Dejvické divadlo

Zásek

Premiéra: 11.4.2015 | 1:40x
Dramaturgie: Eva Suková. Scéna: Pavol Andraško. Kostýmy: Katarína Hollá. Hudba: Matěj Kroupa. Režie: Ivan Trojan.
Hra o lidech, kterým se zastavil výtah.
  
Dejvické divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
76 %
Uživatelé
80 %
náš tip
Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Lukáš Holubec, Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Lukáš Holubec, Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Lukáš Holubec, Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Lukáš Holubec, Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Lukáš Holubec, Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Lukáš Holubec, Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek
80861000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
28.4.Ne19:30dramaturgický úvod od 19:00 v Anti.kvariátu; vyprodáno
3.5.19:30
14.5.Út19:00hrajeme ve Vídni
28.4.Ne19:30 
dramaturgický úvod od 19:00 v Anti.kvariátu; vyprodáno
3.5.19:30 
14.5.Út19:00 
hrajeme ve Vídni

Volby

Hodnocení (94)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  80 %  Tip Lukáš Dubský
7.11.2017 | 1132 hodnocení
+ souhlasím
75%. Jednoduchá zápletka, na jejímž půdorysu dokázali herci s I.Trojanem vystavět zábavnou inscenaci. Zpočátku to vypadá jen jako souhrn zábavných dialogů krátících čekání v zaseknutém výtahu, možnost pro brilantní rozehrávání jednotlivých figur. Za úsměvnými osudy se skrývají problémy ve vztazích a se životem obecně, které ze sebe postavy postupně dostávají. Dočasné uvěznění tak na ně má očistný účinek, pomůže jim uvědomit si některé základní věci. Tradiční dejvická souhra opět funguje, nejlepší jsou tentokrát asi M.Myšička a K.Melíšková. V úplném závěru už inscenaci trochu dochází dech.
Lukáš Holubec  70 %  Tip Lukáš Holubec
15.9.2016 | 735 hodnocení
+ souhlasím
Oproti Černé díře či Vzkříšení má tento kolektivní tvůrčí počin hereček a herců DD daleko jednodušší jak zápletku, tak charakteristiku postav. Cíleně jsou vybrány protichůdné osobnosti (cynický bankéř, unavená matka, zneuznaný vědec, nespoutaná mladice), které by měl nějakým způsobem spojit nenápadný cizinec. Jak je v DD zvykem, je inscenace v humorných chvílích příjemná a nepodbízivě vtipná. S vážnější linkou to tak vyrovnané není, nicméně především výkony K. Melíškové a M. Myšičky jsou skutečnou ozdobou této hry. Věrohodně je také zobrazena stísněná atmosféra výtahu a lidského napětí v něm.
Jiří Koula  70 %
5.1.2016 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
Je obdivuhodné, s jak primitivní zápletkou si dejvičtí vystačí, ve výtahu uváznou čtyři odlišní lidé (a jeden podivín), kteří si "náhodou" navzájem připomínají své blízké. To samozřejmě nutně rozehrává sérii přenosů a protipřenosů, co si taky jiného s tím časem v onom stísněném prostoru počít. Jenže o děj tady vlastně vůbec nejde, celá situace je jen přípravou scény, na níž herci můžou předvést své umění. A sotva někoho překvapí, že je na co se dívat. Nehledejte v tom žádný přesah, neanalyzujte to, prostě si to užijte.
Anežka Kotoučová  60 %
3.10.2015 | 230 hodnocení
+ souhlasím
Značně přeceněná inscenace a divadelní hype sezony. Na debut Ivana Trojana to rozhodně není špatné a herecké výkony jsou také kvalitní (jen ta Veronika Kubařová by se do toho měla víc položit). Osobně mě to však neoslovilo. Výtah jako katarzní prostor je dobrý nápad, postavy ale moc nevypadaly, že by na konci prošly nějakou proměnou či sebeuvědoměním, takže výpověď je víceméně nulová.
