Národní divadlo

divadlo s bezbariérovým přístupem - obvykle nutná asistence personálu nebo doprovodu lze platit platební kartou vstupenky online, eVstupenka zvýhodněné předplatné
Národní divadlo, Stavovské divadlo, Nová scéna
Nejbližší představení:
2.3.So17:00Zázrak (s)tvoření
vstupenky
3.3.Ne15:00Zázrak (s)tvoření
vstupenky
4.3.Po10:00Zázrak (s)tvoření
vstupenky
4.3.Po19:00Hamlet
vstupenky
5.3.Út10:00Zázrak (s)tvoření
vstupenky
2.3.So17:00 vstupenky
Zázrak (s)tvoření
3.3.Ne15:00 vstupenky
Zázrak (s)tvoření
4.3.Po10:00 vstupenky
Zázrak (s)tvoření
4.3.Po19:00 vstupenky
Hamlet
5.3.Út10:00 vstupenky
Zázrak (s)tvoření
Adresa: Národní divadlo: Národní 2, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[tram 2-9-17-18-22 Národní divadlo]
Adresa: Stavovské divadlo: Železná 11, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[metro A-B Můstek]
Adresa: Nová scéna: Národní 4, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[tram 2-9-17-18-22 Národní divadlo]
Adresa: Státní opera: Wilsonova 4, Praha 1
[metro A-C Muzeum, tram 11-13]
Pokladna: 10-18 (pokladny předprodeje)
Plány hlediště: Národní divadlo | Stavovské divadlo | Nová scéna
Předprodej: průběžně od zveřejnění hracího plánu (až pět měsíců předem)
Začátky: 19.00, v so-ne i 14.00,
20.00 Nová scéna
Připravuje se:
Ptačí sněm - Jean-Claude Carrière, Ivan Arsenjev, Petr Forman (duben 2024, Laterna magika & Divadlo bratří Formanů)
Mefisto - Klaus Mann, Marián Amsler (duben 2024, Státní opera)
Bílá Voda - Kateřina Tučková, Daniel Majling (květen 2024, Stavovské divadlo)
Wernisch - Jan Nebeský, Jana Slouková & kol. (červen 2024, Nová scéna)
Sorry I am Complicated /pracovní název/ - kol. (září 2024, Nová scéna)
100 songů - Roland Schimmelpfennig (říjen 2024, Nová scéna)
Paní Bovaryová - Gustave Flaubert, Tomáš Loužný (listopad 2024, Stavovské divadlo)
Privatizace - Petr Erbes, Boris Jedinák (leden 2025, Nová scéna)
Oresteia - Robert Icke (únor 2025, Národní divadlo)
Tři mušketýři a já - Dmitrij Krymov (květen 2025, Stavovské divadlo)
Nakročeno k derniéře:
Ples v hotelu Savoy (duben 2024)
Maryša (květen 2024)
Rej (červen 2024)
Ceny vstupenek:
890-190 Kč (Národní divadlo - činohra)
890-190 Kč (Stavovské divadlo - činohra)
290-250 Kč (Nová scéna - činohra)
790-450 Kč (Nová scéna - ostatní)
Národní divadlo - kliknutím otevřete fotku ve větší velikosti
ředitel:
Jan Burian
umělecké vedení:
SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský) - činohra
Radim Vizváry - Laterna Magika

Herci, tvůrci, autořiPřání, pochvaly, stížnosti (2)

Z tiskových konferencí (45)

Z tiskových zpráv (75)

