Divadlo Feste

Eichmann v Jeruzalémě

Premiéra: 25.7.2020
Překlad knihy: Martin Palouš. Kostýmy: Kristýna Břečková. Scéna a režie: Jiří Honzírek.
Inscenace vycházející z knihy filozofky Hannah Arendtové, která v ní zpracovala poznatky ze soudu s nacistickým zločincem Adolfem Eichmannem (uneseným z Argentiny agenty izraelské tajné služby), jemuž byla v roce 1961 v Jeruzalémě osobně přítomna. Do jaké míry jsme schopni používat racionální uvažování v kritických situacích, kdy je celá společnost a s ní celé státy vystaveny nebezpečí života a katastrofě? Do jaké míry umíme reflektovat vlastní jednání na škále od tupé poslušnosti vůdců k individuálnímu jednání a odpovědnosti...?
Divadlo Feste
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
90 %
9021000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Jan17  90 %
26.7.2020 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace vytvořena pro náročného diváka, který v divadlu nehledá jen "zábavu", ale především témata k přemýšlení. Téma vás nenechá chladným, k čemuž přispěly skvělé herecké výkony, a to nejen od Telekyho, hrajícího šaška/monstrum/obyčejného člověka - Eichmanna. Inscenaci se dají vytknout jen maličkosti - občasné časové nesrovnalosti v životě Eichmanna a nedořečenost. H. Arendt (A. Čonková) na začátku hry říká, že by jednu důležitou věc při psaní reportáže udělala jinak. Co to mělo být, se divák přímo nedoví. Viděno z premiéry, v krásném, ale nedýchatelném prostředí Rakouského institutu.
TomD  90 %
25.7.2020 | 31 hodnocení
+ souhlasím
Minimalistická scéna, skvělá Anna Č, která skutečně vypadá jako Hannah Arendt (a těch ne/vykouřených cigaret!), Dominik T, který sice jako Eichmann nevypadá, vydržel ve vážné poloze až do samotného šaškovského konce. Strhující představení o nevyzpytatelnosti přítomnosti zla v běžném člověku, navíc se skvělou textací.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.