Národní divadlo [Nová scéna]

Snídaně s Leviathanem

Premiéra: 4.3.2014 | foyer|1:10x
inscenační náčrt
Dramaturgie: Jan Tošovský. Výprava: Anna Solilová. Režie: Jiří Honzírek.
Poslední uvedení: březen 2014.
Inscenační náčrt slovenské hry, původně napsané pro rozhlas. „Mimořádně úspěšný netvor“ a nejbohatší podnikatel světa Leviathan si každý měsíc zve na snídani vybranou společnost, aby ho pobavila a ukrátila mu čas. Tentokrát si pozve pětici rozdílných hostů. Každý doufá, že mu návštěva u netvora něco přinese. Vypráví se, že mnoho lidí po snídani u Leviathana pohádkově zbohatlo. Jak to tak ale ve světě tržní ekonomiky chodí, nic není zadarmo...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Národní divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Jiří Koula 60 %
Jiří Landa 60 %

Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  60 %
17.3.2014 | 1599 hodnocení
+ souhlasím
55% Stejně jako v Pohřbívání pohrdá Roman Sikora metaforou a co chce říct, říká přímo (přičemž sdělení je pořád totéž - co a koho nemá rád). V tomto případě však inscenace nabídla alespoň zajímavý vizuál a přesvědčivé herecké výkony.
Jiří Landa  60 %
6.3.2014 | 2964 hodnocení
+ souhlasím
Ne, že by hra neměla jistou výpovědní hodnotu, ale víc než cokoli jiného mi přijde, že útočí jen proto, aby na někoho útočila. Výběr postav je zajímavý - premiérka, profesor, novinář, zpěvačka, dělník - vzorek z nejrůznějších sociálních vrstev obyvatelstva, který nakonec potvrdí, že vůbec nezáleží na vzdělání či postavení lidí, poněvadž se stejně všichni chováme podobně. Inscenace působí kompaktně, nejzajímavější je po herecké stránce. Zejména je skvělé vidět, že se S. Rašilov po letech stagnace opět vrhá do svých rolí s pořádnou vervou. Role premiérky pak nadmíru sedne M. Šplechtové.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.