Jihočeské divadlo Č. Budějovice [Na Půdě]

Hamlet

Premiéra: 22.4.2022 | 2:20
Překlad: Filip Krajník. Dramaturgie: Olga Šubrtová. Výprava: Martina Zwyrtek. Hudba: Petra Horváthová. Režie: Jakub Čermák.
Originální pojetí nejslavnější tragédie všech dob. Život je boj. O lásku, o spravedlnost, o moc. Ale stojí to vůbec za to? Nebylo by mnohem jednodušší s tím jednou provždy skoncovat? Prostě usnout, spát...
Jihočeské divadlo Č. Budějovice
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
75 %
7521000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
23.2.Čt19:30
25.2.So19:30vstupenky
22.3.St19:30vstupenky
23.2.Čt19:30 
25.2.So19:30 vstupenky
22.3.St19:30 vstupenky

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  70 %
11.7.2022 | 2964 hodnocení
+ souhlasím
75 % Inscenace J. Čermáka dodává mnoha situacím z Hamleta nové významy a odkrývá další možnosti jejich výkladu, to považuji za nejzásadnější přínos jeho nastudování. Došlo i k radikální úpravě textu, některé figury byly vyškrtnuty zcela, některé promlouvají ústy jiných postav a některé dokonce změnily pohlaví, nebo konají jinak, než jsme je byli po léta zvyklí na jevišti vídat. Režisér dokázal pro svoji vizi získat i jihočeské herce, jejichž výkony lze označit za vyrovnané. Shakespearova hra sice prošla výraznými úpravami, její příběh soustředící se zejména na rodinné vztahy však zůstal zachován a promlouvá k dnešku.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Radarrius  90 %
12.12.2022 | 46 hodnocení
+ souhlasím
Kdo děj Hamleta zná, tak si toto představení opravdu užije. Je to řetěz vybraných momentů z této hry, skvěle zahraných, a často ukazující nový neotřelý pohled na jednotlivé postavy či situace. Obzvláště náhrada pánů Rosencrantze a Guildensterna uhihňanými přítelkyněmi Rosie a Guildie ukázala vývoj vztahu Hamleta a žárlící Ofelie v novém světle. Škoda jen, že jako v každém moderním pojetí Hamleta je šílenství vyjádřeno válením se po zemi. Ale tady se alespoň válel i král Klaudius. Hudba výborně vše podkresluje a pomáhá dělat tohoto Hamleta velice emočním.
JirkaS  60 %
27.4.2022 | 267 hodnocení
+ souhlasím
Klasika v moderním pojetí. Na základě mých zkušeností s tvorbou Jakuba Čermáka jsem byl připraven na cokoliv. Do přestávky to bylo téměř dokonalé. Perfektní mix klasiky a moderny, vše dávkováno s mírou a efektivně. Druhá půle už ale byla překombinovaná s velkým množstvím pro mě nepochopitelných scén, což u mě vedlo k nudě a odvádělo mou pozornost jinam. Dan Kranich je nepopiratelně skvělý Hamlet, ke kterému se hodí i to rapování, zbylí herci rovněž zvládají své role bravurně, úsporná scéna je efektivní, hudební složka perfektní. Jen to, o čem se hraje, mohlo být více srozumitelné. /26.4.2022/

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.