Hodnocení inscenací
Poznámky a upozornění:
  • Zde prezentovaný repertoár vícesouborového Národního divadla není kompletní. Tento portál (dle svého deklarovaného zaměření) zatím z kapacitních důvodů eviduje pouze inscenace činoherní a Laterny magiky. Pro získání informací publicistického či databázového charakteru o inscenacích z oborů opera a balet navštivte, prosím, specializované portály.
  • Pokladny předprodeje se nachází v přízemí Nové scény a v Železné 24 (vedle Stavovského divadla). Večerní pokladny v budovách divadel otevřeny hodinu před představením.
  • Nejlepší místa v ND i SD přízemí 5. - 9. řada (ev. vybrané lóže). Místa na galeriích a v bočních lóžích II. balkonu mají již výrazně sníženou viditelnost. Některé sektory na balkonech a galeriích v ND jsou velmi stísněným a nepohodlným prostorem.
  • Předplatné: 1. sezonní - variabilní nabídka pevných řad se slevou cca 10-35 % (místa si lze vybrat, předplatitelé znají předem veškeré termíny). Prodej předplatného pevných řad na další sezonu obvykle probíhá od začátku března do poloviny června.
  • Na představení Modrý pták, Vidím nevidím lze uplatnit 20% slevu pro děti do 15 let. Tuto slevu lze dále uplatnit na všechna odpolední víkendová představení.
  • Cena programu: 60-90 Kč (rozsáhlé publikace mj. s textem hry).
  • Představení Návštěva v prostorách Nové scény se odehrává částečně ve stoje, není tudíž vhodné pro diváky s omezenou schopností pohybu, vozíčkáře a dále pro osoby trpící klaustrofobií.)
  • Inscenace Očitý svědek, Duchové jsou taky jenom lidi a Idiot, které byly původně připravovány pro divadelní jeviště, nebudou po několika odkladech premiér realizovány a prezentovány ve standardních podmínkách. Divadlo v těchto případech zvolilo náhradní řešení v podobě audiovizuálních projektů (speciálně vytvořených pro sledování ve virtuálním prostředí), resp. filmu.

ARCHIV INSCENACÍ - Divadlo Kolowrat

[tento soubor zde již neúčinkuje / tato scéna zde již není aktivní]

