Cabaret Calembour

Milan Šotek, Igor Orozovič, Jiří Suchý z Tábora

Triptychon_di_voce

Premiéra: 20.5.2017. Hudba: Igor Orozovič. Výprava a režie: kol. Režie filmu: Vojtěch Moravec.
2:00

Osoby a obsazení
Milan Šotek: Věstonická nevěsta
Venuše - Lucie Polišenská
Vyžlucha - Kristýna Farag
Čepelín - Jiří Suchý z Tábora
Pálav - Igor Orozovič
Věstoň - Milan Šotek
Prakudlič - Zdeněk Dočekal

Jiří Suchý z Tábora: Kudlič se vrací (film)
Kudlič - Jiří Suchý z Tábora
Komisař - Igor Orozovič & Milan Šotek
Žena - Klára Suchá
Milenka - Lucie Polišenská
Zahradník - Petr Zimák
a další
Námět: Milan Šotek. Scénář a texty písní: Jiří Suchý z Tábora. Zvuk: Viktor Prášil. Střih: Tomáš Klímek. Hudba: Igor Orozovič & kol. (Iggy Oro young and The Runners). Kamera: David Hahn. Režie filmu: Vojtěch Moravec.

Igor Orozovič: Opera Streptokok
René Fousek - Igor Orozovič
Donna Maria Pulcinella Hrušková - Lucie Polišenská
Hanička Podřipská - Kristýna Farag
Vincent K. - Milan Šotek
Vypravěč (René Fousek v.v.) - Jiří Suchý z Tábora

U klavíru - Zdeněk Dočekal
Na flétnu - Sabina Falteisková
Na housle - Jan Drbohlav
Na bicí - Petr Zimák
ze záznamu - Jiří Lábus, Štefan Margita

