OLDstars [H2O - bytové divadlo]

To všechno ona

Premiéra: 10.1.2015. Překlad, úprava a dramaturgie: Marcela Magdová. Výprava: Petra Krčmářová. Režie: Tomáš Staněk.
1:20x

Osoby a obsazení
Matka - Ljuba Krbová
Syn - Jan Battěk

Komorní drama mladého běloruského autora o citovém životě dvou osamělých lidí a o patologii lásky v kontextu současného technického pokroku. Matka a syn tragicky nesou ztrátu hlavy rodiny, ale trápení je nespojuje, přináší jen roztržky a urážky. Zachráncem se stává monitor počítače. Technika virtuálně sbližuje, reálně však lidi rozděluje...
v anketě portálu i-divadlo.cz:
Ljuba Krbová - významné umístění v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon roku 2015
OLDstars
Hodnocení inscenace
Redakce
79 %
Uživatelé
86 %
náš tip
Tip od redaktorů: Lukáš Holubec, Jiří Koula, Pavel Širmer, Jan Pařízek, Helena Grégrová, Jiří Landa  Tip od redaktorů: Lukáš Holubec, Jiří Koula, Pavel Širmer, Jan Pařízek, Helena Grégrová, Jiří Landa  Tip od redaktorů: Lukáš Holubec, Jiří Koula, Pavel Širmer, Jan Pařízek, Helena Grégrová, Jiří Landa  Tip od redaktorů: Lukáš Holubec, Jiří Koula, Pavel Širmer, Jan Pařízek, Helena Grégrová, Jiří Landa  Tip od redaktorů: Lukáš Holubec, Jiří Koula, Pavel Širmer, Jan Pařízek, Helena Grégrová, Jiří Landa  Tip od redaktorů: Lukáš Holubec, Jiří Koula, Pavel Širmer, Jan Pařízek, Helena Grégrová, Jiří Landa
86411000
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (49)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Holubec 80 % Tip Lukáš Holubec
(zadáno: 11.10.2016, počet hodnocení: 663)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Skvostný text. Moderním, svižným způsobem se dotýká tak zásadních témat, jako jsou pocity osamělosti, neschopnosti přímé komunikace, otevření srdcí a duší pouze skrze anonymitu moderních technologií. V OLDstars uchopeno s neuvěřitelnou něhou. Oba aktéři, na rozdíl od svých postav, nic neskrývají a nabízí nám tak dojemný a smutný příběh, jenž čím déle pokračuje, tím se blíží konci, který nemůže být happyendem. Nemohu jinak než doporučit tuto vlajkovou loď OLDstars, kde budete naplno vtaženi mezi dvě citlivé osoby, jimž tak strašně moc přejete porozumění... tak moc, jako je ho mezi námi málo.
Pavla Haflantová 80 %
(zadáno: 15.9.2015, počet hodnocení: 325)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Nádhera...těžko se mi hledají slova, výborně napsané, přeložené, zrežírované, zahrané...tolik emocí na tak malém prostoru. Tleskám, děkuji.
Veronika Boušová 70 %
(zadáno: 17.5.2015, počet hodnocení: 277)
přínosný / zajímavý komentář
75%
Jiří Koula 80 % Tip Jiří Koula
(zadáno: 26.4.2015, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
Vznikne-li z této inscenace záznam (a to by měl), prosím o dvě verze. Jednu standardní, jež zachytí souhru všech složek, druhou zabírající celou dobu obličej Ljuby Krbové, protože odtud prýští čistá divadelní magie.
Pavel Širmer 80 % Tip Pavel Širmer
(zadáno: 24.4.2015, počet hodnocení: 1639)
přínosný / zajímavý komentář
75%. Hra o odcizení matky a syna a zvláštním pokusu o řešení. Příběh posloužil autorovi k vyjádření pravdivé a přes docela humornou formu dost smutné reflexe izolace a osamělosti dnešních lidí, kteří ztrácejí schopnost přímého kontaktu a hledají náhražku v elektronické komunikaci. Hra v uzavřeném sklepním prostoru vyzněla silně a oba herci k tomu přispěli. Jeden dějový zvrat a samotný závěr by si zasloužily přehlednější režijní a scénografické řešení, část diváků může být zmatena, ale to jsou jen drobné výtky.
