Národní divadlo

divadlo s bezbariérovým přístupem - obvykle nutná asistence personálu nebo doprovodu lze platit platební kartou online rezervace, eVstupenka zvýhodněné předplatné stránka na Facebooku
Národní divadlo, Stavovské divadlo, Nová scéna
Nejbližší představení:
17.12. (Ne) 14:00 Krvavá svatba
17.12. (Ne) 20:00 Nová krev
18.12. (Po) 18:00 O hodinu dřív
18.12. (Po) 19:00 Jako břitva (Němcová)
18.12. (Po) 19:00 Manon Lescaut
Nejbližší představení:
17.12. (Ne) 14:00
Krvavá svatba
17.12. (Ne) 20:00
Nová krev
18.12. (Po) 18:00
O hodinu dřív
18.12. (Po) 19:00
Jako břitva (Němcová)
18.12. (Po) 19:00
Manon Lescaut
Adresa - Národní divadlo: Národní 2, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[tram 6-9-17-18-22 Národní divadlo]
Adresa - Stavovské divadlo: Železná 11, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[metro A-B Můstek]
Adresa - Nová scéna: Národní 4, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[tram 6-9-17-18-22 Národní divadlo]
Pokladna: 10-18 (pokladny předprodeje)
Plány hlediště: Národní divadlo | Stavovské divadlo | Nová scéna
Předprodej: průběžně od zveřejnění hracího plánu (až pět měsíců předem)
Začátky: 19.00, v so-ne i 14.00,
20.00 Nová scéna
Připravuje se:
Nová Atlantida - Jiří Adámek (březen, Nová scéna)
Faust - Johann Wolfgang Goethe (březen, Stavovské divadlo)
Zbyhoň! - Milan Šotek, Jan Frič (květen, Nová scéna)
Vítejte v Thébách - Moira Buffiniová (květen, Stavovské divadlo)
Nakročeno k derniéře:
Jako břitva (Němcová) (prosinec)
Strakonický dudák (únor)
Láska a informace (únor)
Experiment myší ráj (duben)
Ceny vstupenek:
690-120 Kč (Národní divadlo - činohra)
790-120 Kč (Stavovské divadlo - činohra)
290 Kč (Nová scéna - činohra)
690-490 Kč (Nová scéna - ostatní)
Poznámky a upozornění:
  • Pokladny předprodeje se nachází v přízemí Nové scény a v Železné 24 (vedle Stavovského divadla). Večerní pokladny v budovách divadel otevřeny hodinu před představením.
  • Nejlepší místa v ND i SD přízemí 5. - 9. řada (ev. vybrané lóže). Místa na galeriích a v bočních lóžích II. balkonu mají již výrazně sníženou viditelnost. Některé sektory na balkonech a galeriích v ND jsou velmi stísněným a nepohodlným prostorem.
  • Víkendová odpolední představení mají výrazně snížené vstupné.
  • Do exkluzivního vstupného je zařazen titul Sluha dvou pánů.
  • Předplatné: 1. sezonní - variabilní nabídka pevných řad se slevou cca 10-35 % (místa si lze vybrat, předplatitelé znají předem veškeré termíny). Prodej předplatného pevných řad na další sezonu obvykle probíhá od začátku března do poloviny června.
  • Na představení Modrý pták, Strakonický dudák, Podivuhodné cesty Julese Verna, Vidím nevidím lze uplatnit 20% slevu pro děti do 15 let. Tuto slevu lze dále uplatnit na všechna odpolední víkendová představení.
  • Více o projektu 1914 na www.wilson1914.com.
  • Cena programu: 50-80 Kč (rozsáhlé publikace mj. s textem hry).

Repertoár - Nová scéna

Zbyhoň! - Jan Frič, Milan Šotek  (připravuje se)
Premiéra: 17.5.2018. Dramaturgie: Milan Šotek. Scéna: Nikola Tempír. Kostýmy: Petra Vlachynská. Hudba: Jakub Kudláč. Režie: Jan Frič.
