Národní divadlo [Nová scéna]

Jsme v pohodě

Premiéra: 26.10.2017 | 1:35x
Překlad: Jan Tošovský. Dramaturgie: Ilona Smejkalová. Scéna: Nikola Tempír. Kostýmy: Lenka Odvárková. Režie: Braňo Holiček.
Poslední uvedení: leden 2022.
Hra, ve které se autor s překvapivým efektem pokusil o otočení zdánlivých stereotypů. Vysmívá se nejen homofobii, ale i současné rozmlžené sexuální identitě či úchylné oblibě (některých žen) – „tvoření z čehokoliv“, tzv. permanentní domácí recyklaci. Co vlastně je a co už není normální? A máme vůbec právo to soudit? Nejsme jen obětí vlastních předsudků...?
14!  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Národní divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
69 %
Uživatelé
68 %
kontroverzní inscenace (439.)
681121000
Volby

Hodnocení (118)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jan Pařízek  80 %
19.2.2018 | 914 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Pro mě neuvěřitelně pozitivní inscenace, která dobře zvolenou formou sděluje jednu hezkou myšlenku: ať už jsme jakýkoli a děláme různé divné věci, tak to hlavní je abychom se cítili šťastní, nezávisle na tom co si o nás myslí ostatní. Vtipné, trefné, odlehčující. Pro někoho možná pobuřující a urážlivé, ale mně osobně to přijde spíše naopak. Je to určitá pocta všem, jenž jsou v této inscenace nějakým způsobem zmíněni. Tři brilantní monology ve skvělém podání L. Juřičkové, J. Boušové a J. Bidlase, jenž jim vtiskli opravdu výtečnou podobu. Není třeba dodávat více, prostě buďte v pohodě.
Lukáš Dubský  70 %
20.11.2017 | 1166 hodnocení
+ souhlasím
S nezvyklým formátem stand-up výstupů si herci poradili velmi dobře, paradoxně vyznívají líp než závěrečná činoherní scéna. Rudnickův text je místy dost vtipný, větší přesah má ale jen výstup J.Bouškové (velkou zásluhu na tom má samotná herečka). Pro někoho možná může být inscenace provokativní, ale kontroverznost je spíš vnějšková (vulgarismy, mikrofon ve tvaru penisu atd.). Pokud divák dokáže být tolerantní alespoň tak jako postavy hry, čeká ho celkem zábavný večer. Bonusem je i krátký vstup transgender nápovědky ND L.Brychtové jako kontrapunkt k vyfabulovaným osudům postav.
Pavel Širmer  70 %
31.10.2017 | 2036 hodnocení
+ souhlasím
75%. Těžištěm hry jsou „stand-up“ výstupy postav líčících vlastní osudy, do nichž zasáhly menšinová sexuální zaměření nebo úchylky vlastní či potomků. Autor jde až do extrému, forma stand-upu výmluvně posiluje účinnost výpovědi a s odvážným humorem přibližuje kontroverzní témata, před nimiž leckdo raději zavírá oči. Odvážná dramaturgická volba je trefou do černého. Vyznění pomáhají invenční nápady režiséra B. Holička a dramaturgický dozor I. Smejkalové. Herci se skvěle vypořádali s jiným stylem práce. Právě tato inscenace by mohla přilákat do ND nové diváky i mladou generaci.
Jiří Landa  70 %
29.10.2017 | 3032 hodnocení
+ souhlasím
Dramaturgicky trefný výběr textu pro NS. B. Holiček z Rudnickovy hry vytvořil moderní a velmi svébytnou inscenaci, kterou však neskousne každý divák. Nicméně užitými prostředky přesně zaciluje na patřičná místa, čímž náležitě zdůrazňuje autorova sdělení. Herci ND si mohli vyzkoušet disciplínu stand-upů, v nichž kralovaly L. Juřičková a zejména pak J. Boušková, která úžasným způsobem vystihla tragikomický rozměr své postavy. Snad jen toho homo-křepčení dvojice Bidlas-Děrgel mohlo být přece jen trochu méně, stejně tak bych uvítal dramaturgické ošetření některých zdlouhavých scén s P. Děrgelem.
