Dejvické divadlo

Zásek

Premiéra: 11.4.2015 | 1:40x
Dramaturgie: Eva Suková. Scéna: Pavol Andraško. Kostýmy: Katarína Hollá. Hudba: Matěj Kroupa. Režie: Ivan Trojan.
Hra o lidech, kterým se zastavil výtah.
  
Dejvické divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
76 %
Uživatelé
80 %
náš tip
Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Lukáš Holubec, Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Lukáš Holubec, Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Lukáš Holubec, Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Lukáš Holubec, Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Lukáš Holubec, Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Lukáš Holubec, Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek
80781000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (86)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  80 %  Tip Lukáš Dubský
(zadáno: 7.11.2017, počet hodnocení: 953)
+ přínosný / zajímavý komentář
75%. Jednoduchá zápletka, na jejímž půdorysu dokázali herci s I.Trojanem vystavět zábavnou inscenaci. Zpočátku to vypadá jen jako souhrn zábavných dialogů krátících čekání v zaseknutém výtahu, možnost pro brilantní rozehrávání jednotlivých figur. Za úsměvnými osudy se skrývají problémy ve vztazích a se životem obecně, které ze sebe postavy postupně dostávají. Dočasné uvěznění tak na ně má očistný účinek, pomůže jim uvědomit si některé základní věci. Tradiční dejvická souhra opět funguje, nejlepší jsou tentokrát asi M.Myšička a K.Melíšková. V úplném závěru už inscenaci trochu dochází dech.
Lukáš Holubec  70 %  Tip Lukáš Holubec
(zadáno: 15.9.2016, počet hodnocení: 697)
+ přínosný / zajímavý komentář
Oproti Černé díře či Vzkříšení má tento kolektivní tvůrčí počin hereček a herců DD daleko jednodušší jak zápletku, tak charakteristiku postav. Cíleně jsou vybrány protichůdné osobnosti (cynický bankéř, unavená matka, zneuznaný vědec, nespoutaná mladice), které by měl nějakým způsobem spojit nenápadný cizinec. Jak je v DD zvykem, je inscenace v humorných chvílích příjemná a nepodbízivě vtipná. S vážnější linkou to tak vyrovnané není, nicméně především výkony K. Melíškové a M. Myšičky jsou skutečnou ozdobou této hry. Věrohodně je také zobrazena stísněná atmosféra výtahu a lidského napětí v něm.
Jiří Koula  70 %
(zadáno: 5.1.2016, počet hodnocení: 1598)
+ přínosný / zajímavý komentář
Je obdivuhodné, s jak primitivní zápletkou si dejvičtí vystačí, ve výtahu uváznou čtyři odlišní lidé (a jeden podivín), kteří si "náhodou" navzájem připomínají své blízké. To samozřejmě nutně rozehrává sérii přenosů a protipřenosů, co si taky jiného s tím časem v onom stísněném prostoru počít. Jenže o děj tady vlastně vůbec nejde, celá situace je jen přípravou scény, na níž herci můžou předvést své umění. A sotva někoho překvapí, že je na co se dívat. Nehledejte v tom žádný přesah, neanalyzujte to, prostě si to užijte.
Anežka Kotoučová  60 %
(zadáno: 3.10.2015, počet hodnocení: 216)
+ přínosný / zajímavý komentář
Značně přeceněná inscenace a divadelní hype sezony. Na debut Ivana Trojana to rozhodně není špatné a herecké výkony jsou také kvalitní (jen ta Veronika Kubařová by se do toho měla víc položit). Osobně mě to však neoslovilo. Výtah jako katarzní prostor je dobrý nápad, postavy ale moc nevypadaly, že by na konci prošly nějakou proměnou či sebeuvědoměním, takže výpověď je víceméně nulová.
