Městské divadlo v Mostě

Tennessee Williams

Tramvaj do stanice Touha

Premiéra: 10.11.2017. Překlad: Luba Pellarová, Rudolf Pellar. Dramaturgie: Zdeněk Janál. Scéna: Petr Kastner. Kostýmy: Romana Tůmová. Režie: Jakub Korčák.
komorní scéna | Poslední uvedení: listopad 2018.


Světoznámé moderní americké drama. Tragédie nepochopení a lhostejnosti vůči ostatním. Může zlomený motýl, jemný a citlivý, obstát vůči zvířecím stránkám lidské bytosti...?
14!

inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo v Mostě
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
80 %
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Monty70 80 %
(zadáno: 21.8.2018, počet hodnocení: 62)
Monulinka 60 %
(zadáno: 27.7.2018, počet hodnocení: 344)
přínosný / zajímavý komentář
Mé první setkání s touto hrou, text je to rozhodně zajímavý. Nemohla jsem se ale odprostit od myšlenky, že bych to měla konečně vidět v ČK s L. Žáčkovou, protože mně naopak Z. Benešová typově nepřišla jako nejlepší volba. Větší úspěch u mne měli spíš pánové M. Vykus a J. Koudela.
Teddy 80 %
(zadáno: 17.5.2018, počet hodnocení: 79)
přínosný / zajímavý komentář
Náročnější kus v mosteckém divadle se dost povedl. Chválím.
Michelle97 90 %
(zadáno: 17.4.2018, počet hodnocení: 65)
přínosný / zajímavý komentář
Po dlouhé době představení, které se mosteckému divadlu opravdu povedlo! Musím především pochválit skvělé herecké obsazení, které celému představení přidávalo na uvěřitelnosti. Nejvíce zaujal Michael Vykus, kterému jsem věřila každou vteřinu. Zita Benešová, coby bláznivá Blanch byla skvělou volbou a mile překvapila i Lilian Fischerová a Jakub Koudela.
Romana35 90 %
(zadáno: 10.4.2018, počet hodnocení: 111)
přínosný / zajímavý komentář
Divadelní hra pro náročnějšího diváka se mosteckému souboru povedla.Obsazení Zity Benešové do postavy nešťastné Blanche bylo výbornou volbou, podává neuvěřitelný výkon. Michael Vykus v roli násilnického Stanleye je typově zcela přesný, nepřehlédnutelný, charismatický. Jakub Koudela jako nesmělý dobrák Mitch výborný. Moc se mi líbila i představitelka Stelly v podání Lilian Fisherové. Ostatní herci již nemají ve hře tolik prostoru, ale i tak zaujmou. Hře nechybí dramatičnost, potřebný spád, skvělé zahrané vyhrocené okamžiky. Vše doplňuje působivě zvolená hudba, která dokresluje atmosféru.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.