Michal Novák  60 %
29.10.2017 | 1159 hodnocení
+ souhlasím
Neholduju cukroušskému kroucení na divadle, i kdyby to herci hráli s takovým ajfrem jako Patrik Děrgel a Jan Bidlas. Ani jakékoli prezentaci perverzit a penisů. S americkým stylem vyprávění na mě ať dramaturgové nechodí. Přesto tragikomičnost výstupů této povrchní hry je odzbrojující a je řekněme výpovědí o předsudcích, kterými jsme sežraní. Režie většinou nachází pro všechny postavy (neveselých či bizarních osudů) adekvátní groteskní podobu a dovedla herce k jedinečným stand-up výstupům. Závěr už zabředává do klišé. Otázkou zůstává, jak na balanc na hraně snesitelnosti zareaguje běžný divák…
Helena Grégrová  80 %
29.10.2017 | 1689 hodnocení
+ souhlasím
Způsob, kterým se tato inscenace hlásí o slovo do pranice pokřivené optiky naší společnosti ve vnímání nejen homofobní problematiky, je trefně nevybíravě přimočarý tomu, co chce vykřičet. A těch pár facek, které divák utrží, je rozhodně očistné vzít do hry. Stále šílenější vykloubenosti doby je nejadekvátnější odpovědí a účelně mířenou osobnostní zbraní ještě šílenější a vykloubenější zrcadlo. Hlavně nezapomínejme notovat si vespolek a šup s tím na trička: "My jsme ti normální! My jsme v pohodě!".
Anežka Kotoučová  50 %
25.10.2017 | 230 hodnocení
+ souhlasím
Hodně volnomyšlenkářský a "americký" počin na bázi stand-up výstupu. Je to místy
docela vtipné a otevřené, vzácně se daří tnout do živého, netuším ale, jak se k inscenaci postaví spíše konzervativní české divadelní publikum. Velmi dobré jsou výstupy Lucie Juřičkové a Jany Bouškové. Přepjaté homosexuální pitvoření Jana Bidlase a Patrika Děrgela mi přišlo spíše trapné a k ničemu. Překvapením bylo přímé zapojení transgender nápovědky ND do inscenace.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Daneklu2  90 %
24.5.2023 | 22 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé, vtipné!
Jana Králová  70 %
9.6.2022 | 39 hodnocení
+ souhlasím
Viděna derniéra - hezky zpracovaná tematika, komediální pasáže se střídají s těmi těžšími a obě roviny jsou velice dobře zvládnutelné.
Mikika  60 %
12.1.2022 | 70 hodnocení
+ souhlasím
Tak to bylo dle očekávání velmi bizarní. Nakonec jsme ale setrvali až do konce a možná i trochu litovali, že šlo o derniéru. Takhle už nemůžeme poslat přátele do první řady, aby nepřišli o možnost podrbat si otroka v kůži a zažít tu show na vlastní kůži...
BloggarSumec  30 %
11.1.2022 | 70 hodnocení
+ souhlasím
Přestože jsem věděl na co jdu, nějak jsem se s představením nemohl ztotožnit. Výborná Lucie Juřičková, výborná Jana Boušková, obě ve svých stand up výstupech excelentní. Ale střední pasáž ... s Janem Bidlasem a Patrikem Děrgelem... Vlastně jsem si říkal, kdybych hru neviděl, o nic bych nepřišel. Konečná scéna v porodnici dobrý, spojení všech jednotlivých scének v závěrečné finále... Přestože mám velice rád Špinarovy režie toto mi nesedlo.
Fr2709  90 %
8.1.2022 | 191 hodnocení
+ souhlasím
Povedené představení po všech stránkách. Člověk se nejen zasměje a ještě má o čem přemýšlet. Škoda že podobně kvalitních inscenací nemá Národní divadlo na repertoáru povícero.
Slamajak  90 %
6.1.2022 | 72 hodnocení
+ souhlasím
Tak tohle mě hodně bavilo a mrzí mě, že už se to stahuje z repertoáru. Jak se pozná gay? Přesně jak říká pan Charles, nespal jsem a třímal v ruce program :) A přišlo mi to boží, vtipný naprosto dokonale, parodický a strefující se do toho a onoho zcela precizně. No a monolog p. Bouškový je naprostá dokonalost, už HODNĚ dlouho jsem takhle doslova nebrečel smíchy. Takhle se má dělat neblbá a netrapná komedie! Herci ze sebe nemusí dělat blbce a říkat jakoževtipný hlášky. ND umí i komedii s velkým ká, která není trapná a zároveň trefuje ten sweet spot mezi vtipnem a dojemnem, miluju & smekám.