Autorská inscenace o českých nepravostech. „Že vám jméno titulního hrdiny nic neříká? Není možná! Nebo patříte k těm, kteří dvě stě let od chvíle, co pro nás Rukopisy objevily naše národní hrdiny, stále nevědí, kdo to byl Záboj, Vlaslav, Lubor, Liduše? Považujete Šťáhlava za značku smoothie makeru a Čestmír je pro vás leda ten otylý létající chlapec? Je načase napravit to! Poznej své hrdiny. Poznej Zbyhoně!“
Nová Atlantida - Jiří Adámek  (připravuje se)
Premiéra: 1.3.2018. Dramaturgie: Jan Tošovský. Výprava: Antonín Šilar, Zuzana Formánková. Hudba: Marek Doubrava. Režie: Jiří Adámek.
Zamyšlení nad stavem České republiky uprostřed turbulencí současného světa, které vychází z nejrůznějších dokumentárních materiálů. Doba, která zažívá tolik otřesů jako ta dnešní, zároveň vybízí k fantazírování o lepším společenském řádu. Každý žije ve své vlastní utopii. Jeden ovšem nerozumí druhému. Jazyky finančních magnátů, expertů, inženýrů, humanistů či vlastenců se navzájem míjejí. Ztratili jsme schopnost rozumět touhám, obavám a pocitům druhých – a žádná nová společná vysněná Atlantida se na obzoru nerýsuje...
Jsme v pohodě - Paul Rudnick  (1:35x)
Premiéra: 26.10.2017. Překlad: Jan Tošovský. Dramaturgie: Ilona Smejkalová. Scéna: Nikola Tempír. Kostýmy: Lenka Odvárková. Režie: Braňo Holiček.
Hra, ve které se autor s překvapivým efektem pokusil o otočení zdánlivých stereotypů. Vysmívá se nejen homofobii, ale i současné rozmlžené sexuální identitě či úchylné oblibě (některých žen) – „tvoření z čehokoliv“, tzv. permanentní domácí recyklaci. Co vlastně je a co už není normální? A máme vůbec právo to soudit? Nejsme jen obětí vlastních předsudků...?
inscenace není vhodná pro děti Náš tip! recenze -dub-
Křehkosti, tvé jméno je žena - 420PEOPLE, Daniel Špinar & kol.  (1:20x)
Premiéra: 11.5.2017. Dramaturgie: Marta Ljubková. Scéna: Lucia Škandíková. Kostýmy: Linda Boráros. Hudební spolupráce: Matěj Kroupa. Choreografie: Nataša Novotná. Režie: Daniel Špinar.
Koprodukční projekt Národního divadla a souboru 420PEOPLE.
Inscenace kombinující činohru a pohybové divadlo. Žena jako objekt, žena jako téma, žena jako žena. Z mnoha různých možností se vydáváme cestou zkoumání „situace ženy“ v běhu času a v divadle...
Cube - Pavel Knolle, Štěpán Pechar, David Stránský  (Laterna magika)
Premiéra: 23.3.2017. Dramaturgie: Jan Tošovský. Hudba: Jan Šikl. Choreografie: Štěpán Pechar, David Stránský. Výprava a režie: Pavel Knolle.
Předpremiéry od září 2016.
Inscenace inspirovaná původními inscenacemi Laterny magiky. Tentokrát s využitím současného filmového mappingu z několika různě umístněných projektorů. Výtvarná kompozice vychází z motivu kostky – „cube“, ve všech možných variantách, které nás obklopují...
Na moři, zírám nahoru - Finegan Kruckemeyer  (1:40x)
Premiéra: 9.3.2017. Překlad: Jan Tošovský. Dramaturgie: Marta Ljubková. Scéna: Pavla Kamanová. Kostýmy: Daniela Klimešová. Light design: Ondřej Kyncl. Hudba: Michal Cáb. Režie: Štěpán Pácl.