Jan Pařízek 80 % Tip Jan Pařízek
(zadáno: 30.3.2015, počet hodnocení: 784)
přínosný / zajímavý komentář
Nijak nepřekvapím a přidám se ke kolegům. Opravdu dobře napsaná hra. Silný, reálný příběh, s humornými prvky. V žádném případě nenudí a svým průběhem a vyústěním rozhodně zaujal. Výborná L. Krbová, ale i J. Batťek nijak nezklamal a prokázal svůj talent. Celkově počin, který stojí za pozornost. A troufám si tvrdit, že kdo se odhodlá k návštěvě tak chybu určitě neudělá.
Helena Grégrová 80 % Tip Helena Grégrová
(zadáno: 4.3.2015, počet hodnocení: 1434)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
85 %. Souhlasím s kolegou Jiřím Landou – inscenaci byla do vínku dána opravdu mimořádně šťastná tvůrčí konstelace. Oba herečtí protagonisté svým postavám propůjčují optimální míru autenticity a pochopení, díky nimž křehký příběh nepřestane ani na okamžik dojímat. A ano, oči Ljuby Krbové zasluhují samostatný frenetický potlesk, neboť jejich prostřednictvím smí divák vstoupit do něžných zákoutí vnitřního vesmíru zoufající si milující matky, což komorní sklepní prostor umocní v doslova emoční třesk.
Jiří Landa 80 % Tip Jiří Landa
(zadáno: 3.3.2015, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
85% Inscenaci hry o nelehkém vztahu matky a syna, kteří se vyrovnávají (nejen) se ztrátou manžela - otce, musela provázet přešťastná shoda náhod. Jak jinak by se mohl shledat tento krásný text s překladatelkou a dramaturgyní M. Magdovou, která ho až neskutečně profesionálně opečovala, s T. Staňkem, jenž ho citlivě zrežíroval, a s L. Krbovou a J. Battěkem, kteří velmi přesvědčivě ztvárnili tak složité postavy? Nikdy nezapomenu na těch několik pohledů L. Krbové, jimiž se coby Matka v zoufalství, ale stále s velkou láskou, otočila ke svému synovi. Tomu se říká intenzivní divadelní zážitek.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Martina Husáková 100 %
(zadáno: 12.10.2020, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Moc hezké, dojemné a pravdivé. Zanechalo to ve mě emotivní stopu.
Navíc skvěle zahrané a zrežírované.
Denisa H. 80 %
(zadáno: 26.6.2020, počet hodnocení: 306)
přínosný / zajímavý komentář
85 %. Společně s tím, jak jsem zapomněla, že na představení jdu, jsem samozřejmě zapomněla i o čem to je. Byla jsem tedy překvapená, že se děj vlastně odehrával na chatu...
Byla to síla a věřím, že hodně, hodně ze života. Bohužel. Ani nemusí dítěti zemřít jeden z rodičů, aby se v reálu vzájemně tak odcizili, ale našli k sobě cestu právě na internetu...
Ohromným kladem jsou výkony herců, zejména L. Kotrbová podává neuvěřitelně uvěřitelný a opravdický výkon!
Michvon 80 %
(zadáno: 31.1.2019, počet hodnocení: 175)
přínosný / zajímavý komentář
Výsostně herecká inscenace. Ljuba Krbová září jako briliant, ale ani Jan Battěk nezaostává. A hlavně je to výborný text. Velmi silný zážitek.