Učedník  40 %
2.1.2022 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Jsme v pohodě - no právě. Nakopnutí a uvědomění k tématu moc nefungovalo, několik vtipných nápadů, v délce představení počítáno na vteřiny, jinak spíše klišé i v rámci žánru klišé. Od druhého výstupu, jakmile člověk pochopí, jak to funguje, počítá dle programu, kdo tam ještě nebyl. Poslední obraz to vizuálně zachraňuje. Přívětivá a jednoduchá postava (nikoli úloha) Jany Bouškové byla herecky nejlepší s neuvěřitelnou kadencí textu, za to dík. Světlý moment Lucie Brychová v osobě nápovědy, ne snad herectvím, ale zapojení nápadité a pro neznalé překvapivé. CiaO.
Srna  90 %
30.12.2021 | 87 hodnocení
+ souhlasím
Výborné. Vtipné. Asi mi to prostě sedlo.
Katakomb  80 %
29.12.2021 | 13 hodnocení
+ souhlasím
Nepřekvapilo mě, že největší úspěch sklidila J. Boušková se svým monologem o kutilství, coby easy humorem. Totiž dvojice Bidlas&Děrgel ukazuje to, co lidi nechtějí vidět nebo nechtějí uznat, ve smyslu ?nemám nic proti gayům, ale na veřejnosti ať se neprojevujou?, takže je pak jasné, že třpytivé pozlacené vykroucené a obscénní duo s dildem místo mikrofonu ne všichni rozdýchají (několik lidí během představení odešlo). Bylo to šokézní, extrémní a kontroverzní. Navíc v sále bylo pološero a to divákovi ubírá na pocitu anonymity a bezpečí, což výrazně umocňuje vnitřní boj s předsudky. Bravo bravo!!
Michal Ernat  90 %
16.10.2020 | 27 hodnocení
+ souhlasím
Mě inscenace bavila. Líbilo se mi ukázání, jak koukáme na předsudky. Skvělé, za jedna.
Martina Husáková  70 %
12.10.2020 | 17 hodnocení
+ souhlasím
Téma, které říkalo všechno o tom, že nezáleží na tom, jací jsme, ale na tom, jak o sobě uvažujeme.
Oceňuji dobré herecké výkony.
Falos  70 %
10.7.2020 | 224 hodnocení
+ souhlasím
skvelej patrik dergel
R.JELEN.21  50 %
19.2.2020 | 251 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Bude to znít nevděčně, protože člověk se zasmějete několikrát. Jsou zde momenty, které už jsou za hranou nebo je tu takové zvláštní vakuum (především poslední část). Jsem ráda za hry, které se věnují genderu. Nejsem si jistá, jestli podobná prezentace pomůže k přijetí ze strany konzervativců, kteří se zde úplně neukáží, nemají proč. Rozhodně lepší alternativa je hra Po Frederikovi.
Oceňuji úžasnou L. Juřičkovou, J. Bouškovou a nápovědku ND. J. Bidas a P. Děrgel mi nesedí (otázka jestli jsou postavy klišé už na papíře, projev alá borec Karel ani ten "buzní" projev prostě není to pravé).
