Městské divadlo v Mostě

Duch

Premiéra: 23.12.2022
Podle stejnojmenného filmu scénáristy Bruce Joela Rubina a režiséra Jerryho Zuckera. Překlad: Adam Novák. Dramaturgie: Michal Pětík. Scéna: Daniel Dvořák. Kostýmy: Veronika Watzková. Hudební nastudování: František Krtička. Choreografie: Jan Veselý. Režie: Roman Meluzín.
Poslední uvedení: červen 2024.
Romantický americký muzikál o lásce až za hrob.
D12+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo v Mostě
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
55 %
kontroverzní inscenace (173.)
55131000
Volby

Hodnocení (13)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
PavelakK  40 %
5.6.2024 | 37 hodnocení
+ souhlasím
Viděno na derniéře. Asi nebudu hodnotit kdo jak zpíval nebo hrál, stejně má každý svůj názor ale možná by bylo dobré zvážit jestli jsou takto velké a těžké muzikály opravdu to pravé pro Mostecké divadlo.
EvčaK  40 %
21.2.2024 | 9 hodnocení
+ souhlasím
Tak tohle se moc nepovedlo. Zvuk je příšerný, mezi hlavními protagonisty chybí jiskřička. Hubeňák v hlavní roli se na Ducha hodí, ale asi neměl dobré režijní vedení, herecký zaostává. Od Herzinové jsem věděla co čekat, ale bohužel mě ničím novým nepřekvapila. Nechápu jak tu někdo může chválit Krausovou, jako za kus toho herectví? Protože pěvecky nic moc a tanečně vůbec nic.
Kdo se mi líbil byla Herčíková a Burda, jejichž výstupy Ódy a ducha z metra byli světlou stránkou muzikálu.
Scéna je také hrozná, chudá a není chvílema co obdivovat.
Dramaticz  30 %
19.2.2024 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Mostecký DUCH je pokus o světový na oblastním divadle. Tento pokus ale úplně nevyšel. Scéna je zajímavá, ale mostecké jeviště má zcela určitě víc možností. Patří k největším divadlům v ČR a bohužel neumí využít svůj potenciál.
Zvuk je otřesný. Velmi ubližuje celé inscenaci.
Skvělé výkony podávají Karolína Herzinová (některé party jsou ale nad její pěvecké možnosti), Tadeáš Horehleď, Kateřina Herčíková (která by jistě skvěle zvládla i roli Molly), Jakub Dostál a Michaela Krausová. Tragický výkon podává Ján Burda.
Velmi slušná je company a orchestr.
Martin Hubeňák se typově, herecky ani pěvecky na hlavní roli nehodí.
Martin21  50 %
25.4.2023 | 462 hodnocení
+ souhlasím
Velmi slabá výprava, špatní technici - zvuk a světla. Chápu ale, že na oblasti jsou šťastní, že takový titul zvládnou uvést.
M. Hubeňák v roli Sama možná typově a činoherně OK, avšak pěveckým projevem absolutně nedostačující.
K. Herzinová mne jako Molly ničím nepřekvapila, ani nezklamala.
K. Herčíková je jedním ze silnějších článku inscenace, ale mohla by si s přehledem dovolit se do své role více opřít a rozbalit to. Zde vidím nevyužitý potenciál.
Čiko  70 %
24.3.2023 | 1089 hodnocení
+ souhlasím
65%
Docela mě překvapilo nasazení tohoto muzikálu v Mostě a tak jsem na něj vyrazil. A musím říct, že jsem byl mile překvapen. Některé výkony jsou sice slabší, na druhou stranu ne úplně dokonalý zpěv lze hereckému souboru odpustit. Jako celek to funguje. Ale na ten mostecký "skvost" si musíme ještě počkat...
Teddy  90 %
13.2.2023 | 295 hodnocení
+ souhlasím