Večer roztrhaný na kusy: tři kabaretní zpěvohříčky („Věstonická nevěsta“, „Kudlič se vrací“, „Opera Streptokok“), každá pod patronací jednoho z tria Šotek-Orozovič-Suchý. Přídomek „di_voce“ možno číst česky „divoce“ i italsky „dy vóče“, půjde o hlas, a bude to divoké...
Anketa 2017 - redakční volba
nominace v kategorii Nejlepší inscenace
Cabaret Calembour
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
83 %
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 80 %
Helena Grégrová 80 %
Jan Pařízek 80 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavel Širmer 80 %
(zadáno: 13.10.2017, počet hodnocení: 1433)
přínosný / zajímavý komentář
Další počin osvědčeného souboru za předchozími projekty rozhodně nezaostává! Tento večer se skládá ze tří „zpěvohříček“. První z pravěku (autor Milan Šotek), druhá detektivka (skvěle předtočená, autor Jiří Suchý), třetí z operního prostředí (opět živě hraná a zpívaná, autor Igor Orozovič). Soubor na diváky chrlí hru se slovy a významy. Písňové texty jsou doslova klenotem, zhudebnění zdařilé. Se stálou čtveřicí účinkujících tentokrát hrála a zpívala hudebnice K. Farag; zaujala zejména zpěvem, v hereckém projevu byl vzat do hry především její typ.
Helena Grégrová 80 %
(zadáno: 30.6.2017, počet hodnocení: 1349)
přínosný / zajímavý komentář
85 %. Nepřeberné množství neotřele poetických nápadů i v tomto triptychovém večeru opět chrlí Calembouráci s nezdolnou intenzitou lávy. Ano, nebojím se toho přirovnání, jsou jako Řípy! ;) Ta jejich radostná hravost, v kombinaci s laskavou nadsázkou a chytrým humorem, je návykový medikament na trudomyslnosti všeho druhu. Tleskám a nemůžu se dočkat další dávky! ;)
Jan Pařízek 80 %
(zadáno: 30.6.2017, počet hodnocení: 719)
přínosný / zajímavý komentář
Další velmi vydařený počin z dílny Calembour. Tři kousky, každý specifický svým pojetím, zvoleným žánrem i tématem. Přesto všechny kvalitní se skvělými texty, slovními hříčkami a libozvučnými písněmi. Pobaví, zaujme a potěší. Výborná K. Farag a vedle ní také L. Polišenská. Holky zde jasně vedou, byť pánové samozřejmě nezůstávají příliš pozadu. Mile rád doporučuji všem ke zhlédnutí.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Michal1982 90 %
(zadáno: 5.9.2018, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Druhé setkání s Cabaretem Calembour a hned tři kousky v jednom večeru! Text neztrácí na vtipu, kupa slovních hříček, nenásilný humor a opera Streptokok byla pro mě vrcholem večera! Donna Maria Pulcinella Hrušková převálcovala všechny.... Večer utekl moc rychle, tleskám, pravo!Pravo!Pravoooo!
Lumca 70 %
(zadáno: 30.5.2018, počet hodnocení: 293)
Peetra 80 %
(zadáno: 25.3.2018, počet hodnocení: 139)
Týnuše 100 %
(zadáno: 11.3.2018, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Textově i hudebně dokonalá novinka oblíbeného minisouboru!
AliV 90 %
(zadáno: 17.2.2018, počet hodnocení: 72)
přínosný / zajímavý komentář
Další hravá inscenace Cabaretu Calembour. Dvě hodinky plné zábavy a inteligentního humoru. Jedinou výtku mám k ne příliš komfortním prostorám, ve kterých se hra uvádí.
Lovin 90 %
(zadáno: 13.2.2018, počet hodnocení: 155)
Vladimír Rogalewicz 80 %
(zadáno: 13.2.2018, počet hodnocení: 459)
přínosný / zajímavý komentář
Divadlo malých forem pokračuje - zcela originálním souborem. Velice příjemný večer, i když při znalosti předchozích představení ničím nepřekvapí. Mám je všechny rád!
Jenda.matousek 80 %
(zadáno: 17.12.2017, počet hodnocení: 319)
přínosný / zajímavý komentář
I když bych dle osobního vkusu asi přehodil první a třetí část kvůli lepší gradaci večera, musím tento klenot náležitě vychválit a všem doporučit ke zhlédnutí. Myslím, že se zrodila legenda, která snad pánům jednou dovolí opustit jejich další angažmá, protože s odpuštěním oproti tomuto je jejich další tvorba na zavedených scénách nepodstatná. P.S. Texty doufám brzy vstoupí do čítanek!
Mcenole@senam.cz 60 %
(zadáno: 21.10.2017, počet hodnocení: 50)
Teufel 80 %
(zadáno: 18.10.2017, počet hodnocení: 53)
přínosný / zajímavý komentář
Třetí počin Calembouru, na který jsem se byl podívat. Svoji roli možná hrála vysoko nastavená očekávání, ale nebyl jsem tolik nadšen jako u Plejtváka a Čertovské kvidoule. Přesto je to pořád zatraceně dobrá inscenace. Dokonalé písňové texty, žánrová přesnost všech tří částí. A navíc asi definitivně miluji Lucii Polišenskou, protože její přítomnost na jevišti je prostě přehlídkou energie, espritu a přirozenosti.
Honza1 90 %
(zadáno: 13.10.2017, počet hodnocení: 61)
přínosný / zajímavý komentář
Tahle parta mě prostě baví! Jsou skvělí. Je radost vidět, že z toho, co dělají, mají radost. Na výsledku je to znát. Nové představení, složené ze tří zcela odlišných částí. Každá je úplně jiná. Všechny stojí za to.
Anex 90 %
(zadáno: 11.7.2017, počet hodnocení: 109)
přínosný / zajímavý komentář
Och Venuše, já se narodila ve špatném desetitisíceletí :-D
Marcela 80 %
(zadáno: 3.7.2017, počet hodnocení: 387)
Gaspoda 80 %
(zadáno: 1.7.2017, počet hodnocení: 53)
přínosný / zajímavý komentář
Prvni setkani s Cabaretem Calembour.Hodne vtipne hra se slovy,zpěv, dobove naražky na vselicos. Hodne mi to pripominalo divadlo Sklep.
Eva Vestaj 80 %
(zadáno: 21.5.2017, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace sympaticky rozdělena do tří částí, z nichž každá přináší něco nového a přitom pro poetiku Calembouru typického. Je radost pozorovat vývoj souboru: Kvalita slovního humoru se neustále tříbí, úroveň písňových textů roste, stejně tak souhra je stále přirozenější a tím i svobodnější: pánové Šotek, Orozovič a Suchý /z T./ ve svém autorském konání zrají lépe než kdekterý plísňový sýr. Do popředí se dostávají i další členové souboru: L. Polišenská, zejména v první části svůj prostor sympaticky využívá a K. Farag přesvědčuje autenticitou své jevištní existence a svými hlasovými schopnostmi.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.