RaB  50 %
11.10.2019 | 378 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé výkony Lucie Juřičkové, Jany Bouškové a Patrika Děrgela. Jako stand-up show by to šlo - kdyby jen se nejednalo o divadlo. Protože když už jsou v tomto díle snahy o hraní, tak jsou přehnané a zbytečné. Ve hře se objevuje plyšový penis či vibrátor - úplně si nemyslím, že tohle bych chtěl v divadle vidět. Hra je svým obsahem a podstatou hezká, bohužel jen to zpracování mi přijde až vysmívající se (režisér se pravděpodobně snažil být za každou cenu vtipný). Pokud vám nevadí nahota, sexuální pomůcky a trapné levné vtipy na scéně Národního divadla, tak se asi pobavíte :)
Studený Čumáček  70 %
9.10.2019 | 417 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
75%
Může Vám to přijít "přes čáru". Může vám to přijít nechutné, úchylné nebo dokonce blbé a fuj. Nicméně...když se každý z nás maličko pohrabe ve svém kompostu, nějaké vlastní fuj najde. A tohle je fuj servírované s obrovským nadšením, ať už se týká DIY, AIDS, lidské sexuality či hledání nebo ztráty blízkého člověka. Jiskřivé, přehnaně vykroucené, v roztomilé zkratce a s láskou podané hemžení lidské žoužele...J. Bidlas, J. Boušková, L. Juřičková, P. Děrgel, S. Haváčová a hrající nápovědka L. Brychtová.
Nada FM  60 %
7.6.2019 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Provedení stylem stand-up komedie, utahování si z nejrůznějších lidských úchylek a sexuálních identit mi v této nadnesené hře přišlo celkem zábavné a nějak mě nepohoršilo.Zřejmě ale notnou dávku tohoto "amerického" humoru postrádám. Proto jsem se s touto hrou hrou moc neztotožnila. V průběhu hry jsem bohužel začala snižovat svá očekávání a tak trochu mě přestala bavit, to vyvrcholilo poslední společnou scénou. Myslím si ale, že postupný úpadek hry není chybou herců. Lucie Juřičková nasadila svým výkonem laťku vysoko, ostatní ji následovali, ale konec už mi nepřipadal moc zajímavý.
Ivo Železný  90 %
9.5.2019 | 282 hodnocení
+ souhlasím
Dóóóbrý. Z velké části výborné. Velká sranda. Ale nejen. Zahráno na jedničku. Překvapení na konec. Kouř byl.
Jerman  80 %
21.2.2019 | 130 hodnocení
+ souhlasím
Politicky nekorekní představení spíše pro otrlejší publikum, které může šokovat konzervativnější diváky. Přesto se těší divácké oblibě a je to snad jediná inscenace ND na Nové scéně , která je v reprízách vyprodaná. Výborně napsaná americká hra, kde problematika netradičních sexuálních orientací je podána odlehčeným komickým pohledem a ne jako drama. Výborná je i Holíčkova režie a herecké výkony, kde aktéři třech třech "stand ups" se spojí v poslední půl hodině představení. Obdiv paní Bouškové pro schopnost zapamatovat si komplikovaný text o "ručních pracech".
Čiko  60 %
21.2.2019 | 1089 hodnocení
+ souhlasím
65% Výborné monology Lucie Juřičkové a Jany Bouškové. Roli gaye bravurně zvládl Jan Bidlas. Omylem této inscenace je na roli se absolutně nehodící Patrik Děrgel.
Alcha  90 %
12.2.2019 | 130 hodnocení
+ souhlasím
Na prvním místě skvělí herci, kteří někdy tak přeháněli, že to právě bylo ono. Nejvíce se mi líbila dvojice J. Bidlas a P. Děrgel - pánové se nebojí. Celá inscenace je vlastně tak přehnaná, že už to není nevhodné. Ale po všem tom smíchu přichází menší rána mezi oči v postavě Barbary Ellen, pro mě to tedy byl smutný moment hry.
Můžu ale říct, že dlouho jsem se tak nezasmála na téma sexuální orientace.
Dawson321  100 %
2.2.2019 | 130 hodnocení
+ souhlasím
Smál jsem se nepřetržitě skoro celou dobu představení. Výborní herci i samotná inscenace mě prostě oslnila. Reflektuje současnou homosexualitu i s jejími aspekty.
Heda  90 %
29.1.2019 | 25 hodnocení
+ souhlasím
Opravdu zábavné představení a přitom "s přesahem". Každá postava je "společensky jiná" a přitom nachází své štěstí. Na každou je společností ukazováno, a každá to unese. Ukazuje se na stereotypy a přitom je to zábavné, odlehčené a ironizující, aniž by to bylo prvoplánové a trapné. Skvěle vybalancováno. Když mělo přijít finále, tempo bohužel zpomalilo.
