Národní divadlo [Stavovské divadlo]

Dva vznešení příbuzní

Premiéra: 5.6.2008 | B|2:45
Překlad: Martin Hilský. Úprava: Kateřina Šavlíková, Ivan Rajmont. Dramaturgie: Martin Urban. Scéna: Martin Černý. Kostýmy: Michaela Hořejší. Hudba: Petr Kofroň. Režie: Ivan Rajmont.
Poslední uvedení: únor 2009.
První české uvedení poslední Shakespearovy hry, kterou s autorem napsal jeho mladší současník. Tragikomedie je zasazená do antického Řecka a odehrává se na pozadí války. Dva vznešení mladíci se zamilují do jedné dívky, která ve válce patří na stranu nepřítele. Jejich přátelství na život a na smrt přeroste v rivalitu v lásce...
14!  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Národní divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
30 %
Uživatelé
25 %
2541000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 40 %
Jiří Landa 20 %
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  40 %
1939 hodnocení
Jiří Landa  20 %
3002 hodnocení
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Čiko  10 %
1011 hodnocení
+ souhlasím
Nenechte se mýlit jmény obsazených herců. V hlavní roli je točna!
Guildenstern  10 %
419 hodnocení
+ souhlasím
jestli tohle bylo zamýšleno jako náhrada za Havlovo Odcházení, tak se někdo v ND šeredně zmýlil! ať už to napsal Shakespeare, Fletcher nebo kdokoli jiný, ta hra je strašně slabá a vážně bych ji za žádných okolností neinscenoval! ještě k tomu s vizí I. Rajmonta jde o vyhozené peníze a ztracený čas diváků. měla to být komedie, ale skoro nikdo se ničemu nesmál (kromě jakési zhulené paní v přízemí, která se chechtala naopak každému slovu). vadila mi obrovská nevkusná scéna, na které výstupy většinou jednoho/dvou herců vyznívaly dost ztraceně; herecké výkony taky žádný med, kromě ústřední dvojice, ti to zvládali ještě celkem dobře - v rámci možností. na druhou půlku není problém jít si sednout do prvních řad, protože tam po první půlce moc lidí nezůstane, ale to budete muset přežít konec, který je pouze nekonečnou agonií (když přijede Vojta Dyk uvězněný pod koněm, člověku se chce až brečet.)
Jirkan  20 %
564 hodnocení
+ souhlasím
Ne, ne, ne, chudák Shakespeare. Ještě štěstí, že je to staženo z repertoáru...
LavinieCamui  60 %
18.12.2013 | 732 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.