JAMU Brno

vstupenky online, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty zvýhodněné předplatné
Nejbližší představení:
26.10.Út19:00Můj romantický příběh
27.10.St19:00Můj romantický příběh
vstupenky
27.10.St19:00Cyrano z Bergeracu
29.10.19:00Cyrano z Bergeracu
vstupenky
1.11.Po19:00Cyrano z Bergeracu
vstupenky
26.10.Út19:00 
Můj romantický příběh
27.10.St19:00 vstupenky
Můj romantický příběh
27.10.St19:00 
Cyrano z Bergeracu
29.10.19:00 vstupenky
Cyrano z Bergeracu
1.11.Po19:00 vstupenky
Cyrano z Bergeracu
Adresa: Studio Marta: Bayerova 575/5, Brno [zobrazit na mapě]
[tram 1-6, t-bus 25-26 Pionýrská]
Adresa: Divadlo na Orlí: Orlí 17-19, Brno [zobrazit na mapě]
[tram 1-2-4-11, bus 67 Malinovského nám.]
Předprodej: od 10. dne v měsíci na měsíc následující
Začátky: 19.00
Připravuje se:
Být i nebýt 11.21 - Tomáš Syrovátka, Dodo Gombár & kol. (listopad 2021, Studio Marta)
Šílený Herkules - Lucius Annaeus Seneca (prosinec 2021, Studio Marta)
Hrad v nitru - Emmanuel Míšek, Josef Fojta, Dodo Gombár (leden 2022, Divadlo na Orlí)
Lidé bez vlastností (únor 2021, Studio Marta)
Daleko od Slunce - Marie Mlatečková, Kryštof Šimek (duben 2022, Divadlo na Orlí)
Nakročeno k derniéře:
Probuzení jara (Spring Awakening) (říjen 2021)
Ceny vstupenek:
150 Kč Divadlo Na Orlí
100 Kč Studio Marta
Poznámky a upozornění:
  • Předplatné - sezonní kombinované: obsahuje pět činoherních titulů ve studiu Marta a čtyři muzikálové tituly v Divadle na Orlí, cena předplatného je 700 Kč.
  • Rezervace a prodej vstupenek probíhá výhradně přes internet. Rezervované vstupenky si vyzvedněte půl hodiny před začátkem představení v místě konání. Rezervaci vstupenek lze provést pouze v plné ceně, slevy budou přiznány při vyzvednutí na pokladně (proti předložení průkazu).
  • Vstupenky nejsou místenkami.