Doucha  0 %
8.10.2018 | 44 hodnocení
+ souhlasím
(+3)
Absolutně nechápu vysoká hodnocení tohoto představení zde. Představení bylo příšerné, bez napětí, text nudný, trapný, využívající největší klišé a stereotypy (nejen divadelní). Herecky se absolutně nic nedělo, předvídatelné, bez vývoje, žádné tělové napětí, napojení mezi herci, nebylo co hrát. Nevěděl jsem, proč postavy takto jednají, proč říkají to, co říkají, nelogičnosti v textu i v režijním vedení (scéna s pasováním mimina na gaye - co to proboha bylo?). Bylo mi stydno, ale v sále se lidé evidentně skvěle bavili, ačkoli jsem nechápal proč. Jak hluboko ještě musíme klesnout...
Monday  100 %
15.9.2018 | 34 hodnocení
+ souhlasím
Vtipné, skvěle zahrané, s přesahem.
Frankovka  90 %
9.6.2018 | 282 hodnocení
+ souhlasím
Nejlepsi hra na NS. Jsem rad, ze rezii tohoto kusu mel B.Holecek - a zhostil se toho skvele, protoze si dokazu predstavit, co by se zde v komentarich rozpoutalo, pokud by pod stejnou hrou byl podepsany D.Spinar.
P. Dergel byl skvely - jeho zpusob hrani, vzhledem k charakteru te postavy, byl mistrovsky.
Leafeltova  90 %
7.6.2018 | 134 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá hra, výborně jsme se pobavili a zároveň i zamysleli, velmi netradiční, krásně zpracované a výborné výkony herců, Patrik Děrgel byl vynikající, ale i všichni ostatní, opravdu jsme si to užili
Margaret  70 %
29.5.2018 | 126 hodnocení
+ souhlasím
75 %
Velice pozitivní inscenace, vtipná, s nadhledem a taky nekorektní, což je vlastně docela osvobozující. Není pro každého, ale své diváky si podle ohlasů v sále určitě našla. A herce to myslím bavilo hrát.
Plšík  60 %
8.5.2018 | 782 hodnocení
+ souhlasím
65%
Lovin  80 %
20.4.2018 | 272 hodnocení
+ souhlasím
75%
Varan  60 %
10.4.2018 | 118 hodnocení
+ souhlasím
Poměrně nekonvenční dílo, které ale předkládá jednoduchou myšlenku, že nezáleží na tom, jací jsme, jak vypadáme, jak nás vnímají ostatní, ale na tom, že se cítíme v pohodě. Velmi neotřelou formou jsou stand-up výstupy, kdy mě určitě nejvíc dostal ten poslední s výbornou Janou Bouškovou, při kterém se ze začátku smějete a ke konci je vám až trapné, že jste se předtím vůbec smáli. U mnou jinak oblíbeného Patrika Děrgela by určitě neuškodilo určité ubrání na vykreslení jeho homosexuální postavy, bylo to místy dost za hranou. Závěrečná scéna za sklem mi přišla zbytečně natahovaná a prázdná.
Vladimír Hořký  70 %
8.4.2018 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Měl jsem pocit, jakoby se bavil celý sál až na mě. Řada laciných vtipů, jakoby "pohoršující" téma... Přiznávám, že jednou nebo dvakrát jsem se také alespoň pousmál a našly se i světlejší místa, ale jako celek mě představení nebavilo. Občas jsem raději sledoval okolní diváky než jeviště.
Wtomas  50 %
8.4.2018 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Rádoby šokující použití sexuálních pomůcek, které si klade za cíl je divákovi snad jenom zevšednit a prvoplánově pobavit (protože mluvit do obrovského penisu jako do mikrofonu se člověku jen tak nestane).
Stand-up v divadle, který se přemění na posledních dvacet minut přemění na: cosi.
Za zmínku stojí Patrik Děrgel a Lucie Juřičková. Na druhou stranu mě mile překvapilo obsazení Lucie Brychtové- to mi přišlo skvělé a důmyslné.
Goran Maiello  60 %
8.4.2018 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Nevím co si o celé hře myslet. Představení založené převážně na stand-up komedii dalo hercům prostor si poradit s textem, se zaměřenými vtipy na nenáročné obecenstvo. Herci projevili velikou osobnost a svými výkony dokázali skromně pobavit, i přes prvoplánový text, skeptického diváka.
