JAMU Brno

vstupenky online, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty zvýhodněné předplatné
Nejbližší představení:
Program zde není k dispozici
(uveřejnění termínového kalendáře nebylo ze strany tohoto subjektu objednáno či uhrazeno)

kontaktujte nás
Adresa: Studio Marta: Bayerova 575/5, Brno [zobrazit na mapě]
[tram 1-6, t-bus 25-26 Pionýrská]
Adresa: Divadlo na Orlí: Orlí 17-19, Brno [zobrazit na mapě]
[tram 1-2-4-11, bus 67 Malinovského nám.]
Pokladna: vždy 1 hod. před začátkem představení
Předprodej: od 10. dne v měsíci na měsíc následující
Začátky: 19.00
Připravuje se:
Funiculus Umbilicalis / Člověče, nezlob se! - Matěj Pour, Maria Pisera, Ema Poliaková, Aneta Navrátilová (leden 2024, Divadlo na Orlí)
Ikarova křídla - Barbora Viceníková (únor 2024, Studio Marta)
Všichni hrajeme divadlo - Erving Goffman, Jiří Honzírek (březen 2024, Studio Marta)
Aktuální repertoár:
Divadlo na Orlí: Sbor
Studio Marta: Horečka | Naši furianti | Peer Gynt
Ceny vstupenek:
150 Kč Divadlo Na Orlí
100 Kč Studio Marta
Poznámky a upozornění:
  • Předplatné - sezonní na 5 nových inscenací uvedených v Divadle na Orlí v ceně 600 Kč.
  • Rezervace a prodej vstupenek probíhá výhradně přes internet. Rezervované vstupenky si vyzvedněte půl hodiny před začátkem představení v místě konání. Rezervaci vstupenek lze provést pouze v plné ceně, slevy budou přiznány při vyzvednutí na pokladně (proti předložení průkazu).
  • Vstupenky nejsou místenkami.

Repertoár - Studio Marta

Horečka - Václav Hrabě, Anna Magdalena Pavlicová
Premiéra: 30.11.2023. Dramaturgie: Veronika Onheiserová, Vojtěch Balcar. Scéna: Monika Baršová. Kostýmy: Barbora Procházková. Hudba: Jiří Pavlica. Hudební nastudování: Petr Svozílek. Pohybová spolupráce: Jan Kysučan, Michal Bumbálek. Režie: Anna Magdalena Pavlicová.
Jevištní podoba povídky Václava Hraběte. „Vteřiny protkané cigaretovým kouřem. Minuty nasáklé levným pitím. Hodiny vtančené do vytřískaných parket. Roky obehrané synkopovým rytmem. Svítá na dospělost. Tvoje svoboda už tuší klopýtání horších časů po kočičích hlavách náměstí Života. Pociťuješ horkost. Jen ruka maminky ti teď nějak nemůže dosáhnout na čelo. Horečka. Z lásek. Ze strachů. Z nadějí. Je vůbec proč spěchat, když není kam utéct? Možná jen schovat se horečce právě do ní samé. Přestat si počítat doby a začít tančit, navzdory pošlapaným botám, lapání po dechu a závrati. What a lovely way to burn.“
Peer Gynt - Henrik Ibsen
Premiéra: 9.10.2023. Překlad: Josef Brukner, Josef Vohryzek. Úprava: Vojtěch Balcar, Michal Moravec. Dramaturgie: Vojtěch Balcar. Scéna: Michal Spratek. Kostýmy: Zora Davidová. Hudba: Pavel Čeněk Vaculík. Pohybová spolupráce: Tereza Havránková. Režie: Michal Moravec.
Divadelní road-movie mladého muže, který je neustále na útěku, jak před sebou samým, tak i před zodpovědností za druhé. Vyhnout se komplikacím, nedělat kompromisy, jít přes mrtvoly. Egoista, děvkař, miliardář, vizionář, obchodník se zbraněmi a lidmi, král trollů, vládce světa. Tím vším je Peer Gynt, jen ne sám sebou. Kdo je tedy skutečný Peer Gynt? Může utíkat do světa iluzí a lží jak dlouho chce, ale stejně se vrátí tam, odkud vyšel. Jenže tam už to není takové, jaké to bylo na začátku...
Naši furianti - Ladislav Stroupežnický
Premiéra: 8.9.2023. Dramaturgie: Vojtěch Balcar. Scéna: Matěj Prokop. Kostýmy: Monika Baršová, Magdalena Černá. Hudební spolupráce: Petr Svozílek. Režie: Aleš Bergman.
Kritická reportáž z rozhodně ne idylické české vesnice. Náves v malé české vesničce Honicích. V pozadí stojí bohaté selské statky a prosté chalupy, vlevo pěkně obílená hospoda a vpravo osamělá kaplička. Pozadím se vine cesta do města, do Písku. U cesty stojí pomník ve válkách padlých vojáků, po návsi pobíhají děti. U hospody se snaží vysloužilý voják vlepit políček krejčímu, protože i on se chce stát novým ponocným. Sousedi zděšeně přihlížejí. Někdo vyhraje, někdo prohraje, někdo půjde možná opravdu do války. Prostě stará, známá česká písnička...
Překrásná je nepotřeba nářku - Eliška Houserová, Veronika Onheiserová, Jan Skácel  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 15.12.2022. Dramaturgie: Veronika Onheiserová. Výprava: Lucie Herzogová, Justina Grecová. Hudba: Adéla Konečná, Tomáš Mohr. Pohybová spolupráce: David Strnad. Režie: Eliška Houserová.
Poslední uvedení: květen 2023 (v Brně), červen 2023 (na zájezdě).
Autorská inscenace vdechující scénickou podobu básním brněnského básníka Jana Skácela, který by letos oslavil sté narozeniny. Co nám zbylo z člověka? Dětství. Krajina. Ticho. Smrt. Lidskost? Všechno začíná Jankem, před kterým se otevírá zvláštní, nevídaný svět. Svět, který je na jednu stranu krásný, na druhou krutý. Svět, ve kterém ožívají naše smuténky stejně jako vzpomínky. A jako před Jankem je před námi otázka, jestli to všechno za to stojí. Jestli stojí za to žít teď a tady...

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 28.11.2023