V Mostě se zrodil muzikál, který bude mezi mosteckým obecenstvem oblíbený. Obsazení vévodí hostující K. Herčíková v roli Ody, disponuje dobrým hlasovým fondem i jistou dávkou zde potřebné komiky. Činoherní herečka mosteckého souboru K. Herzinová jako Molly prokázala své pěvecké kvality na tuto roli. Výborní pánové hostující M. Hubeňák jako Sam a "domácí" T. Horehleď v roli Carla. Pochvala za choreografii, sehranou company, scény s efekty a orchestr na jevišti.
Romana35  90 %
10.1.2023 | 335 hodnocení
+ souhlasím
Představení po všech stránkách povedené. Líbila se mi funkční scéna, oceňuji živý orchestr. Dobré herecké i pěvecké výkony. Dobrá volba od mosteckého divadla obsadit do hlavních rolí dva zkušené muzikálové herce K. Herčíkovou (Oda) a M. Hubeňáka (Sam). Mostečtí činoherní herci rovněž výborní : K. Herzinová jako Molly, T. Horehleď (Carl). Vít Herzina nezklame nikdy. Ovšem názor recenzenta pode mnou o obsazení Ody činoherní herečkou, která by takový part neuzpívala je totálně mimo. (A to mám Míšu Krausovou jinak dosti ráda).
DivadelniFan  60 %
10.1.2023 | 356 hodnocení
+ souhlasím
Mělo by to vypadat mnohem lépe, ale ve srovnání s ostatními mosteckými muzikály žádný šok. Je nesmysl srovnávat to s úrovní v Plzni nebo v Brně. Činoherní soubor se s tím popasoval dobře a paradoxně byli mostečtí herci ve vedlejších rolích zajímavější, než hosté. Fantastičtí T. Horehleď, M. Krausová (proč nehraje Odu ona?), V. Herzina a J. Burda zastínili "pouze" dobré M. Hubeňáka a K. Herčíkovou v hlavních rolích. K. Herzinovou mám rád, a proto jsem od ní herecky čekal víc, pěvecky však předčila očekávání. Lásce Molly a Sama jsem nevěřil a proudy slz jako kdysi v Plzni netekly. Scéna vcelku efektivní, přestavby řešeny dobře, skvělá kapela.
Monty70  90 %
8.1.2023 | 265 hodnocení
+ souhlasím
Příjemné překvapení v podobě tohoto muzikálu. Dobrá funkční scéna, rychlé a nerušící přestavby jednotlivých aktů. Choreografie v režii J. Veselého povedená. Sborové scény pěkné. Obsazení hlavních i středních rolí chválím. Hostující Kateřina Herčíková jako Oda dodala představení svým temperamentem a smyslem pro humor potřebnou jiskru. Tím ovšem nesnižuji výkony ostatních herců. Mostecký herec Tadeáš Horehleď jako vždy pěvecky na jedničku.
Heybalidés  30 %
1.10.2023 | 4 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Jak to nemá vypadat? Jeďte do Mostu na Ducha.
Co ubírá na procentech v hodnocení je zcela určitě tragický zvuk. Pan zvukař by měl dát výpověď, protože takhle strašně ozvučené nejsou ani školní besídky. Je škoda, že toto tvůrčí tým nebo vedení divadla ?neslyší?.
Muzikál absolutně postrádá režii. Choreografie nejsou špatné.
Skvělé výkony podávají Karolína Herzinová jako Molly, Tadeáš Horehleď jako Carl a Kateřina Herčíková jako Oda. Za zmínku stojí i kvalitní výkony Jakuba Dostála a Michaely Krausové.
Špatný výkon herecky i pěvecky nabízí publiku Martin Hubeňák jako Sam. Špatný je i výkon Jána Burdy, kterému není rozumět jediné slovo.
Applejuice  20 %
28.1.2024 | 379 hodnocení
HodnaTeta  20 %
24.1.2023 | 184 hodnocení
Michelle97  80 %
12.1.2023 | 152 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.