Super ale byla narážka na Čtvrtou hvězdu:-)
63%
Pavel Širmer  80 %  Tip Pavel Širmer
(zadáno: 10.9.2015, počet hodnocení: 1787)
+ přínosný / zajímavý komentář
Hra je dílem inscenačního týmu. Zdařilá a zábavná komedie není jen pro pobavení. Postavy byly přizpůsobeny hercům, jež je spoluvytvářeli, ale zároveň odpozorovány podle lidí, které můžeme snadno najít v našem okolí. Hrdinové hry jsou nuceni kvůli poruše výtahu zastavit se a díky tomuto zastavení a konfrontaci s neznámými lidmi si uvědomí, co jim v běžném životním shonu uniká. Toto poznání se daří přenést i na diváky, kteří kromě pobavení mohou odejít i obohaceni. Dobře řešená scéna. Sehraný tým herců, z něhož nikdo nevyčnívá a kde není slabý článek. Stojí za vidění.
Jiří Landa  80 %  Tip Jiří Landa
(zadáno: 2.6.2015, počet hodnocení: 2908)
+ přínosný / zajímavý komentář
Pokud opravdu na začátku zkoušení herci neměli ani slovo textu, klobouk dolů. Během relativně krátké doby se jim totiž podařilo napsat a za účasti "toho, co to dával dohromady" (I. Trojana) nastudovat jednu z nejlepších původních komedií posledních let. Dejvičtí se však nespokojili jen s vtipnými hláškami, jimiž se to na jevišti hemží, ale postupným odhalováním charakterů velmi trefně nahlédli do určitých typů lidí. Při závěrečné "odchodové" scéně jsem proto ucítil mrazení v zádech. Jen dvě menší negativa: (trochu šroubovaně vyznívá scéna s mobily a přechod do zpovědi bankéře H. Čermáka).
Helena Grégrová  80 %  Tip Helena Grégrová
(zadáno: 28.5.2015, počet hodnocení: 1500)
+ přínosný / zajímavý komentář
Křehčí a komornější mladší bráška (či přinejmenším bratránek aneb drobná paralela by tu byla) inscenace Ucpanej systém. Přesné typové obsazení, výtečné herecké výkony, trefný, neprvoplánový humor okořeněný účelně načasovanými mrazivě sebezpytnými pasážemi. Skupinová terapie šokem, víc neradno prozrazovat.. Tleskám a doporučuji neminout.
Jan Pařízek  90 %  Tip Jan Pařízek
(zadáno: 16.4.2015, počet hodnocení: 819)
+ přínosný / zajímavý komentář
Někdy je třeba se v životě pořádně zaseknout, aby si člověk uvědomil jak správně pokračovat dál. Opravdu dobře napsaná hra s příjemným, civilním humorem, ale zároveň i se silnými emotivními scénami. Trochu jsem se bál závěru, jak se to povede zakončit, aby to nebylo laciné a ani moc přehnaně citové. Ale obavy byly liché, celé zakončení je moc pěkně udělané. Samotné charaktery postav jsou zajímavě načrtnuty a všichni herci hrají na jedničku. Výborná je především K. Melíšková, jejíž výkon prostě neměl chybu. Nějaké drobné vady by se našly, ale jako celek to byl rozhodně divadelní zážitek.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Vyfuk  70 %
(zadáno: 16.5.2022, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Moje poprvé v DD se udává dosti nahodile, ale zrovna na něco, co rád vidím. Zásek se zdál být jako zajímavá hra, která by mohla něco nabídnout. Opět zde máme nahodilé velkoextrémy, kdy se postavy chovají zbytečně mimo, někdy bez motivace, jen aby bylo šťavnaté drama. Asi je to divadlo. Ale za mě zbytečně vyeskalované. Je to docela taková ta klasická konverzačka, co mění životy, které mám rád, ale začíná to být v celku klišé. Kupodivu se Čermák občas přeříkával, ale jsme jenom lidi. Finále na housle skoro se slzami v očích.
Fru  80 %
(zadáno: 12.5.2022, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
12.05.2022 - Dejvické divadlo
Denisa H.  80 %
(zadáno: 6.2.2022, počet hodnocení: 339)
přínosný / zajímavý komentář
Za ta sóla na violu zvedám procenta! Jinak je to lehce nadprůměrná hra, která má tempo, humor a ještě je jak ze života (věrohodná). Skvělí jsou všichni zaseknutí, hlavně ale trio Čermák - Melíšková - Myšička.
