Jihočeské divadlo Č. Budějovice [Malé divadlo]

Jak jsem byl Cyrano

Premiéra: 4.10.2014 | 0:50x
Dramaturgie: Petr Hašek. Výprava: Ján Tereba, Janek Lesák. Hudba: Jan Čtvrtník, Petr Hubík. Režie: Janek Lesák.
Příběh malého kluka, který na vlastní kůži zažívá jedno z největších dramat všech dob. Jakub nerad mluví, protože když mluví, tak koktá. A když koktá, ostatní se mu smějí. A on že by měl sám odehrát před spoustou lidí divadelní představení slavného „Cyrana z Bergeracu“ v úpravě pro jediného herce? Děláte si srandu...?
Jihočeské divadlo Č. Budějovice
Hodnocení inscenace
Redakce
78 %
Uživatelé
88 %
náš tip
Tip od redaktorů: Jiří Koula, Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová  Tip od redaktorů: Jiří Koula, Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová  Tip od redaktorů: Jiří Koula, Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová  Tip od redaktorů: Jiří Koula, Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová
8861000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 80 % Tip Jiří Koula
Pavel Širmer 70 % Tip Pavel Širmer
Jiří Landa 80 % Tip Jiří Landa
Helena Grégrová 80 % Tip Helena Grégrová
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (10)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  80 %  Tip Jiří Koula
(zadáno: 3.1.2016, počet hodnocení: 1598)
+ přínosný / zajímavý komentář
Neskutečně procítěná inscenace, Marek Menšík na Hrad! Vlastně ne, jen ať dále hraje divadlo radši na jevišti. Viděno zatím jen dvakrát a pokaždé ukápla nejedna slza, tohle nelze nemilovat. Inscenace je prý určena dětem, ale přijde mi, že je jí pro ně škoda.
Pavel Širmer  70 %  Tip Pavel Širmer
(zadáno: 24.4.2015, počet hodnocení: 1787)
+ přínosný / zajímavý komentář
Monodrama o chlapci, jeho fantazii i překonávání zábran je chvílemi až dojemné. Jediný herec M. Menšík výborně přechází mezi rolemi a vyhýbá se trapnosti a pitvoření, k čemuž by mohl být často sváděn. Jeho nasazení si zaslouží uznání. Inscenace je určena především dětem a v rámci žánru se jedná o počin nadprůměrný.
Jiří Landa  80 %  Tip Jiří Landa
(zadáno: 12.1.2015, počet hodnocení: 2908)
+ přínosný / zajímavý komentář
85% Velmi chytře napsaný chytrý text navíc obohacený o spoustu úsměvných replik. Autoři jistě hodně reakcí odpozorovali od dětí, pro něž tvoří. Hlavním triumfem (a nebojím se použít tak silná slova) však bylo obsazení M. Menšíka do hlavní a jediné role. Jeho nasazení, autenticita a lehkost, s jakou se dokázal během chvíle proměňovat z postavy do postavy, byla téměř neskutečná. Během padesáti minut nenechal diváky ani na chvíli ve "štychu" a do hlediště stále přinášel nové impulzy, jimiž atakoval jejich pozornost. Pro mě jeden z nejlepších hereckých výkonů sezony.
Helena Grégrová  80 %  Tip Helena Grégrová
(zadáno: 12.1.2015, počet hodnocení: 1499)
+ přínosný / zajímavý komentář
85 %. Vynikající, obdivuhodný, odzbrojující…, zkrátka, téměř libovolný pozitivní přívlastek, který se vám vybaví, padne hereckému výkonu Marka Menšíka jako ulitý. Na téměř prázdné scéně a s minimem rekvizit svede v rychlých střizích herec vykouzlit neuvěřitelně uvěřitelně nejen sedm dětí a pana učitele, ale především příběh plný něhy a vskutku příjemného dojetí, který zaručeně potěší divácká srdce všech věkových kategorií. Kdo nevěří, ať na to běží, kdo věří, ten ať přímo uhání! ;)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Majdin_kulturni_svet  100 %
(zadáno: 30.1.2020, počet hodnocení: 158)
přínosný / zajímavý komentář
Neskutečný výkon Marka Menšíka. Byla jsem dvakrát a pokaždé s jinou sortou lidí. Všem se inscenace opravdu moc líbila.
Denisa H.  80 %
(zadáno: 3.11.2019, počet hodnocení: 339)
přínosný / zajímavý komentář
To je vždy tak osvěžující navštívit dětské představení! A tohle je hlavně chytře napsané a (přesto) pořád srozumitelné. Oceňuji také, že se obejde bez jakýchkoli pomrknutí na dospělý doprovod v podobě narážek, třeba dvojsmyslných (jež prostě do dětských her nepatří). M. Menšík jako Kuba, Evička, Kristýnka, Tonda, Čenda, Zdenda, Dave, pan učitel a psycholožka (a možná ještě někdo další) byl výborný! Pro každou z postav měl typický např. postoj či hlas, díky nimž se snadno od sebe odlišily a představení tak nebylo zmatené. Jo a neudržet se, tak by i na slzy, které k Cyranovi patří, málem došlo!
Alcha  90 %
(zadáno: 24.3.2019, počet hodnocení: 125)
přínosný / zajímavý komentář
Tak takové představení pro děti nejde než doporučit. Marek Menšík si mě získal už svým úvodem s hrnečkem v ruce. A když vše skutečně začalo, na jevišti předvedl dokonalý výkon - jen pohyby, obličejem a hlasem vytvořil několik postav a moc možností vypnout neměl. Skákal, běhal, lezl na židli, brnkal na kytaru a vše s neuvěřitelnou energií. A na konci měl ještě energii si s dětmi povídat a hlavně poslouchat jejich reakce.
Takže já svůj širák neodhazuji v dál, ale smekám.
J.anek  90 %
(zadáno: 8.11.2014, počet hodnocení: 390)
přínosný / zajímavý komentář
Dechberoucí výkon. Jediný herec, a přece je na prázdné scéně plno postav, které Marek Menšík výborně charakterizuje, stačí mu jedno gesto - a přesně víte, kdo stojí před vámi. Silný příběh plný vtipu i silných emocí. Širák dolů!
Munoz  90 %
(zadáno: 27.4.2019, počet hodnocení: 107)
Coward  80 %
(zadáno: 18.2.2015, počet hodnocení: 245)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.