Jihočeské divadlo Č. Budějovice [Malé divadlo]

Janek Lesák, Natálie Preslová

Jak jsem byl Cyrano

Premiéra: 4.10.2014. Dramaturgie: Petr Hašek. Odborná spolupráce: Sofie Ritterová. Výprava: Ján Tereba, Janek Lesák. Hudba: Jan Čtvrtník, Petr Hubík. Pohybová spolupráce: Vojta Švejda, Tomsa Legierski. Režie: Janek Lesák.
0:50x

Osoby a obsazení
Marek Menšík

Příběh malého kluka, který na vlastní kůži zažívá jedno z největších dramat všech dob. Jakub nerad mluví, protože když mluví, tak koktá. A když koktá, ostatní se mu smějí. A on že by měl sám odehrát před spoustou lidí divadelní představení slavného „Cyrana z Bergeracu“ v úpravě pro jediného herce? Děláte si srandu...?
Jihočeské divadlo Č. Budějovice
Hodnocení inscenace
Redakce
78 %
Uživatelé
88 %
Hodnocení redakce
Jiří Koula 80 %
Pavel Širmer 70 %
Jiří Landa 80 %
Helena Grégrová 80 %
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Koula 80 %
(zadáno: 3.1.2016, počet hodnocení: 1544)
přínosný / zajímavý komentář
Neskutečně procítěná inscenace, Marek Menšík na Hrad! Vlastně ne, jen ať dále hraje divadlo radši na jevišti. Viděno zatím jen dvakrát a pokaždé ukápla nejedna slza, tohle nelze nemilovat. Inscenace je prý určena dětem, ale přijde mi, že je jí pro ně škoda.
Pavel Širmer 70 %
(zadáno: 24.4.2015, počet hodnocení: 1534)
přínosný / zajímavý komentář
Monodrama o chlapci, jeho fantazii i překonávání zábran je chvílemi až dojemné. Jediný herec M. Menšík výborně přechází mezi rolemi a vyhýbá se trapnosti a pitvoření, k čemuž by mohl být často sváděn. Jeho nasazení si zaslouží uznání. Inscenace je určena především dětem a v rámci žánru se jedná o počin nadprůměrný.
Jiří Landa 80 %
(zadáno: 12.1.2015, počet hodnocení: 2860)
přínosný / zajímavý komentář
85% Velmi chytře napsaný chytrý text navíc obohacený o spoustu úsměvných replik. Autoři jistě hodně reakcí odpozorovali od dětí, pro něž tvoří. Hlavním triumfem (a nebojím se použít tak silná slova) však bylo obsazení M. Menšíka do hlavní a jediné role. Jeho nasazení, autenticita a lehkost, s jakou se dokázal během chvíle proměňovat z postavy do postavy, byla téměř neskutečná. Během padesáti minut nenechal diváky ani na chvíli ve "štychu" a do hlediště stále přinášel nové impulzy, jimiž atakoval jejich pozornost. Pro mě jeden z nejlepších hereckých výkonů sezony.
Helena Grégrová 80 %
(zadáno: 12.1.2015, počet hodnocení: 1404)
přínosný / zajímavý komentář
85 %. Vynikající, obdivuhodný, odzbrojující…, zkrátka, téměř libovolný pozitivní přívlastek, který se vám vybaví, padne hereckému výkonu Marka Menšíka jako ulitý. Na téměř prázdné scéně a s minimem rekvizit svede v rychlých střizích herec vykouzlit neuvěřitelně uvěřitelně nejen sedm dětí a pana učitele, ale především příběh plný něhy a vskutku příjemného dojetí, který zaručeně potěší divácká srdce všech věkových kategorií. Kdo nevěří, ať na to běží, kdo věří, ten ať přímo uhání! ;)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Munoz 90 %
(zadáno: 27.4.2019, počet hodnocení: 107)
Alcha 90 %
(zadáno: 24.3.2019, počet hodnocení: 91)
přínosný / zajímavý komentář
Tak takové představení pro děti nejde než doporučit. Marek Menšík si mě získal už svým úvodem s hrnečkem v ruce. A když vše skutečně začalo, na jevišti předvedl dokonalý výkon - jen pohyby, obličejem a hlasem vytvořil několik postav a moc možností vypnout neměl. Skákal, běhal, lezl na židli, brnkal na kytaru a vše s neuvěřitelnou energií. A na konci měl ještě energii si s dětmi povídat a hlavně poslouchat jejich reakce.
Takže já svůj širák neodhazuji v dál, ale smekám.
Coward 80 %
(zadáno: 18.2.2015, počet hodnocení: 183)
J.anek 90 %
(zadáno: 8.11.2014, počet hodnocení: 231)
přínosný / zajímavý komentář
Dechberoucí výkon. Jediný herec, a přece je na prázdné scéně plno postav, které Marek Menšík výborně charakterizuje, stačí mu jedno gesto - a přesně víte, kdo stojí před vámi. Silný příběh plný vtipu i silných emocí. Širák dolů!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.