Nicméně souhlasím s názory, že ke konci inscenaci poněkud dochází dech a přechod k vyprávění životního příběhu Miloše Milošem (H. Čermák) působí trochu násilně.
Kašpárek  50 %
(zadáno: 2.1.2021, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Tak tohle se moc nepovedlo, mám pocit, jako bych to všechno už někde slyšel.
Majdin_kulturni_svet  60 %
(zadáno: 19.3.2020, počet hodnocení: 158)
přínosný / zajímavý komentář
5.5.2016 na hostovačce v Č. Budějovicích. Neurazí, nenadchne.
Gimli35  80 %
(zadáno: 25.9.2019, počet hodnocení: 138)
přínosný / zajímavý komentář
Už jen téma "lidé se zaseknou ve výtahu a nevědí, co s tím" je samo o sobě zajímavé, kolektiv DD se pak zasloužil o to, že inscenace má co říct, je vtipná a rozumně dlouhá, tudíž nenudí. Mně se to líbilo! :)
Lusilda  70 %
(zadáno: 13.2.2019, počet hodnocení: 76)
přínosný / zajímavý komentář
Jednotlivé charaktery jsou dost předvídatelné, ale také standardně skvěle zahrané - příjemný výtahový zásek.
Elbrody  80 %
(zadáno: 28.1.2019, počet hodnocení: 43)
přínosný / zajímavý komentář
75% zaokrouhleno nahoru za pravdu o korporacích.
Čiko  60 %
(zadáno: 16.1.2018, počet hodnocení: 852)
přínosný / zajímavý komentář
Musím říct, že i mně přijde tato inscenace nadhodnocená. Stokrát omleté téma, jen pokaždé jinak a vlastně víte skoro celou dobu co se bude dít a jak to dopadne. Ke konci to už nudí. Čekal jsem opravdu víc...
Freebird  70 %
(zadáno: 3.1.2018, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
Jednoduchá a zábavná inscenace
Bflmpsvz  100 %
(zadáno: 14.11.2017, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Bavili mě herci, bavili mě postavy. Bavilo mě i přemýšlet poté, v jakém to žiji světě, kde jedině zásek může a nemusí být místem ke komunikaci s druhými.
Fr2709  80 %
(zadáno: 28.2.2017, počet hodnocení: 167)
přínosný / zajímavý komentář
Typická inscenace Dejvického divadla. Od prvního vytažení opony se člověk baví a zároveň je nucen se zamyslet nad obsahem. A výborné herecké výkony jsou samozřejmostí. Určitě stojí za vidění.
HawkeyeSaw  90 %
(zadáno: 14.1.2017, počet hodnocení: 189)
přínosný / zajímavý komentář
Všem doporučuji! Na chvíli se zaseknout.
Eviik  80 %
(zadáno: 27.9.2016, počet hodnocení: 288)
přínosný / zajímavý komentář
Statická hra odehrávající se na malém prostoru, přesto ale dokáže diváka udržet v koncentraci po celou dobu. Je to zejména díky výborným dialogům a ještě lepším hereckým výkonům. Dejvické opět nezklamalo.
Lucilla  80 %
(zadáno: 26.9.2016, počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
85%
Dejvicke opet nezklamalo. Tohle zaseknuti ve vytahu melo vsechny plusy, ktere mit mohlo. Bylo zabavne, bylo citlive, dalo vsem v sale moznost ztotoznit se at uz s postavou nebo situaci. Dialogy byly presne a uderne, atmosfera dobre vystavena a celkove vyzneni nepostradalo myslenku. Odchazela jsem opet spokojena a mohu vrele doporucit.
Mirek Brůna  100 %
(zadáno: 16.9.2016, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
Dokonalý koncert herců na minimálním prostoru.
