LokVar

Krvavý román

Premiéra: 20.1.2019. Podle stejnojmenného románu Josefa Váchala. Výprava a loutky: Barbora Hubená. Režie: Barbora Hubená, Pavel Tesař, Peter Varga, Michaela Homolová.


Interpretace známé knihy, ve které autor složil hold lidovému čtení 19. století - krvavému románu, zvanému „krvák“. Charakteristickými rysy brakového žánru byla prostoduchá srozumitelnost, romantika a dobrodružný děj...
LokVar
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
90 %
9011000
Hodnocení redakce
Kateřina Jírová 70 %
Helena Grégrová 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Kateřina Jírová 70 %
(zadáno: 17.3.2019, počet hodnocení: 304)
přínosný / zajímavý komentář
(75% za znovuoživení jednoho ze základních výtvarných a literárních děl české kultury) Nemůžu říci, že se to HuTeVaru povedlo. Dozajista lze uvést, že Krvavý román je velmi vrstevnaté dílo, kam se hrabe Pratchett a Pulp Fiction, a nalézt přijatelnou divadelní formu rozhodně není jednoduché. Loutkoherecká práce byla přesná, navíc na chvíli vrátila na loutkové jeviště Pavla Tesaře, ze kterého čiší, že loutky miluje a umí to s nimi. Několik velmi vydařených vtípků, Barbora Hubená točí flašinetem jak divá, ale Krvavý román to není.
Helena Grégrová 70 %
(zadáno: 21.1.2019, počet hodnocení: 1425)
přínosný / zajímavý komentář
Když Krvavý román LokVar hraje, krev necáká, ale poeticky vlaje! ;)

75 %. Myslím, že Josef Váchal by se bavil spolu s publikem. Potřebné ingredience: hravost, humor, nadsázka, surreálno, romantika a dobrodružný děj zaručeny. Vše v nápadité výpravě s roztomilými detaily. Po všech stránkách osvěžující divácký zážitek.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Kevinator 90 %
(zadáno: 23.1.2019, počet hodnocení: 192)
přínosný / zajímavý komentář
Hravé zábavné představení. Divákům sympatičtí herci předvádí kvalitní loutkové představení pro dospělé, které nemá v Praze konkurenci.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.