JAMU Brno

online rezervace, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty zvýhodněné předplatné
Nejbližší představení:
18.02. (Po) 19:00 Faidřina láska
19.02. (Út) 19:00 ISBN
20.02. (St) 19:00 ISBN
22.02. (Pá) 19:00 Srdce v prachu, oči planoucí
25.02. (Po) 19:00 Srdce v prachu, oči planoucí
Nejbližší představení:
18.02. (Po) 19:00
Faidřina láska
19.02. (Út) 19:00
ISBN
20.02. (St) 19:00
ISBN
22.02. (Pá) 19:00
Srdce v prachu, oči planoucí
25.02. (Po) 19:00
Srdce v prachu, oči planoucí
Adresa: Studio Marta: Bayerova 575/5, Brno [zobrazit na mapě]
[tram 1-6, t-bus 25-26 Pionýrská]
Adresa: Divadlo na Orlí: Orlí 17-19, Brno [zobrazit na mapě]
[tram 1-2-4-11, bus 67 Malinovského nám.]
Předprodej: od 10. dne v měsíci na měsíc následující
Začátky: 19.00
Připravuje se:
Offline! - Alex Rühle, Martin Sládeček (únor, Divadlo na Orlí)
Ceny vstupenek:
150 Kč Divadlo Na Orlí
100 Kč Studio Marta
Poznámky a upozornění:
  • Předplatné - sezonní kombinované: obsahuje pět činoherních titulů ve studiu Marta a čtyři muzikálové tituly v Divadle na Orlí, cena předplatného je 700 Kč.
  • Rezervace a prodej vstupenek probíhá výhradně přes internet. Rezervované vstupenky si vyzvedněte půl hodiny před začátkem představení v místě konání. Rezervaci vstupenek lze provést pouze v plné ceně, slevy budou přiznány při vyzvednutí na pokladně (proti předložení průkazu).
  • Vstupenky nejsou místenkami.

Repertoár - Studio Marta

Faidřina láska - Sarah Kane
Premiéra: 6.2.2019. Překlad: Jaroslav Achab Haidler. Dramaturgie: Martin Hodoň. Výprava: Michal Horáček. Hudba: Jonatán Pastirčák. Pohybová spolupráce: Ondřej Jiráček. Režie: Alexandra Bolfová.
Hra britské dramatičky, zásadní představitelka „coolness“ dramatiky, která zpracovává ze svého pohledu známé antické téma. Co znamená slovo láska? Vylučuje racionalita zároveň animálnost? Difuze. Co se ale stane, když jednoho dne bude chtít Faidra podniknout expanzi směrem ke svému nevlastnímu synovi jménem Hippolytos...?
15!  
Srdce v prachu, oči planoucí - Adéla Kratochvílová & kol.
Premiéra: 13.12.2018. Dramaturgie: Veronika Broulíková, Zoja Mikotová. Výprava: Dominika Marie Hanzlíková. Hudba: Jan Kyncl. Choreografie: Nikola Váňová. Režie: Adéla Kratochvílová.
Autorská inscenace Ateliéru výchovné dramatiky pro Neslyšící skládá střípky osudů hudebního skladatele Leoše Janáčka a indického básníka bengálského původu Rabíndranátha Thákura a žen, které oba umělce obklopovaly...
Konec hry - Samuel Beckett
Premiéra: 22.11.2018. Překlad: Josef Kaušitz. Dramaturgie: Tereza Agelová. Výprava: Magdaléna Paráčková. Pohybová spolupráce: Tereza Petrová. Režie: Adam Steinbauer.
Slavná hra představitele absurdního divadla. Hra bez začátku a konce. Je to den jako každý jiný. Clov a Hamm si krátí čas. Čas ale vlastně už není. Nebo je, ale stále stejný...
ISBN - Martin Hodoň & kol.
Premiéra: 1.11.2018. Scéna: Michal Horáček. Kostýmy: Anna Chrtková. Choreografie: Tomáš Janypka. Hudba: Ink Midget. Režie: Martin Hodoň.
Autorský projekt, situovaný do nehostinného prostředí blíže nepojmenované země, zaměřený na témata interdruhové agrese, egocentrismu, prázdnoty, beznaděje a utopie, která jsou součástí i našich životů. Momenty před a post apokalyptického východiska jsou jedním z dominantních okamžiků změny. Prostředí, které determinuje naše bytí, zdánlivě kopíruje vývoj jedince. Tento jev je mnohokrát zaměňován s osudem a jeho nezvratností a ocitáme se ve světě, kde neexistuje svobodná vůle. Zůstává jenom čekání na změnu, které se stává beznadějným a nesmyslným. Identita rozpadlá na kousky...
14!  
Hamlet a tma - William Shakespeare & kol.  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 11.10.2018. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Karolína Ondrová. Výprava: Judita Mejstříková. Hudba: Tomáš Hribiš. Režie: Pierre Nadaud & kol.
Poslední uvedení: leden 2019.
Zastavení na prahu přijetí vlastní noci. Každá z postav Shakespearova dramatu je zvána k tomu, aby vystavila sama sebe temné noci, v níž bude konfrontována s vlastními stíny, a tak se oprostí od svých předsudků a návyků. Taková operace vyžaduje osamělost a utrpení. Postavy setrvávají na prahu této zkoušky a opakovaně uhýbají před přijetím pozvání. Raději ho zatemňují lží a předstíráním, falešným blikáním záminek a ospravedlňování se, kalkulací a planou ironií...

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 2.2.2019