Švandovo divadlo [velký sál]

Dodo Gombár

Peníze

Premiéra: 18.3.2017. Dramaturgie: Martina Kinská. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Aneta Grňáková. Hudba: Jiří Hájek. Režie: Mikoláš Tyc.
1:35x


Trapnosměšné historky, které se nečekaně spojí v jednu překvapivou událost. Občas dojde trpělivost každému z nás a je nutné udělat něco nečekaného. Hlavně něco se svým životem udělat, příliš se neohlížet a nepodělat to. Panoptikum svérázných postaviček (dva huliči trávy, majitel autobazaru, harmonikář Láska, snící sekuriťák v bance a další) dávají do pohybu kolotoč překvapivých událostí – a ty se neúprosně sbíhají do jediného bodu v časoprostoru...
inscenace není vhodná pro děti v průběhu představení se na jevišti kouří
Švandovo divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
57 %
Hodnocení redakce
Jan Pařízek 50 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Jan Pařízek 50 %
(zadáno: 20.3.2017, počet hodnocení: 631)
přínosný / zajímavý komentář
Tato inscenace mě bohužel nějak minula. Samotný děj, jednotlivé postavy a jejich činy nebo motivy, to vše kolem mě pohodlně proplulo a nezanechalo nějaký větší zásah. Nicméně bylo tam několik dialogů či scén, které pobavily nebo nějakým jiným způsobem zaujaly. Oceňuji také herecký přínos všech aktérů, zahráno to bylo určitě dobře. Potěšila zejména dvojice R. Jašków a E. Josefíková. V konečném součtu však převládají spíše rozporuplné pocity a vtíravá otázka "K čemu to vše bylo dobré?".
Hodnocení uživatelů:
Togaf 50 %
(zadáno: 21.3.2017, počet hodnocení: 97)
Slavek53 70 %
(zadáno: 20.3.2017, počet hodnocení: 34)
Bernardblack 50 %
(zadáno: 17.3.2017, počet hodnocení: 133)
přínosný / zajímavý komentář
Pro peníze jsem nikdy neměl slabost a u těch divadelních to bohužel nebude jinak:(Panoptikum je to sice opravdu svérázné, ale pochybuji, že bude mít takový uspěch a trvanlivost jako reálné peníze:)Evička, jako ultimativní pi...pina rulezz:)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.