Profil uživatele

Vít Thalei

Volby

Hodnocení

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 17.5.2023)
Přiznávám, že tento kus není můj šálek kávy, tedy hlavně hudba slavného D. Yazbeka, byť herci odvedli opravdu zdařilou práci. Ano, Pepa B. de Sousa a Lucie B. Niedobové byly dobré, líbil se mi výkon L. Jančíkové v roli Candely. Paní režisérka dodala představení glanc, příjemnou kompaktnost a překvapila, přestože její Racek zde v Šumperku se mi tenkrát opravdu nijak nelíbil. Ovšem toto dát vedle Šumperáku, vidím jak dramaturgickou chybu. I toto je pro milovníky telenovel. Nebo je to snaha o jejich přitáhnutí? Dramaturgie mi začíná dělat starosti, nová sezóna s tituly ?Lovci mamutů? a ?Úča musí pryč? může staré diváky otrávit a mladé nezískat.
(zadáno: 24.4.2023)
Režie P. Kracíka je skvělá. Představení je kompaktní, gradující, vyvážené. Naivní postava Anděla T. Háby či Smrti A. Krulikovské jsou úsměvné, ne však směšné. Persona Ježíš D. Kuboně je vedena střídmě, ale právě v tom je její síla. Stejně tak je tu kontrast čerta Demona (Z. Hrabal), který je jen pokušitel, svůdce ke zlému a Kaifáše (P. Sutorý), který je zlý s klidem, přehledem a rozvážnou bezohledností tak, jak někteří lidé. Těžko uvěřit, že chladnokrevného, mazaného Kaifáše a ustrašeného čerta Peklo hrál jeden a ten samý herec. Lidsky je pojat Jidáš T. W. Przybyly. Liská snaha šetřit, lidská snaha zradit i lidská lítost a snaha vše napravit.
(zadáno: 7.4.2023)
Kus Mrzák Inishmannský se mi velmi líbil. Představitel Billyho byl skvělý, ale mne nadchly Billyho tetičky. Byl to herecký koncert paní Růžičkové a paní Kaštické který divákovi předal i kus legrace. A "kráska" Susan? Herečka předvedla děvče, které se dokáže o sebe postarat a dokáže být potřebně rázné. Navíc s kouzlem, kterému Eliška Navrátilová dovolila neočekávaně vykouknout na konci představení, kdy Susan mluví s Billym. Její opatrné přijetí nabídky bylo perfektní. Stále to byla "drsňačka" Susan a přesto se ukázala laskavost a touha dívčího srdce. Tohle bylo moc hezké. Ano, režisér Adam Doležel odvedl skvělou práci
(zadáno: 7.4.2023)
Když je mizerný scénář, mohou se herci snažit sebevíc, ale výsledek je stejný jako ten scénář. Jistě, milovníci telenovel museli být spokojeni. Ten miluje tamtu a ona je nevěrná s tamtím a vzájemně se to proplétá. Pravda, Ladislava Jančíková ve dvojroli zářila, zato postava Toničky byla byla čím dál víc tak nějak mimo. Ale to bych vyčetl zkušenému režisérovi, stejně jako předlouhé monology o tom baráku, které tam autor bůhvíproč nacpal a režisér je neseškrtal. Takže z bouřliváka Richarda z počátku představení se stává ke konci tak nějak nepravdivá nuda. Nějaký p. Elbl tu taky tak tvořil a taky to byla hrůza. Doufám, že se tyto doby nevracejí.