Beebb  80 %
6.4.2018 | 49 hodnocení
+ souhlasím
Tři monology... vynikající L. Juřičková, hodně bizár J. Bidlas, geniální J. Boušková! K tomu hýždě P. Děrgela (kterého bylo s přibývajícím časem až moc), tanec, dilda, "těhotenské disco koule" a trochu bezradný a natahovaný závěr v čekárně, který mé prvotní nadšení malinko zchladil. Nepamatuji se, kdy mi naposled (nebo vlastně jestli vůbec někdy) tekly slzy od smíchu... ale J. Boušková mě rozplakala. :-) Při jejím výstupu se smích postupně měnil v úsměv, aby nakonec ve tvářil zamrznul a já si uvědomil jeho nepatřičnost. Není to představení pro každého, ale já se bavil náramně!
Peťka  80 %
5.4.2018 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Srážím jen za rádoby šokující homosexuální výstupy - nic proti hercům, spíše z režijního pohledu. Jinak velmi zdařilé.
MMK  10 %
5.3.2018 | 184 hodnocení
+ souhlasím
Co bylo účelem představení, mi zůstalo utajeno. Kdyby mělo přestávku, asi by nezvítězila zvědavost, zda druhá polovina bude stejně slabá jako první. Nevím, za co by měla Jana Boušková dostat cenu za nejlepší herecký výkon, mnoho rolí zvládla výrazně lépe.
Sherly  50 %
12.2.2018 | 63 hodnocení
+ souhlasím
Hmm... původně jsem si myslela, že to je americká hra.. a on to napsal Čech, proč proboha? :) Zábavné? Asi ano. Hra jak pro koho? Asi ano. Je třeba hrát kusy s takovými tématy? Asi ano. Herci jsou skvělí? Asi ano. Bude vás to bavit? Asi ano.. Nějak moc asi...
KSnow  70 %
12.1.2018 | 106 hodnocení
+ souhlasím
Po dvou měsících po zhlédnutí prostě musím zvednout hodnocení. Po představení mi přišlo, ze pokud vás toto téma tak nějak vůbec nešokuje a nevadí vám, už nemá, i přes skvělé výkony herců a výbornou energii, moc co říct. Ale vzhledem k tomu, jak často se i týdny po zhlédnutí přistihnu, že nad jeho myšlenkami přemýšlím, tak asi má. Asi určitě.
honzy  60 %
2.1.2018 | 284 hodnocení
+ souhlasím
JSME V POHODĚ nový titul na Nové scéně příjemně osvěžil určité klišé činoherních představení v ND s poslední doby.Hra je vtipná,má spád a divák se baví.Herci hrají s chutí a je to na výsledku vidět.Psáno z reprízy 19.12.2017
Guildenstern  70 %
27.12.2017 | 450 hodnocení
+ souhlasím
Hodně mě bavila první stand-upová část, především přesně stylizovaný J. Bidlas a vřele lidská J. Boušková, oproti tomu druhá část za plexisklem už pro mě nepřinesla nic dalšího, nového a vyloženě mě tam iritovat tajtrlíkující a přehrávající P. Děrgel. Tento počin je určitě potřeba v kontextu směřování dramatiky ND ocenit, nicméně chápu, že pro někoho už to celé dnešní Národní pod Špinarovým vedením může být opravdu "dost teplé".
J.anek  80 %
19.12.2017 | 499 hodnocení
+ souhlasím
Někde jsem četl, že je to už moc starý text. Takový nesmysl! Je vynikající. Obě dámy fenomenální. A Patrik Děrgel je tanečník tělem i duší.
Michvon  80 %
13.12.2017 | 195 hodnocení
+ souhlasím
Pan Charles, oslnivý gay. To říká vše... Životní role Jana Bidlase. Jeho smích mě děsí ještě teď... Patrik Děrgel je baleťák!
Celé představení balancuje na hraně nevkusu, ale nesklouzává. Konec slabší, ale část se stand-up výstupy je brutálně vtipná.
