Divadlo Šumperk

Maryša

Premiéra: 9.9.2023
Úprava: Roman Groszmann, Michael Sodomka. Dramaturgie: Michael Sodomka. Kostýmy: Michal Hejmovský. Hudba: Richard Mlynář. Scéna a režie: Roman Groszmann.
Proslulé české venkovské drama o jedné nešťastné lásce s nešťastným koncem. Lakomý Lízal se rozhodne provdat svoji dceru Maryšu za bohatého vdovce Vávru. Ta ovšem miluje chudého Francka, který má odejít na vojnu...
Divadlo Šumperk
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
96 %
9651000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
20.12.St10:00 vstupenky
15.3.19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Vít Thalei  80 %
22.10.2023 | 7 hodnocení
+ souhlasím
Režisér Groszmann odvedl celkově dobrou práci. V roli Lízala P. Komínek ukazuje skutečnou postavu přísného otce, který si nakonec upřímně uvědomuje svou chybu. Postava je mnohovrstevnatá a líbila se mi. Pěkná je scéna s přemlouváním Maryši jak tetou (O. Kaštická), tak matkou (D. Tolarová). Problém mám s postavou Vávry, kdy se mi zdálo, že jej ty ostatní postavy pomlouvají a kterému jsem věřil, že to se svou nastávající myslí dobře a bylo vidět, že to s ní bude umět. Naopak jsem nevěřil scéně s bičem, byť Rozára E. Navrátilové se zjevně strašně bála. Proč to tak režisér chtěl? Jinak je to ovšem představení pěkné, strhující a stojí za vidění.
DivDivák  100 %
9.9.2023 | 5 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Představení i jeho zpracování se mi moc líbilo, rozhodně doporučuji.
IPA  100 %
9.11.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Po letní pauze jsme včera opět zašli do divadla na klasiku - Maryšu. Byla jsem mile překvapena, že hlediště bylo plné. I když příběh znám, vůbec jsem se nenudila. Přestavení plynulo velmi svižně, až jsem se divila, že už je přestávka. I druhá část představení odsýpala. Nekomplikovaně odvyprávěný příběh proložený zpěvy vesničanů určitě zaujme i v dnešní době. Tvrdý dopad černé opony na konci hry byl víc než symbolický. Jako by se zavřel hrob.
Pan Komínek opět exceloval, ale ani ostatní herci nezůstali v pozadí, role jim pěkně sedly, věřila jsem jim to.
Atid  100 %
11.10.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Nádherné silné představení, skvělé herecké výkony i scénografie. Do šumperského divadla chodím pravidelně, ale často bývám spíš rozpačitá (hlavně z těch třeskutě vtipných komedií...). Tohle představení je sice náročnější, ale rozhodně stojí za to.
munny83@seznam.cz  100 %
7.10.2023 | 3 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Klasické zpracování srozumitelným jazykem i pro dnešní dobu. Ukázka toho jak i na malém jevišti se dá dělat velké divadlo. Závěrečný detail stažení černé opony, kdy člověku přeběhne až mráz po zádech je jen třešničkou. Rozhodně stojí za zhlédnutí.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.