Těšínské divadlo

informace uvedené u tohoto divadla nemusí být plně aktuální z důvodu nenavázané či nefunkční spolupráce  česká scéna
Nejbližší představení:
Program zde není k dispozici - divadlo si službu neobjednalo (příp. nebyla uhrazena).
objednávka služby generování programu na tomto portálu
Adresa: Ostravská 67, Český Těšín [zobrazit na mapě]
Ceny vstupenek:
150 Kč (večerní představení)
60 Kč (představení pro děti)
ředitel:
Karol Suszka
umělecké vedení:
Miloslav Čížek (česká scéna)

Diskuse (0)


Přání, pochvaly, stížnosti... (0)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • .

Repertoár

Čaj u pana senátora - Ivan Stodola
Premiéra: 4.3.2017. Překlad: Ladislav Kulhánek. Úprava a dramaturgie: Tomáš Vůjtek. Scéna: Milan David. Kostýmy: Marta Roszkopfová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Ivan Krejčí.
Klasická slovenská veselohra o tom, co všechno se může přihodit, když se ctižádostivá manželka rozhodne, že ze svého muže, který si užívá života příslušníka střední vrstvy, udělá politika. Doslova proti jeho vůli ho vtáhne do spleti zákulisních jednání a intrik, ve kterých se manžel posléze zabydluje. Podobnost se současnými volebními praktikami není čistě náhodná...
Jak důležité je mít Filipa - Oscar Wilde
Premiéra: 14.1.2017. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Alice Olmová. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Alena Schäferová. Hudba: Peter Gábor ml. Režie: Peter Gábor.
„Lehkovážná komedie pro vážné lidi“ od velikána konverzační komedie, v níž je existence neexistujícího bratra příčinou mnoha nedorozumění okořeněných vtipným a místy břitkým humorem.
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Sluha dvou pánů - Carlo Goldoni
Premiéra: 10.9.2016. Scéna: Michael Klang. Kostýmy: Samiha Maleh. Režie: Ivan Misař.
Slavná komedie o sluhovi Truffaldinovi, jenž přijme neprozřetelně službu u dvou pánů najednou, což ho přivádí do prekérních situací, které většinou zvládá a ještě se stačí zamilovat...
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Zlatovláska - Josef Kainar
Premiéra: 27.2.2016. Výprava: Oleksandr Overchuk. Choreografie: František Blaťák. Hudba: Andrzej Macoszek. Texty písní: Lenka Pešák. Režie: Karel Suszka.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Sněhurka - Jerzy Rakowiecki, Jerzy Wittlin
Premiéra: 14.12.1991. Obnovená premiéra: ?. Překlad: Ladislav Slíva. Dramaturgie: Ladislav Slíva. Výprava: Józef Rozbrój. Hudba: Frank Churchil. Leigh Harline, Paul Smith, Leszek Wronka. Texty písní: Vladimír Čort. Choreografie: Jindřich Šimek. Režie: Karol Suszka.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Ďáblice - Karl Schönherr  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 25.6.2016. Překlad: Michal Kotrouš. Výprava: Michal Syrový. Režie: Pavel Ondruch. Poslední uvedení: prosinec 2016.
Příběh ženy, kterou chtějí dva muži využít k prosazení svých zájmů, dospěje k nenadálému obratu. Nakonec je to právě žena, která cílevědomě, chladnokrevně, ale skrytě zmanipuluje oba muže tak, že dosáhne všeho, co si usmyslila.

„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 13.4.2017