Antioch  60 %
5.11.2017 | 149 hodnocení
+ souhlasím
premiéra 26.10.2017
MAXSAM  100 %
30.10.2017 | 17 hodnocení
+ souhlasím
Neuvěřitelně odvážný a netradiční počin, Pro mě naprosto perfektní. Stále si čtu monolog Jany Bouškové, v programu, který jsem na představení zakoupil a nemohu se toho geniálního textu nabažit.Moc obdivuji všechny herce a režiséra za originální přístup, spontanaitu a obrovskou profesionalitu, Já bych se nikdy tak dlouhý monolog nenaučil. Myslím, že toto představení navštívím minimálně ještě jednou, Ale spíše ještě několikrát...
Marsed  70 %
30.10.2017 | 161 hodnocení
+ souhlasím
Souhlasím, že toto představení nemůže oslovit puritánského diváka. Chce to hodně tolerance. Některé scény se mi zdály až přes míru ( ale každý má svou míru někde jinde), spíš poukazuji na to, že v určitých situacích se mi zdálo, že šokovat diváka, bylo až moc plánovité, kdyby se trošku ubralo, bylo by to méně násilné. + 10% za režii, za odvahu nastudovat toto představení, osobitě, výrazně, provokativně.
Slavek53  60 %
28.10.2017 | 98 hodnocení
+ souhlasím
Dojemná a směšná zároveň, naprosto odzbrojující Jana Boušková. Hra by možná potřebovala trochu komornější prostor, jako býval třeba Kolovrat.
JirkaS  100 %
28.10.2017 | 368 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Opravdu jsem se ocitl na představení Národního divadla? Tahle inscenace působí jako zjevení. A není to jen její kontroverzností. Je to tím, jak je napsaná, jak je zrežírovaná, jak je herecky ztvárněná. Čiší z ní totiž lidství. Uteklo to hodně rychle a zhruba po hodině představení jsem se přistihl, že na představení koukám s otevřenou pusou a usmívám se, aniž bych si to uvědomoval. Bože, tohle bylo tak krásné, tak zábavné, ale zároveň mě to donutilo k zamyšlení. Jana Boušková je zde geniální a nechápu, jak dokázala udržet vážnou tvář. Ale všichni jsou vlastně skvělí! /27.10.2017 - 2. premiéra/
Tomáš Molík  100 %
27.10.2017 | 45 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Skvělá moderní hra, výborná režie Braňa Holička a naprosto vynikající geniální a excelentní výkony Lucie Juřičkové, Jana Bidlase, Patrika Děrgela a Jany Bouškové. Hra se jistě zařadí mezi tzv.kontroverzní, protože jistě není pro milovníky klasického divadla, pro homofoby i pro odpůrce Špinarovy "Nové krve" v ND. Pro mě je to úžasný zážitek, hra které má spád, u které se člověk pobaví, zasměje i zamyslí. Díky a bravo !!!
Kateřina Vodáková  20 %
26.10.2017 | 226 hodnocení
+ souhlasím
10 % za um herců, kteří se dokázali naučit tak velké (!) množství souvislého textu. Dalších 10 % za P. Děrgela, který prostě umí zahrát cokoliv! Jinak jsem měla po celou dobu nemalé nutkání opustit sál a chtělo to notnou dávku sebezapření zůstat sedět. Tak extrémně kontroverzní počin, že si nějak nedokážu představit normálního diváka, kterému by toto sedlo.
Michkyse  60 %
26.10.2017 | 100 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Zajímavý počin na Nové scéně ND. Velmi dobrý stand up comedy výstup Lucie Juřičkové, skvělá a odzbrojující Jana Boušková a na hraně (bohužel mnohdy za hranou) balancující Jan Bidlas s Patrikem Děrgelem (někdy méně možná znamená více, řekl bych). Závěrečný epilog částečně sklouzával k moralizování. Jste-li konzervativní, na toto představení rozhodně nechoďte, nemáte-li předsudky a jste liberální, určitě stojí za to vidět.
Antonie.Hradilková  40 %
7.6.2019 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Divadelní fastfood.
Líbilo se mi podání ve formě stand-up comedy i následný přechod do nemocničního prostředí. Podobná společenská témata jsou teď populární,atraktivní a dobře se z nich dělá nekorektní humor,tak chápu ten úspěch,lid byl nadšen,mně to však přišlo otřepané a místy trochu trapné,první polovina ještě ušla,ale pak už to bylo zdlouhavé a nikam nevedoucí.