Zpět na aktuální inscenace

Karla - Martin Františák  (1:10x)
Premiéra: 18.5.2012. Dramaturgie: Iva Klestilová. Scéna: Jan Schindler. Kostýmy: Katarína Hollá. Hudba: Petr Skoumal. Choreografie: Petr Zuska. Režie: Jan Kačer, Petr Zuska.
Poslední uvedení: prosinec 2013.
„Hra po noční směně. Groteska z benzinové pumpy hořká jak ranní kafe. Westernová zpráva o kraji na konci světa. Proč se zavírá přilehlá sklárna? Co má za lubem ministr Drápela? Co bude se všemi brusičkami a foukačkami? Kam se poděli jejich muži? Proč mizí Draha do noci? Kam Reichman odváží malou Karličku? Kolik stojí deci fügnerovky? Co se děje na hřbitově? Jaké je stát tváří v tvář dávné vině? Příběh o tvrdém životě tvrdých žen. A venku na mrazu obchází bílý rys...“
Nezlobíš se...? - Luba Skořepová  (1:15x)
Premiéra: 2.10.2011. Kostýmy: Alena Hrbková. Režie: Pavel Šimák.
host - Umělecká agentura Pierot
Hra, kterou si napsala sama herečka pro pobavení diváků i pro radost sobě ke svým úžasným 88. narozeninám. Se svým osobitým humorem se zamýšlí nad radostmi a strastmi lidského žití.
Špinavé ruce - Jean-Paul Sartre  (1:40x)
Premiéra: 3.12.2010. Překlad: Patrik Ouředník. Dramaturgie: Iva Klestilová. Scéna: Martin Černý. Kostýmy: Tereza Venclová. Hudba: Petr Kofroň. Režie: Ivan Rajmont.
Poslední uvedení: červen 2012.
Hra ukazující existenciální téma člověka, jenž nenachází svůj smysl. Idealista Hugo, buržoazní jedináček a člen komunistické strany v jedné nejmenované východoevropské zemi, má pokyn tajné frakce zavraždit jejího generálního tajemníka Hoederera. Zatímco Hoederer je nakloněn cestě kompromisu a ideologie je pro něho vedlejší věcí, Hugo je do ní zahloubán a straně naprosto oddán. A tak se stává Hoedererovým sekretářem a připravuje splnění pokynu...
Historický monolog (Zpověď prezidenta Emila Háchy) - Milada Součková  (1:15x)
Premiéra: 15.6.2010. Dramaturgie: Lenka Havlíková. Scéna: Jan Štěpánek. Kostýmy: Jana Preková. Hudební spolupráce: Richard Dvořák, Veronika Vlková. Režie: Jan Antonín Pitínský.
Poslední uvedení: červen 2012.
Historický monolog o rozporuplné osobnosti našich dějin Emilovi Háchovi, který je mnohými považován za zrádce národa. Hra se snaží vysvětlit jeho postoje, názory, ale i osudy na pozadí historické situace, v níž se nacházel.
Pláč - Lenka Lagronová  (1:20x)
Premiéra: 19.5.2009. Dramaturgie: Daria Ullrichová. Výprava: Adriena Šimotová, Klára Čulíková-Langová. Hudba: Petr Skoumal. Režie: Jan Kačer.
Poslední uvedení: listopad 2011.
Původní česká hra přibližující příběh dvou sester, které se po letech potkávají v domě, kde vyrůstaly. Na půdorysu jejich vzpomínek se dozvídáme mnohé o nelehkém životě jejich rodičů...
Listy důvěrné (Leoše Janáčka) - Brian Friel  (1:30x)
Premiéra: 19.2.2009. Překlad: Pavel Dominik. Úprava: Iva Klestilová, Lucie Bělohradská. Dramaturgie: Iva Klestilová. Scéna: Lucie Bělohradská, Katarína Hollá. Kostýmy: Katarína Hollá. Hudba: Leoš Janáček, Emil Viklický. Režie: Lucie Bělohradská.
Poslední uvedení: prosinec 2011.
Hra o Leoši Janáčkovi, který na sklonku života vzplanul k mladé ženě – Kamile Stösslové. Miloval ji, trápil se pro ni a posílal jí dopisy plné vášně. Právě tato žena se stala inspirací k jeho kvartetu „Listy důvěrné“.
Den naděje - Birgir Sigurđsson  (2:45)
Premiéra: 14.11.2008. Překlad: Helena Kadečková. Dramaturgie: Martin Urban. Výprava: Rebekka A. Ingimundardóttir. Hudba: Peter J. Charleton. Režie: Guđjon Pedersen.
