Městské divadlo v Mostě

lze platit platební kartou zvýhodněné předplatné
Městské divadlo v Mostě, Divadlo rozmanitostí
Nejbližší představení:
29.5.Po09:00Statečný Nebojsa
29.5.Po10:30Statečný Nebojsa
vstupenky
30.5.Út09:00Pojďte pane, budeme si hrát
vstupenky
30.5.Út19:00Duch
vstupenky
31.5.St09:00Žižla a Pižla aneb Život s kostkou
vstupenky
29.5.Po09:00 
Statečný Nebojsa
29.5.Po10:30 vstupenky
Statečný Nebojsa
30.5.Út09:00 vstupenky
Pojďte pane, budeme si hrát
30.5.Út19:00 vstupenky
Duch
31.5.St09:00 vstupenky
Žižla a Pižla aneb Život s kostkou
Adresa: Městské divadlo v Mostě: Divadelní 15, Most [zobrazit na mapě]
[tram 1-2-4, bus 5-16-17-25-30-31 1. náměstí]
Adresa: Divadlo rozmanitostí: Topolová 8/1278, Most [zobrazit na mapě]
[bus 5-25-30 Aquadrom]
Pokladna: po-pá 8-18
Předprodej: od 20. dne v měsíci na druhý následující měsíc
Začátky: 19.00
Připravuje se:
Hrabě Monte Cristo aneb Pomsta není řešení - Jiří Janků, Petr Svojtka (červen 2023, Městské divadlo)
Gulliverovy cesty - Jonathan Swift (červen 2023, Divadlo rozmanitostí, uváděno v budově magistrátu města Mostu)
Malý princ - Antoine de Saint-Exupéry, Michal Pětík, Zbyněk Srba (říjen 2023, Městské divadlo)
Mesiáš - Patrick Barlow (prosinec 2023, Městské divadlo - Aréna)
Můj romantický příběh - Daniel Craig Jackson (prosinec 2023, Městské divadlo)
Ropáci - David Drábek (Divadlo rozmanitostí)
Maškaráda čili Fantom opery - Terry Pratchett, Stephen Briggs (Městské divadlo)
Čertův švagr - Božena Němcová (Městské divadlo)
Nakročeno k derniéře:
Charleyova teta (červen 2023)
Ceny vstupenek:
220-200 Kč (Městské divadlo v Mostě)
100 Kč (Divadlo rozmanitostí)
300 Kč Noc na Karlštejně (letní produkce na hradu Hněvín)
ředitel:
Václav Hofmann
umělecké vedení:
Jiří Rumpík
ředitel:
Václav Hofmann
umělecké vedení:
Jiří Kraus
 

Herci, tvůrci, autořiPřání, pochvaly, stížnosti (0)

Z tiskových zpráv (9)

Hodnocení inscenací
Poznámky a upozornění:
  • Předplatné - roční, variabilní pevné řady se slevou (předplatné na další kalendářní rok je v prodeji obvykle od října do prosince).