Repertoár - Studio Marta

Šílený Herkules - Lucius Annaeus Seneca  (připravuje se)
Premiéra: 16.12.2021. Překlad: Denisa Čadková. Dramaturgie: Jana Uhýrková. Scéna: Magdalena Černá. Kostýmy: David Severa. Hudba: Dominik Suchý. Režie: Roman Gombarček.
„Ani bůh, ani člověk. Polobůh, mýtický hrdina. Něco mezi darem a údělem. Vnitřní potenciál, který se chce rozvíjet. Silou, násilím, prací. A práce přibývá, jedna za druhou, ctižádost roste a neohlíží se, chce stále dál. Nezastavit se, nevidět své děti vyrůstat, jen otročit svému původu. A všechno to nějak opodstatnit. Nasytit vlastní mýtus, hnát se za slávou, k otci Jupiterovi, rovnou na nebesa. Dotknout se smrti, vyhrát s ní zápas. Vysmát se jí a povýšit se nad život. Odnést si trofej, přelstít čas. Co ještě? Existují vůbec nějaké hranice? A co když už jste je dávno překročili? Šílenství přichází snadno a včas, ale jak se vyrovnat s jeho následky?“
Být i nebýt 11.21 - Tomáš Syrovátka, Dodo Gombár & kol.  (připravuje se)
Premiéra: 29.11.2021. Scéna: Matěj Prokop. Kostýmy: Ester Hradilová. Režie: Dodo Gombár.
Snaha o divadlo reagující na naši bezprostřední realitu, na dobu, kterou žijeme jako jednotlivci i jako společnost. Snaha o reflexi událostí, které ovlivňují naše životy, o divadlo bez kompromisů, divadlo mladé, generační a divoké...
Cyrano z Bergeracu - Edmond Rostand, Martin Crimp
Premiéra: 27.10.2021. Překlad: Ester Žantovská. Dramaturgie: Eva Kolomazníková. Výprava: Helena Heinrichová. Hudba: Petr Wajsar, Pavel Čeněk Vaculík. Režie: Petr Smyczek.
Volná adaptace slavného veršovaného dramatu, která promlouvá k divákovi spontánním jazykem 21. století a generačního divadla a klade si otázky o lásce, kráse a sebepřijetí. Je hodno básníka zabíjet slovy? Je opravdu láska podmíněna krásou? Hra je nejen o řešení sama sebe, o hledání ideálu, o připuštění si svých citů, ale i o pokřivené společnosti, která balancuje na okraji. O zaslepenosti lidí a také o prohlédnutí, které přichází až ve chvílích pohromy...
Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete - William Shakespeare
Premiéra: 9.9.2021. Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Lukáš Rieger. Výprava: Markéta Oslzlá-Sládečková. Hudba: Zdeněk Kluka, Petr Svozílek. Choreografie: Ladislava Košíková. Úprava a režie: Ivo Krobot.
open air uvedení od července 2021
Jedna z největších Shakespearových komedií, splétající několik různorodých motivů i dějových linek, je bezostyšně vystavěna na dobových komediálních konvencích transgenderových převleků a nekorektních vztazích sluhů a pánů. Živočišná bujarost se zde střetává s puritánskou touhou po mravnosti stejně jako duch masopustních veselic s panujícím společenským řádem. Přitom jeho hlavním motivem je ovšem pochopitelně láska, její upřímnost i omylnost, slabost i síla...
Betonová zahrada - Ian McEwan, Adam Steinbauer  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 3.6.2021. Překlad knihy: Ladislav Šenkyřík. Dramaturgie: Libor Brzobohatý. Scéna: Judita Mejstříková. Kostýmy: Tereza Jančová. Hudba: Michael Černík. Pohybová spolupráce: Adam Mašura. Režie: Adam Steinbauer.
předpremiéry od května 2021
Poslední uvedení: srpen 2021 (v Brně), říjen 2021 (na zájezdě).
Autorská adaptace slavného románu o tom, jaké to je být ponecháni napospas. Co uděláme, když stará pravidla přestanou platit a nová ještě nejsou vytvořena? Julie, Jack, Sue a Tom. Čtyři sourozenci žijí ve velkém domě uprostřed opuštěného předměstí. Letní prázdniny, rodinná idyla. Ale kde jsou máma s tátou? A co je to tu za podivný zápach? Odstřižení na okraji společnosti, propadají se do temnoty bez záchranného lana. Skočili sami, nebo je někdo popostrčil...?
14!  
Vyrozumění - Václav Havel  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 28.5.2021. Dramaturgie: David Drozd. Výprava: Lenka Odvárková. Hudba: Ota Balage. Režie: Martina Krátká.
Poslední uvedení: srpen 2021 (v Brně), září 2021 (na zájezdě).
„Kancelář ředitele, přichází psaní, velice důležité úřední vyrozumění, psáno je ovšem novým úředním jazykem, který je v úřadě zaváděn. Jde o nový experiment, který má zpřesnit úřední korespondenci a zavést tak do její terminologie pořádek. Dle nové vyhlášky se tedy ptydepe musí učit všichni povinně! Ale pozor! Nejsme sami, ve zdi je štěrbina, kterou nás pozoruje úřední pozorovatel!“
Hády - Pokusy o minulost - Igor Dostálek, Veronika Volejníková  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 3.9.2020. Podle románu Sylvie Richterové „Každá věc ať dospěje na své místo“. Dramaturgie: Veronika Volejníková. Výprava: Igor Dostálek, Jana Preková, Andrea Mužíková. Hudební spolupráce: Pavel Borský, Andrea Buršová. Režie: Igor Dostálek.
Poslední uvedení: srpen 2021 (v Brně), říjen 2021 (na zájezdě).
Autorská inscenace podle románu Sylvie Richterové, která je i není o žití v minulém režimu. Motivace lidského konání, podstata lidských emocí, smysl lidského života a smysl existence všeho, co nás obklopuje, jsou předmětem nekonečných myšlenkových pochodů starých jako lidstvo samo. Jan Lazar zná odpovědi. Dříve nedostudovaný psycholog, teď znalec lidské duše na slovo vzatý a také záhadně vševědoucí vypravěč příběhu svého i mnoha dalších...

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 22.10.2021