Chemické divadlo

na houby

Premiéra: 4.12.2021
Dramaturgie: Apolena Vanišová. Výprava: Petra Vlachynská. Hudba: Marie Ladrová, Roman Džačár. Pohybová spolupráce: Eliška Brtnická. Režie: Vojtěch Bárta & kol.
Poslední uvedení: říjen 2026.
Imaginativní autorský text, koncert na theremin, výtvarně-divadelní poetická koláž tematizující naše kořeny, sny i okolní realitu. Houbařství jako „národní“ fenomén a vášeň uprostřed globalizovaného světa. Příroda v době postkybernetické. Internet houbařských skupin, diskusí, selfíček, videí. Houbařský narcismus, exploatace přírody. Síť „našich“ vášní a závislostí. Halucinogenní houby. Houby jedlé, nejedlé, jedovaté. Houby výtečné a houby nechutné. Houby všech barev a forem. Houby jako součást koloběhu živin v přírodě, houby jako naše potrava a jako odvěká inspirace umělců, buřičů a snivců všeho druhu. A nad tím vším realita klimatické změny, schnoucích a mizejících lesů...
1:15 (bez pauzy)   
Chemické divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
90 %
9011000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
30.10.19:30 vstupenky
A studio Rubín
31.10.So19:30 vstupenky
A studio Rubín | Derniéra

Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
V-M  90 %
28.4.2025 | 104 hodnocení
+ souhlasím
Velice povedená inscenace o houbách a houbaření coby českém národním sportu a dědictví. Kolážovitá v mnoha úrovních, skvěle pracující nejen s rekvizitami, světlem, zvukem a výbornou hudbou, ale i s textem (resp. jeho útržky) coby artefaktem, místy téměř v duchu konkrétní poezie. Představením se příznačně linula vůně postupně vařené chodské bramboračky z hub nasbíraných režisérem na Táborsku. Ta byla po skončení nabídnuta k ochutnání divákům. Konzumaci měl doplnit kytarový koncert. Bohužel jsem musel běžet a nevyužil tedy ani jedné z těchto sympatických nabídek, ale pro ty, co mohli zůstat, to jistě bylo dokonalé završení houbařského večera!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.