Divadlo NoD

Valentýn

Premiéra: 29.5.2012 | Antena|0:45x
Na motivy divadelní hry Carlose Be „Čekanka“. Překlad hry: Petr Gojda. Výprava, hudba a choreografie: Petr Krušelnický. Dramaturgie a režie: Apolena Vanišová.
Poslední uvedení: prosinec 2013.
Inscenace kombinující techniky činoherního a nonverbálního divadla s audio-vizuální instalací, která směřuje především k otázce násilí páchaného na ženách. Odpovědi nabízí výpověď malého chlapce, který zůstal někde vzadu. Neuchovalo se z něj víc než jméno, o kterém se mu zdálo v noční můře...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo NoD
Hodnocení inscenace
Redakce
57 %
Uživatelé
90 %
9011000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 60 %
Pavel Širmer 60 %
Michal Novák 50 %

Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  60 %
(zadáno: 16.1.2013, počet hodnocení: 1598)
+ přínosný / zajímavý komentář
64,99% Audiovizuální performer v audiovizuální performanci, sdělení jednoho člověka komunikované mnoha kanály zároveň, pokřivený obraz pokřiveného světa, text Carlose Be je východiskem a přitom zároveň jen malým střípkem výsledné mozaiky.
Pavel Širmer  60 %
(zadáno: 2.11.2012, počet hodnocení: 1737)
+ přínosný / zajímavý komentář
Alternativa v pravém slova smyslu, zajímavý experiment, pokus o jinou formu vyjádření prostřednictvím kombinace několika složek, které jsou takřka rovnocenné. Ocenil jsem některé myšlenky a nasazení P. Krušelnického ve specifickém tvaru. Přijetí či nepřijetí je v tomto případě mimořádně závislé na individuálním vkusu diváka. Mně způsob provedení úplně nevyhovoval, spojení jednotlivých složek asi v mém případě nezafungovalo, jak mělo (určitě jsem nepronikl ke všemu, co měla inscenace říkat).
Michal Novák  50 %
(zadáno: 3.10.2012, počet hodnocení: 1074)
+ přínosný / zajímavý komentář
Audiovizuální performer se utkal s pevně daným textem. Vyřešil to kulišácky, slovo není nositelem příběhu, je prostředkem, který slouží tomu, co je Krushovi vlastní: intenzivnímu divadlu, které kombinuje mimování, zvuk (přesněji hluk) a významotvorné výtvarno, včetně vstoupení geometrie vytvořeného prostoru do hry. V tom je tento počin a jeho postupy bezpochyby inspirativní. Znejistíme při pohledu na (zvrácené) podivnosti, projektu chybí řekl bych i dramaturg. Přišla na mě i nuda, když se to dostávalo do bezradné smyčky. Ale třeba tento můj pocit mít nebudete a uvidíte v tom šílení světa.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Pan Kolpert  90 %
(zadáno: 23.9.2013, počet hodnocení: 110)
přínosný / zajímavý komentář
Neobyčejně soustředěně a uhrančivě vyprávěný příběh a jemu sloužící precizní vizuální i zvuková složka. Prožíval jsem momenty čiré krásy.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.