Profil uživatele

Lenka Rzepková

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jiří Koula: 6 % (7)
Veronika Boušová: 7 % (3)
Iva Bryndová: 8 % (5)
Anežka Kotoučová: 10 % (5)
Jan Pařízek: 10 % (6)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 26.5.2019)
65%
(zadáno: 12.5.2019)
Aktuální téma, zajímavé zpracování. Některé scény velice hravé a působivé, některé naopak kýčovité.
Můžu doporučit.
(zadáno: 30.4.2019)
"Drama o pěti osamělých lidech, kteří na světě hledají své místo a řeší otázky osobní svobody v problematickém světě." - Tak nějak takhle jsem to vnímala. Za mě povedená inscenace. Svižné a dynamické tempo. Vyzdvihla bych zejména herecký výkon Marka Zemana, který byl autentický a proměnlivý.
(zadáno: 18.4.2019)
Nedá se popřít,že se jedná o kontroverzní a expresivní Špinarův kousek!Na mě toho bylo ale všeho moc-moc kostýmů,moc symbolů,ve kterých jsem se občas ztrácela,moc dialogů, moc sprostých slov (byla všechna potřeba?). Nevěděla jsem, na co se soustředit dřív a v konečném důsledku se mě to nedotklo.Zároveň ale musím vypíchnout zajímavou scénu a originální pojetí.Z divadla jsem odcházela v rozpacích a rozpaky nadále přetrvávají. Za mě více fungovala druhá polovina, která byla dynamičtější.Nevšední pojetí.Ovšem někdy méně je možná více.Otázkou zůstává,zda by se pak nejednalo úplně o jinou inscenaci.
(zadáno: 18.4.2019)
75%
Moderní pojetí české klasiky nabízí díky minimalistické scéně, rekvizitám a výkonům herců originální zážitek. Vyzdvihla bych zejména hru se světly, která opravdu funguje a dodává na napětí v průběhu celé inscenace. Vyzdvihnout ale také musím Maryšu v podání Pavly Beretové! Byla uvěřitelná, emotivní a věřila jsem ji všechno. Zejména závěrečná scéna, kdy pláče a v klíně má svého muže, který se už napil kávy s jedem, se mě dotkla. Výkon Davida Prachaře jen skvěle doplňuje Pavlu co by Maryšu. Za mě povedená inscenace.
(zadáno: 8.4.2019)
85%
Vskutku povedené představení mladého nadějného režisére Ondřeje Kulhavého. Za mě měla inscenace spád, dynamiku i napětí. Hodně se mi líbila i scéna, která dodala celému dojmu na atmosféře. A v neposlední řadě jsem byla uchvácena texty.
V jednu chvíli jsem se akorát bála, aby to nebylo pořád "stejné" tím provedením, ale na 2.stranu mi to vlastně zas tak nevadilo. Oceňuji téma. Tak co, je láska iluze či Iluze láskou?
(zadáno: 6.4.2019)
85%

