Městské divadlo v Mostě

Tramvaj do stanice Touha

Premiéra: 10.11.2017 | Komorní scéna
Překlad: Luba Pellarová, Rudolf Pellar. Dramaturgie: Zdeněk Janál. Scéna: Petr Kastner. Kostýmy: Romana Tůmová. Režie: Jakub Korčák.
Poslední uvedení: listopad 2018.
Světoznámé moderní americké drama. Tragédie nepochopení a lhostejnosti vůči ostatním. Může zlomený motýl, jemný a citlivý, obstát vůči zvířecím stránkám lidské bytosti...?
14!  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo v Mostě
Hodnocení inscenace
Redakce
40 %
Uživatelé
80 %
8051000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 40 %
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  40 %
4.2.2019 | 3031 hodnocení
+ souhlasím
45% Na inscenaci se podepsalo dle mého názoru především mylné obsazení Z. Benešové do role Blanche, typově se totiž této postavě naprosto vzpírá. To byl také hlavní kámen úrazu, od něhož se odvíjelo další vnímání nejen jejího výkonu, ale i celé inscenace, které se nepodařilo dojít k meritu věci. Snad jen M. Vykus se aspoň na dosah přiblížil k postavě Stanleyho a L. Fischerová ke své Stelle. Inscenaci jako celek však vnímám rozpačitě.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Monty70  80 %
21.8.2018 | 264 hodnocení
+ souhlasím
Známá divadelní hra od Tennessee Williamse. Nejvíce mě zaujal Michael Vykus, který typově odpovídá postavě násilnického Stanleyho. Obsazení Zity Benešové do role Blanche bylo asi dané tím, že jiná herečka pro tento typ se v souboru nenachází...
Monulinka  60 %
27.7.2018 | 391 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Mé první setkání s touto hrou, text je to rozhodně zajímavý. Nemohla jsem se ale odprostit od myšlenky, že bych to měla konečně vidět v ČK s L. Žáčkovou, protože mně naopak Z. Benešová typově nepřišla jako nejlepší volba. Větší úspěch u mne měli spíš pánové M. Vykus a J. Koudela.
Teddy  80 %
17.5.2018 | 294 hodnocení
+ souhlasím
Náročnější kus v mosteckém divadle stojí především na dobrém hereckém výkonu Michaela Vykuse, který ztvárnil postavu Stanleyho Kowalskiho. Jako násilný a hrubiánský manžel Stelly (Lilian Fisherová) je velice uvěřitelný. Hlavní hrdinka hry Blanche (sestra Stelly) však byla pro herečku Zitu Benešovou příliš velkým soustem. Myslím, že typově neodpovídá roli. Co nadělat, když jinou herečku v mosteckém souboru na charakterní role zřejmě nemají.
Michelle97  90 %
17.4.2018 | 152 hodnocení
+ souhlasím
Po dlouhé době představení, které se mosteckému divadlu opravdu povedlo! Musím především pochválit skvělé herecké obsazení, které celému představení přidávalo na uvěřitelnosti. Nejvíce zaujal Michael Vykus, kterému jsem věřila každou vteřinu. Zita Benešová, coby bláznivá Blanch byla skvělou volbou a mile překvapila i Lilian Fischerová a Jakub Koudela.
Romana35  90 %
10.4.2018 | 333 hodnocení
+ souhlasím
Divadelní hra pro náročnějšího diváka se mosteckému souboru povedla. Michael Vykus v roli násilnického Stanleye je typově zcela přesný, nepřehlédnutelný, charismatický. Jakub Koudela jako nesmělý dobrák Mitch výborný. Moc se mi líbila i představitelka Stelly v podání Lilian Fisherové. Zita Benešová v roli Blanche rovněž dobrá. Ostatní herci již nemají ve hře tolik prostoru, ale i tak zaujmou. Hře nechybí dramatičnost, potřebný spád, skvělé zahrané vyhrocené okamžiky. Vše doplňuje působivě zvolená hudba, která dokresluje atmosféru.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.