Divadlo Mír
Nikolaj Vasiljevič Gogol
Hráči
Premiéra: 15.3.2025
Překlad: Jan Machonin. Dramaturgie: David Vyhnánek. Výprava: David Janošek. Režie: Vojtěch Štěpánek.
Štěpán Kozub, Albert Čuba, Robin Ferro, Vladimír Polák, Bořivoj Čermák / Filip Kohut, Michal Sedláček, Jan Fišar / Pavel Hekela, Dušan Urban / Jiří Sedláček, David Vyhnánek...
Komedie o hře, vášni ke hře a umění podvádět. Král všech karetních podvodníků Icharev navštíví jeden luxusní hotel. Delší dobu nikoho neobehrál a už v hotelové hale však vycítí příležitost ukázat své dovednosti v plné síle. Karty pro něj totiž nejsou pouhou hrou a prostředek výdělku, obehrání protihráče vnímá jako umělecké dílo, symfonii znalostí, triků a psychologie. Shodou náhod potká v hotelu další velmi zkušené karbaníky. Stačí chvíle, slovo dá slovo a ruce jsou plné karet. Nikdo ale zatím netuší, že pokoj je současně plný špičkových karetních podvodníků, takže se okamžitě rozehraje hra plná intrik a triků...
Volby
Hodnocení (25)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
DivadelníZámotek 10 %
16.5.2026 | 8 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Celou fascinaci divadlem mír nechápu, herci se smějí vlastním vtipům, divák (zdá se) doposud nepolíbený divadlem tomu nikterak nepomáhá.Štěpánkův režijní vklad (krom zbytečně doslovného závěru), naštěstí není moc vidět, což inscenaci výrazně pomáhá. Obtloustlý unavený Kozub, hraje na doraz, je přesvědčivý, ale méně je více a na tohle "více" se nepěkně kouká.
Denisa H. 70 %
26.10.2025 | 400 hodnocení
+ souhlasím
Mně tahle "aktualizace" klasiky příliš nesedla ???? Čekala jsem trochu víc, ale v podstatě jsem odešla s dojmem, že je to taková mírovská tuctovka, bohužel... Závěr s Kozubovým monologem mi připadal až moc dlouhý.
Největší zážitek jsem měla z toho, že už se v Míru při děkovačce zřejmě nevstává :-O
Největší zážitek jsem měla z toho, že už se v Míru při děkovačce zřejmě nevstává :-O
Romana35 70 %
13.10.2025 | 449 hodnocení
+ souhlasím
Zhlédnuto na ČT na Artu, do Ostravy to mám trochu z ruky. Díky za tuto možnost. Gogolovy "Hráče " jsem viděla ve vícero provedeních různých divadel. Inscenace divadla Mír svým zpracováním a hereckými výkony nezapadne v davu. Nade všemi vyniká Štěpán Kozub v roli Ichareva. Závěrečná scéna v jeho podání byla znamenitá. Hodnotila bych ještě výše, ale trochu mi po čase začala vadit určitá ukřičenost a okázalost v projevech herců na scéně.
Kira30 90 %
22.9.2025 | 24 hodnocení
+ souhlasím
Vynikající herecké výkony, na jevišti je vidět, že i každodenní reprízy herce baví. V inscenaci nebylo hluchých míst.
Divadelník.. 80 %
14.9.2025 | 158 hodnocení
+ souhlasím
Š.Kozub to byla dokonalost na jevišti. Bez něj by to nestála za to.
Antonio 80 %
14.9.2025 | 143 hodnocení
+ souhlasím
Kozub byl úžasný fajn hra....Všichni byly super...Jen čím dál víc dražší víno na baru i vstupné..
Fekete 70 %
2.9.2025 | 417 hodnocení
+ souhlasím
Videno 2.9.2025 v TV na CT Art, zive z ostravskeho divadla Mir, 29 repriza, 125 min bez prestavky.
Tri Tygri v Gogolove komedii, ctyri podvodnici u jednoho karetniho stolu. Sestava ve slozeni Icharev / S. Kozub, Utecha / A. Cuba, Sevskub / R. Ferro a Krugel / V. Polak. Temer od zacatku byl S. Kozub opoceny jako dvere od chliva kdyz na me nejsilneji pusobil v monolozich a vaznych castech.
Prekvapive jsem vyhral. Neco je spatne. Kde je Adela ?
Tri Tygri v Gogolove komedii, ctyri podvodnici u jednoho karetniho stolu. Sestava ve slozeni Icharev / S. Kozub, Utecha / A. Cuba, Sevskub / R. Ferro a Krugel / V. Polak. Temer od zacatku byl S. Kozub opoceny jako dvere od chliva kdyz na me nejsilneji pusobil v monolozich a vaznych castech.
Prekvapive jsem vyhral. Neco je spatne. Kde je Adela ?
Sidl 70 %
12.6.2025 | 48 hodnocení
+ souhlasím
Velice povedené představení a skvělý herecký výkon všech herců.
Fedorocko 80 %
4.4.2025 | 842 hodnocení
+ souhlasím
Velmi zdařilý Gogol, žádná avantgarda, žádné laciné přisprostlé vtípky,velmi kvalitní herecké výkony hlavních představitelů,kterým pochopitelně vévodí Štěpán, ale i ostatní opravdu skvělí.
Hra má ideální délku a pořád se něco na jevišti děje.
Mír prostě mírujeme !!!
Hra má ideální délku a pořád se něco na jevišti děje.
Mír prostě mírujeme !!!
Brňák 80 %
20.3.2025 | 26 hodnocení
+ souhlasím
Viděl jsem poslední generálku pro veřejnost, takže i s režisérem osobně. Když jsem poprvé četl, že v Míru budou dávat Hráče, přišlo mi to na ně až příliš jako klasika. Ale po shlédnutí chápu, že si všichni čtyři míroví hráči chtěli Hráče zahrát. Vladimír Polák schovaný za plnovousem Rumcajse, Krakonoše a barona Gorce dohromady měl sice roli s menším prostorem, ale všichni herci byli perfektní. Na generálce se nesmí tleskat. Takže to, že představení se povedlo, pozná člověk podle toho, že i když je okolo ticho a nemůže jej strhnout dav, má po poslední mrazivé Kozubově replice k tleskání velkou chuť a musí ji překonat.
CzechaTheatrFun 80 %
3.9.2025 | 3 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Viděno na ČT art, úžasný zážitek, hercům se povedlo vtáhnout diváka do děje a výkon pana Kozuba byl dech beroucí. Mým tajným přáním je, aby se více věnoval vážným rolím, byl by "king" českého divadla:) Jeho přechody k z komických do dramatičtějších poloh byly za odměnu.
Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.



PRAHA
aktuální festivaly

