroslav Uhlíř, Tomáš Alferi. Režie: Jiří Kraus.
Rodinná inscenace podle známého pohádkového filmu, která se pokouší o nový pohled na starý známý příběh plný neuvěřitelných kouzel.
D6+  
O rybáři a zlaté rybce - Jitka Raková
Premiéra: 14.1.2012. Dramaturgie: Zdeněk Říha. Výprava a loutky: Vlastislav Brož. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jitka Raková.
Pohádka o rybářce, která i přes chudobu žije s manželem spokojeně. Jenomže když zlatá rybka slíbí rybáři splnit každé přání, je zle. Rybářka chce stále víc a víc a na rybáře nějak zapomíná. Najednou chytrá rybka zakouzlí a všechno je jako před tím...
D3+  
Dva střevíčky pro Popelku - Pavel Polák
Premiéra: 24.9.2011. Výprava: Marie Stejskalová. Hudba: Tomáš Alferi. Texty písní: Vít Herzina. Režie: TATUPIKA, Antonín Klepáč.
Slavný a nesmrtelný příběh dívky s kouzelným oříškem a mluvícími holoubky.
D6+  
Tři čuníci nezbedníci - Pavel Polák  (vhodné od 3 let)
Premiéra: 23.11.2007. Výprava: Jaroslav Milfajt. Hudba: David Rotter. Dramaturgie a režie: Pavel Polák.
Jedna z nejslavnějších anglických pohádek Anglie. Spor tří prasátek o materiál na domečku vyústí v následnou konfrontaci se zlým vlkem...
D3+  
Vánoce tří sněhuláků - Pavel Polák, Milan Pavlík  (0:50x|vhodné od 3 let)
Premiéra: 5.11.2007. Výprava: Marie Stejskalová. Hudba: Jan Turek. Dramaturgie a režie: Pavel Polák.
Pohádka o veselé přípravě štědrovečerní hostiny.
D3+  
Povídání o pejskovi a kočičce - Josef Čapek, Pavel Polák  (1:00)
Premiéra: 25.10.2003. Výprava: Ivan Antoš. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Antonín Klepáč.
Veselé příhody známých zvířecích postaviček, tak jak je vylíčil ve své knize slavný český spisovatel.
D3+  

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 22.10.2021