Městské divadlo v Mostě

Hrabě Monte Cristo aneb Pomsta není řešení

Premiéra: 16.6.2023
Podle stejnojmenného románu Alexandra Dumase st. Dramaturgie: Jiří Janků. Výprava: Jozef Hugo Čačko. Hudba: Jiří Janouch. Pohybová spolupráce: Martin Pacek. Režie: Petr Svojtka.
Jeden z nejkrásnějších příběhů západní literatury v komediálním divadelním zpracování. Dobrodružný příběh o zradě a pomstě tentokrát podaný s velkou mírou nadsázky a fantazie, která vrhá na celý děj zcela nové světlo. Představte si, že se jednoho dne probudíte v temné kobce toho nejhoršího žaláře. Jak jsem se zde ocitl? Proč jsem tady? Kdy budu propuštěn na svobodu? A za co tady vlastně jsem? Příliš mnoho otázek, na které neznáte odpověď...
Městské divadlo v Mostě
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
48 %
4861000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
25.9.St19:00vstupenky
21.10.Po10:00
25.9.St19:00 vstupenky
21.10.Po10:00 

Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Teddy  40 %
6.11.2023 | 295 hodnocení
+ souhlasím
Klasický a známý příběh námořníka Edmonta Dantése zpracován na divadle v Mostě jako bláznivá fraška. Pokud někomu stačí laciný humor a prvoplánové vtípky tak bude spokojen.(Asi nechápu styl humoru Monty Python). U mě tím již byla překročena hranice dobrého vkusu. Za mě NE. J. Kraus opět "řádí"..... divadlo však nestojí jen na komediích.
PavelakK  70 %
22.10.2023 | 37 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Klasický Hrabě by mi udělal větší radost, ale Monty Python mám rád a jejich podpis je ve hře znatelný.
L.Kofroň ztvárnil ne-úplně hrdinského Dantese dobře a sedí mu. Dále zmíním J.Krause, který v této roli nepřehrává a opravdu mu sluší. Za zmínku stojí i E.Matzkeová která zde nejen hezky hraje, ale i zpívá. Ostatní herci též skvělé výkony a typově se na své role velmi hodí.
Radost mi udělali i písničky.
Pokud má někdo tenhle humor a nadsázku rád, bude se mu představení líbit.
Monty70  40 %
26.9.2023 | 265 hodnocení
+ souhlasím
Toto zpracování "Monte Crista" není pro mne. Jestli to měl být záměr přilákat do divadla většinového diváka, který se chce především smát, smát a zase smát, tak v tom případě ano. Já však rozlišuji inteligentní humor a prvoplánový humor pro široké masy nenáročných diváků. Tohle je ten druhý případ.
Romana35  50 %
22.6.2023 | 335 hodnocení
+ souhlasím
Už když jsem si před návštěvou divadla přečetla, že to bude "trochu jiný" Monte Cristo, měla jsem jisté obavy. Které se bohužel potvrdily. Tento styl humoru a nadsázka, jak se píše o tomto představení mě opravdu neoslovuje. Výkony herců dobré (jen proto hodnotím alespoň takto), jinak toto zpracování za mě NE. Ovšem většina diváků v sále, soudě dle nadšeného potlesku, byla jiného názoru. Sto lidí, sto chutí.
Michelle97  40 %
6.8.2023 | 152 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.