Dejvické divadlo

Zásek

Premiéra: 11.4.2015. Dramaturgie: Eva Suková. Odborná spolupráce: Jindřich Kabát, Tomáš Sedláček. Scéna: Pavol Andraško. Kostýmy: Katarína Hollá. Hudba: Matěj Kroupa. Režie: Ivan Trojan.
1:40x

Osoby a obsazení
Modřanská - Klára Melíšková
Sylva - Veronika Kubařová
Krumbach - Martin Myšička
Bankéř - Hynek Čermák
Aslamas - Matěj Kroupa
Hlas - Blanka Cichon (ze záznamu)

Hra o lidech, kterým se zastavil výtah.
v průběhu představení se na jevišti kouří
v anketě portálu i-divadlo.cz:
významné umístění v kategorii Nejlepší inscenace roku 2015
Dejvické divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
76 %
Uživatelé
80 %
náš tip
Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Lukáš Holubec, Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Lukáš Holubec, Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Lukáš Holubec, Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Lukáš Holubec, Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Lukáš Holubec, Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Lukáš Holubec, Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek
80661000
Termíny představení
23.2. (Út) 19:30
celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (74)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 80 % Tip Lukáš Dubský
(zadáno: 7.11.2017, počet hodnocení: 852)
přínosný / zajímavý komentář
75%. Jednoduchá zápletka, na jejímž půdorysu dokázali herci s I.Trojanem vystavět zábavnou inscenaci. Zpočátku to vypadá jen jako souhrn zábavných dialogů krátících čekání v zaseknutém výtahu, možnost pro brilantní rozehrávání jednotlivých figur. Za úsměvnými osudy se skrývají problémy ve vztazích a se životem obecně, které ze sebe postavy postupně dostávají. Dočasné uvěznění tak na ně má očistný účinek, pomůže jim uvědomit si některé základní věci. Tradiční dejvická souhra opět funguje, nejlepší jsou tentokrát asi M.Myšička a K.Melíšková. V úplném závěru už inscenaci trochu dochází dech.
Lukáš Holubec 70 % Tip Lukáš Holubec
(zadáno: 15.9.2016, počet hodnocení: 662)
přínosný / zajímavý komentář
Oproti Černé díře či Vzkříšení má tento kolektivní tvůrčí počin hereček a herců DD daleko jednodušší jak zápletku, tak charakteristiku postav. Cíleně jsou vybrány protichůdné osobnosti (cynický bankéř, unavená matka, zneuznaný vědec, nespoutaná mladice), které by měl nějakým způsobem spojit nenápadný cizinec. Jak je v DD zvykem, je inscenace v humorných chvílích příjemná a nepodbízivě vtipná. S vážnější linkou to tak vyrovnané není, nicméně především výkony K. Melíškové a M. Myšičky jsou skutečnou ozdobou této hry. Věrohodně je také zobrazena stísněná atmosféra výtahu a lidského napětí v něm.
Jiří Koula 70 %
(zadáno: 5.1.2016, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
Je obdivuhodné, s jak primitivní zápletkou si dejvičtí vystačí, ve výtahu uváznou čtyři odlišní lidé (a jeden podivín), kteří si "náhodou" navzájem připomínají své blízké. To samozřejmě nutně rozehrává sérii přenosů a protipřenosů, co si taky jiného s tím časem v onom stísněném prostoru počít. Jenže o děj tady vlastně vůbec nejde, celá situace je jen přípravou scény, na níž herci můžou předvést své umění. A sotva někoho překvapí, že je na co se dívat. Nehledejte v tom žádný přesah, neanalyzujte to, prostě si to užijte.
Anežka Hrebiková 60 %
(zadáno: 3.10.2015, počet hodnocení: 212)
přínosný / zajímavý komentář
Značně přeceněná inscenace a divadelní hype sezony. Na debut Ivana Trojana to rozhodně není špatné a herecké výkony jsou také kvalitní (jen ta Veronika Kubařová by se do toho měla víc položit). Osobně mě to však neoslovilo. Výtah jako katarzní prostor je dobrý nápad, postavy ale moc nevypadaly, že by na konci prošly nějakou proměnou či sebeuvědoměním, takže výpověď je víceméně nulová.