Bigrambo  90 %
(zadáno: 18.5.2016, počet hodnocení: 62)
přínosný / zajímavý komentář
Příběh pěti lidí zaseklých na 90 minut ve výtahu přinesl kombinaci zábavných momentů a zajímavých námětů k přemýšlení. Rozhodně mohu doporučit!
"Autorem" hry je fiktivní David Doubt, čili tým Dejvického divadla Čermák-Kroupa-Kubařová-Melíšková-Myšička-Suková-Trojan.

Hlášky: "Business Of Business Is... Business!"
Hana.kubikova  70 %
(zadáno: 14.4.2016, počet hodnocení: 41)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipná hříčka z prostředí výtahu.
Spotczek  90 %
(zadáno: 14.4.2016, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Mít tak možnost někde se na chvíli zaseknout a potkat se tam s někým, kdo Vám nastaví zrcadlo. Tuhle šanci jsme dostali díky režii I.Trojana i s 5 postavami, které uvíznou ve výtahu. Překvapila mě hlavně emocionální působivost, kdy celé divadlo propuklo v smích nebo celé napětím ztichlo. Pro dnešní otrlé, cynické publikum je vzácné, když ho statická scéna 2x2m se stále stejnými protagonisty dokáže 1,5 hod. udržet v pozoru, a ještě ho bavit. Konec s violou mě pak značně znejistil, zdali se vůbec jednalo o obyčejný výtah...
Podusak  90 %
(zadáno: 4.4.2016, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
Perfektní představení, přesně podle mého gusta:-)
J_V  70 %
(zadáno: 18.3.2016, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
Na poměry Dejvického divadla jde možná o slabší kousek, přesto má silnou atmosféru, kvalitní dialogy a důležitou myšlenku.
Andělka  90 %
(zadáno: 9.1.2016, počet hodnocení: 20)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé představení na principu "smích skrze slzy". Nesmírně citlivě a přitom vtipně formulované názory na současnou společnost, s nimiž se absolutně ztotožňuji. Výborné výkony herců, věřila jsem každé slovo. Nebyla jediná chvíle, kdy bych jako divák "vypnula". Vše doplněno nápaditou scénou. Za toto představení celému týmu velké díky.
Milwa  80 %
(zadáno: 13.11.2015, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
Odpočinková komedie vysoké kvality na kterou jsme z DD zvyklí. Herci skvělí.
Vendula_Z  60 %
(zadáno: 8.11.2015, počet hodnocení: 92)
přínosný / zajímavý komentář
Velkou dramatickou zápletku nečekejte, představení staví na velmi silných a vyvážených hereckých výkonech. Jen ke konci ztrácí hra poněkud dech.
Salisbury  90 %
(zadáno: 8.5.2015, počet hodnocení: 114)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Ivan Trojan svým režijním debutem poukázal světu výtečnou hru ZÁSEK v domovské scéně Dejvického divadla. Pětice herců pod jeho cukrem obsypaným bičem sehrála skvěle partii ve výtahové kabině, kde nebylo možno se ani na chvíli v této sestavě zanudit. Čermák, Myšička, Kubařová, Melíšková a neherec Kroupa neochvějně rozvlnili sál a já vím, že tahle hra bude mít dlouhou budoucnost na těchto skvostných dejvických prknech, u kterých je velmi příjemné se kdykoliv zaseknout.
