Městské divadlo v Mostě

Talentovaný pan Ripley

Premiéra: 1.6.2018. Překlad románu: Hana Žantovská. Úprava a dramaturgie: Michal Pětík. Výprava: Veronika Watzková. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Lukáš Kopecký.
Poslední uvedení: rok 2019.


Divadelní podoba románu. Napínavý psychologický thriller z idylického prostředí středomořské Itálie. Nadčasový příběh o člověku, který nechtěl být sám sebou, podává intenzívní zprávu o jedinečnosti a složitosti lidské duše (tím spíše aktuální v epoše odcizených virtuálních sociálních sítí). Jak daleko může vést touha po jiném životě, po změně, po štěstí? Tom Ripley se zdá být všeho schopný. Touží po uznání i bohatství a pro dosažení svého cíle je schopen hrát riskantní i bezohlednou hru. Chladnokrevně zavraždí svého přítele a převezme jeho identitu. Doslova vstoupí do jeho života...
14!

inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo v Mostě
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
60 %
6051000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 50 %
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 50 %
(zadáno: 4.2.2019, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
55% Inscenaci scházel sevřenější tvar, a především přesnější režijní vedení herců. O. Dvořák a M. Procházka sice dokázali svoje nelehké postavy "uhrát", nicméně zejména u Toma Ripleyho jsem postrádal věrohodnější vykreslení rozporuplnosti této postavy, což však bylo v tomto případě evidentně dáno jejím režijním uchopením. Nejvěrohodnější postavu s adekvátním vývojem tak vytvořila M. Hausnerová coby Marge. Vedlejší role pak byly režií odsouzeny pouze k figurkaření. Oceňuji výtvarné řešení a hudební složku.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Monty70 60 %
(zadáno: 19.3.2019, počet hodnocení: 110)
přínosný / zajímavý komentář
Libilo se mi, jak ztvárnil svojí postavu Ondřej Dvořák. Poněkud delší představení, ale zajímavé obsahem.
Čiko 50 %
(zadáno: 30.11.2018, počet hodnocení: 720)
přínosný / zajímavý komentář
Rozhodně to není nudné, ale celé je to zaměřené na 3 hlavní postavy na úkor ostatních. Přesto mají O.Dvořák i M.Procházka rezervy. Rozhodně stojí za to vidět o dost povedenější plzeňskou inscenaci.
Romana35 60 %
(zadáno: 16.11.2018, počet hodnocení: 190)
přínosný / zajímavý komentář
Kvalitně zpracované představení dle známého románu, který byl i zfilmován. Režiséru Kopeckému se podařilo přesvědčivě převést tento příběh do divadelní podoby. Chválím herecké výkony Ondřeje Dvořáka, Michaely Krausové, Matyáše Procházky a Markéty Hausnerové. Více takových her na Mostecké jeviště.
Teddy 60 %
(zadáno: 2.1.2019, počet hodnocení: 144)
Kam 70 %
(zadáno: 6.10.2018, počet hodnocení: 67)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.