Repertoár - Divadlo rozmanitostí

Gulliverovy cesty - Jonathan Swift, Kristýna Kolovratová  (připravuje se)
Premiéra: 10.6.2023. Režie: Filip Nuckolls.
uváděno v budově magistrátu města Mostu
Adaptace fantastického cestopisného románu, v němž neuvěřitelné příhody a setkání s různými fantaskními národy nabízí satirický pohled na náš vlastní život. Lodní lékař a později kapitán Lemuel Gulliver vypráví o neuvěřitelných dobrodružstvích, která prožil u maličkých obyvatel Liliputu, u brobdingnackých obrů, u učenců na létajícím ostrově Laputa a nakonec u moudrých koní Hvajninimů...
Staré pověsti české - Alois Jirásek, Jiří Kraus
Premiéra: 15.4.2023. Dramaturgie: Hana Marvanová, Kristýna Kolovratová. Výprava: Veronika Watzková. Hudba a texty písní: Martin Čarný. Režie: Jiří Kraus.
Zábavně satirická loutková rodinná inscenace, která v krátkých a vtipných epizodách odvypráví báje a pověsti o původu českého národa. Kdo jako první dorazil na horu Říp, zatím co se Praotec Čech zaobíral mlékem a strdím? Kazí Teta Libuši, nebo Libuše Tetu? Co je to za město, jehož sláva bude hvězd se dotýkat a značí dlouhé vlasy krátký rozum...?
D7+  
Dlouhý, Široký a Bystrozraký - Kristýna Kolovratová
Premiéra: 14.1.2023. Podle pohádky Karla Jaromíra Erbena. Dramaturgie: Kristýna Kolovratová. Výprava a loutky: Richard Maška. Hudba a texty písní: Martin Čarný. Režie: Hana Marvanová.
Nová jevištní adaptace známé pohádky. Příběh plný odvahy, síly a vzájemné podpory. Jeden je samá ruka – samá noha, druhý se nikam nevejde a třetí by svým pohledem propálil i skálu, a tak raději chodí po slepu. Dlouhý, Široký a Bystrozraký jsou přáteli, kteří tak trochu nezapadají...
D5+  
Žižla a Pižla aneb Život s kostkou - Martin Pacek
Premiéra: 8.10.2022. Dramaturgie: Jiří Kraus, Hana Marvanová. Výprava: David Janošek. Pohybová spolupráce a režie: Martin Pacek.
Pohybově-taneční groteska s počítačovou tématikou. Vydejte se s Žižlou a Pižlou na dobrodružnou vývojovou cestu virtuálním světem! Jak se hrály počítačové hry dříve a jak se hrají teď? Kolikrát je třeba zmáčknout mezerník, než přemůžete draka? A je virtuální realita opravdu lepší než skutečnost...?
D6+    
Don Quijote - Miguel de Cervantes, Vítězslav Větrovec
Premiéra: 4.6.2022. Ve scénáři použity citáty a básně Ivana Martina Jirouse. Dramaturgie: Hana Marvanová. Výprava: Katarína Kováčiková. Hudba: Matěj Štrunc & kol. Pohybová spolupráce: Lukáš Šimon. Režie: Vítězslav Větrovec.
Klasický příběh světové literatury o důmyslném rytíři, který se nikdy nevzdává, navzdory nepřízni osudu.
D10+  
Pojďte pane, budeme si hrát - Břetislav Pojar, Ivan Urban, Tereza Říhová, Kristýna Hulcová
Premiéra: 12.2.2022. Dramaturgie: Hana Marvanová. Výprava: Juliána Kvíčalová. Hudba a texty písní: Kristýna Hulcová. Pohybová spolupráce: Lukáš Šimon. Režie: Tereza Říhová.
Jevištní podoba známých příběhů. Potkali se jednou dva medvědi. Ten větší je světem protřelý a mazaný. Menší je naivní, nechává se vždy znovu a znovu napálit. Ale přesto si spolu náramně rozumí...
Jak šli zajíci do Betléma - Vlastimil Peška
Premiéra: 2021. Dramaturgie: Hana Marvanová. Výprava: Jarmila Nedvědová, Tomáš Nedvěd. Hudba: Adéla Radimcová. Režie: Jiří Kraus.
online premiéra v prosinci 2020
Co se všechno může stán na Štědrý den, když v dětském pokoji ožijí hračky a vydají se na dobrodružnou cestu do Betléma? A navíc, celou výpravu vedou dva plyšoví zajíci Lojza a Ušák...
D3+  
Šnečí pohádka - Hana Marvanová & kol.
Premiéra: 20.11.2021. Režie: Hana Marvanová.
Poetická pohádka, která se zaměřuje na práci s atmosférou a imaginací a klade si za cíl nenuceným způsobem reflektovat dětskou zkušenost s obdobím lockdownového sociálního distancu. Šneci jsou tvorové pomalí a opatrní. Šneci jsou doma všude, kam přijdou, protože si svůj domov nosí se sebou. Co všechno schovává šnek ve své ulitě? A co když se mu v ní jednoho dne zalíbí natolik, že už nebude chtít nikdy vylézt ven...?
D3+  
Mach a Šebestová - Miloš Macourek, Jiří Kraus
Premiéra: 16.10.2021. Výprava a loutky: Kateřina Baranowska. Hudba: Jakub Dostál. Režie: Jiří Kraus.
Příběhy oblíbených postaviček Macha, Šebestové a psa Jonatána, kteří se pomocí kouzelného sluchátka podívají do doby ledové, přemění Jonatána na krabici nebo pomohou spolužákovi Kropáčkovi s angínou...
D6+  
Dobrodružství tučňáků aneb O polární záři a jiných zázracích - Adam Steinbauer  (0:45x)
Premiéra: 10.9.2021. Dramaturgie: Hana Marvanová. Scéna: Magdalena Teleky. Kostýmy a loutky: Julie Ema Růžičková. Hudba: David Baránek & Ód. Režie: Adam Steinbauer.