Super ale byla narážka na Čtvrtou hvězdu:-)
63%
Pavel Širmer  80 %  Tip Pavel Širmer
10.9.2015 | 2012 hodnocení
+ souhlasím
Hra je dílem inscenačního týmu. Zdařilá a zábavná komedie není jen pro pobavení. Postavy byly přizpůsobeny hercům, jež je spoluvytvářeli, ale zároveň odpozorovány podle lidí, které můžeme snadno najít v našem okolí. Hrdinové hry jsou nuceni kvůli poruše výtahu zastavit se a díky tomuto zastavení a konfrontaci s neznámými lidmi si uvědomí, co jim v běžném životním shonu uniká. Toto poznání se daří přenést i na diváky, kteří kromě pobavení mohou odejít i obohaceni. Dobře řešená scéna. Sehraný tým herců, z něhož nikdo nevyčnívá a kde není slabý článek. Stojí za vidění.
Jiří Landa  80 %  Tip Jiří Landa
2.6.2015 | 3027 hodnocení
+ souhlasím
Pokud opravdu na začátku zkoušení herci neměli ani slovo textu, klobouk dolů. Během relativně krátké doby se jim totiž podařilo napsat a za účasti "toho, co to dával dohromady" (I. Trojana) nastudovat jednu z nejlepších původních komedií posledních let. Dejvičtí se však nespokojili jen s vtipnými hláškami, jimiž se to na jevišti hemží, ale postupným odhalováním charakterů velmi trefně nahlédli do určitých typů lidí. Při závěrečné "odchodové" scéně jsem proto ucítil mrazení v zádech. Jen dvě menší negativa: (trochu šroubovaně vyznívá scéna s mobily a přechod do zpovědi bankéře H. Čermáka).
Helena Grégrová  80 %  Tip Helena Grégrová
28.5.2015 | 1664 hodnocení
+ souhlasím
Křehčí a komornější mladší bráška (či přinejmenším bratránek aneb drobná paralela by tu byla) inscenace Ucpanej systém. Přesné typové obsazení, výtečné herecké výkony, trefný, neprvoplánový humor okořeněný účelně načasovanými mrazivě sebezpytnými pasážemi. Skupinová terapie šokem, víc neradno prozrazovat.. Tleskám a doporučuji neminout.
Jan Pařízek  90 %  Tip Jan Pařízek
16.4.2015 | 900 hodnocení
+ souhlasím
Někdy je třeba se v životě pořádně zaseknout, aby si člověk uvědomil jak správně pokračovat dál. Opravdu dobře napsaná hra s příjemným, civilním humorem, ale zároveň i se silnými emotivními scénami. Trochu jsem se bál závěru, jak se to povede zakončit, aby to nebylo laciné a ani moc přehnaně citové. Ale obavy byly liché, celé zakončení je moc pěkně udělané. Samotné charaktery postav jsou zajímavě načrtnuty a všichni herci hrají na jedničku. Výborná je především K. Melíšková, jejíž výkon prostě neměl chybu. Nějaké drobné vady by se našly, ale jako celek to byl rozhodně divadelní zážitek.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Birter  60 %
11.11.2022 | 200 hodnocení
+ souhlasím
Dejvické tváře jsou neokoukatelné a chemie mezi nimi přítomná v každém coulu. Jinak je ale Zásek zklamáním. Z námětu by se dala vykřesat sofistikovaná konverzačka, ale k té se to kostrbatě dostává přes docela lacinou situační komedii, v níž na sebe dialogy moc nenavazují, když se v ní nic neděje přidá se konflikt a občas nějaká postava (pro mě nepochopitelně) jednoslovně rozesměje celé publikum. Postavy byly sice zajímavé a oceňoval jsem náznaky, ale ani to nepomohlo k tomu, aby jinak skvěle napsaná kritika společnosti z jejich úst nevyšla značně nepřirozeně. Rozhodně se na to dalo bez potíží dívat, ale vybrousit by to chtělo.