Architekt 70 %
(zadáno: 21.12.2018, počet hodnocení: 35)
přínosný / zajímavý komentář
výborné herecké výkony
Kvapnik25 100 %
(zadáno: 18.10.2018, počet hodnocení: 58)
přínosný / zajímavý komentář
Nemám slov, v bytovém divadle jsem byl poprvé a touto hrou jsme i s přáteli byli naprosto ohromeni. Výborně napsaný text se kterým si oba herci skvěle poradili naprosto s přehledem. Takhle se má správně dělat divadlo!
Tůsa 80 %
(zadáno: 21.3.2018, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Ačkoli je v inscenaci omezená možnost scénografie, vůbec to nevadí. Apelativní sdělení působí nesmírně silně, jako bychom byli třetím účastníkem konverzace a mohli tomu, co se odehrává zabránit. Mrazí.
Svinibrodská zeleň 80 %
(zadáno: 31.1.2018, počet hodnocení: 45)
přínosný / zajímavý komentář
Mezi matkou a synem je po úmrtí otce zvláštní ticho. Scénografie ukazuje jeho místo jako bývalého prostředníka mezi mámou a synem. Matka má o svého syna, který svůj život tráví na internetu, strach. Rozhodne se právě pro internetovou léčku.
Naslasedory 90 %
(zadáno: 31.1.2018, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Představení s velmi aktuálním tématem, zabývajícím se vztahem mezi synem a matkou se mne dotklo především svou jednoduchou scénou, která vtáhla diváka do každodenního života matky, která se snaží sblížit se svým synem, který nejeví zájem o jakoukoliv komunikaci. Výkon obou herců byl upřímný.
Lavialee 80 %
(zadáno: 31.1.2018, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace, která pojednává o vztahu matky se synem, se zjevně hluboce nedotkla jen mě. Kontrast jejich vztahu v opravdovém životě a na falešném profilu na internetu, nekritizuje tolik internet, ale spíše prozkoumává složitou situaci dvou osob, které se vyrovnávají se smrtí osoby jim oběma blízké, ale tyto city nedokáží vyjádřit k sobě navzájem. Výkon obou herců toto podtrhuje, nepoleví ani, když slovo má ten druhý. Zajímavé prostory dodávají celkovou atmosféru. Vřele doporučuji!
Gaspoda 70 %
(zadáno: 30.1.2018, počet hodnocení: 53)
přínosný / zajímavý komentář
chat s mámou hmmm jak todle muže dopadnout že
zajimavej prostor na žižkově kde se hrálo
oba herci paráda
Mimouch 90 %
(zadáno: 28.1.2018, počet hodnocení: 50)
přínosný / zajímavý komentář
Skvěle napsaná, zrežírovaná i zahraná inscenace, která přesně zapadá do prostoru divadla H2O. Obě postavy postupně odhalují svoje citlivé nitro, schované pod slupkou nepochopení a nejistoty. Představení plné emocí, protkané svěžím humorem, přivede snad každého diváka k zamyšlení nad jeho vztahem s rodiči nebo dětmi.
Lovin 90 %
(zadáno: 8.12.2017, počet hodnocení: 209)
přínosný / zajímavý komentář
Toto představení může vidět každý mladý člověk žijící se svým rodičem a každá matka dospívajícího dítěte. Jistě pro ně bude přínosné. A nejen oni. Velice uvěřitelný Jan Battěk, mám přesně takového bráchu. Děkuji za úchvatné a citlivé ztvárnění, zůstává ve mě hluboký dojem.
SuperPanic 100 %
(zadáno: 25.6.2016, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
S nabývajícím počtem repríz kouzlo Battěka s Krbovou nemizí
Barka 70 %
(zadáno: 11.5.2016, počet hodnocení: 253)
přínosný / zajímavý komentář
Po přečtení zdejších hodnocení jsem čekala víc. Ano, bylo to silné a člověk si snadno dokázal představit, že se takovéto příběhy běžně odehrávají v reálném životě, ale... režijně a scénicky to pro mě bylo málo. Když to řeknu jednoduše, bylo to pořád stejné, přitom svět internetové virtuální komunikace nabízí určitě více možností, než jen chat. Chyběly mi tam momenty překvapení, což bohužel platí i o konci, který byl dost předvídatelný. Každopádně herecké výkony super, synáček byl opravdu na facku :)
Lucie Sykorova 100 %
(zadáno: 24.12.2015, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Gratuluju
Marsed 70 %
(zadáno: 24.9.2015, počet hodnocení: 148)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi dobře napsaná hra, zajímavé téma, současné, aktuální.
