Profil uživatele

Ana64

Volby

Hodnocení

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 22.4.2019)
Natašin sen se řadí k velmi povedené sérii monodramat Tomáše Staňka. Herecký výkon Elizavety Maximové je velmi vyvážený, citlivý, nesetkáváme se s přehráváním, ke kterému by mohla herečka v monodramatu tíhnout. Elizaveta společně s Tomášem Staňkem dokázali, že se dá velmi dobré představení udělat v komorním prostoru v podstatě bez rekvizit. Inscenace byla po celou dobu velmi dynamická, divák neztrácel pozornost a cítil s protagonistkou.
(zadáno: 22.4.2019)
Velmi povedená inscenace doplněna výbornými hereckými výkony bezpochyby zasáhne každeho diváka. Inscenace je velmi citlivá, přesto velice úderná. Atmosféru krásně doplněje komornější prostor bytového divadla v Košické. Inscenace velmi účinně útočí na divákovy emoce, tempo je velmi klidné, ale divák se rozhodně nikdy nenudí. Útočná je zejména proto, že se zabývá komplikovanými rodinnými vztahami, se kterými se setkal snad každý z nás.
(zadáno: 22.4.2019)
Inscenace Vítejte v Thébách pro mě měla obrovský potenciál, který ale bohužel nebyl proměněn. Nabídla divákům velmi zajímavou scénu, kvalitní herecké výkony i zajímavý děj. Společně tyto prvky ale zkrátka nefungovaly. Inscenace se velmi táhla a od začátku spíše degradovala. Osobně bych jako nejzajímavější moment označila velmi dynamických prvních pět minut. Ty diváka vtáhnou do děje a navnadí ho na zajímavou podívanou, o to větší pak přichází zklamání.
(zadáno: 22.4.2019)
Zkrácení textu a moderní pojetí bez pochyby přineslo tradiční Maryše nový nádech. V inscenaci bylo dle mého názoru ale již příliš moderních prvků a Maryša tak trochu ztratila tvar. Pro člověka, který divadelní hru nezná může být složité pochopit příběh. V inscenaci ale nechyběly vynikající herecké výkony, speciálně výkon Pavly Beretové v roli Maryši. Scéna byla krásná, ale pro mě trochu nic neříkající. Líbilo se mi zachování nářečí, ovšem v tomto pojetí se mi vizuál nespojil se sluchovým prožitkem.