Divadlo Šumperk
<< 3testry | Bella Donna >>
Neil Simon
Apartmá v hotelu Plaza
Premiéra: 10.5.2025
Překlad: Ivo T. Havlů. Dramaturgie: Michael Sodomka. Scéna: Michal Hejmovský. Kostýmy: Tomáš Kypta. Režie: Jiří Seydler.
Host z lepších kruhů: Barbora Niedobová, Alexandr Stankuš, Magdalena Blažková / Ema Matýsková, Filip Černý / Kryštof Zajíček Grygar
Host z Hollywoodu: Klára Marxová, Michal Busta / Jan Rieger, Filip Černý / Kryštof Zajíček Grygar
Svatební hosté: Hana Vonzino, René Šmotek, Magdalena Blažková / Ema Matýsková, Filip Černý / Kryštof Zajíček Grygar
Host z Hollywoodu: Klára Marxová, Michal Busta / Jan Rieger, Filip Černý / Kryštof Zajíček Grygar
Svatební hosté: Hana Vonzino, René Šmotek, Magdalena Blažková / Ema Matýsková, Filip Černý / Kryštof Zajíček Grygar
Legendární povídková komedie. Hotelový pokoj číslo 719 pamatuje řadu nejrůznějších příběhů. Některé dopadly šťastně, jiné nikoli. Mezi Karen a jejím manželem Samem to příliš neklape, výročí svatby tráví společně v hotelovém apartmánu. Pomůže jim změna prostředí znovu nalézt ztracenou jiskru...? Jesse a Muriel spolu kdysi chodili, ale od té doby se řadu let neviděli. Jejich životní cesty se už jen stěží mohou znovu propojit, přesto nyní sedí společně v pronajatém pokoji a alkohol pomalu stoupá do hlavy... Do třetice se v apartmánu ubytují Norma a Roy, manželé, kteří v ten den vdávají dceru. Ženich je připravený, svatební hostina zajištěná, chystá se nezapomenutelný den jejich života. Má to jediný zádrhel. Dcera se zamkla v koupelně a odmítá vyjít ven...
Termíny představení
| Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín. |
| Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín. |
Volby
Hodnocení (1)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Vít Thalei 60 %
24.10.2025 | 26 hodnocení
+ souhlasím
Tohle představení se skládá ze tří samostatných částí a zdálo se mi dost nevyrovnané. Mně se nejvíc líbila ta první část s B. Niedobovou, její výkon byl skvělý. Druhá část mne opravdu nezaujala, myslím, že si měl režisér dát se začínajícími herci více práce. Třetí část se velmi líbila divákům, kteří seděli kolem mne a moc se bavili. Sebekriticky přiznávám, že můj styl humoru to není, ale v každém případě nelze upřít hercům, že makali na sto procent. R. Šmotek skutečně zabral a byl výborný. Bohužel, celkově se mi to představení moc nelíbilo. Nejspíš hlavně pro výkon pana Šmotka stojí za to tohle představení vidět.
Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.



PRAHA
aktuální festivaly

