Z tiskových konferencí

10 000 donkichotů
10 000 donkichotů
Divadlo Husa na provázku vstupuje do nové éry s novou uměleckou šéfkou! Jaké jsou plány Anny Davidové (dříve Petrželkové) a jejího týmu? Především je to jarní úklid ve všech myslitelných významech a s plným nasazením bude připravována sezona 2019/2020. Sezona plná nečekaných „nepravidelných“ titulů se má nést ve znamení zájmu o lidi, které často odsouváme na periferii svého zájmu.
Příšerné děcko na Provázku
Příšerné děcko na Provázku
Jsme schopni snést světlo - když příliš vehementně začne nám svítit do očí? Tak se ptají tvůrci inscenace Amadeus, jež byla před dvěma lety odvržena z jednoho pražského opulentního stánku múz, aby si za nějaký čas našla místo mezi komedianty, za které víc než opulentnost mluví gesto a sálající energie. V brněnském Divadle Husa na provázku.
Sardinky a laskonka
Sardinky a laskonka
Divadlo Husa na provázku obnovuje tradici svých spanilých divadelních jízd do Prahy. Na legendární Baráčnickou rychtu na Malé Straně. Tak jako kdysi. Během jara nabídne čtyři divadelní chutě vskutku nečekané a vytříbené, to nejlepší z komorních inscenací DHNP. A v dubnu, to již tradičně v Divadle Archa, se pražským divákům představí celý cyklus Čapek na provázku.
Husa na provázku má své moře
U smíchovského břehu Vltavy na Lodi Tajemství představilo Divadlo Husa na provázku své České moře. Na tiskové konferenci k nadcházející sezóně tak učinil režisér a umělecký šéf divadla Vladimír Morávek.