Příběh o lidských tajemstvích, který by se dal charakterizovat jako moderní verze magického realismu. Postavy své příběhy zároveň vyprávějí i žijí, jejich životy se splétají a rozplétají a jejich vyprávění se nečekaně prolínají...
inscenace není vhodná pro děti
Dotkni se vesmíru a pokračuj - René Levínský  (2:20)
Premiéra: 3.11.2016. Dramaturgie: Jan Tošovský. Scéna: Nikola Tempír. Kostýmy: Petra Vlachynská. Hudba: Jakub Kudláč. Režie: Jan Frič.
Současná česká sci-fi hra o světě vědy, spolku Sisyfos, o cestě z vrcholu až na samé dno a pak zas dál...
Experiment myší ráj - Jiří Havelka, Martina Sľúková, Marta Ljubková  (1:10x)
Premiéra: 26.5.2016. Dramaturgie: Marta Ljubková, Martina Sľúková. Výprava: Dragan Stojčevski. Hudební spolupráce: Martin Tvrdý. Režie: Jiří Havelka. Poslední uvedení: duben 2018.
Jevištní experiment s hercem a myší, pokus s jevištní realitou, laboratorní podmínky před vašima očima. Provozujeme analýzu blahobytu společnosti a přinášíme vědecký důkaz rozkladu společnosti, v níž ti, kteří vstupují do ráje, nevyhnutelně zanikají. Laboratorní myš – vhodný miláček do domácnosti. A co teprve k vědeckým experimentům! Pokusy s omlazením, pokusy s mozkem, pokusy genetické. Člověk testuje na zvířeti. Co kdybychom se ale testovanou myškou stali my...?
Malý princ - Petr Oslzlý, Vladimír Morávek  (Laterna magika|2:05)
Premiéra: 1.4.2016. Podle stejnojmenné knihy Antoine de Saint-Exupéryho. Dramaturgie: Lucie Němečková. Scéna: Daniel Dvořák, Matěj Cibulka, Šimon Koudela. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Hudba: Zbyněk Matějů. Choreografie: Libor Vaculík. Režie: Vladimír Morávek
Zpracování kultovní knížky oblíbené mezi dětmi i dospělými. Inscenace kombinující scénografii na principu polyekranu s činohrou, tancem, hudbou, zpěvem a filmovými projekcemi. Prostý příběh a podobenství, které konfrontuje dnešní svět (řízený snahou o ovládání přírody, dominancí techniky, materialismem a egoistickými činy) s čistým pohledem dětského hrdiny. Ten nachází smysl v jiných věcech, v přátelství a lásce, což nachází při svém putování po sedmi planetách, při němž se střetává dětský svět se světem „dospěláků“...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ recenze -hr-
Láska a informace - Caryl Churchill  (2:10x)
Premiéra: 5.2.2016. Překlad: Jakub Škorpil. Dramaturgie: Jan Tošovský. Výprava: Antonín Šilar. Hudba: Jiří Konvalinka. Režie: Petra Tejnorová. Poslední uvedení: únor 2018.
Hra první dámy současné britské dramatiky, mnohoúhelné zrcadlo nastavené našim životům. Směs banality a zásadních témat má za účinek neustálý pohyb na hraně kýče a pravdivé emocionality, nahlížené s humorem až ironií. Několik fragmentů ze života současného člověka, který je očarován virtuální realitou, má potíže ve vztahu, čelí nemocem, smrti, prožívá lásku či pozoruje šneky. To nás naplňuje každý den, v každém okamžiku, ať jsme kdekoliv – láska a informace. Jak prosté, jak výjimečné, jak každodenní, jak složité...
inscenace není vhodná pro děti
Podivuhodné cesty Julese Verna - Markéta Bidlasová, David Drábek  (Laterna magikaI1:45)
Premiéra: 19.2.2015. Scéna: Jakub Kopecký. Kostýmy: Simona Rybáková. Hudba: Darek Král. Choreografie: Martin Pacek, Henrieta Hornáčková. Režie: David Drábek.
