Městské divadlo v Mostě

William Shakespeare

Macbeth

Premiéra: 22.2.2019. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Zdeněk Janál. Výprava: Jan Dušek. Hudba: Hanuš Bartoň. Pohybová spolupráce: Martin Pacek. Režie: Jakub Korčák.


Tragédie svědomí. Drama o touze po moci a zhoubném pokušení mít ještě více, než máme, i kdž máme dost...
14!
Městské divadlo v Mostě
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
80 %
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 60 %
Termíny představení
16.5. (Čt) 19:00 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
29.5. (St) 10:00 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 60 %
(zadáno: 29.3.2019, počet hodnocení: 760)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
65%. Režisér Korčák vytvořil inscenaci, která je rozumným kompromisem mezi klasickým a moderním ztvárněním. J.Beneš pojímá Macbetha jako schopného a do jisté chvíle i mravně jednajícího člověka.Základní konflikt se odehrává v Macbethově mysli, lady Macbeth tu je jen katalyzátorem děje, nikoliv jeho strůjcem. Škoda některých problematických scén, jako je třeba vražda Macduffovy rodiny. Povedená je scéna, kterou tvoří černé pytle na mrtvoly. Více viz blog (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Romana35 80 %
(zadáno: 27.2.2019, počet hodnocení: 124)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Zajímavě pojatá scéna, "moderní" kostýmy, kterých jsem se nejdříve bála vůbec neškodí. Vhodně zvolená hudba dokresluje děj. Inscenace běží v dobrém tempu, není zbytečně natahovaná. Charismatický Jan Beneš v hlavní roli Macbetha ovládá jeviště pro sebe. Výborní Marcel Rošetzký i Zita Benešová jako lady Macbeth. Jediná připomínka : tragické drama opravdu není komedie, proč Jiří Kraus vždy hraje stejnou komickou polohu ve všech představeních uváděných mosteckým divadlem je mi záhadou. Působí to rušivě.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.