Činoherní studio Ústí nad Labem

Čarodějův učeň

Premiéra: 30.11.2018. Překlad knihy: Radovan Charvát. Dramaturgie: Dagmar Haladová. Scéna: Ján Tereba. Kostýmy: Paulína Bočková. Hudba: David Hlaváč. Režie: Jan Holec.
1:15x


Adaptace hororové pohádky o čarodějnickém učni Krabatovi a věčné touze po moci, která může fascinovat i zahubit. Osidla zla otevírají svou náruč a cesta ven vede jen jedním směrem...
D10+
Činoherní studio Ústí nad Labem
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
80 %
80111000
Hodnocení redakce
Lukáš Holubec 60 %
Kateřina Jírová 60 %
Pavel Širmer 60 %
Termíny představení
29.10. (Út) 18:00 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Činoherní studio - Hlavní sál]

celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Holubec 60 %
(zadáno: 19.7.2019, počet hodnocení: 610)
přínosný / zajímavý komentář
--- Mlýn zase mele --- (více v článku na blogu)
Kateřina Jírová 60 %
(zadáno: 22.5.2019, počet hodnocení: 292)
přínosný / zajímavý komentář
Slavná lužicko-srbská pověst, skvěle zfilmovaná, a předlohu jsem i několikrát četla (chtěli jsme ji kdysi zdramatizovat pro loutkové divadlo). Inscenace je dostatečně temná a strašidelná, výborná práce se světlem, do poloviny běží vše podle představ starší části publika, ale v polovině jakoby spadne řemen a dál už je to docela nuda. Mladší část publika odměnila herce ovacemi ve stoje. Zhlédnuto na festivalu Dítě v Dlouhé.
Pavel Širmer 60 %
(zadáno: 19.3.2019, počet hodnocení: 1534)
přínosný / zajímavý komentář
Temná pohádka byla v přehledné dramatizaci srozumitelná. Inscenace zaujme především propracovanou a technicky dořešenou výtvarnou a světelnou koncepcí, která vytvářela příhodnou atmosféru. Režisér se bohužel s herci nedobral patřičné hloubky výkladu a ztvárnění charakterů. Důraz na vnějškové prostředky v hereckém výrazu vedl k povrchnějšímu vyznění, některé postavy se dostaly až na hranici karikatur, což sílu zážitku poněkud oslabilo.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Burbot 50 %
(zadáno: 20.5.2019, počet hodnocení: 28)
přínosný / zajímavý komentář
Vizuálně pěkné, ale obsahově slabé, hodně se opakující. Dle mne představení spíše na efekt.
Lucilla 80 %
(zadáno: 15.3.2019, počet hodnocení: 210)
přínosný / zajímavý komentář
Znam animovanou pohadku, videla jsem balet, byla jsem zvedava na cinohru. A provedeni usteckeho souboru bylo tim pravym. At uz slo o scenografii, pohybovou stranku (vtazeni Tondy zpatky do mlyna) nebo kostymy a masky (Kmotricek a Mistr), byla to pastva pro oko. Obsazeni se trefilo do typu charakteru take velmi dobre. Za me velka pochvala a spokojenost.
Eviik 80 %
(zadáno: 14.3.2019, počet hodnocení: 289)
přínosný / zajímavý komentář
I s velmi jednoduchou scénografií lze udělat zázraky. Výtvarná stránka celé hry - ať už jde o kostýmy, masky nebo projekci na plátno - je asi největší plus. Jan Jankovský v roli Mistra je náležitě strašidelný (myslím, že děti sedíci v publiku si odnesli velmi silný zážitek). Naopak Adam Ernest v hlavní roli je sympaticky naivní. Příběh o Krabatovi byl pro mě doposud neznámý, takže nemám s čím srovnávat. Ústecké pojetí se mi ale líbilo moc.
Ivo Železný 60 %
(zadáno: 14.3.2019, počet hodnocení: 144)
přínosný / zajímavý komentář
Lužickosrbská klasika z pera německého spisovatele pro děti, narozeného v Liberci, v zhororovaném hávu. Inscenace odpovídající, světla výborná, ale moje decka vína to není.
Kouř byl. Hóóódně kouře.
Denisa H. 70 %
(zadáno: 12.3.2019, počet hodnocení: 260)
přínosný / zajímavý komentář
Asi mi po sérii dlouhých představení (Bratři Karamazovi, Andělé v Americe...) chyběla nějaká ta minuta, kdy by se představení více zahloubalo do jednotlivých postav (nebo aspoň těch nejhlavnějších) a do příběhu. První polovina byla hrozný kalup a nedovolila mi se do hry ponořit. V druhé části jsem si asi na tempo už zvykla a i se místy nechala vtáhnout. Největší podíl na mém pozitivním hodnocení ale má scéna, hudba, projekce, kostýmy... I tak jsem se ale těšila na něco víc, než se mi nakonec dostalo a mrzí mě to :-(
Lucacs 90 %
(zadáno: 5.2.2019, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
Pohádkový, temný, kouzelný příběh v originálním pojetí Činoheráku. Krásná scénografie, skvělé efekty, nápadité kostýmy a masky. Výborné obsazení. Postava Krabata jakoby byla Adamu Ernestovi psaná na tělo. Byl skvělý! Dál bych vypíchla scénu, kdy je Tonda v podání Lukáše Černocha vtahován zpět do mlýna. Pohybově dokonalé.
Natalka 100 %
(zadáno: 31.1.2019, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé představení, byla jsem s 12-ti letým puberťákem a oba nás to bavilo. Velmi dobré herecké výkony a krásné pojetí scény. Hra by mohla být klidně delší, jinak není co vytknout.
Jahodovej_kefír 80 %
(zadáno: 2.2.2019, počet hodnocení: 69)
Dovemummy-Alena S. 90 %
(zadáno: 13.1.2019, počet hodnocení: 134)
KateDanny 90 %
(zadáno: 10.12.2018, počet hodnocení: 51)
Mikulin 90 %
(zadáno: 4.12.2018, počet hodnocení: 59)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.