Jihočeské divadlo Č. Budějovice [Malé divadlo]

Jak jsem byl Cyrano

Premiéra: 4.10.2014 | 0:50x
Inscenace vznikla v Jihočeském divadle České Budějovice, později uváděna v Divadle Kampa.
Dramaturgie: Petr Hašek. Výprava: Ján Tereba, Janek Lesák. Hudba: Jan Čtvrtník, Petr Hubík. Režie: Janek Lesák.
Příběh malého kluka, který na vlastní kůži zažívá jedno z největších dramat všech dob. Jakub nerad mluví, protože když mluví, tak koktá. A když koktá, ostatní se mu smějí. A on že by měl sám odehrát před spoustou lidí divadelní představení slavného „Cyrana z Bergeracu“ v úpravě pro jediného herce? Děláte si srandu...?
Jihočeské divadlo Č. Budějovice
Hodnocení inscenace
Redakce
78 %
Uživatelé
88 %
náš tip
Tip od redaktorů: Pavla Haflantová, Jiří Koula, Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová  Tip od redaktorů: Pavla Haflantová, Jiří Koula, Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová  Tip od redaktorů: Pavla Haflantová, Jiří Koula, Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová  Tip od redaktorů: Pavla Haflantová, Jiří Koula, Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová  Tip od redaktorů: Pavla Haflantová, Jiří Koula, Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová
8861000
Hodnocení redakce
Pavla Haflantová 80 % Tip Pavla Haflantová
Jiří Koula 80 % Tip Jiří Koula
Pavel Širmer 70 % Tip Pavel Širmer
Jiří Landa 80 % Tip Jiří Landa
Helena Grégrová 80 % Tip Helena Grégrová
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení

Volby

Hodnocení (11)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavla Haflantová  80 %  Tip Pavla Haflantová
9.10.2022 | 355 hodnocení
+ souhlasím
Tato inscenace ani po letech neztrácí nic ze svého kouzla. Nebo lépe, Marek Menšík neztrácí nic ze svého kouzla!
Vše podstatné bylo opakovaně napsáno, já chci již jen poděkovat za krásný divácký zážitek pro celou rodinu.
Jiří Koula  80 %  Tip Jiří Koula
3.1.2016 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
Neskutečně procítěná inscenace, Marek Menšík na Hrad! Vlastně ne, jen ať dále hraje divadlo radši na jevišti. Viděno zatím jen dvakrát a pokaždé ukápla nejedna slza, tohle nelze nemilovat. Inscenace je prý určena dětem, ale přijde mi, že je jí pro ně škoda.
Pavel Širmer  70 %  Tip Pavel Širmer
24.4.2015 | 2000 hodnocení
+ souhlasím
Monodrama o chlapci, jeho fantazii i překonávání zábran je chvílemi až dojemné. Jediný herec M. Menšík výborně přechází mezi rolemi a vyhýbá se trapnosti a pitvoření, k čemuž by mohl být často sváděn. Jeho nasazení si zaslouží uznání. Inscenace je určena především dětem a v rámci žánru se jedná o počin nadprůměrný.
Jiří Landa  80 %  Tip Jiří Landa
12.1.2015 | 3027 hodnocení
+ souhlasím
85% Velmi chytře napsaný chytrý text navíc obohacený o spoustu úsměvných replik. Autoři jistě hodně reakcí odpozorovali od dětí, pro něž tvoří. Hlavním triumfem (a nebojím se použít tak silná slova) však bylo obsazení M. Menšíka do hlavní a jediné role. Jeho nasazení, autenticita a lehkost, s jakou se dokázal během chvíle proměňovat z postavy do postavy, byla téměř neskutečná. Během padesáti minut nenechal diváky ani na chvíli ve "štychu" a do hlediště stále přinášel nové impulzy, jimiž atakoval jejich pozornost. Pro mě jeden z nejlepších hereckých výkonů sezony.
Helena Grégrová  80 %  Tip Helena Grégrová
12.1.2015 | 1664 hodnocení
+ souhlasím
85 %. Vynikající, obdivuhodný, odzbrojující…, zkrátka, téměř libovolný pozitivní přívlastek, který se vám vybaví, padne hereckému výkonu Marka Menšíka jako ulitý. Na téměř prázdné scéně a s minimem rekvizit svede v rychlých střizích herec vykouzlit neuvěřitelně uvěřitelně nejen sedm dětí a pana učitele, ale především příběh plný něhy a vskutku příjemného dojetí, který zaručeně potěší divácká srdce všech věkových kategorií. Kdo nevěří, ať na to běží, kdo věří, ten ať přímo uhání! ;)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Majdin_kulturni_svet  100 %
30.1.2020 | 176 hodnocení
+ souhlasím
Neskutečný výkon Marka Menšíka. Byla jsem dvakrát a pokaždé s jinou sortou lidí. Všem se inscenace opravdu moc líbila.
Denisa H.  80 %
3.11.2019 | 375 hodnocení
+ souhlasím
To je vždy tak osvěžující navštívit dětské představení! A tohle je hlavně chytře napsané a (přesto) pořád srozumitelné. Oceňuji také, že se obejde bez jakýchkoli pomrknutí na dospělý doprovod v podobě narážek, třeba dvojsmyslných (jež prostě do dětských her nepatří). M. Menšík jako Kuba, Evička, Kristýnka, Tonda, Čenda, Zdenda, Dave, pan učitel a psycholožka (a možná ještě někdo další) byl výborný! Pro každou z postav měl typický např. postoj či hlas, díky nimž se snadno od sebe odlišily a představení tak nebylo zmatené. Jo a neudržet se, tak by i na slzy, které k Cyranovi patří, málem došlo!
Alcha  90 %
24.3.2019 | 130 hodnocení
+ souhlasím
Tak takové představení pro děti nejde než doporučit. Marek Menšík si mě získal už svým úvodem s hrnečkem v ruce. A když vše skutečně začalo, na jevišti předvedl dokonalý výkon - jen pohyby, obličejem a hlasem vytvořil několik postav a moc možností vypnout neměl. Skákal, běhal, lezl na židli, brnkal na kytaru a vše s neuvěřitelnou energií. A na konci měl ještě energii si s dětmi povídat a hlavně poslouchat jejich reakce.
Takže já svůj širák neodhazuji v dál, ale smekám.
J.anek  90 %
8.11.2014 | 476 hodnocení
+ souhlasím
Dechberoucí výkon. Jediný herec, a přece je na prázdné scéně plno postav, které Marek Menšík výborně charakterizuje, stačí mu jedno gesto - a přesně víte, kdo stojí před vámi. Silný příběh plný vtipu i silných emocí. Širák dolů!
Munoz  90 %
27.4.2019 | 107 hodnocení
Coward  80 %
18.2.2015 | 279 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.