Vyfuk  70 %
16.5.2022 | 26 hodnocení
+ souhlasím
Moje poprvé v DD se udává dosti nahodile, ale zrovna na něco, co rád vidím. Zásek se zdál být jako zajímavá hra, která by mohla něco nabídnout. Opět zde máme nahodilé velkoextrémy, kdy se postavy chovají zbytečně mimo, někdy bez motivace, jen aby bylo šťavnaté drama. Asi je to divadlo. Ale za mě zbytečně vyeskalované. Je to docela taková ta klasická konverzačka, co mění životy, které mám rád, ale začíná to být v celku klišé. Kupodivu se Čermák občas přeříkával, ale jsme jenom lidi. Finále na housle skoro se slzami v očích.
Fru  80 %
12.5.2022 | 23 hodnocení
+ souhlasím
12.05.2022 - Dejvické divadlo
Denisa H.  80 %
6.2.2022 | 375 hodnocení
+ souhlasím
Za ta sóla na violu zvedám procenta! Jinak je to lehce nadprůměrná hra, která má tempo, humor a ještě je jak ze života (věrohodná). Skvělí jsou všichni zaseknutí, hlavně ale trio Čermák - Melíšková - Myšička.
Nicméně souhlasím s názory, že ke konci inscenaci poněkud dochází dech a přechod k vyprávění životního příběhu Miloše Milošem (H. Čermák) působí trochu násilně.
Kašpárek  50 %
2.1.2021 | 13 hodnocení
+ souhlasím
Tak tohle se moc nepovedlo, mám pocit, jako bych to všechno už někde slyšel.
Majdin_kulturni_svet  60 %
19.3.2020 | 176 hodnocení
+ souhlasím
5.5.2016 na hostovačce v Č. Budějovicích. Neurazí, nenadchne.
Gimli35  80 %
25.9.2019 | 257 hodnocení
+ souhlasím
Už jen téma "lidé se zaseknou ve výtahu a nevědí, co s tím" je samo o sobě zajímavé, kolektiv DD se pak zasloužil o to, že inscenace má co říct, je vtipná a rozumně dlouhá, tudíž nenudí. Mně se to líbilo! :)
Lusilda  70 %
13.2.2019 | 78 hodnocení
+ souhlasím
Jednotlivé charaktery jsou dost předvídatelné, ale také standardně skvěle zahrané - příjemný výtahový zásek.
Elbrody  80 %
28.1.2019 | 46 hodnocení
+ souhlasím
75% zaokrouhleno nahoru za pravdu o korporacích.
Čiko  60 %
16.1.2018 | 1085 hodnocení
+ souhlasím
Musím říct, že i mně přijde tato inscenace nadhodnocená. Stokrát omleté téma, jen pokaždé jinak a vlastně víte skoro celou dobu co se bude dít a jak to dopadne. Ke konci to už nudí. Čekal jsem opravdu víc...
Freebird  70 %
3.1.2018 | 82 hodnocení
+ souhlasím
Jednoduchá a zábavná inscenace
Bflmpsvz  100 %
14.11.2017 | 13 hodnocení
+ souhlasím
Bavili mě herci, bavili mě postavy. Bavilo mě i přemýšlet poté, v jakém to žiji světě, kde jedině zásek může a nemusí být místem ke komunikaci s druhými.
Fr2709  80 %
28.2.2017 | 190 hodnocení
+ souhlasím
Typická inscenace Dejvického divadla. Od prvního vytažení opony se člověk baví a zároveň je nucen se zamyslet nad obsahem. A výborné herecké výkony jsou samozřejmostí. Určitě stojí za vidění.
HawkeyeSaw  90 %
14.1.2017 | 221 hodnocení
+ souhlasím
Všem doporučuji! Na chvíli se zaseknout.
Eviik  80 %
27.9.2016 | 289 hodnocení
+ souhlasím
Statická hra odehrávající se na malém prostoru, přesto ale dokáže diváka udržet v koncentraci po celou dobu. Je to zejména díky výborným dialogům a ještě lepším hereckým výkonům. Dejvické opět nezklamalo.
