Spolek Mezery

Nature

Premiéra: 23.9.2017 | 0:55x
Výprava: Jana Preková. Hudba: Vladimír Franz. Režie: Miroslav Bambušek.
Poslední uvedení: říjen 2017.
„Nature to je cesta. Nature to je život mezi prasetem a mastodontem. Nature to je ztopoření v hnilobě v noci s černým sluncem. Nature to je současný odboj. Nature to je život na krev a do medu.“
14!  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Spolek Mezery
Hodnocení inscenace
Redakce
47 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Lukáš Holubec 50 %
Michal Novák 50 %
Pavel Širmer 40 %
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Holubec  50 %
10.11.2017 | 726 hodnocení
+ souhlasím
Viděno v rámci ...příští vlna/next wave. Viz blog.
Přestože se mi však pověstný dramatický oblouk nepodařilo spojit, zůstal neotřesitelný zážitek a neutuchající zájem o další Bambuškovu tvorbu. A slova „Chována v nitru hvězda žhne... Ten, kdo ji cítí, neutone" mi v hlavě zůstala navěky.
Michal Novák  50 %
14.10.2017 | 1124 hodnocení
+ souhlasím
Nature přináší jen výkřiky, pravda pregnantních významů. Divák je nucen hledat a nacházet si jednotlivosti, které snad mají potenciál promlouvat ke světu, který ztratil kořeny, mezi hrobem a znovuzrozením. Ocitnout se v pasti nesrozumitelnosti celého tvaru je snadné. Míněno i v tom smyslu, kolik metaforických slov zahubí zvukař nebo se na cestě k divákovi ztratí v úzké chodbě v podzemí NNŽ, která je sugestivním hracím prostorem. Miroslav Bambušek v ní rozehrává neskutečné inferno, výtvarně a perspektivou velmi působivé a s impozantní figurou hudebníka, kterým je Vladimír Franz, k tomu.
Pavel Širmer  40 %
6.10.2017 | 1919 hodnocení
+ souhlasím
M. Bambušek umí vybrat téma, ale občas ho uchopí a ztvární tak, že je na hranici srozumitelnosti. Nature je extravagantní jízda! Výtvarně Prekovsky divoké. Hudebně nesmírně výrazné, živý doprovod V. Franze je působivý sám o sobě. Zaujme též pohybové nasazení aktérů. Divák, který je i nenásilně zapojen, může nechat na sebe působit jednotlivosti. Pravděpodobně si však odnese jen pár „výkřiků“ a pojmenování bez servítek. Obávám se, že celku rozumí pravděpodobně jen režisér a možná někdo další z tvůrčího týmu

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.