Divadlo NoD

Smrt a dívka

Premiéra: 3.10.2013. Překlad: Ota Ornest. Úprava a dramaturgie: Vladimír Čepek. Režie: Filip Nuckolls.
0:50x | Poslední uvedení: rok 2014.


Psychologická sonda do života a útrap lidí po pádu (jakéhokoli) režimu, řeší provinění a míru trestu, lidské svědomí a příčiny jednání v kritických situacích.
14!

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo NoD
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
80 %
8011000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 60 %
Pavel Širmer 60 %
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Koula 60 %
(zadáno: 17.3.2014, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
Dlouho očekávaná inscenace (původně byla plánována už na sklonek předminulé sezóny) kolem mě proběhla jako splašený lumík, aby po hlavě skočila do propasti pointy, v níž zmizelo vše, co bylo do té chvíle naznačeno. Autor se snažil o takovou abstrakci, až se vlastně nevyjadřuje prakticky k ničemu, jen se otírá o různá východiska, jež místo aby rozvedl, přesune se k jiným, tento přístup pak nešťastně zdůraznila režie v závěru, kdy publiku chvíli trvalo pochopit, že to už vlastně bylo vše. Tuto neurčitou roztěkanost se sice udatně snaží mírnit aspoň herci, ale větrné mlýny se točit nepřestanou.
Pavel Širmer 60 %
(zadáno: 8.11.2013, počet hodnocení: 1606)
přínosný / zajímavý komentář
55%. Komorní psychologické drama, známé i z Polanského filmové adaptace, se zabývá otázkami viny a práva oběti (bez přímého důkazu) na obvinění a potrestání viníka. Hra se hodí do komorního prostoru, na širokém jevišti v NoDu se však stísněnou atmosféru příliš vytvářet nedařilo. Režisér dovedl herce k civilnímu pravdivému projevu, na druhou stranu nebylo dosaženo výraznější působivosti. V nejtěžší roli se H. Vagnerová chvílemi nejevila zcela věrohodně. Podtext a myšlenky se nedostávaly do popředí či se dokonce ztrácely. Inscenace potenciál látky naplnila jen částečně a zůstala na půli cesty.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Dubina 80 %
(zadáno: 10.10.2014, počet hodnocení: 144)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.