Super ale byla narážka na Čtvrtou hvězdu:-)
63%
Pavel Širmer 80 % Tip Pavel Širmer
(zadáno: 10.9.2015, počet hodnocení: 1639)
přínosný / zajímavý komentář
Hra je dílem inscenačního týmu. Zdařilá a zábavná komedie není jen pro pobavení. Postavy byly přizpůsobeny hercům, jež je spoluvytvářeli, ale zároveň odpozorovány podle lidí, které můžeme snadno najít v našem okolí. Hrdinové hry jsou nuceni kvůli poruše výtahu zastavit se a díky tomuto zastavení a konfrontaci s neznámými lidmi si uvědomí, co jim v běžném životním shonu uniká. Toto poznání se daří přenést i na diváky, kteří kromě pobavení mohou odejít i obohaceni. Dobře řešená scéna. Sehraný tým herců, z něhož nikdo nevyčnívá a kde není slabý článek. Stojí za vidění.
Jiří Landa 80 % Tip Jiří Landa
(zadáno: 2.6.2015, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
Pokud opravdu na začátku zkoušení herci neměli ani slovo textu, klobouk dolů. Během relativně krátké doby se jim totiž podařilo napsat a za účasti "toho, co to dával dohromady" (I. Trojana) nastudovat jednu z nejlepších původních komedií posledních let. Dejvičtí se však nespokojili jen s vtipnými hláškami, jimiž se to na jevišti hemží, ale postupným odhalováním charakterů velmi trefně nahlédli do určitých typů lidí. Při závěrečné "odchodové" scéně jsem proto ucítil mrazení v zádech. Jen dvě menší negativa: (trochu šroubovaně vyznívá scéna s mobily a přechod do zpovědi bankéře H. Čermáka).
Helena Grégrová 80 % Tip Helena Grégrová
(zadáno: 28.5.2015, počet hodnocení: 1434)
přínosný / zajímavý komentář
Křehčí a komornější mladší bráška (či přinejmenším bratránek aneb drobná paralela by tu byla) inscenace Ucpanej systém. Přesné typové obsazení, výtečné herecké výkony, trefný, neprvoplánový humor okořeněný účelně načasovanými mrazivě sebezpytnými pasážemi. Skupinová terapie šokem, víc neradno prozrazovat.. Tleskám a doporučuji neminout.
Jan Pařízek 90 % Tip Jan Pařízek
(zadáno: 16.4.2015, počet hodnocení: 784)
přínosný / zajímavý komentář
Někdy je třeba se v životě pořádně zaseknout, aby si člověk uvědomil jak správně pokračovat dál. Opravdu dobře napsaná hra s příjemným, civilním humorem, ale zároveň i se silnými emotivními scénami. Trochu jsem se bál závěru, jak se to povede zakončit, aby to nebylo laciné a ani moc přehnaně citové. Ale obavy byly liché, celé zakončení je moc pěkně udělané. Samotné charaktery postav jsou zajímavě načrtnuty a všichni herci hrají na jedničku. Výborná je především K. Melíšková, jejíž výkon prostě neměl chybu. Nějaké drobné vady by se našly, ale jako celek to byl rozhodně divadelní zážitek.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Kašpárek 50 %
(zadáno: 2.1.2021, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Tak tohle se moc nepovedlo, mám pocit, jako bych to všechno už někde slyšel.
Majdin_kulturni_svet 60 %
(zadáno: 19.3.2020, počet hodnocení: 134)
přínosný / zajímavý komentář
5.5.2016 na hostovačce v Č. Budějovicích. Neurazí, nenadchne.
Gimli35 80 %
(zadáno: 25.9.2019, počet hodnocení: 84)
přínosný / zajímavý komentář
Už jen téma "lidé se zaseknou ve výtahu a nevědí, co s tím" je samo o sobě zajímavé, kolektiv DD se pak zasloužil o to, že inscenace má co říct, je vtipná a rozumně dlouhá, tudíž nenudí. Mně se to líbilo! :)
Lusilda 70 %
(zadáno: 13.2.2019, počet hodnocení: 75)
přínosný / zajímavý komentář
Jednotlivé charaktery jsou dost předvídatelné, ale také standardně skvěle zahrané - příjemný výtahový zásek.
Elbrody 80 %
(zadáno: 28.1.2019, počet hodnocení: 39)
přínosný / zajímavý komentář
75% zaokrouhleno nahoru za pravdu o korporacích.
Čiko 60 %
(zadáno: 16.1.2018, počet hodnocení: 740)
přínosný / zajímavý komentář
Musím říct, že i mně přijde tato inscenace nadhodnocená. Stokrát omleté téma, jen pokaždé jinak a vlastně víte skoro celou dobu co se bude dít a jak to dopadne. Ke konci to už nudí. Čekal jsem opravdu víc...
