Spolek Mezery

<< Nature | Ropa >>

Prometheus

Premiéra: 1.6.2016
Dramaturgie: Tereza Marečková. Výprava: Jana Preková, Zuzana Krejzková. Hudba: Tomáš Vtípil. Režie: Miroslav Bambušek.
Poslední uvedení: září 2016.
Pokus o návrat k duchovním kořenům Evropy, o návrat k tomu, co je v našich kořenech silné a vroucí, o návrat k tomu, co jsme ztratili nebo čeho jsme se vzdali ve jménu vlastního pohodlí a co nás činí dnes tak změkčilými a bezbrannými. Sedm současných kovbojů na vandru do krajiny vlastního stínu. S písní na rtech neohroženě putují přes každodenní grotesku až do zapomenutých zahrad mystéria, kudy se prohání vítr nové mytologie. Vítr slov a obrazů, který odkrývá zasuté vrstvy a rozdmychává oheň...
14!  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Spolek Mezery
Hodnocení inscenace
Redakce
72 %
Uživatelé
30 %
3011000
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Veronika Boušová  80 %
29.4.2017 | 277 hodnocení
Jiří Koula  60 %
19.9.2016 | 1599 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace sestává ze tří částí, první mě příjemně naladila, příběh rozehrávající se v daných kulisách byl působivý, z druhé jsem byl vyloženě nadšený, zde opravdu dávalo smysl co, kde a jak se hraje. Pak přišla část třetí, jež se snažila obsáhnout celý prostor tovární haly, jenže mně se v něm děj utopil, přeskakování mezi jednotlivými výjevy se mi neposkládalo v celek.
Pavel Širmer  60 %
28.6.2016 | 1919 hodnocení
+ souhlasím
Miroslav Bambušek upíná pozornost správným směrem, trefuje se do problémů, o nichž se dostatečně nemluví. Zaslouží si, abychom jeho myšlenkám naslouchali. Porozumět do detailu jeho hrám není snadné. Obsahově pozoruhodný text Promethea patří z hlediska struktury a uspořádání k jeho nejslabším, svým způsobem jím trpí celá inscenace. Práce s prostorem bývalé papírny vynikající, výtvarné a hudební prostředky přispěly k vnější působivosti. Herci naplnili, co jim omezené možnosti umožnily, inscenace na nich nestála. Ať však Bambušek, navzdory kolísavým výsledkům své práce, ve svém snažení pokračuje!
Pavla Haflantová  70 %
12.6.2016 | 352 hodnocení
+ souhlasím
75%
Skvěle využitý prostor, fascinující vizuál, nicméně poslední třetina už mi přišla zbytečně natahovaná. Velice mě zaujaly výkony M. Mejzlíka a J. Černého. Určitě by stálo za minimálně druhé zhlédnutí, v inscenaci je mnoho symbolů a souvislostí, které možná není snadné pochopit na první pokus.
Lukáš Holubec  90 %
3.6.2016 | 726 hodnocení
+ souhlasím
Pan Miroslav Bambušek, tak jak již několikrát v minulosti, využil specifický prostor pro své mimořádné vidění světa. Jakýkoliv komentář je zbytečný. Zda je inscenace o hledání vlastní minulosti, zločinů minulosti, o současné krizi mužství, o ohni, který musíme nutně znovu nalézt... Rozhodně je to však opět mimořádný počin, jenž je nutno nikoliv jen vidět, ale zažít. Pan Bambušek se ještě více rozmáchl, k čemuž využil tovární halu, kovářství, odkazující k mytologii, vizuální projekce, atmosféru navazující hudbu a v neposlední řadě jedinečné herecké osobnosti. Pánové, tleskám, smekám, klaním se.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Adam Perutka  30 %
15.6.2016 | 5 hodnocení
+ souhlasím
druhá půlka zcela zbytečná.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.