Městské divadlo v Mostě

Brouk v hlavě

Premiéra: 24.2.2023 | 2:25
Překlad: Milena Tomášková, Josef Tomášek. Úprava: Filip Nuckolls, Michal Pětík. Dramaturgie: Michal Pětík. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Jan C. Löbl. Hudba: Ondřej Švandrlík. Pohybová spolupráce: Jan Veselý. Režie: Filip Nuckolls.
Slavná francouzská fraška se skvěle vystavěnou zápletkou, plná ironie, bláznivých záměn a slovního humoru. Lechtivá komedie o neuskutečněné manželské nevěře. „To ty šle! Ty šle mi nasadily brouka do hlavy!“
  
Městské divadlo v Mostě
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
52 %
5261000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
26.9.Čt19:00 vstupenky
25.10.19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  60 %
30.9.2023 | 3032 hodnocení
+ souhlasím
65 % Na režiích F. Nuckollse se mi líbí, že ačkoli se potká s notoricky známou látkou, která je sázkou na jistotu, nespokojí se s pouhou aranžijní režií, ale snaží se k textu přistoupit nově, po svém. Je to i případ Brouka v hlavě. Léty prověřenou komedii situoval do „devadesátek“, díky čemuž obohatil inscenaci o další vtipné situace, jimž napomáhala i scéna, a především kostýmy zasazené do této doby nedávno minulé. V mosteckém divadle je k vidění klasická fraška se všemi klady i zápory, která má ovšem šmrnc a regulérně baví. I to je nezanedbatelná hodnota, kterou divadlo přináší.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
KrauSoninka  100 %
27.1.2024 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Byli jsme včera a musím říct, že jsme se v divadle už dlouho takhle nepobavili! Největší zásluhu na tom má J.Burda, který je v hlavní roli fantastický a standing ovation celého sálu si právem zaslouží. Stejně tak i jeho kolegové. Upřímně= nízká hodnocení uživatelů zde nechápu. Zmíním ještě J.Beneše a L.Kofroně.
Skvělá hra a skvělé výkony souboru.
PavelakK  90 %
11.11.2023 | 37 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Podle mého nejlepší současná hra Mosteckého divadla. Je vidět, že i herce baví a děkovačka trochu připomíná koncert metalové kapely.
Smáli jsme se od začátku do konce. Může za to hlavně vynikající výkon Jána Burdy- dvě role zahrál natolik odlišně, že jsem si říkal, zda-li jde vůbec o jednoho herce.
Dále se mi mimo jiné líbila i Z.Benešová v roli jeho ženy.
Inscenaci sluší i zasazení do 90let a kostýmy.
Scéna by mohla být bohatší.
Určitě půjdeme ještě jednou.
Romana35  10 %
17.10.2023 | 335 hodnocení
+ souhlasím
Ještě nikdy jsem neodešla z divadla před koncem představení. Až dnes. Toto zpracování "Brouka" je pro mě nestravitelné. Zasazené do devadesátek, no dejme tomu. Ale to hrozné přehrávání, primitivní humor útočící na první signální soustavu, nevkusné kostýmy, přehnané sexuální vložky. Viděla jsem tři inscenace této hry, dvakrát na Vinohradech (z toho jednou pouze záznam s panem Brodským), podruhé s Viktorem Preissem a v divadle Studio Dva. Ani jednomu z těchto představení nesahá mostecké představení ani "po kolena."
Monty70  10 %
27.5.2023 | 265 hodnocení
+ souhlasím
Základní myšlenka inscenace zanikla v trapném a laciném hereckém pitvoření, vulgárním humoru na úrovni čtvrté cenové skupiny. Otřesná kostýmní stylizace herců měla evokovat devadesátá léta (pro cirkus asi dobré), o jejich hereckých kreacích v této hře se raději nezmiňuji. Být toto moje první shlédnuté představení v mosteckém divadle, tak do něj již nikdy nevstoupím.
Teddy  30 %
2.4.2023 | 295 hodnocení
+ souhlasím
Tak tohle se nepovedlo. Na divadle nemusím mít vždy vážné kusy, ráda se zasměju i u komedie. Ovšem při sledování této "komedie" se mě zmocnil pouze pocit marnosti, kam až musí tvůrci zajít, aby se zavděčili průměrnému divákovi. Ale většina diváků v sále se smála laciným vtípkům, takže proto asi taková představení vznikají.
Fotsyrk  70 %
23.6.2024 | 14 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.