Freebird 70 %
(zadáno: 3.1.2018, počet hodnocení: 50)
přínosný / zajímavý komentář
Jednoduchá a zábavná inscenace
Bflmpsvz 100 %
(zadáno: 14.11.2017, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Bavili mě herci, bavili mě postavy. Bavilo mě i přemýšlet poté, v jakém to žiji světě, kde jedině zásek může a nemusí být místem ke komunikaci s druhými.
Fr2709 80 %
(zadáno: 28.2.2017, počet hodnocení: 159)
přínosný / zajímavý komentář
Typická inscenace Dejvického divadla. Od prvního vytažení opony se člověk baví a zároveň je nucen se zamyslet nad obsahem. A výborné herecké výkony jsou samozřejmostí. Určitě stojí za vidění.
HawkeyeSaw 90 %
(zadáno: 14.1.2017, počet hodnocení: 162)
přínosný / zajímavý komentář
Všem doporučuji! Na chvíli se zaseknout.
Eviik 80 %
(zadáno: 27.9.2016, počet hodnocení: 288)
přínosný / zajímavý komentář
Statická hra odehrávající se na malém prostoru, přesto ale dokáže diváka udržet v koncentraci po celou dobu. Je to zejména díky výborným dialogům a ještě lepším hereckým výkonům. Dejvické opět nezklamalo.
Lucilla 80 %
(zadáno: 26.9.2016, počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
85%
Dejvicke opet nezklamalo. Tohle zaseknuti ve vytahu melo vsechny plusy, ktere mit mohlo. Bylo zabavne, bylo citlive, dalo vsem v sale moznost ztotoznit se at uz s postavou nebo situaci. Dialogy byly presne a uderne, atmosfera dobre vystavena a celkove vyzneni nepostradalo myslenku. Odchazela jsem opet spokojena a mohu vrele doporucit.
Mirek Brůna 100 %
(zadáno: 16.9.2016, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
Dokonalý koncert herců na minimálním prostoru.
Bigrambo 90 %
(zadáno: 18.5.2016, počet hodnocení: 58)
přínosný / zajímavý komentář
Příběh pěti lidí zaseklých na 90 minut ve výtahu přinesl kombinaci zábavných momentů a zajímavých námětů k přemýšlení. Rozhodně mohu doporučit!
"Autorem" hry je fiktivní David Doubt, čili tým Dejvického divadla Čermák-Kroupa-Kubařová-Melíšková-Myšička-Suková-Trojan.

Hlášky: "Business Of Business Is... Business!"
Hana.kubikova 70 %
(zadáno: 14.4.2016, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipná hříčka z prostředí výtahu.
Spotczek 90 %
(zadáno: 14.4.2016, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Mít tak možnost někde se na chvíli zaseknout a potkat se tam s někým, kdo Vám nastaví zrcadlo. Tuhle šanci jsme dostali díky režii I.Trojana i s 5 postavami, které uvíznou ve výtahu. Překvapila mě hlavně emocionální působivost, kdy celé divadlo propuklo v smích nebo celé napětím ztichlo. Pro dnešní otrlé, cynické publikum je vzácné, když ho statická scéna 2x2m se stále stejnými protagonisty dokáže 1,5 hod. udržet v pozoru, a ještě ho bavit. Konec s violou mě pak značně znejistil, zdali se vůbec jednalo o obyčejný výtah...
Podusak 90 %
(zadáno: 4.4.2016, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Perfektní představení, přesně podle mého gusta:-)
J_V 70 %
(zadáno: 18.3.2016, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
Na poměry Dejvického divadla jde možná o slabší kousek, přesto má silnou atmosféru, kvalitní dialogy a důležitou myšlenku.
Andělka 90 %
(zadáno: 9.1.2016, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé představení na principu "smích skrze slzy". Nesmírně citlivě a přitom vtipně formulované názory na současnou společnost, s nimiž se absolutně ztotožňuji. Výborné výkony herců, věřila jsem každé slovo. Nebyla jediná chvíle, kdy bych jako divák "vypnula". Vše doplněno nápaditou scénou. Za toto představení celému týmu velké díky.
Milwa 80 %
(zadáno: 13.11.2015, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
Odpočinková komedie vysoké kvality na kterou jsme z DD zvyklí. Herci skvělí.
Vendula_Z 60 %
(zadáno: 8.11.2015, počet hodnocení: 92)
přínosný / zajímavý komentář
Velkou dramatickou zápletku nečekejte, představení staví na velmi silných a vyvážených hereckých výkonech. Jen ke konci ztrácí hra poněkud dech.