Lucilla  80 %
26.9.2016 | 214 hodnocení
+ souhlasím
85%
Dejvicke opet nezklamalo. Tohle zaseknuti ve vytahu melo vsechny plusy, ktere mit mohlo. Bylo zabavne, bylo citlive, dalo vsem v sale moznost ztotoznit se at uz s postavou nebo situaci. Dialogy byly presne a uderne, atmosfera dobre vystavena a celkove vyzneni nepostradalo myslenku. Odchazela jsem opet spokojena a mohu vrele doporucit.
Mirek Brůna  100 %
16.9.2016 | 36 hodnocení
+ souhlasím
Dokonalý koncert herců na minimálním prostoru.
Bigrambo  90 %
18.5.2016 | 63 hodnocení
+ souhlasím
Příběh pěti lidí zaseklých na 90 minut ve výtahu přinesl kombinaci zábavných momentů a zajímavých námětů k přemýšlení. Rozhodně mohu doporučit!
"Autorem" hry je fiktivní David Doubt, čili tým Dejvického divadla Čermák-Kroupa-Kubařová-Melíšková-Myšička-Suková-Trojan.

Hlášky: "Business Of Business Is... Business!"
Hana.kubikova  70 %
14.4.2016 | 51 hodnocení
+ souhlasím
Vtipná hříčka z prostředí výtahu.
Spotczek  90 %
14.4.2016 | 19 hodnocení
+ souhlasím
Mít tak možnost někde se na chvíli zaseknout a potkat se tam s někým, kdo Vám nastaví zrcadlo. Tuhle šanci jsme dostali díky režii I.Trojana i s 5 postavami, které uvíznou ve výtahu. Překvapila mě hlavně emocionální působivost, kdy celé divadlo propuklo v smích nebo celé napětím ztichlo. Pro dnešní otrlé, cynické publikum je vzácné, když ho statická scéna 2x2m se stále stejnými protagonisty dokáže 1,5 hod. udržet v pozoru, a ještě ho bavit. Konec s violou mě pak značně znejistil, zdali se vůbec jednalo o obyčejný výtah...
Podusak  90 %
4.4.2016 | 40 hodnocení
+ souhlasím
Perfektní představení, přesně podle mého gusta:-)
J_V  70 %
18.3.2016 | 47 hodnocení
+ souhlasím
Na poměry Dejvického divadla jde možná o slabší kousek, přesto má silnou atmosféru, kvalitní dialogy a důležitou myšlenku.
Andělka  90 %
9.1.2016 | 27 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé představení na principu "smích skrze slzy". Nesmírně citlivě a přitom vtipně formulované názory na současnou společnost, s nimiž se absolutně ztotožňuji. Výborné výkony herců, věřila jsem každé slovo. Nebyla jediná chvíle, kdy bych jako divák "vypnula". Vše doplněno nápaditou scénou. Za toto představení celému týmu velké díky.
Milwa  80 %
13.11.2015 | 48 hodnocení
+ souhlasím
Odpočinková komedie vysoké kvality na kterou jsme z DD zvyklí. Herci skvělí.
Vendula_Z  60 %
8.11.2015 | 92 hodnocení
+ souhlasím
Velkou dramatickou zápletku nečekejte, představení staví na velmi silných a vyvážených hereckých výkonech. Jen ke konci ztrácí hra poněkud dech.
Salisbury  90 %
8.5.2015 | 116 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Ivan Trojan svým režijním debutem poukázal světu výtečnou hru ZÁSEK v domovské scéně Dejvického divadla. Pětice herců pod jeho cukrem obsypaným bičem sehrála skvěle partii ve výtahové kabině, kde nebylo možno se ani na chvíli v této sestavě zanudit. Čermák, Myšička, Kubařová, Melíšková a neherec Kroupa neochvějně rozvlnili sál a já vím, že tahle hra bude mít dlouhou budoucnost na těchto skvostných dejvických prknech, u kterých je velmi příjemné se kdykoliv zaseknout.
