Lenka Vagnerová & Company

Lenka Vagnerová

Amazonky

Premiéra: 1.11.2017. Výprava: Michal Heriban. Hudba: Tomáš Vychytil. Light design: Michal Kříž. Koordinátor bojových scén: Radek Mačák. Choreografie: Lenka Vagnerová.
1:10x


„Amazonky. Národ mýtických žen, válečnic, jejichž zuřivá síla a nemilosrdnost daly vzniku bizarním příběhům....“
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Jan Pařízek 70 %
(zadáno: 27.11.2017, počet hodnocení: 671)
přínosný / zajímavý komentář
Intenzivní nářez syrovosti, výbušnosti, bojovnosti, síly a násilí. Bij, zabij! Já nebo ty! Je to bezpochyby strhující a některé scény vás doslova pohltí. Zvláště v kombinaci s impulsivní, nabitou hudební složkou, které všechny scény krásně doplňuje. Přesto místy toho na mě bylo už přespříliš a měl jsem i pocit, že se to nikam moc neposouvá. Což v zásadě ano a nemusí to být nutně jen špatně. V každém případě se L. Vágnerové povedl další výtečný kus, jenž je opět originální a dosti odlišný vůči těm předchozím. 75%
Michal Novák 90 %
(zadáno: 5.11.2017, počet hodnocení: 946)
přínosný / zajímavý komentář
Amazonky jako symbol extrémistických pnutí ve společnosti, jako důkaz snadného sklouznutí do záhuby, když agrese si podá ruku s letargií a provokace je metoda. Strhující fyzické divadlo se tedy odráží od živého tématu a čtyři fantastické performerky vydají za celý zástup krvelačných Amazonek. Promyšlená struktura místo katarzní tečky dovede diváka spíše k úžasu. Gradující podívaná za doprovodu extatické hudby (bubny, el. kytara, synťák - zvuky až děsivé) pracuje s dynamickou choreografií a v závěru akrobacií, divadelní zkratkou, perfektním light designem a vyznačuje se velkou originalitou.
Hodnocení uživatelů:
Osgood 90 %
(zadáno: 12.12.2017, počet hodnocení: 57)
přínosný / zajímavý komentář
95% Z tohoto představení jsem zcela ztratil hlavu:-) a po děkovačce jsem nedokázal vydat ani hlásku:)) Fámozní, nezastavitelná, neuvěřitelně fyzicky i emočně nadupaná performance čtyřech ztepilých tanečnic mi chvílemi nedovolila víc než jen zírat v němém úžasu a obdivu. Ještě dlouho po návratu domů jsem nemohl usnout. Dění na scéně nelze popsat slovy, to musíte vidět respektive zažít:-) Tohle tedy není žádný příběh ve stylu Wonder Woman. I když neskutečná Fanny Barrouquére bezpochyby Wonder Woman je:-), též ostatní děvčata jsou z jiného světa:-) 11.12.2017
Jirkan 90 %
(zadáno: 27.11.2017, počet hodnocení: 529)
přínosný / zajímavý komentář
27.11. 2017: Ač jsem si v jeden moment říkal "Co dál?" a hlavy mužů jsem považoval za zbytečně konkrétní prvek, tak je třeba uznat originalitu, jinakost, nápaditost, světla, hudbu a v neposlední řadě chválím všechny protagonistky. Jejich energie po celou hodinu a kus je tak obdivuhodná, neupadající, jiskřivá, bezedná, nevyčerpatelná, nekonečná... Nechal jsem se jimi uchvátit a po děkovačce jsem nabyl dojmu, že jsem ošizen - bylo to krátké (a pak jsem zjistil, jak čas je relativní).
PeeDee 70 %
(zadáno: 2.11.2017, počet hodnocení: 24)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.