Komorní scéna Aréna

Režisér

Premiéra: 20.5.2023 | 1:25x
Dramaturgie: Tomáš Vůjtek. Výprava: Marta Roszkopfová. Režie: Ivan Krejčí.
Nová česká hra inspirována režiséry, kteří tvůrce z Komorní scény aréna svými názory inspirovali k tomu, aby dělali takové inscenace, jaké dělají. Sarkastická groteska, v níž je vysoká poezie uměleckých snů konfrontována s pokleslou prózou životní reality. Bilanční hra o tom, jak těžké je přenést na jeviště pravdu. Režisér, herci, novináři, diváci, sláva a zmar. Mají režiséři rádi své herce? A pokud ano, mají herci rádi své režiséry? A koho z nich mají rádi novináři? Nikoho? Všechny? A co si s tím má počít chudák divák...?
Komorní scéna Aréna
Hodnocení inscenace
Redakce
83 %
Uživatelé
76 %
náš tip
Tip od redaktorů: Helena Grégrová, Jan Pařízek, Iva Bryndová, Lukáš Dubský  Tip od redaktorů: Helena Grégrová, Jan Pařízek, Iva Bryndová, Lukáš Dubský  Tip od redaktorů: Helena Grégrová, Jan Pařízek, Iva Bryndová, Lukáš Dubský  Tip od redaktorů: Helena Grégrová, Jan Pařízek, Iva Bryndová, Lukáš Dubský
7691000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 80 % Tip Helena Grégrová
Jan Pařízek 80 % Tip Jan Pařízek
Iva Bryndová 80 % Tip Iva Bryndová
Lukáš Dubský 90 % Tip Lukáš Dubský
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (13)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  80 %  Tip Helena Grégrová
11.4.2024 | 1688 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace, ve které se důvtipně bilancuje a tematicky umocňuje na druhou. Jde o poctu magii divadla a současně i vzpomínkovou poctu konkrétnímu režisérovi, jde o divadlo na divadle a současně i o realitu kolem něj – o hledání pravdy jevištní a vyrovnávání se s pravdou skutečnou, a především jde o prožívání "konce hry" (rozuměj: života) během zkoušení Beckettova Konce hry, v němž se autor odkazuje k významu opravdových lidských hodnot. Zaujalo mě, kolik otázek se Tomáši Vůjtkovi podařilo během necelé hodiny a půl otevřít, nadto způsobem, který baví i dojímá zároveň. Herecky exceluje Marek Cisovský, jemuž jsou všichni kolegové adekvátní oporou.
Jan Pařízek  80 %  Tip Jan Pařízek
10.4.2024 | 914 hodnocení
+ souhlasím
Krásná pocta divadlu a všem režisérům, kteří ho tvoří. Napsáno s citem i humorem. Dobře vystavěno, bez výraznějších hluchých míst, zaujme prakticky od začátku do konce, místy pobaví, ale hlavně tak nějak příjemně dojme. Herecky výtečný M. Cisovský, jenž je správně přesvědčivý a lidsky uvěřitelný. Vedle něj zaujali i A. Čonková a M. Čapka. Nelze též nepochválit výbornou volbu doprovodné hudby, která to vše neuvěřitelně přesně umocňuje a v hlavě mi zněla ještě dlouho po představení. /viděno ve Švandově divadle/
Iva Bryndová  80 %  Tip Iva Bryndová
6.12.2023 | 578 hodnocení
+ souhlasím
85% - Pocta divadlu, pocta režisérovi, v které se umně kloubí komická stránka přitažlivě přibližující zejména divadelní, ale i novinářské zákulisí, se značně emotivními situacemi, které divákům vhání slzy do očí. Marek Cisovský divákům předkládá krásnou studii svérázného režiséra potýkajícího se při zkoušení Beckettovy hry se špatnými zprávami, urputnou redaktorkou i řadou vzpomínek na dětství. Jeho kolegové mu přitom výborně sekundují, zaujali zejm. Michal Čapka jako snaživý a poněkud otravný herec a Alena Sasínová-Polarczyk v roli oné redaktorky.
Lukáš Dubský  90 %  Tip Lukáš Dubský
2.12.2023 | 1165 hodnocení
+ souhlasím
85%. V Aréně inscenaci uvádí jako poctu režiséru J.Janíkovi, kdo ale jeho práci nezná (jako já), vůbec nevadí. T.Vůjtek napsal hru, která vypráví o divadelním prostředí v jeho obecnosti, dotýká se věčných otázek tvorby a pomíjivosti života, ale i aktuálních věcí, jako je nedostatečné finanční ohodnocení umělců. To vše zvládá s nadhledem a vtipem. Vynikající je v hlavní roli M.Cisovský, jenž si vyhrál s každým drobným gestem či odstínem hlasu. Velice dobře mu sekundují i další herci, jmenovitě A.Sasínová-Polarczyk jako kulturní redaktorka či M.Čapka coby snaživý herec.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Denisa H.  80 %
20.4.2024 | 383 hodnocení
+ souhlasím
To představení ve mně muselo dozrát, po zhlédnutí jsem z něj byla spíš rozpačitá. Obsahuje ale tolik myšlenek a nápadů, že i kdyby asi člověk nechtěl, budou mu v hlavě šrotovat. A to je podle mě známka dobrého divadla. M. Cisovský je naprosto skvělý, byla jsem jeho herectvím úplně opojena! Delší dobu jsem jej neviděla (však bydlím v Praze a návštěva KSA se mi s občasnými výlety do Ostravy nepodařila dlouho spojit) a o to víc jsem si tak jeho výkon užívala. Nutno podotknout, že ostatní tam ale jen do počtu nebyli, i oni hráli výborně! Bavil mě humor.
Vladimír Rogalewicz  70 %
10.4.2024 | 812 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace pravděpodobně mnohem více rezonuje v domácí Ostravě, kde si publikum dobře pamatuje Josefa Janíka, na jehož počest celé představení vzniklo. V Praze, kde se jedná o neznámou historii, bylo mnohem těžší ponořit se do představení. Rozjezd byl mimořádně nudný a zdlouhavý, ale od poloviny (rozhovor redaktorky s režisérem), to byla parádní jízda. (Švandovo divadlo, Praha, 10.4.2024)
Dubskyjakub33  80 %
10.12.2023 | 29 hodnocení
+ souhlasím
Herci!!

Herci!!
OST-RA-VAR
Čiko  80 %
1.12.2023 | 1089 hodnocení
+ souhlasím
75%
Mám rád "divadlo na divadle" a Režisér je zatím nejlepší hra, kterou jsem na toto téma viděl. Autorovi Tomáši Vůjtkovi asi "pomáhala" ruka režiséra Josefa Janíka, k jehož poctě a výročí hra vznikla.
Přestože postavu režiséra sužuje těžká choroba s neveselou prognózou, nacházíme zde spoustu vtipných a komických situací (zejména rozhovor redaktorky s režisérem). Divák znalý divadelního prostředí se pak zřejmě bude bavit ještě o něco více.
Marek Cisovský podává v roli režiséra výborný herecký výkon a nejeden herec by se mohl zaleknout té reálnosti. Líbili se mi také Michal Čapka a Alena Sasínová-Polarczyk.
Rád doporučuji.
Vladislavka  80 %
15.4.2024 | 164 hodnocení
Lovin  70 %
10.4.2024 | 272 hodnocení
Alis  80 %
10.4.2024 | 42 hodnocení
Nezavisla  70 %
10.4.2024 | 63 hodnocení
Prokop Dveře  70 %
1.12.2023 | 222 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.