Salisbury 90 %
(zadáno: 8.5.2015, počet hodnocení: 114)
přínosný / zajímavý komentář
Ivan Trojan svým režijním debutem poukázal světu výtečnou hru ZÁSEK v domovské scéně Dejvického divadla. Pětice herců pod jeho cukrem obsypaným bičem sehrála skvěle partii ve výtahové kabině, kde nebylo možno se ani na chvíli v této sestavě zanudit. Čermák, Myšička, Kubařová, Melíšková a neherec Kroupa neochvějně rozvlnili sál a já vím, že tahle hra bude mít dlouhou budoucnost na těchto skvostných dejvických prknech, u kterých je velmi příjemné se kdykoliv zaseknout.
Kokosbaba 70 %
(zadáno: 18.11.2020, počet hodnocení: 107)
Bigboy MN 80 %
(zadáno: 3.10.2020, počet hodnocení: 24)
Axioma 70 %
(zadáno: 22.9.2020, počet hodnocení: 49)
Bařena 90 %
(zadáno: 12.2.2020, počet hodnocení: 44)
Owles19 80 %
(zadáno: 31.12.2019, počet hodnocení: 7)
Stolistr 80 %
(zadáno: 7.11.2019, počet hodnocení: 36)
Karinaz 100 %
(zadáno: 26.6.2019, počet hodnocení: 18)
Adamantino 90 %
(zadáno: 25.6.2019, počet hodnocení: 32)
Doublefish 90 %
(zadáno: 16.4.2019, počet hodnocení: 34)
Petra152 100 %
(zadáno: 18.3.2019, počet hodnocení: 12)
Martikovodivadlo 60 %
(zadáno: 17.1.2019, počet hodnocení: 51)
Xcepek 80 %
(zadáno: 30.12.2018, počet hodnocení: 551)
Otschi 100 %
(zadáno: 16.12.2018, počet hodnocení: 35)
Kfunky 90 %
(zadáno: 11.11.2018, počet hodnocení: 28)
MarekLinhart 70 %
(zadáno: 1.10.2018, počet hodnocení: 152)
Doucha 70 %
(zadáno: 7.8.2018, počet hodnocení: 45)
Nikomach 100 %
(zadáno: 16.7.2018, počet hodnocení: 31)
Michalmusek 90 %
(zadáno: 7.7.2018, počet hodnocení: 224)
Tylda 80 %
(zadáno: 31.5.2018, počet hodnocení: 49)
House Pachodi 90 %
(zadáno: 28.1.2018, počet hodnocení: 57)
Martin21 60 %
(zadáno: 16.1.2018, počet hodnocení: 355)
Tintera.v 90 %
(zadáno: 16.1.2018, počet hodnocení: 77)
Zupri 70 %
(zadáno: 6.12.2017, počet hodnocení: 97)
Lucia 100 %
(zadáno: 14.11.2017, počet hodnocení: 20)
Magda B. 80 %
(zadáno: 6.11.2017, počet hodnocení: 10)
Suzana 70 %
(zadáno: 19.10.2017, počet hodnocení: 269)
MikulaF 60 %
(zadáno: 13.10.2017, počet hodnocení: 55)
Janovskaa 90 %
(zadáno: 12.5.2017, počet hodnocení: 14)
Euforka 70 %
(zadáno: 9.3.2017, počet hodnocení: 36)
Peetra 70 %
(zadáno: 6.1.2017, počet hodnocení: 153)
Papirek32 100 %
(zadáno: 10.11.2016, počet hodnocení: 149)
Kraval 70 %
(zadáno: 28.9.2016, počet hodnocení: 40)
Anafil 70 %
(zadáno: 21.9.2016, počet hodnocení: 20)
Ala 80 %
(zadáno: 13.4.2016, počet hodnocení: 128)
Lesovi 90 %
(zadáno: 9.4.2016, počet hodnocení: 42)
Panapollon 90 %
(zadáno: 24.3.2016, počet hodnocení: 51)
IgnaciusR 90 %
(zadáno: 4.3.2016, počet hodnocení: 33)
Fekete 70 %
(zadáno: 2.3.2016, počet hodnocení: 50)
Mraki 60 %
(zadáno: 31.12.2015, počet hodnocení: 106)
Sonule 80 %
(zadáno: 9.11.2015, počet hodnocení: 21)
Bernardblack 80 %
(zadáno: 1.10.2015, počet hodnocení: 277)
Marcela 80 %
(zadáno: 16.9.2015, počet hodnocení: 407)
Frankovka 80 %
(zadáno: 15.8.2015, počet hodnocení: 223)
Dovemummy-Alena S. 90 %
(zadáno: 4.5.2015, počet hodnocení: 147)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.