Dramatický příběh matky dvou synů a duševně nemocné dcery, kterému známý islandský autor dal rozměry až antické tragédie, kde proti sobě stojí násilnictví, zneužívání či alkoholismus na straně jedné, na straně druhé pak podivná křehká krása poezie vznikající na rozhraní šílenství a naděje na lepší budoucnost.
Barevný život (Benefice Blanky Bohdanové)  (2:10)
Premiéra: 29.5.2008. Dramaturgie: Lenka Havlíková. Scéna: Ivo Žídek. Kostýmy: Ivana Brádková. Hudba: Petr Mandel. Režie: Lída Engelová.
Benefiční večer věnovaný nejen životu výrazné herečky a dlouholeté členky činohry ND, ale i souvislostem, které poznamenaly celou její generaci.
Staří režiséři (We Got Him) - Jan Vedral  (2:35)
Premiéra: 18.3.2008. Dramaturgie: Lenka Havlíková. Scéna: Martin Černý. Kostýmy: Michaela Hořejší. Hudba: Petr Kofroň. Režie: Ivan Rajmont.
Poslední uvedení: červen 2009.
Diskurz o moci umění nad skutečností. Čtyři staří senilní umělci, kteří kdysi ovlivňovali způsob uměleckého zobrazovaní skutečnosti ve 20. století, jsou soustředěni na vojenské výcvikové základně, kde jsou pověřeni novým úkolem - mají navrhnout způsob, jímž bude světu oznámeno zatčení diktátora a jímž bude diktátor ze světa zprovozen tak, aby jeho smrt nevzbudila nežádoucí reakce.
Anglická milenka - Marguerite Durasová  (2:00)
Premiéra: 22.11.2007. Překlad: Daniela Jobertová. Dramaturgie: Iva Klestilová. Výprava: Linda Jiříková-Boráros. Režie: Daniel Špinar.
Detektivní hra o nevysvětlitelném brutálním zločinu zdánlivě nezajímavé stárnoucí ženy.
Pochyby - John Patrick Shanley  (2:15)
Premiéra: 1.3.2007. Překlad a dramaturgie: Lenka Havlíková. Scéna: Petr B. Novák. Kostýmy: Zuzana Krejzková. Hudba: Barbora Andělová. Režie: David Czesany.
Napínavé psychologické drama o zápase v církevní škole mezi charismatickým a neortodoxním učitelem tělocviku a náboženství a zásadovou ředitelkou školy.
Tři životy (Benefice Vlasty Chramostové)  (2:50)
Premiéra: 2.11.2006. Scénář a Dramaturgie: Jan Hančil. Výprava: Martin Černý. Režie: Ivan Rajmont.
Poslední uvedení: květen 2009.
Benefiční večer herečky a ženy s neobvyklým osudem, který je zaměřený na uzlové body jejího života, momenty rozhodnutí. Vlasta Chramostová jako vášnivý hledač, vyznavač i pochybovač, člověk křehký i heroický, jemuž nic lidského není cizí a v jehož osudech není nouze o absurdity a paradoxy.
Mimořádné události - Martin Crimp  (1:10x)
Premiéra: 14.4.2006. Překlad: Julek Neumann. Dramaturgie: Jan Hančil. Výprava: Tereza Durdilová. Režie: Edward Dick.
Trilogie jednoaktových her současného britského autora zkoumající stále se rozšiřující mezeru mezi znepokojivou, nepředvídatelnou realitou života a mezi naším prožíváním světa, naší neukojitelnou touhou po nových zážitcích a štěstím, které lze získat za peníze.
Josef a Marie - Peter Turrini  (1:40x)
Premiéra: 6.4.2006. Překlad: Petr Kučera (česky), Martin Porubjak (slovensky). Úprava: Martin Porubjak, Iva Klestilová. Dramaturgie: Iva Klestilová. Scéna: Jan Dušek. Kostýmy: Milan Čorba. Režie: Martin Porubjak.
Nejúspěšnější hra předního rakouského dramatika plná humoru, moudrosti a ironie. Strážník a uklízečka, osamělí lidé na sklonku svých životů, se ocitnou na Štědrý večer zavřeni v obchodním domě. Na konci bizarního vyprávění o mizériích jejich životů je jim dopřána kapka naděje.
Však světla nechte plát... (Benefice Jana Kačera)  (2:15)
Premiéra: 12.3.2006. Scénář a Dramaturgie: Daria Ullrichová. Výprava: Luboš Hrůza. Hudba: Martin Dohnal. Režie: Jan Nebeský.