Silné představení, které se dotkne jak příběhem, tak i hereckými výkony. Věřila jsem to všem třem herečkám, líbilo se mi, že se toho každá chopila jinak a po svém. Věrohodné, citlivé, smutné, místy dojemné.
Prostory nabízí opravdu hodně intimní zážitek - vzhledem k útulnému prostoru vidíme do tváří hereček, cítíme emoce a celkově na diváka dýchne daná atmosféra.
První polovina mi přišla vskutku zajímavá, poutavá, v té druhé části jsem měla pár scén, které bych zkrátila nebo vyškrtla, nicméně i tak můžu určitě doporučit.
(zadáno: 1.4.2019)
55%
(zadáno: 1.4.2019)
Vydařené představení, které má tempo, sdělení a skvělé herecké výkony!
Divák se rozhodně nenudí. Je mu nabídnuta široká škála vztahových pletenců a vskutku zajímavých, až lehce absurdních situací.
Doporučuji!
(zadáno: 1.4.2019)
88%.
Ohromující! Intenzivní a obdivuhodné, jak po celou dobu dokáže Elizaveta Maximová držet emoční napětí a pozornost diváka. Silný příběh, který dojme. Wow. Skvělý výkon.
(zadáno: 1.4.2019)
Zajímavý experiment. Divák neví, co má čekat, a v tom je řekla bych, právě ono kouzlo. Vybízí ke komunikaci mezi diváky, herci a účinkujícími. Nenucené, velice hravé a vskutku ojedinělé. Pravděpodobně pokaždé jiné. Dýchla na mě myšlenka o rodině, líbily se mi interaktivní prvky hry a také možnost poslat někomu dopis na konci představení. Určitě můžu doporučit.
(zadáno: 1.4.2019)
Je to o lásce, sexu, seznamování přes Tinder. Swajp, swajp, swajp. Aktuální, expresivní, špinavé a občas vtipné. Občas smutné. Nevím proč, ale připomnělo mi to film Love (Gaspar Noé). Nedoporučuji si sedat do první řady, haha. Zajímavé zpracování hodně expresivní zpracování.
(zadáno: 1.4.2019)
65%
Tohle není divadlo, tohle je hra. Žádné hlediště, žádné jeviště. Příběh, který můžete vidět jen očima jedné z postav. GAME je participační divadlo postavené na principech LARPu (Live Action Role Playing Game) ? hraní za fiktivní postavu v reálném čase a prostoru. Takhle to popsali přímo v Malém divadle, a takhle přesně to bylo. Zajímavý zážitek.
(zadáno: 1.4.2019)
Za mě vskutku zajímavé experimentální představení, které si hraje s lidskou naivitou, duchaplností, láskou, sebeuvědoměním si a podstatou. Dojemné a silné. Zapůsobilo na mě. Můžu jedině doporučit!
(zadáno: 31.3.2019)
Za mě velice povedené. Oceňuji výkon pana Jaroslava Duška, který zvládl s lehkostí, nadsázkou, grácií i vtipem různým věkovým skupinám předat tolik hlubokých myšlenek moudrosti starých Toltéků - z knihy 4 DOHODY. Během představení panovala mezi diváky velice silná energie - už dlouho jsem nezažila, že by se diváci na představení tak nasmáli. Zároveň představení nabídne i několik silných momentů k zamyšlení. Příjemná hudbení vložka. Můžu jedině doporučit. Bravo, pane Dušku. Vskutku ojedinělý zážitek.
(zadáno: 31.3.2019)
65%.
Příjemné představení na odlehčení plné vtipu a tanečních/hudebních kreací. V celém představení dominuje nadsázka.
(zadáno: 31.3.2019)
(zadáno: 31.3.2019)
Tak tohle jsem opravdu nečekala! Několikrát jsem se ocitla na hranici překvapení, údivu a rozpaků. Ovšem vskutku originální pojetí. :D Stále úplně nevím, co si o tom myslet - a to už je to pár týdnů, co jsem to viděla. Takže asi nějak tak. Zajímavý zážitek.
(zadáno: 31.3.2019)
Inscenace, ve které věřím úplně všechno Noře alias Terezce Dočkalové. Obdivuhodný herecký výkon. Představení je hravé, má tempo a funguje. Za mě celkově vydařená inscenace - jak režijně, tak hereckými výkony, tak scénou. Můžu jedině doporučit.
85%
(zadáno: 31.3.2019)
Režijní zpracování Viktora Tauše a dva výtečné a skvěle sehrané výkony Terezy Voříškové a Elišky Křenkové mě ohromily a nenechaly klidnou. Neskutečně silný příběh plný emocí, ale také naděje a sebelásky, bez které to prostě nejde. To vše na mě z inscenace dýchlo a možná ještě mnohem více. Scéna prostá, ale naprosto vyhovující. Hudební složka skvěle doplňuje celou linii. Za mě jedno z nejsilnějších představení, které jsem za poslední dobu viděla.
(zadáno: 31.3.2019)
Hořkosladká komedie o vztazích a lásce. Je to prosté, dojemné a přesto něčím silné. Herecké výkony mě bavily a přišly přesvědčivé u všech herců, jmenovitě bych vyzdvihla paní Janu Preissovou, které se role ujala s grácií a šarmem. Igor Orozovič taky nezklamal. Scéna v podobě sedaček v kině mě bavila a nepřišla mi kýčovitá, naopak - byla využita kreativně a hravě. Líbila se mi také scénografie s mořem, kde si hezky pohrávají se světlem, pamatuji-li si to dobře. Celá inscenace mi přišla svižná a nesla pro mě myšlenku, že láska může kvést v každém věku. Za mě povedené.
(zadáno: 31.3.2019)
Z celého představení jsem odcházela celkem rozpačitá. Možná by celé inscenaci prospělo zkrácení textu.
(zadáno: 31.3.2019)
Inscenace Dánská občanská válka v Divadle Na zábradlí za mě určitě stojí za shlédnutí.Je úderná,nevnucuje se,ale i tak dokáže divákovi předat myšlenku.Mrazivé téma a zpracování nabízí divákovi otázky k zamyšlení.Oceňuji i kreativní pojetí scénografie a autentické výkony herců.Opět nezklamaly.Krásná uvěřitelná energie a "partnerství" mezi Miloslavem Königem a Johanou Matouškovou nebo třeba vtip a nadsázka v hereckém výkonu paní Dity Kaplanové.Honza Hájek v druhé části představení zaujme.Občas jsem"vypadla z rytmu"(přece jen jde o delší představení),ale jinak za mě velice povedená inscenace.