Pohádková inscenace o dobrodružné cestě dvou tučňáků. Zažijí nespočet patálií. Musejí zdolat sáňkařskou dráhu pro otrlé, přechytračit Amundsena, utkat se s Yettim, vyprostit se z břicha velryby a najít cestu za rodiči. Neuklouznou?
D4+  
Holubí pohádka aneb Rychlý jako pírko - David Košťák
Premiéra: 18.6.2021. Dramaturgie: Jakub Liška. Výprava a loutky: Hynek Petrželka, Eliška Kulíková. Hudba: Matěj Štrunc. Režie: Hana Marvanová.
Původní název inscenace: „Rychlý jako pírko aneb Dobří holubi se vracejí“.
Pohádka z prostředí poštovních holubů o tom, že vítězem není ten, kdo je první v cíli, ale ten, kdo se má kam vracet. Holubi pana Branného se právě připravují na důležité závody. Pro Drápka, Siváka a Peruťku to není žádný problém - létají rychle, nemají strach z výšek a jsou sebevědomí. Zato Pírko létá pomalu, ostatním sotva stačí a bojí se. Je prostě úplně jiný než jeho otec, s nímž ho všichni srovnávají. A závodění je pro něj spíše otrava. Stejný přístup má k holubím závodům i Josífek, syn pana Branného. Ten se dokonce na protest rozhodne utéct z domova. Jak se osudy těchto dvou hrdinů nakonec propojí? Dostanou se oba v pořádku domů...?
D6+  
Statečný Nebojsa - Jiří Ondra
Premiéra: 12.9.2020. Podle pohádek „Neohrožený Mikeš“ (předloha Boženy Němcové) a „O Nebojsovi“. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava a loutky: Kateřina Baranowska. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jitka Raková.
Veselá loutková pohádka o tom, že je dobré mít pro strach uděláno, ale také je dobré mít někdy zdravý respekt. Nebojsa je neohrožený chlapík, který spolu se svými kamarády přemůže zlého čaroděje a zachrání ztracené princezny. Je ctnostný a nebojácný, jen jednu malou chybu má – opravdu ničeho se nebojí...
D6+  
Zlatovláska - Jitka Raková
Premiéra: 17.2.2018. Podle stejnojmenné pohádky Karla Jaromíra Erbena. Dramaturgie: Jiří Ondra. Výprava a loutky: Vlastislav Brož. Hudba: Adolf Hájek. Režie: Jitka Raková.
Hudebně - loutková verze klasické pohádky. Známý příběh o zemské spravedlnosti a nadpozemské lásce, která je její pomocnicí.
D3+  
Pohádka na předpis - Jiří Jelínek, Tomáš Alferi
Premiéra: 25.11.2017. Obnovená premiéra: 28.1.2023. Výprava a lotuky: Barbora Čechová. Režie: Jiří Jelínek.
Autorská pohádka Divadla rozmanitostí o tom, co všechno se dá zažít při návštěvě u pana Doktora. V naší kouzelné divadelní ordinaci se předepisují především pohádky, které mají léčivé účinky...
D3+  
O rybáři a zlaté rybce - Jitka Raková
Premiéra: 14.1.2012. Podle lidové pohádky. Dramaturgie: Zdeněk Říha. Výprava a loutky: Vlastislav Brož. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jitka Raková.
Pohádka o rybářce, která i přes chudobu žije s manželem spokojeně. Jenomže když zlatá rybka slíbí rybáři splnit každé přání, je zle. Rybářka chce stále víc a víc a na rybáře nějak zapomíná. Najednou chytrá rybka zakouzlí a všechno je jako před tím...
D3+  
Dva střevíčky pro Popelku - Pavel Polák
Premiéra: 24.9.2011. Výprava: Marie Stejskalová. Hudba: Tomáš Alferi. Texty písní: Vít Herzina. Režie: TATUPIKA, Antonín Klepáč.
Slavný a nesmrtelný příběh dívky s kouzelným oříškem a mluvícími holoubky.
D6+  
Tři čuníci nezbedníci - Pavel Polák
Premiéra: 23.11.2007. Výprava a loutky: Jaroslav Milfajt. Hudba: David Rotter. Dramaturgie a režie: Pavel Polák.
Jedna z nejslavnějších anglických pohádek Anglie. Spor tří prasátek o materiál na domečku vyústí v následnou konfrontaci se zlým vlkem...
D3+  
Vánoce tří sněhuláků - Pavel Polák, Milan Pavlík  (0:50x)
Premiéra: 5.11.2007. Výprava: Marie Stejskalová. Hudba: Jan Turek. Dramaturgie a režie: Pavel Polák.
Pohádka o veselé přípravě štědrovečerní hostiny.
D3+  
Povídání o pejskovi a kočičce - Josef Čapek, Pavel Polák  (1:00)
Premiéra: 25.10.2003. Výprava a loutky: Ivan Antoš. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Antonín Klepáč.
Veselé příhody známých zvířecích postaviček, tak jak je vylíčil ve své knize slavný český spisovatel.
D2+  
Loktibrada aneb Když se nehraje - Alois Mikulka, Vlasta Špicnerová  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 8.1.2022. Dramaturgie: Hana Marvanová. Hudba: Martin Čarný. Výprava a režie: Jiří Kraus.
Poslední uvedení: březen 2023.
Volná dramatizace jedné z pohádek známého brněnského spisovatele. Předloha je obohacena rámcem, že dnes se v divadle nehraje. Jevištní technik, garderobiérka a uklízečka ale s údivem zjistí, že v hledišti sedí děti. Rozhodnou se tedy, že příběh o hodné Dívčince, zlé Maceše a tajemném a trochu podivném skřítkovi Loktibradovi zahrají dětem oni sami. Jak to ve správné pohádce bývá, laskavost a obětavost zvítězí nad závistí, hamižností a zlobou...
D3+  

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 27.5.2023