HokejistaNDYoung  80 %
15.5.2019 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Bavil jsem se po celou dobu představení a naprosto skvělé obsazení. Velký palec hore
Adeline_H  30 %
4.2.2024 | 43 hodnocení
TKa11  70 %
8.1.2022 | 91 hodnocení
LavinieCamui  80 %
8.1.2022 | 842 hodnocení
Vladimír10  10 %
6.1.2022 | 646 hodnocení
Babitch  70 %
5.1.2022 | 80 hodnocení
Valmez  0 %
5.1.2022 | 527 hodnocení
Báďa  80 %
31.12.2021 | 52 hodnocení
Nikoss  80 %
2.10.2021 | 116 hodnocení
Šípal  70 %
2.10.2021 | 215 hodnocení
Kluk.sedu  80 %
4.9.2020 | 131 hodnocení
1521993  0 %
9.3.2020 | 7 hodnocení
JitkaJak  20 %
4.3.2020 | 61 hodnocení
Kamčari  90 %
17.2.2020 | 71 hodnocení
Meli  70 %
10.11.2019 | 24 hodnocení
Anah  70 %
10.10.2019 | 184 hodnocení
Tůsa  60 %
16.7.2019 | 16 hodnocení
Xcepek  70 %
5.6.2019 | 668 hodnocení
Anna Divišová  70 %
16.5.2019 | 18 hodnocení
Vladislavka  30 %
16.5.2019 | 164 hodnocení
Ales04  80 %
19.4.2019 | 31 hodnocení
Unionboy  70 %
18.4.2019 | 466 hodnocení
Snekac  80 %
18.4.2019 | 305 hodnocení
Bolek  20 %
7.4.2019 | 13 hodnocení
Valerius  60 %
3.4.2019 | 70 hodnocení
Mercedes  80 %
11.3.2019 | 13 hodnocení
MicRuz  80 %
28.2.2019 | 19 hodnocení
Mar-tin  90 %
24.2.2019 | 10 hodnocení
Zorro  90 %
17.2.2019 | 7 hodnocení
Maybe  70 %
12.2.2019 | 92 hodnocení
Martin21  70 %
12.2.2019 | 462 hodnocení
Leiurus  70 %
14.1.2019 | 36 hodnocení
Ba-jo  70 %
11.12.2018 | 242 hodnocení
Kosan  80 %
9.12.2018 | 282 hodnocení
MichaelaSlavikova  90 %
4.12.2018 | 28 hodnocení
Lumca  70 %
28.11.2018 | 366 hodnocení
Dajcik  90 %
25.11.2018 | 291 hodnocení
Petr-sima  90 %
11.9.2018 | 121 hodnocení
Marťus  80 %
10.9.2018 | 130 hodnocení
Coward  70 %
10.9.2018 | 283 hodnocení
Tintera.v  90 %
7.6.2018 | 88 hodnocení
Lerus  60 %
30.5.2018 | 50 hodnocení
Jackmartas  70 %
25.4.2018 | 121 hodnocení
MarieMa  40 %
11.4.2018 | 7 hodnocení
Eliskhaleesi  60 %
10.4.2018 | 28 hodnocení
Peetra  70 %
21.3.2018 | 168 hodnocení
Ma055746  90 %
5.3.2018 | 7 hodnocení
Pavel.Tomas  90 %
13.2.2018 | 158 hodnocení
Blumarik  80 %
23.1.2018 | 239 hodnocení
Peaches99  70 %
13.1.2018 | 7 hodnocení
Veronikaw  90 %
12.1.2018 | 70 hodnocení
MartinaEli  80 %
12.1.2018 | 74 hodnocení
MarekLinhart  70 %
19.12.2017 | 152 hodnocení
Marie friedlova  70 %
24.11.2017 | 73 hodnocení
Anex  70 %
20.11.2017 | 111 hodnocení
Sluha  60 %
16.11.2017 | 233 hodnocení
Graiv  70 %
13.11.2017 | 114 hodnocení
Marcela  70 %
3.11.2017 | 418 hodnocení
Oliverpiv  50 %
28.10.2017 | 74 hodnocení
Kristián F.  70 %
27.10.2017 | 83 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.