Srna 80 %
(zadáno: 23.6.2015, počet hodnocení: 54)
přínosný / zajímavý komentář
Měla jsem vzít své pubertální děti. Myslím, že zhlédnutí téhle hry by prospělo nám všem. Podobnost vztahů asi ne čistě náhodná.
Sikorka 90 %
(zadáno: 16.6.2015, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Fakt silnej zážitek
Pevos 80 %
(zadáno: 5.4.2015, počet hodnocení: 90)
přínosný / zajímavý komentář
85%
Jenda.matousek 90 %
(zadáno: 30.3.2015, počet hodnocení: 332)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Té hře se dá vytknout snad jen název, který je hůře zapamatovatelný, jinak jde pro soubor OLDstars o naprostou trefu do černého. Výborný překlad, citlivá režie a hlavně Ljuba Krbová, která hraje troufnu si říct na Thálii, se postarají o velice intenzivní zážitek. Vstupné 150/100 Kč, doporučuju k návštěvě naprosto všem, osobně si myslím, že takto by měla vypadat představení pro školy, přesně tohle může v mladých lidech vyvolat nadšení pro divadlo.
Thonic 90 %
(zadáno: 3.3.2016, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Technika pro mě vůbec nebyla ústřední téma hry, nástroj ano. Není to kritika online komunikace nebo vyobrazení mezigeneračního konfliktu. V tom se texty o hře podle mě mýlí.

Je to parádně zahrané a hra se mnou zůstává i po návštěvě divadla.

Je škoda, že v divadle nemají stíněné kabely, berte proto upozornění na vypnutí telefonu jako upozornění skutečně na vypnutí, ne ztlumení.
Vjerka 90 %
(zadáno: 10.1.2016, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné představení
Zachardi 80 %
(zadáno: 28.5.2019, počet hodnocení: 41)
Lapte 100 %
(zadáno: 20.5.2018, počet hodnocení: 30)
Eliskhaleesi 80 %
(zadáno: 22.3.2018, počet hodnocení: 28)
House Pachodi 90 %
(zadáno: 28.1.2018, počet hodnocení: 57)
Milinka 80 %
(zadáno: 23.9.2017, počet hodnocení: 33)
Mispule 90 %
(zadáno: 9.7.2017, počet hodnocení: 11)
Mau 80 %
(zadáno: 14.2.2017, počet hodnocení: 93)
Dramaholik 90 %
(zadáno: 13.10.2016, počet hodnocení: 120)
Plšík 80 %
(zadáno: 10.10.2016, počet hodnocení: 523)
Nikomach 90 %
(zadáno: 22.3.2016, počet hodnocení: 31)
Janea 100 %
(zadáno: 22.3.2016, počet hodnocení: 16)
Richard Juan Rozkovec 90 %
(zadáno: 21.3.2016, počet hodnocení: 24)
Alantis12 80 %
(zadáno: 9.3.2016, počet hodnocení: 54)
Marcela 80 %
(zadáno: 3.3.2016, počet hodnocení: 407)
M_kavanova 100 %
(zadáno: 9.1.2016, počet hodnocení: 8)
Janas 90 %
(zadáno: 4.1.2016, počet hodnocení: 17)
Tomkom 90 %
(zadáno: 20.6.2015, počet hodnocení: 79)
Lenka458 80 %
(zadáno: 13.4.2015, počet hodnocení: 120)
Sluha 90 %
(zadáno: 17.2.2015, počet hodnocení: 176)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.