Projekt inspirovaný slavnými romány Julese Verna, ve kterém jsou připomínány vědecké objevy 19. století a tehdejší zeměpisné, geologické, fyzikální a astronomické poznatky. Děj je situovaný do prvních desetiletí 20. století, do éry pionýrů filmového průmyslu. V jednom z průkopnických ateliérů tohoto ve své době nového a pokrokového média se odehrává natáčení příběhu, do něhož kterého zasáhne i stárnoucí spisovatel...
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ recenze -hr-
Human Locomotion - SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský)  (Laterna magika|1:15x)
Premiéra: 6.2.2014. Scéna: Jakub Kopecký. Kostýmy: Jana Morávková, Jakub Kopecký. Hudba: Petr Kaláb. Choreografie: Jan Kodet. Projekce: Lunchmeat, Jakub Kopecký. Režie: SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský).
Vizuálně pohybová inscenace se zabývá příbehem světově známého a pro vývoj fotografie a filmu velmi významného fotografa Eadweardem Muybridgem, který vynalezl chronofotografii, rychlou závěrku, zoopraxiskop.
Mirage - Václav Kuneš & kol.
Premiéra: 16.10.2013. Dramaturgie: Lukáš Jiřička. Scéna: Václav Kuneš. Kostýmy: Studio Chatty (Radka Sirková, Anna Tušková). Hudba: Owen Belton. Choreografie a režie: Václav Kuneš & kol.
Inscenace uváděna v produkci 420PEOPLE ve spolupráci s Novou scénou ND. Poslední uvedení: rok 2016.
Inscenace postavená na půdorysu stand-up comedy a oscilující mezi humorem a palčivými otázkami, které míří do nitra těch, kdo stojí na jevišti a snaží se rozesmát publikum. Performance na jevišti jako forma psychoterapie nebo vykrádání sebe sama a zrada na vlastních emocích...?
Vidím nevidím - Maria Procházková  (1:00x)
Premiéra: 14.2.2013. Podle knihy Ivy Procházkové „Pět minut před večeří“. Dramaturgie: Daniel Přibyl. Scéna: Jan Novotný. Kostýmy: Simona Rybáková. Kamera: Martin Štěpánek. Hudba: Marek Doubrava. Choreografie: Zdeněk Prokeš, Barbora Mandys Pauerová. Režie: Maria Procházková.
Nová rodinná inscenace Laterny Magiky, kombinující prvky činohry, baletu a filmu. Příběh holčičky Agátky, která od narození nevidí, a tak svět kolem sebe objevuje především hmatem a sluchem...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Máj - Karel Hynek Mácha, Václav Kuneš, David Prachař  (1:25x)
Premiéra: 19.3.2012. Obnovená premiéra: 19.4.2015. Výprava: Richard Maška. Hudba: Pavel Fajt, Ondřej Anděra. Choreografie: Václav Kuneš & kol. Režie: David Prachař.
Inscenace je uváděna v produkci 420PEOPLE ve spolupráci s Novou scénou ND a Činohrou ND. Poslední uvedení: září 2016.
Netradiční zpracování stěžejního díla tuzemského romantismu v autorské inscenaci, která kombinuje činohru, tanec a zpěv.
Spolu / Sami - Anja Hilling  (1:15x) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 12.11.2015. Překlad: Tereza Semotamová. Dramaturgie: Marta Ljubková. Výprava: Lucia Škandíková. Světelný design: Ondřej Kyncl. Režie: Daniel Špinar. Poslední uvedení: červen 2017.
Tři životní situace podané se syrovostí, intenzitou a naléhavostí, která bere dech. Obyčejné příběhy lidí ve velkoměstě, lidí, kteří jsou hodně sami, ale na chvíli taky spolu. Bezdomovec miluje nemocnou pouliční muzikantku, ale bojí se ji oslovit. Dva homosexuálové v baru hledají blízkost, ale nechtějí se přiblížit. Muž omylem zazvoní u dveří a žena, která mu otevře, ho pozve dál. Jedna noc, šest lidí, tři příběhy...
inscenace není vhodná pro děti

ARCHIV INSCENACÍ

aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 14.12.2017