Ronald  80 %
12.2.2024 | 7 hodnocení
Lubomirskala  90 %
10.10.2023 | 11 hodnocení
Judith®  100 %
19.9.2023 | 12 hodnocení
Pop  70 %
29.8.2023 | 84 hodnocení
Martina123  80 %
24.5.2023 | 105 hodnocení
Onndra  80 %
23.5.2023 | 54 hodnocení
Adam Zelinka  70 %
19.5.2023 | 203 hodnocení
Raoul Duke  70 %
9.6.2022 | 30 hodnocení
Moonek  80 %
23.5.2022 | 100 hodnocení
LavinieCamui  80 %
16.5.2022 | 806 hodnocení
Adynako  70 %
11.4.2022 | 11 hodnocení
Codeas  70 %
17.3.2022 | 29 hodnocení
Braddy  80 %
31.1.2022 | 197 hodnocení
Klára Matiasovitsová  80 %
12.9.2021 | 67 hodnocení
Tarbík  80 %
9.6.2021 | 164 hodnocení
Martuska17  70 %
9.6.2021 | 75 hodnocení
Kokosbaba  80 %
18.11.2020 | 124 hodnocení
Bigboy MN  80 %
3.10.2020 | 43 hodnocení
Lenka K.  70 %
22.9.2020 | 98 hodnocení
Bařena  90 %
12.2.2020 | 63 hodnocení
Owles19  80 %
31.12.2019 | 12 hodnocení
Stolistr  80 %
7.11.2019 | 48 hodnocení
Karinaz  100 %
26.6.2019 | 32 hodnocení
Adamantino  90 %
25.6.2019 | 32 hodnocení
Doublefish  90 %
16.4.2019 | 56 hodnocení
Petra152  100 %
18.3.2019 | 12 hodnocení
Martikovodivadlo  60 %
17.1.2019 | 51 hodnocení
Xcepek  80 %
30.12.2018 | 635 hodnocení
Otschi  100 %
16.12.2018 | 35 hodnocení
Kfunky  90 %
11.11.2018 | 28 hodnocení
MarekLinhart  70 %
1.10.2018 | 152 hodnocení
Doucha  70 %
7.8.2018 | 44 hodnocení
Nikomach  100 %
16.7.2018 | 31 hodnocení
Michalmusek  90 %
7.7.2018 | 314 hodnocení
Tylda  80 %
31.5.2018 | 63 hodnocení
House Pachodi  90 %
28.1.2018 | 65 hodnocení
Martin21  60 %
16.1.2018 | 457 hodnocení
Tintera.v  90 %
16.1.2018 | 88 hodnocení
Zupri  70 %
6.12.2017 | 120 hodnocení
Lucia  100 %
14.11.2017 | 28 hodnocení
Magda B.  80 %
6.11.2017 | 10 hodnocení
Suzana  70 %
19.10.2017 | 333 hodnocení
MikulaF  60 %
13.10.2017 | 55 hodnocení
Janovskaa  90 %
12.5.2017 | 14 hodnocení
Euforka  70 %
9.3.2017 | 40 hodnocení
Peetra  70 %
6.1.2017 | 167 hodnocení
Papirek32  100 %
10.11.2016 | 166 hodnocení
Kraval  70 %
28.9.2016 | 40 hodnocení
Anafil  70 %
21.9.2016 | 20 hodnocení
Ala  80 %
13.4.2016 | 166 hodnocení
Lesovi  90 %
9.4.2016 | 60 hodnocení
Panapollon  90 %
24.3.2016 | 51 hodnocení
IgnaciusR  90 %
4.3.2016 | 40 hodnocení
Fekete  70 %
2.3.2016 | 143 hodnocení
Mraki  60 %
31.12.2015 | 106 hodnocení
Sonule  80 %
9.11.2015 | 21 hodnocení
Bernardblack  80 %
1.10.2015 | 328 hodnocení
Marcela  80 %
16.9.2015 | 418 hodnocení
Frankovka  80 %
15.8.2015 | 278 hodnocení
Marlenin-zápisníček  90 %
4.5.2015 | 177 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.