Poslední uvedení: květen 2007.
Benefiční večer představuje ve scénické koláži za účasti hereček tří různých generací významnou osobnost českého divadla v mnohosti jeho talentu - jako vypravěče, režiséra i herce.
Na ústupu - William Nicholson  (2:45)
Premiéra: 24.11.2005. Překlad: Jan Hančil. Dramaturgie: Lenka Havlíková. Výprava: Rebeka A. Ingimundardóttir. Režie: Michal Dočekal.
Poslední uvedení: prosinec 2012.
Komorní psychologické drama o lidech, kteří jsou svým počínáním zahnáni do kouta. Autor symbolicky spojuje zoufalý boj o přežití v nefunkčním manželství a ústup Napoleonovy armády. Ve vztahu stejně jako ve válce jsou situace, kdy se prohrávající strana snaží spasit zoufalým ústupem z pozic, aby si uchovala to, co nazývá životem.
Virginia - Edna O´Brienová  (2:00)
Premiéra: 28.4.2005. Překlad: Ivana Bozděchová. Úprava: Taťjana Medvecká, Jan Hančil. Dramaturgie: Jan Hančil, Lenka Havlíková. Scéna: Ondřej Nekvasil. Kostýmy: Katarína Hollá. Hudba: Vratislav Šrámek. Režie: Lucie Bělohradská.
Poslední uvedení: červen 2009.
Dramatické pásmo obrazů ze života spisovatelky Virginie Woolfové, odvážné ženy, která pochopila svá omezení a svůj úkol.
Eldorádo - Marius von Mayenburg  (2:15)
Premiéra: 17.12.2004. Překlad: Josef Balvín. Dramaturgie: Lenka Havlíková, Iva Klestilová. Výprava: Liz Cooke. Hudba: Michal Bureš. Režie: Jan-Willem van den Bosch.
Poslední uvedení: leden 2006.
Intimní příběh pěti postav se odehrává v zneklidňujícím až „apokalyptickém“ rámci. Na začátku je nákladný dům jako iluze ráje /Eldoráda/ a setrvalého štěstí, na konci se rozpadá mnohem více.
Černé mléko - Vasilij Sigarev  (2:00)
Premiéra: 13.11.2004. Překlad a Dramaturgie: Daria Ullrichová. Scéna: Jaroslav Bönisch. Kostýmy: Jan Tobola. Režie: Jan Kačer.
Poslední uvedení: listopad 2007.
Coolnes drama, ale tentokrát z prostředí Ruska. Na „poslední zastávce světa“ nabízí milenecká dvojice dealerů z města civilizační „supervýrobky“. Při konfrontaci s naivními venkovany poznají, že žít se dá i jinak, ale každý z nich na to reaguje zcela odlišným způsobem...
Prospaný život - Tecie Werbowski, Arnošt Goldflam  (1:30x)
Premiéra: 18.10.2003. Překlad: Vlasta Dvořáčková. Dramaturgie: Marek Horoščák. Výprava: Petra Goldflamová Štětinová. Hudba: Miloš Štědroň ml. Režie: Akram Staněk.
Poslední uvedení: květen 2006.
Inscenace k významnému životnímu jubileu Luby Skořepové. Adaptace povídky o ženě, která životem proplula jako snem a která po ztrátě manžela zůstala jen s kočkami a vzpomínkami...
Nebyl jen Hamlet (Benefice Radovana Lukavského)
Premiéra: 18.12.2002. 1) Z rolí, oblíbených básní a textů Radovana Lukavského připravil: Jan Hančil. Výprava: Martin Černý.
2) Felix Mitterer: Pšenice na dálnici (ze hry Návštěvní doba). Překlad: Josef Balvín. Scéna: Ivo Žídek. Kostýmy: Irena Greifová. Režie: Ivan Rajmont.
Vyprávění Radovana Lukavského nejen o Hamletovi. Ve druhé části odehraje herec spolu s J.Bouškovou jednu ze čtyř aktovek úspěšné inscenace hry Felixe Mitterera Návštěvní doba.
Vabank - Manuel Puig  (2:15)
Premiéra: 14.5.2002. Překlad: Vladimír Mikeš. Dramaturgie: Johana Kudláčková. Scéna: Ivo Žídek. Kostýmy: Ivana Brádková. Hudba: Zdeněk Zdeněk. Režie: Lída Engelová.
Souboj mezi pacientkou a ošetřovatelkou, v němž se hraje o přežití a nalezení víry ve smysl života.

zpět na aktuální inscenace


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 26.2.2024