OLDstars [H2O - bytové divadlo]

Nikdy

Premiéra: 22.10.2015 | Obnovená premiéra: 16.12.2018
Dramaturgie: Jan Vedral. Výprava: Karel Glogr. Hudba: Petr Piňos. Režie: Kateřina Dušková.
Poslední uvedení: leden 2020.
Velmi osobní drama, které s dramatickou důsledností a poetickou hloubkou zaznamenává přelom v životě jedince i společnosti. Tři osamělé sestry v rozpadajícím se domě zděděném po rodičích, s výhledem na rodinnou hrobku. Tři ženy bez mužů, bez dětí a bez budoucnosti, tři ženy plné touhy a neuskutečněných citů. Hrdinky hry jsou v onom věku, kdy „život náš je v půli se svou poutí“, tehdy je poslední možnost začít žít po svém. Propustí je památka rodičů na svobodu? Dokážou se osvobodit z rodinné výchovy...?
  
tato inscenace byla dříve uváděna v divadle: Divadlo na Vinohradech
> detail předchozí verze inscenace


inscenace již byla stažena z repertoáru

OLDstars
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
79 %
7981000
Volby

Hodnocení (8)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Zupri  60 %
29.9.2019 | 121 hodnocení
+ souhlasím
Za mě velké mínus za počet vykouřených cigaret v tak malé místnosti. Nemyslím, že to bylo třeba (přinejmenším je zapalovat) a mně to zkazilo celý dojem.
Nada FM  90 %
8.4.2019 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Z inscenace jsem odcházela s velmi dobrým zážitkem. Hra na mě silně emočne zapůsobila. Herecké výkony byly skvělé. Každá z hereček mě zaujala jak samozřejmě svým řemeslem, tak osobitým zpracováním. Taktéž musím ocenit režii, scénografii i hudbu. Všechny tyto složky společně s intimním prostorem bytového divadla do sebe krásně zapadají. Jen až skoro na úplném konci hry je pro mě lehce zbytečná scéna skoku do dálky - zbytečná v tom smyslu, že mi v této skvělé insc. přišla nejméně zajímavá. Dál samozřejmě nemám co vytknout! Mohu jen doporučit! 95 %
Lenka Rzepková  80 %
6.4.2019 | 24 hodnocení
+ souhlasím
85%

Silné představení, které se dotkne jak příběhem, tak i hereckými výkony. Věřila jsem to všem třem herečkám, líbilo se mi, že se toho každá chopila jinak a po svém. Věrohodné, citlivé, smutné, místy dojemné.
Prostory nabízí opravdu hodně intimní zážitek - vzhledem k útulnému prostoru vidíme do tváří hereček, cítíme emoce a celkově na diváka dýchne daná atmosféra.
První polovina mi přišla vskutku zajímavá, poutavá, v té druhé části jsem měla pár scén, které bych zkrátila nebo vyškrtla, nicméně i tak můžu určitě doporučit.
Alzbeta.m  90 %
6.4.2019 | 48 hodnocení
+ souhlasím
Vysoce intimní a niterní inscenace plná silných životních momentů, které musí zasáhnout snad každého. Každá z hereček svou roli ztvrárnila naprosto autenticky a po celou dobu zde bylo cítit obrovské napětí mezi třemi rozdílnými sestrami. První polovinu hry jsem byla plně vtažena do děje, v druhé jsem pociťovala pár - pro mě - slabších chvil. Výkony vedly nad příběhem, který byl ale i tak opravdu silný. Prostory bytového divadla umocnňují prožitek diváka, který má možnost vidět z bezprostřední blízkosti všechny emoce ve tvářích hereček a být jim celkově "blíž".
Ana64  90 %
22.4.2019 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Velmi povedená inscenace doplněna výbornými hereckými výkony bezpochyby zasáhne každeho diváka. Inscenace je velmi citlivá, přesto velice úderná. Atmosféru krásně doplněje komornější prostor bytového divadla v Košické. Inscenace velmi účinně útočí na divákovy emoce, tempo je velmi klidné, ale divák se rozhodně nikdy nenudí. Útočná je zejména proto, že se zabývá komplikovanými rodinnými vztahami, se kterými se setkal snad každý z nás.
Šípal  40 %
2.10.2021 | 215 hodnocení
Marion Cobretti  100 %
28.4.2019 | 24 hodnocení
Petrr  80 %
17.12.2018 | 330 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.