Raoul Duke  70 %
(zadáno: 9.6.2022, počet hodnocení: 21)
Moonek  80 %
(zadáno: 23.5.2022, počet hodnocení: 94)
LavinieCamui  80 %
(zadáno: 16.5.2022, počet hodnocení: 584)
Adynako  70 %
(zadáno: 11.4.2022, počet hodnocení: 11)
Codeas  70 %
(zadáno: 17.3.2022, počet hodnocení: 26)
Braddy  80 %
(zadáno: 31.1.2022, počet hodnocení: 70)
Klára Matiasovitsová  80 %
(zadáno: 12.9.2021, počet hodnocení: 54)
Tarbík  80 %
(zadáno: 9.6.2021, počet hodnocení: 140)
Martuska17  70 %
(zadáno: 9.6.2021, počet hodnocení: 54)
Kokosbaba  80 %
(zadáno: 18.11.2020, počet hodnocení: 115)
Bigboy MN  80 %
(zadáno: 3.10.2020, počet hodnocení: 30)
Axioma  70 %
(zadáno: 22.9.2020, počet hodnocení: 68)
Bařena  90 %
(zadáno: 12.2.2020, počet hodnocení: 60)
Owles19  80 %
(zadáno: 31.12.2019, počet hodnocení: 11)
Stolistr  80 %
(zadáno: 7.11.2019, počet hodnocení: 41)
Karinaz  100 %
(zadáno: 26.6.2019, počet hodnocení: 24)
Adamantino  90 %
(zadáno: 25.6.2019, počet hodnocení: 32)
Doublefish  90 %
(zadáno: 16.4.2019, počet hodnocení: 52)
Petra152  100 %
(zadáno: 18.3.2019, počet hodnocení: 12)
Martikovodivadlo  60 %
(zadáno: 17.1.2019, počet hodnocení: 51)
Xcepek  80 %
(zadáno: 30.12.2018, počet hodnocení: 605)
Otschi  100 %
(zadáno: 16.12.2018, počet hodnocení: 35)
Kfunky  90 %
(zadáno: 11.11.2018, počet hodnocení: 28)
MarekLinhart  70 %
(zadáno: 1.10.2018, počet hodnocení: 152)
Doucha  70 %
(zadáno: 7.8.2018, počet hodnocení: 44)
Nikomach  100 %
(zadáno: 16.7.2018, počet hodnocení: 31)
Michalmusek  90 %
(zadáno: 7.7.2018, počet hodnocení: 258)
Tylda  80 %
(zadáno: 31.5.2018, počet hodnocení: 56)
House Pachodi  90 %
(zadáno: 28.1.2018, počet hodnocení: 57)
Martin21  60 %
(zadáno: 16.1.2018, počet hodnocení: 416)
Tintera.v  90 %
(zadáno: 16.1.2018, počet hodnocení: 79)
Zupri  70 %
(zadáno: 6.12.2017, počet hodnocení: 108)
Lucia  100 %
(zadáno: 14.11.2017, počet hodnocení: 23)
Magda B.  80 %
(zadáno: 6.11.2017, počet hodnocení: 10)
Suzana  70 %
(zadáno: 19.10.2017, počet hodnocení: 303)
MikulaF  60 %
(zadáno: 13.10.2017, počet hodnocení: 55)
Janovskaa  90 %
(zadáno: 12.5.2017, počet hodnocení: 14)
Euforka  70 %
(zadáno: 9.3.2017, počet hodnocení: 36)
Peetra  70 %
(zadáno: 6.1.2017, počet hodnocení: 156)
Papirek32  100 %
(zadáno: 10.11.2016, počet hodnocení: 156)
Kraval  70 %
(zadáno: 28.9.2016, počet hodnocení: 40)
Anafil  70 %
(zadáno: 21.9.2016, počet hodnocení: 20)
Ala  80 %
(zadáno: 13.4.2016, počet hodnocení: 150)
Lesovi  90 %
(zadáno: 9.4.2016, počet hodnocení: 47)
Panapollon  90 %
(zadáno: 24.3.2016, počet hodnocení: 51)
IgnaciusR  90 %
(zadáno: 4.3.2016, počet hodnocení: 33)
Fekete  70 %
(zadáno: 2.3.2016, počet hodnocení: 51)
Mraki  60 %
(zadáno: 31.12.2015, počet hodnocení: 106)
Sonule  80 %
(zadáno: 9.11.2015, počet hodnocení: 21)
Bernardblack  80 %
(zadáno: 1.10.2015, počet hodnocení: 304)
Marcela  80 %
(zadáno: 16.9.2015, počet hodnocení: 410)
Frankovka  80 %
(zadáno: 15.8.2015, počet hodnocení: 244)
Dovemummy-Alena S.  90 %
(zadáno: 4.5.2015, počet hodnocení: 151)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.