Divadlo Šumperk

Mrzák inishmaanský

Premiéra: 3.12.2022 | 2:20
Překlad: Ondřej Pilný. Dramaturgie: Michael Sodomka. Výprava: Kateřina Baranowska. Režie: Adam Doležal.
Poslední uvedení: listopad 2023.
Drsná tragikomedie jednoho z nejvýznamnějších dramatiků přelomu tisíciletí s ostrými přímočarými dialogy, černým humorem a hořko-sladkým příběhem o tom, že ne každý je takový, jaký se nám na první pohled zdá. Billy měl v dětství ohromnou smůlu, protože mu na moři zemřeli oba rodiče. Na druhou stranu ale i štěstí, neboť ho vychovaly dvě hodné a výstřední tety. Všechno by mohlo být vlastně v pořádku, kdyby Billy neměl viditelné fyzické postižení. Kromě hendikepu mu život komplikuje také bydlení na Inishmaanu, ostrově u západního pobřeží Irska, kde se dá jen ztěží pořádně realizovat. Situace se ale možná změní, když dorazí filmaři z Hollywoodu a rozkřikne se, že hledají nové tváře na plátna kin...
14!  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Anketa 2022/23
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od září 2022 do srpna 2023, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě.
Uzávěrka ankety je 11. prosince 2023.
Hlasování končí za 7 dní.
Divadlo Šumperk
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
90 %
9011000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 70 %
Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  70 %
15.1.2023 | 3011 hodnocení
+ souhlasím
Na inscenaci A. Doležala oceňuji, že nepůsobila tak „upovídaně“ jako jiná nastudování. V hlavní roli O. Král obstál, ačkoli by mohl být Billyho vývojový oblouk k poznání, jak je důležité znát svoji cenu a být sám sebou, přece jen výraznější. Přesnou polohu pro Johnnyho našel J. Hönig, který dokázal balancovat na hraně směšnosti a tragikomičnosti postavy, která si díky pocitu důležitosti neuvědomuje svoji malost. Nápad obsadit do role jeho matky P. Komínka se ukázal být šťastným, jejich scény baví. Nejzajímavěji pak figuru Bobíka Bobbyho dle mého názoru ztvárnil J. Šťava. Herec dokázal velmi věrohodně zpodobnit nejednoznačnost jeho charakteru.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Vít Thalei  90 %
7.4.2023 | 7 hodnocení
+ souhlasím
Kus Mrzák Inishmannský se mi velmi líbil. Představitel Billyho byl skvělý, ale mne nadchly Billyho tetičky. Byl to herecký koncert paní Růžičkové a paní Kaštické který divákovi předal i kus legrace. A "kráska" Susan? Herečka předvedla děvče, které se dokáže o sebe postarat a dokáže být potřebně rázné. Navíc s kouzlem, kterému Eliška Navrátilová dovolila neočekávaně vykouknout na konci představení, kdy Susan mluví s Billym. Její opatrné přijetí nabídky bylo perfektní. Stále to byla "drsňačka" Susan a přesto se ukázala laskavost a touha dívčího srdce. Tohle bylo moc hezké. Ano, režisér Adam Doležel odvedl skvělou práci

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.