Divadlo Šumperk

Mrzák inishmaanský

Premiéra: 3.12.2022 | 2:20
Překlad: Ondřej Pilný. Dramaturgie: Michael Sodomka. Výprava: Kateřina Baranowska. Režie: Adam Doležal.
Drsná tragikomedie jednoho z nejvýznamnějších dramatiků přelomu tisíciletí s ostrými přímočarými dialogy, černým humorem a hořko-sladkým příběhem o tom, že ne každý je takový, jaký se nám na první pohled zdá. Billy měl v dětství ohromnou smůlu, protože mu na moři zemřeli oba rodiče. Na druhou stranu ale i štěstí, neboť ho vychovaly dvě hodné a výstřední tety. Všechno by mohlo být vlastně v pořádku, kdyby Billy neměl viditelné fyzické postižení. Kromě hendikepu mu život komplikuje také bydlení na Inishmaanu, ostrově u západního pobřeží Irska, kde se dá jen ztěží pořádně realizovat. Situace se ale možná změní, když dorazí filmaři z Hollywoodu a rozkřikne se, že hledají nové tváře na plátna kin...
14!  
Divadlo Šumperk
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Jiří Landa 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
9.2.Čt17:00D, Xvstupenky
28.2.Út19:00A, Xvstupenky
9.2.Čt17:00 vstupenky
D, X
28.2.Út19:00 vstupenky
A, X

Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  70 %
15.1.2023 | 2964 hodnocení
+ souhlasím
Na inscenaci A. Doležala oceňuji, že nepůsobila tak „upovídaně“ jako jiná nastudování. V hlavní roli O. Král obstál, ačkoli by mohl být Billyho vývojový oblouk k poznání, jak je důležité znát svoji cenu a být sám sebou, přece jen výraznější. Přesnou polohu pro Johnnyho našel J. Hönig, který dokázal balancovat na hraně směšnosti a tragikomičnosti postavy, která si díky pocitu důležitosti neuvědomuje svoji malost. Nápad obsadit do role jeho matky P. Komínka se ukázal být šťastným, jejich scény baví. Nejzajímavěji pak figuru Bobíka Bobbyho dle mého názoru ztvárnil J. Šťava. Herec dokázal velmi věrohodně zpodobnit nejednoznačnost jeho charakteru.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.